tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2009 o 18:15, kedzior141 napisał:

Ale w ogóle od czego bym zaczynał naukę, jak to by wyglądało? :)


Nie wiem ja sam gram rok uczyłem się (i dalej się uczę) po macoszemu. Po prostu brałem sobie tabulaturę jakieś podobającej się piosenki i określałem czy jestem w stanie coś zagrać. Jeżeli tak to grałem, jeżeli nie to wybierałem coś innego. Kupiłem tylko jedną fachową książkę, w której uczono nauki gry od podstaw... wykonałem z 50 stron ćwiczeń na 400 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 18:15, kedzior141 napisał:

Ale w ogóle od czego bym zaczynał naukę, jak to by wyglądało? :)


No możesz sobie kupić jakąś, nawet najtańszą, książkę uczącą podstaw - zawsze to jakaś pomoc lub poszukać ćwiczeń dla początkujących w necie.

Na początku przydaje się jedno - cierpliwość :) . Bo jeśli myślisz, że weźmiesz gitarę do ręki i zagrasz jak Satriani to się oooooooooostro przeliczysz. Chociaż są oczywiście piosenki, które można grać znając same naprawdę podstawy. Zawsze jak wreszcie zagramy coś co brzmi znajomo (i jeszcze najlepiej ktoś nas słuchający powie "skądś to znam!" ;) ) to jest dodatkowa motywacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 20:10, kedzior141 napisał:

A ja mam nawet jakąś dosyć starą, ale grającą gitarę, nie elektryczną w domu. Może od
niej bym zaczął?
Tylko że jedna struna(najcieńsza) jest zerwana...

A jaką masz??? Klasyczną czy akustyczną? Co do strun to na początek najlepiej wymień wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 20:23, Doktor14 napisał:

> A ja mam nawet jakąś dosyć starą, ale grającą gitarę, nie elektryczną w domu. Może
od
> niej bym zaczął?
> Tylko że jedna struna(najcieńsza) jest zerwana...
A jaką masz??? Klasyczną czy akustyczną? Co do strun to na początek najlepiej wymień
wszystkie.


ale struny drogie chyba są dosyć... A klasyczna, czy akustyczna, hm... Ciężko mi określić, chyba klasyczna, może jutro wrzucę zdjęcie. ) Pozatym poszukam jakichś ćwiczeń dla początkujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:45, kedzior141 napisał:

ale struny drogie chyba są dosyć... A klasyczna, czy akustyczna, hm... Ciężko mi określić,
chyba klasyczna, może jutro wrzucę zdjęcie. ) Pozatym poszukam jakichś ćwiczeń dla początkujących.

nie sądzę, żeby jakieś 30 zł przewyższało czyjś budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:45, kedzior141 napisał:

A klasyczna, czy akustyczna, hm... Ciężko mi określić,
chyba klasyczna, może jutro wrzucę zdjęcie. )


Sprawdź czy wiolinowe struny(3 najcieńsze) są z nylonu - jeśli tak to masz do czynienia
z klasykiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 22:12, Nvaier napisał:

> A klasyczna, czy akustyczna, hm... Ciężko mi określić,
> chyba klasyczna, może jutro wrzucę zdjęcie. )

Sprawdź czy wiolinowe struny(3 najcieńsze) są z nylonu - jeśli tak to masz do czynienia
z klasykiem :)


Niekoniecznie, ja do swojego klasyka dałem struny metalowe, są najlepsze na początek, bo wyrabiają opuszki palców lepiej niż nylony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne pytanie mam. Słuchajcie. Kolega ma efekty gitarowe i chce podłączyć do nich tak:

2 gitary elektryki do efektu.

A z efektu wyprowadzić na 2 piece.

Efektem tego ma być to, że 2 gitary grają ten sam efekt

Pytanie. Możliwe? Bo samo podłączenie to kit, ale czy wykonalne technicznie czyli czy zadziała? Czy jeden efekt= jeden piec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 14:49, driv4r napisał:

Zapytam jeszcze kiedy w tabie mam Disortion guitar to tylko disortion zaznaczyć?

