Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2010 o 21:06, Citkowsky napisał:

wykonać wpłatę na konto na poczcie lub w oddziale banku PKO na przykład. Wypełniasz blankiet
i gotowe. Gotówkę płacisz w kasie banku/poczty.


Dzięki wielkie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 21:07, luq napisał:

Dzięki, przestudiuję, ale chciałbym Cię prosić o odpowiedź na jedno pytanie :

Jeśli nie sprzedam przedmiotu, to w jaki sposób kwota za wystawienie zostanie pobrana
?



nawet jak nie sprzedasz to kwota zostanie pobrana i to nie po zakończeniu aukcji a od razu po jej wystawieniu. Kwota zostanie doliczona do rachunku allegro. Jeżeli saldo przekroczy 10zł, będziesz musiał uiścić tą opłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie padam z śmiechu, mój kolega zalega z zapłatą jakieś dwa tygodnie(może więcej lub mniej) pewnej osobie (to żle) a 21 kwietnia dostal komentarz.....POZTYWNY :P to jeszcze nic, Konto...Junior :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo ważne (dla mnie) pytanie oraz proszę o odpowiedzi pewne w 100% a nie ''''może'''' ''''chyba'''' :)

Jeżeli napiszę poradnik w wersji elektronicznej lub nagram go na CD - poradnik będzie mojego autorstwa!
To czy mogę go normalnie sprzedawać na allegro zaznaczając w aukcji, iż jest on mojego autorstwa? Czy muszę posiadać numer ISBN ? Czy jest to obowiązkiem posiadanie tego numeru, aby móc sprzedawać te poradniki ? Dla mnie dziwna bardzo sprawa szukałem info w internecie, ale niestety wszędzie co inne pisze i się pogubiłem... czekam na konkretną i 100% odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadne... sprzedawca bardzo duzo sprzedaje? Jesli tak, to mogl sie pomylic, jak ma duzo klientow.

@Nieznajomosc

Tu masz o ISBN. http://www.isbn.org/standards/home/isbn/us/isbnqa.asp
Jesli sprzedajesz tylko w wersji elektr. to poszukaj moze jakichs org. specjalizujacych sie w ochronie praw autorskich (np. dla muzyki w Polsce jest ZAIKS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie pomyłka :D napisał ten sam tekst i (Dziękuje Bardzo) wszyskim co od niego kupowali dostali po pozytywie, bym mógł to konto pokazać ale musiałbym mieć od właścicieal zgodę.


Poza tym miesiąc temu spodkałem taki absurd (chyba to pisałem)

ktoś sprzedawał DARMOWE modyfikacje do gry GTA San Andreas, i do te zakłamywał że sam je robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kuba@
no tak chcialbym sprzedawac w wersji elektronicznej (ebook).
@ co do tego numeru ISBN to uzyskuje go sie za darmo i jak wypelnie ten formularz na uzyskanie tego numeru to wraz z nim mam wyslac wydrukowany formularz tej ksiazki (ebooka) ktorego napisalem i dla ktorego chce ten nr zdobyc tak? Moze zostac np. odrzucone tzw. ze nie dostane tego nr ? pytam od razu tutaj bo tematu '''' ISBN '''' niestety nie ma a zakladac juz mi sie nie chce;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprzedałem pierwszą rzecz na Allegro. Tylko mam problem z płatnością, miałem dostać pieniądze na swoje konto w mBanku - izzyKONTO. I o ile wiem z e-maila, kupujący przelał pieniądze dzisiaj rano. Tylko na razie ich nie ma. I nie wiem czy słać maila o potwierdzenie, czy jeszcze poczekać trochę - np. do jutra? I ile to może trwać (zaksięgowanie?)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 16:33, Ichibanboshi-kun napisał:

Jak zgłosić allegro, ze sprzedający nie wywiązuje się z tego z czego powinien?



Logujesz sie na swoje konto w allegro a następnie:

Zakładka Moje Zakupy--->Centrum Sporów--->Spory transakcyjne--->Nowy spór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 16:41, Citkowsky napisał:

Logujesz sie na swoje konto w allegro a następnie:

Zakładka Moje Zakupy--->Centrum Sporów--->Spory transakcyjne--->Nowy spór


Dzięki, to do oboty, chce pieniądze albo przedmiot. Zero kontaktu z kontrachentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. czy jezeli chce zalozyc sklep na allegro to musze posiadac swoj sklep w rzeczywistosci?
2. czy jezeli nie posiadam sklepu na allegro tylko zwyklego konto i sprzedaje nowe przedmioty powiedzmy ksiazki to musze odprowadzac podatek od sprzedazy? (miesiecznie okolo 500 do 1000zł wychodziłoby, ze sprzedazy). Jezeli trzeba odprowadzac to gdzie, ile %, jakie papiery potrzebne.
3. jezeli posiadam sklep na allegro to musze odprowadzac podatek od kazdego sprzedanego przedmiotu? Slyszalem, ze 19%, ale cos nie tak... przykladowo sprzedam za 100zł nowe buty od tego 19% podatku dla US od tego 8% prowizji dla Allegro + 2zł rowniez dla allegro + wystawienie aukcji ok. 1zł = 30zł musze oddac za darmo i zarabiam 70zł to cos chyba nie tak?
czekam na info - prosze nie kierowac mnie np. poszukaj w internecie itp. szukalem nie znalazlem tego co chcialem.
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciut wcześniej pisałem o swojej sytuacji z kupującym (kupił towar, ale stwierdził potem, że nie kupił i nie zapłaci). Wystąpiłem o zwrot prowizji i allegro pozytywnie rozpatrzyło mój wniosek i dostałem takiego maila:

Po zapoznaniu się z przebiegiem transakcji podjęliśmy decyzję o zwrocie prowizji. Kwota w wysokości 0,90 zł zaksięgowana na Twoim koncie w Allegro.


Dostałem 90 groszy, gdy sam za wystawienie produkty zapłaciłem 14zł. To jest kpina ze strony allegro czy co? Dodam, że łącznie miałem 8 sztuk. I to na podstawie tego policzyli czy sobie w kulki lecą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 15:55, DesMonD__PL napisał:

Siema!
Co jest grane z tym Allegro, nie moge wystawic komentarza, zamiast gwiazdek mam jakies
4 pkt i nie chce dodac komentarza ''/


Mam to samo, zakładam że to w allegro coś spieprzyli i wkrótce naprawią.
Tak swoją drogą to komplikują proste rozwiązania. Niby coraz większe możliwości, ale sam się ostatnio zastanawiam czy warto zmieniać coś co działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować