tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Hmmmm...elektryk. Jedni mówią, ze najklepiiej zacząć od gitary klasycznej, inni od akustycznej a inni mówią, żeby od razu zacząć grać na elektrycznej. Co wy o tym sądzicie? Aby nauczyć się grać na gitarze elektrycznej trzeba uprzednio nauczyć się grać na klasyku lub akustyku, czy od razu przyzwyczajać swoje ręce i palce do metalowych strun gitary elektrycznej? Jakie macie rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 13:52, kacper78 napisał:

ciach


Jestem zdania, że nie warto od razu pakować się w gitarę elektryczną - dlaczego? Z kilku powodów:

- na początek mamy zazwyczaj dość ograniczony budżet, więc lepiej kupić dobrego akustyka/klasyka niż
kiepskiego elektryka + marny piec
- z elektrykiem wiążą się dodatkowe wydatki: kable, pasek, piecyk - a jak wiadomo, nie każdy kto zacznie
grać, wytrzyma przy tym hobby, więc po co już na początku topić tyle kasy?
- z mojego doświadczenia(nikłego, bo nikłego, ale...)wynika, że jeśli nauczysz się grać CZYSTO(bez zbędnych
brzdęknięć, niechcianych uderzeń)na pudłówce to bardzo pozytywnie odbije się to na twojej przyszłej
grze na elektryku.

To tyle ode mnie - ja uczyłem się grać na akustyku, a skończyłem na basie(elektryk jest moim BAARDZO "drugim" instrumentem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 12:24, Metal-jestem napisał:

> Znaczy ja ja mam tylko 4 struny. I ostatnią najgrubszą chciałem przestroić bo mam
tylko
> 4 struny a nie 5
Jak przestroisz wszystkie 4 do BEAD to będziesz miał tak jakby "bas 5-strunowy bez pierwszej
najcieńszej struny" (wiem, że to głupio brzmi). Tylko tak jak pisałem, raczej dość grube
struny się przydadzą.

Pierwszej jako D czy E. Bo ja potrzebuje E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/CUT/

Dnia 25.01.2009 o 17:12, Nvaier napisał:

To tyle ode mnie - ja uczyłem się grać na akustyku, a skończyłem na basie(elektryk jest
moim BAARDZO "drugim" instrumentem).

Zgadzam się ;) Na świecie jest nadmiar gitarzystów - a basistów i bębniarzy ? Jestem dumny, że tworzę sekcje rytmiczną grając na bębnach.;)
Co wcale nie oznacza, że gitara jest zła... Można na niej zagrać wiele fajnych rzeczy - sam poza bębnami mam gitarkę i piecyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 17:24, W.S.A.D napisał:

/CUT/
> To tyle ode mnie - ja uczyłem się grać na akustyku, a skończyłem na basie(elektryk
jest
> moim BAARDZO "drugim" instrumentem).
Zgadzam się ;) Na świecie jest nadmiar gitarzystów - a basistów i bębniarzy ? Jestem
dumny, że tworzę sekcje rytmiczną grając na bębnach.;)
Co wcale nie oznacza, że gitara jest zła... Można na niej zagrać wiele fajnych rzeczy
- sam poza bębnami mam gitarkę i piecyk ;)

Ja jestem dumny że na basie gram ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dumny, że gram na elektrycznej, a nie stać mnie na bębny, bo chyba by poszła w kąt, o :P. Chociaż zarówno gitarę, jak i perkusje - kocham :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to nie ważne na jakim instrumencie się gra - ważne, żeby
to robić dobrze i żeby sprawiało nam to przyjemność. Tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 13:52, kacper78 napisał:

Hmmmm...elektryk. Jedni mówią, ze najklepiiej zacząć od gitary klasycznej, inni od akustycznej
a inni mówią, żeby od razu zacząć grać na elektrycznej. Co wy o tym sądzicie? Aby nauczyć
się grać na gitarze elektrycznej trzeba uprzednio nauczyć się grać na klasyku lub akustyku,
czy od razu przyzwyczajać swoje ręce i palce do metalowych strun gitary elektrycznej?
Jakie macie rady?

wszytko zależy od punktu patrzenia, ale ja na przykład mam większe trudności przy graniu na klasyku/akustyku niż eklektyku z racji dość krótkich rąk, i gitara z pudłem jest dal mnie za duża jeżeli Idzie o granie nieakordowe, jak dla mnie to lepiej zacząć odrazu grac na tym na czym się chcę grać, taka prawda, chcesz mieć elektryka kup go, pieca kupować nie musisz możesz podłączyć do kompa, a nie najgorsze gitary nie są już takie strasznie drogie, wieć nie widzę problemu, wszystko zależy tak od ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 17:17, Maciek2194 napisał:

Pierwszej jako D czy E. Bo ja potrzebuje E

Struny liczymy od najcieńszej, przypadku basu 4-strunowego G1 D2 A3 E4. W basie 5-strunowym będzie B1 G2 D3 A4 B5. Pisałem o najcieńszej strunie, więc można wywnioskować, że chodzi o B1. Powtarzając- kiedy przestroisz bas do stroju B będziesz mógł grać, jak na basie 5- strunowym na standardowym stroju, tylko bez pierwszej, najcieńszej (B1) struny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 17:27, BzyQacz napisał:

Ja jestem dumny, że gram na elektrycznej, a nie stać mnie na bębny, bo chyba by poszła
w kąt, o :P. Chociaż zarówno gitarę, jak i perkusje - kocham :).

