Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2010 o 18:14, DesMonD__PL napisał:

Siema!
Mam pytanko, otóż nie osiągneła moja kwota na allegro ceny minimalnej, czy związku z
tym mogę licytować na innej aukcji?


a dlaczego mialbyś nie móc? skoro nie osiagnela ceny minimalnej to znaczy, ze aukcji nie wygrales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 22:49, KrzychW napisał:

> O to dobrze :). Zmyliło mnie to "Nie podpisywaliśmy umowy o korzystanie z usługi
Płacę
> z Allegro ,to serwis bez naszej zgody uaktywnił taki Formularz"

Kiedyś chyba było tak, że Płacę z Allegro trzeba było aktywować, aby kupujący mogli skorzystać
z tej formy zapłaty. Obecnie, o ile wiem, jest odwrotnie. Usługa jest dostępna automatycznie,
ale chyba można ją jakoś "wyłączyć" w ustawieniach konta. Ja co prawda tego nie szukałem,
bo PzA jest wygodną i bezpieczna dla 2 stron formą rozliczenia i jak na razie, zawsze
w przeciągu kilku dni pieniążki trafiały na moje konto.

Nie można tego wyłączyć.

PzA jest obowiązkowe, niestety niektórzy sprzedawcy nie chcą z tego korzystać.
Jak kiedyś będę zamawiać coś niepilnego i sprzedawca będzie domagać się wpłaty na konto, to specjalnie zrobię mu na złość i wpłacę na PzA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 19:59, Maker3 napisał:

PzA jest obowiązkowe, niestety niektórzy sprzedawcy nie chcą z tego korzystać.


PzA

A wiesz, że jest to czysta ingerencja w sprawy prywatne. Darmowy serwis, który nie jest opcją to pogwałcenie Twojej prywatność. Może firmy/podmioty prowadzące działalność na Allegro nie chcą wglądów osób trzecich w ich finanse. Osobiście nie podoba mi się to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>...............

to zgłoś to do allegro. Osobiście samo PzA bardzo mi sie podoba bo mam kase na koncie allegrowym w pare minut po dokonaniu platności ale nie lubie, że jest to narzucane i po zakupie przedmiotu na allegro od razu wyskakuje okienko ,,Płacę teraz" i przezuca do PzA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 20:16, Citkowsky napisał:

to zgłoś to do allegro. Osobiście samo PzA bardzo mi sie podoba bo mam kase na koncie
allegrowym w pare minut po dokonaniu platności ale nie lubie, że jest to narzucane i
po zakupie przedmiotu na allegro od razu wyskakuje okienko ,,Płacę teraz" i przezuca
do PzA.

A pomyśl sobie jaką oni mają z tego kasę, jak trzymają na swoim koncie to co wpłacisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 20:16, Citkowsky napisał:

>>>...............

to zgłoś to do allegro. Osobiście samo PzA bardzo mi sie podoba bo mam kase na koncie
allegrowym w pare minut po dokonaniu platności ale nie lubie, że jest to narzucane i
po zakupie przedmiotu na allegro od razu wyskakuje okienko ,,Płacę teraz" i przezuca
do PzA.


Dobrze, zgodzę się z tym. Zgłosić? Odpowiedzą "coś za coś". Co jest właśnie niejasne to to, że gdy nie akceptujesz PzA inny użytkownik nie powinien mieć możliwość wpłaty tą metodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 20:20, Bartkula napisał:

A pomyśl sobie jaką oni mają z tego kasę, jak trzymają na swoim koncie to co wpłacisz
:P


Dokładnie. Regulamin PzA jest cholernie nie jasny. Albo inaczej, nie informuje wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>...........

To, że oni mają z tego korzyści to ma zmienić moją opinię? Ja za korzystanie z PzA nie placę ani grosza, skraca do minimum czas na otrzymanie/zrealizowanie przelewu a co za tym idzie otrzymanie oplaconego towaru/wyslania danego towaru.A kase moge wyplacic w kazdej chwili wiec problemu nie widze. Dla mnie same plusy. W swoich aukcjach zachecam do korzystania z PzA chyba, ze kupujacy ma konto w banku w ktorym mam ja to wtedy automatycznie przelew sie realizuje i PzA niepotrzebne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 20:23, Citkowsky napisał:

To, że oni mają z tego korzyści to ma zmienić moją opinię? Ja za korzystanie z PzA nie
placę ani grosza, skraca do minimum czas na otrzymanie/zrealizowanie przelewu a co za
tym idzie otrzymanie oplaconego towaru/wyslania danego towaru. Dla mnie same plusy. W
swoich aukcjach zachecam do korzystania z PzA chyba, ze kupujacy ma konto w banku w ktorym
mam ja to wtedy automatycznie przelew sie realizuje i PzA niepotrzebne jest.