Nie... Możesz grać tą partie bez efektu - tylko nie będzie tak brzmiała ja kna przesterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:45, kedzior141 napisał:

ale struny drogie chyba są dosyć... A klasyczna, czy akustyczna, hm... Ciężko mi określić,
chyba klasyczna, może jutro wrzucę zdjęcie. ) Pozatym poszukam jakichś ćwiczeń dla początkujących.


Struny są tanie jak barszcz. No oczywiście chyba, że chcesz kupić jakieś dla zawodowców, ale takie chyba na początek nie potrzebne. Zdjęcia możesz wrzucić na pewno pomożemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcia tej mojej gitary. Chciałbym się zacząć uczyć grać na niej, ale później przejść i tak na elektryczną...
To jak, klasyczna, czy akustyczna? :)

ps. musiałem trochę zmienić rozdzielczość obrazków, żeby się zmieściły, trochę straciły na jakości chyba...

20090105155159

20090105155225

20090105155236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 15:52, kedzior141 napisał:

To zdjęcia tej mojej gitary. Chciałbym się zacząć uczyć grać na niej, ale później przejść
i tak na elektryczną...
To jak, klasyczna, czy akustyczna? :)

ps. musiałem trochę zmienić rozdzielczość obrazków, żeby się zmieściły, trochę straciły
na jakości chyba...

Kurcze... Nie wiem - z jednej strony główka jak w klasycznej, ale struny ma wszystkie metalowe... Tak co do strun to - są do wymiany... Cód jak udało ci się je nastroić. Co do gitary - miałem kolegę, który grał na podobnej(Teraz elektryk) I w sumie nie było źle... Ale struny powinieneś wymienić jak najszybciej...
EDIT:
Po ponownym oglądnięciu - to klasyczna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 15:59, kedzior141 napisał:

Ok, a więc po wymianie strun już mogę się zabrać za naukę...?:)
Tylko kurcze, nie wiem, czy uda mi się je wymienić samemu :P

Jak na gitarze grać się da ( nie ma pęknięć, które uniemożliwiają grę itp.) To po wymianie strun powinno być ok. Co do wymiany... Cóż... Możesz próbować sam(wtedy ci pomożemy ;)) albo możesz poprosić o wymianę w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 16:03, W.S.A.D napisał:

> Ok, a więc po wymianie strun już mogę się zabrać za naukę...?:)
> Tylko kurcze, nie wiem, czy uda mi się je wymienić samemu :P
Jak na gitarze grać się da ( nie ma pęknięć, które uniemożliwiają grę itp.) To po wymianie
strun powinno być ok. Co do wymiany... Cóż... Możesz próbować sam(wtedy ci pomożemy ;))
albo możesz poprosić o wymianę w sklepie.


No powiem Ci że gitarka jeszcze się jakoś trzyma. Grać powinno się dać, ok teraz się za strunami rozejrzę... Ale to są jakieś rodzaje, np. do klasycznej? Chyba nie więc kupię coś taniego-dobrego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są różne rodzaje. Inne do klasyka, inne do akustyka i inne do elektryka :) Wogóle weź gitarę do muzycznego i zapytaj co warto byłoby wymienić (Może np. Klucze słabo trzymają ze starości?) Nie pożałujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 16:16, W.S.A.D napisał:

Są różne rodzaje. Inne do klasyka, inne do akustyka i inne do elektryka :) Wogóle weź
gitarę do muzycznego i zapytaj co warto byłoby wymienić (Może np. Klucze słabo trzymają
ze starości?) Nie pożałujesz :)


Ok, zobaczę jak się potoczą sprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 09:31, sz94 napisał:

> > A klasyczna, czy akustyczna, hm... Ciężko mi określić,
> > chyba klasyczna, może jutro wrzucę zdjęcie. )
>
> Sprawdź czy wiolinowe struny(3 najcieńsze) są z nylonu - jeśli tak to masz do czynienia

> z klasykiem :)
>

Niekoniecznie, ja do swojego klasyka dałem struny metalowe, są najlepsze na początek,
bo wyrabiają opuszki palców lepiej niż nylony :)

Hmm a wiesz że zakładając metalowe struny do akustyka możesz poważnie uszkodzić gitarę jak nie zniszczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się