To naturalne, że każdy gitarzysta chciał na początku grać na perkusji i stąd może zamiłowanie do tego instrumentu. W moim przypadku nie było inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że muszę się powtórzyć : ) Wybaczcie, ale bardzo zależy mi na odpowiedzi : )
Mam zamiar kupić swoją pierwszą elektryczną gitarę. Pułap cenowy sięga max. 800zł i znalazłem kilka ciekawych pozycji. Powiedzcie mi co o nich sądzicie : ) Jeżeli będą jakieś trefne to mile widziane byłyby wasze propozycje na pierwszego elektryka. :

Washburn X12 B
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/...shburn-x12-b

Ibanez GRG 170DX BK
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/...grg-170dx-bk

Cort G210 BK
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/...cort-g210-bk

Do tego pewnie jakiś piecyk. Właśnie tylko jaki : )
Pewien kolega z forum polecał mi Peavey Backstage. Co o nim sądzicie ?
Gitare mam zamiar kupić w okolicach wakacji, więc może do tego czasu coś stanieje : )
Z góry dziękuję za pomoc : )
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 17:27, BzyQacz napisał:

Ja jestem dumny, że gram na elektrycznej, a nie stać mnie na bębny, bo chyba by poszła
w kąt, o :P. Chociaż zarówno gitarę, jak i perkusje - kocham :).

tez kocham perkusje i też na początku chciałem na niej grać ale za mało miejsca w pokoju miałem i troszke droga była, dlatego bass wybrałem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy piecu tym co napisałeś zostań. Gitarę z kolei trzeba wybrać dokładnie. musisz słyszeć jak brzmi i sam ją wypróbować.
Pamiętaj, że nie zawsze najdroższa i renomowanej firmy znaczy najlepsza, choć dosyć często tak bywa...
Kieruj się najlepiej opiniami o gitarze w tym sklepie co dałeś linki. Możesz wtedy być pewni, ze sami grali już na tym wiośle i widzą co mówią... Całkiem fajny jest ten Washburn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 10:37, przemcio256 napisał:

Przy piecu tym co napisałeś zostań. Gitarę z kolei trzeba wybrać dokładnie. musisz słyszeć
jak brzmi i sam ją wypróbować.
Pamiętaj, że nie zawsze najdroższa i renomowanej firmy znaczy najlepsza, choć dosyć często
tak bywa...
Kieruj się najlepiej opiniami o gitarze w tym sklepie co dałeś linki. Możesz wtedy być
pewni, ze sami grali już na tym wiośle i widzą co mówią... Całkiem fajny jest ten Washburn


Faktycznie, ten Washburn X12 B nie jest w cale taki drogi, a zbiera od użytkowników na guitarcenter same 5/5. Ale nasuwa mi się jedno pytanie. Czy jest to dobra gitara na początek ? Czy będzie można zagrać na niej kawałek metalu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam małe wątpliwości, bo jeśli ktoś kupuje gitarę pierwszy raz i jest kompletnym laikiem to, za przeproszeniem, często każde wiosło mu pasuje... I pod wpływem pierwszego wrażenia wystawia się dobrą opinię dla sprzętu, a wady pojawiają się później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz... i tutaj ja nie mam pojęcia, bom na niej nigdy nie grał.. W ogóle grałem tylko na tej co sam mam i na kilku innych gitarkach od Epiphone w sklepie muzycznym i poza tym tylko dzięki opiniom znajomych mogę się tutaj wypowiadać... Radziłbym poszukać na wszelakiej maści forach czy serwisach internetowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też popytać na Forum czasopisma "Gitarzysta"... Sam tam często siedzę i faktycznie towarzystwo jest tam bardzo obeznane i pomocne. Poszukaj. Nie linkuję, bo może to zostać uznane za kryptoreklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 11:12, przemcio256 napisał:

Widzisz... i tutaj ja nie mam pojęcia, bom na niej nigdy nie grał.. W ogóle grałem tylko
na tej co sam mam i na kilku innych gitarkach od Epiphone w sklepie muzycznym i poza
tym tylko dzięki opiniom znajomych mogę się tutaj wypowiadać... Radziłbym poszukać na
wszelakiej maści forach czy serwisach internetowych...


A co powiesz o swoim Epiphone Les Paul Special II ? Bo widzę, że można spokojnie dodstać nowe za poniżej 500zł. Jest to bardziej gitara na początek czy dla zatwardziałych hardcorowców ? Co można na niej zagrać ?
Z góry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się