Wiem :) Sam skorzystałem niedawno jak w piątek, użyłem PzA i gość od razu wysłał mi płytę, a nie musiał czekać aż dostanie na swoje konto (pewnie doszłoby w poniedziałek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 19:59, Maker3 napisał:

PzA jest obowiązkowe, niestety niektórzy sprzedawcy nie chcą z tego korzystać.
Jak kiedyś będę zamawiać coś niepilnego i sprzedawca będzie domagać się wpłaty na konto,
to specjalnie zrobię mu na złość i wpłacę na PzA.


Nie dziw się sprzedawcom, bo PzA jest co prawda bezpiecznym sposobem dokonania transakcji, ale nie do końca korzystnym dla sprzedającego. Śmietankę, jak zwykle, spija monopolista, czyli tym razem, Allegro. Chodzi o to, że pieniadze wpłacone przez klienta, gdy znajdą się na koncie Allegro sprzedającego, pozwalają na dokonanie wysyłki towaru, ale na konto bankowe troszkę powędrują. Biorąc pod uwagę tylko jeden dzień na wędrówkę z kota Allegro na konto w banku, serwis ma do dyspozycji bardzo duże pieniądze, których przetrzymanie nawet przez jeden dzień, przynosi odsetki. Tak więc sprzedawca czeka, Allegro korzysta. Brak entuzjazmu dla takich rozwiązań, raczej nie zaskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sprawdzić ile i jak zapłacić allegro po sprzedaniu przedmiotu?
Płaci się przez przelew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 13:24, Jcl napisał:

Gdzie sprawdzić ile i jak zapłacić allegro po sprzedaniu przedmiotu?
Płaci się przez przelew?


Moje konto -> Bieżące saldo i wpłata
Zapłacić można albo zwykłym przelewem, albo szybką wpłatą online wtedy zaraz mają wpłatę na swoim koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 14:10, Jcl napisał:

Ile mam na to czasu?
I co by się stało, jeśli bym nie zapłacił?



Płacić musisz jak saldo opłat wynosi conajmniej 10zł. Jak mniej to nie płacisz. Jak będziesz miał te 10zł i nie opłacisz w ciagu 14dni od pierwszego dnia miesiaca w ktorym allegro wysle maila z informacja to zablokuja ci konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 13:36, Darnok_Rukia napisał:

Jak wycofać przedmiot ze sprzedaży bo jeszcze nigdy tego nie robiłem ?


Aukcję można zakończyć w jej opcjach w zakładce "Moja Sprzedaż". Bez wchodzenia w aukcję, klikasz na opcje i tam mamy do wyboru "zmień" lub "zakończ". Klikasz zakończ i już nie sprzedajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 14:10, Jcl napisał:

Ile mam na to czasu?
I co by się stało, jeśli bym nie zapłacił?


jeszcze dodam, że w przypadku gdy masz firmę to płacisz do 14 następnego miesiąca niezależnie od kwoty faktury (czyli jak kwota nie przekroczy 10 zł to też)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zdradzi mi kto0ś jak najlepiej i najłatwiej wstawić za darmo kilka zdjęć do aukcji? I czy z takiego zdjęcia wstawionego z innego serwisu można zrobić miniaturkę? Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 16:08, Ambroo napisał:

Witam! Zdradzi mi kto0ś jak najlepiej i najłatwiej wstawić za darmo kilka zdjęć do aukcji?
I czy z takiego zdjęcia wstawionego z innego serwisu można zrobić miniaturkę? Z góry
dzieki.

Jeśli chodzi o miniaturkę, to wstawisz ją tylko poprzez allegro - i to jest płatne. Ale fotki możesz spokojnie wrzucić na dowolny serwis hostingowy, a potem wstawić je do twojej aukcji, umieszczając link do nich w kodzie strony. Ja tak robię ;]

Popatrz, jak to wygląda - moja aukcja:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 16:08, Ambroo napisał:

Witam! Zdradzi mi kto0ś jak najlepiej i najłatwiej wstawić za darmo kilka zdjęć do aukcji?
I czy z takiego zdjęcia wstawionego z innego serwisu można zrobić miniaturkę? Z góry
dzieki.



imageshack.us Korzystam z tej stronki od ponad 5 lat przy okazji wstawiania zdjęć do aukcji na allegro. polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować