tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Witam

Pewnie takich tematow bylo tysiace, ale ja wole sie ponownie zapytac.

Zamierzam grac glownie rocka- guns n roses, santana, dire straits, troche punk rocka- rise against, czyli dosc obszernie.
Chce kupic gitare elektryczna :D zastanawiam sie nad Epiphone Les Paul 100 lub Epiphone Les Paul Standard- zalezy jak bede stal z funduszami. Czy to dobry wybor? Jesli polecacie jakies inne do tego typu muzyki, to prosze o rade.

Kwestia druga- combo gitarowe. Cena do 500 zl. Bede gral tylko w domu, wiec zlezy mi przede wszystkim na czystym brzmieniu, a nie na mocy.

Za wszelka udzielona pomoc bardzo dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Nieczęsto się tu widuje ludzi, którzy na początek zapytują o taki sprzęcik ;]
Chwali Ci się to.

Spieszę już pomocą i od razu odradzam Les Paula 100. Proponuję mimo wszystko (fundusze, itd.) skupić się na Les Paulu Standardzie. Sam też go mam zamiar niedługo kupić. Najlepiej jeżeli będziesz miał gdzie go odebrać osobiście. Sprawdzisz wtedy chociaż wykonanie gitary, brzmienie, itd. Nawet laik dostrzeże w razie czego wady. Sama gitarka jest już bardzo solidna brzmieniowo, z resztą poczytaj sobie odpowiedzi do moich postów na poprzedniej stronie, bo też o nią pytałem. ;]

Jeżeli chodzi o wzmacniacze to:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/peavey-rage-258
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/orange-cr20l
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/vox-pathfinder-15r

Szczególnie polecam dwa ostatnie.

PS
Wielki plus za Gn'R na pierwszy miejscu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podpiszę się pod postem ZoSa, a co do pieca polecam to:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/line-6-spider-iv-15
Ten piec jest genialny, może ilość efektów i 4 kanały wydaje się rpzebejerowane i przesadzone, ale w żadnym wypadku, ten wzmak jest poprostu genialny, sam żałuję, że go nie kupiłem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 11:23, Bezi_113 napisał:

Ja podpiszę się pod postem ZoSa, a co do pieca polecam to:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/line-6-spider-iv-15
Ten piec jest genialny, może ilość efektów i 4 kanały wydaje się rpzebejerowane i przesadzone,
ale w żadnym wypadku, ten wzmak jest poprostu genialny, sam żałuję, że go nie kupiłem
;]

I do tego okropne plastikowo - cyfrowe brzmienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak pytanie a propo comba.
Moze lepiej zaoszczedzic troche i kupic i peavey solo, bo 25 W to troche jednak za duzo do domu.
Co sadzicie o tym?

I jeszcze jedno. Co sadzicie o Yamaha pacifica 112?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj Mateuszencjowatego... ja mam 65 watów w bloku :]

Te piecyki co podałem, szczególnie dwa ostatnie są warte swojej ceny. Peavey w stosunku do ich jakości to raczej... przepaść.

Yamaha Pacifica to jedna z lepszych gitar na początek. Może mało popularna firma, jednak sprzęt ten jest dobry. Nie grałem, ale słyszałem wiele bardzo dobrych opinii. Szczególnie jeżeli znajdzie się używana na allegro z wymienionymi przetwornikami na jakieś lepsiejsze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

25W jest jak najbardziej odpowiednią wartością do domu, te mniejsze potrafią nie wyrabiać przy wyższych poziomach głośności, a większe mają zazwyczaj montowane lepsze głośniki, które dają lepszy efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 13:57, kindziukxxx napisał:

25W jest jak najbardziej odpowiednią wartością do domu, te mniejsze potrafią nie wyrabiać
przy wyższych poziomach głośności, a większe mają zazwyczaj montowane lepsze głośniki,
które dają lepszy efekt.


No i zawsze można coś próbować brzdąknąć z perką jak sie zachce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak pytanie z innej beczki.
Czy na jakims z tych piecykow uda mi sie uzyskac efekt overdrive lub distortion czy lepiej kupic efekty?
Jak tak to jakie?

Sorki, ze tak mecze Was, ale jestem w tym zielony, wiec wole zaciagnac sie porady kogos doswiadczonego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy posiada overdrive lub distortion. Zleży od modelu. Można przyjąć, że overdrive jest bardziej rockowy a distortion bardziej... metalowy. Osobiście wolę ten pierwszy, bo daje takie ciepłe, blues-rockowe brzmienie.

Osobne efekty to jeszcze daleka droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 21:38, Harrolfo napisał:

Postanowiłem, że kupię gitarę Washburn X10
Czy to dobry wybór do piosenek Metalliki, Nickelback, Nirvany, Guns N'' Roses i Aerosmith?

Na początek.. pewnie dobry. Kiedys tez myslalem o jakims Washburnie... ale teraz, kiedy juz troche w tym siedze na pewno bym sobie nic takiego nie brał. Ale dlatego ze wiem juz mniej wiecej jakiego brzmienia i wogle czego od gitary oczekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 22:11, Harrolfo napisał:

To ponowię pytanko ;)

Washburn X10/WI14/WI24/Epiphone Les Paul Special II VS?

Ja bym brał Epiphona.. ale to mowie, głównie z powodu walorów estetycznych i jakiś tam moich wymysłów na temat brzmienia jakie chciałbym z takiej gitarki uzyskac... grałem na Epiphonach i na Washach i te pierwsze były bardziej zblizone do tego "soundu" który chciałbym uzyskac... Ale nie kieruj sie tym za bardzo przy wyborze bo to taka bardziej osobista opnia... XD
mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 22:11, Harrolfo napisał:

To ponowię pytanko ;)

Washburn X10/WI14/WI24/Epiphone Les Paul Special II VS?



Myślę, że w tej klasie cenowej nie będzie jakiś druzgocących różnic między tymi gitarami.
Choć Washburn X10 z racji tego, że ma układ HSS będzie najbardziej uniwersalny.

Edit:
Najlepiej to jeśli możesz ograj je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 22:11, Harrolfo napisał:

Washburn X10/WI14/WI24/Epiphone Les Paul Special II VS?

To "VS" na końcu naprawdę dużo zmienia ^^
Vernio ma rację. I sam też kiedyś to pisałem - w tym przedziale cenowym wszystkie gitary są na tym samym, średniawym poziomie.
Też radziłbym ograć w miarę możliwości i dobrać sprzęcik na ucho ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To polecam jeszcze pooglądać filmiki na YT. Najlepiej na w miarę podobnych piecach... w sensie producent lub "metraż" ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się