Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2007 o 18:25, misioo napisał:

A propos tego Megadethu, może mi ktoś wytłumaczyć czemu oni są uważani za takich cool thrashowców?
Mam tylko jedną płytę ich Greatest Hits Back To The Start, i nie wiem w czym ta płyta jest
lepsza od jakiś Reloadów... Płyta tak słaba że.. aa. szkoda gadać.


Dlatego ich tak uważają, bo to był(i teraz po powrocie jest!) zespół grający thrash. Owszem, zdarzyły się dziwne eksperymenty("Risk"), ale ogólnie zespół grał znakomicie. Polecam szczególnie płytkę "Youthanasia" - może nie ma na niej wiele ostrego łojenia, ale są znakomite kompozycje, których świetnie się słucha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 18:32, hammerfall87 napisał:

poprostu kapela spdobała sie wielu ludziom mozna to samo pytanie zadac czemu behemoth jest
uwazany za "najelpszy" polski zepół metalowy.


Stary, ja(i paru moich znajomych) uznajemy Behemoth za ogólnie najlepszy polski zespół(z wszystkich gatunków, łącznie z tymi nie metalowymi). Popatrz jak ten zespół jest popularny za granicą - szczególnie w Ameryce Południowej, a ostatni także w Północnej(co moim zdaniem jest WIELKIM sukcesem). I najważniejsze jest to, że zdobył to sobie praktycznie sam("tymi rękami"), ciężko pracował, nie rozpadł się(a były czasy, że mogło tak być) i nagrywał coraz lepsze płyty. Podziwiam ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niedawno płytkę Vadera "Impressions In Blood". Płyta jest świetna, szczególnie utwór "Predator". Tylko czemu taka krótka :) ? Jakie inne płyty Vadera możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 09:20, Szperacz Robson napisał:

Zakupiłem niedawno płytkę Vadera "Impressions In Blood". Płyta jest świetna, szczególnie utwór
"Predator". Tylko czemu taka krótka :) ? Jakie inne płyty Vadera możecie polecić?


Najnowsze DVD z Warszawy jest znakomite - przekrój przez najlepsze kawałki(tak stare jak i nowe), znakomity klimat całego koncertu, świetny dźwięk. Polecam też inny koncert - Live In Japan - równie dobry, tylko są na nim starsze kawałki(genialne!:) ), bo i koncert z tych "dawniejszych" czasów, jeszcze za Doc''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 00:26, Azreix napisał:

http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/metal/news/premiera-wybierajac-smierc,1012245,47
No i się doczekałem. Teraz trzeba jeszcze kupić :D


no ciekawe niewiele wiem o Death metalu wiec dzieki przeczytaniu tego dzieła coś by mi sie wpoiło do głowy. Może w merilne mają?!. Jednak nawet jeśli zaczne ją czytać to dopiero za jakiś czas, teraz za dużo fajnych ksiązek mam jeszcze przed sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że Behemoth troche przesadza, nie które komentarze jakie płyną z ich słów na koncertach to taka troche tandeta i przesada. Widziałem Nergala u Wojewódzkiego i spodobało mi sie to co gada widać że jest inteligęntym gościem jednak muzyka jaką tworzy wraz ze swoją grupa nie podoba mi sie. Oczywiscie szanuje ich jak najbardziej bo słucham teraz szczgólnie dużo "Death" i Obituary ale behemotha jakoś nie moge. Uważam że najlepszą polską grupą metalową nie jest właśnie behemoth tylko Vader i nie z tego powodu że wole Black od Death metalu bo oba gatunki tak samo tylko poprostu vader tworzy lepiej i fajniej sie tego słucha.
pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 15:11, Vuko Drakkainen napisał:

Ja uważam że Behemoth troche przesadza, nie które komentarze jakie płyną z ich słów na koncertach
to taka troche tandeta i przesada. Widziałem Nergala u Wojewódzkiego i spodobało mi sie to
co gada widać że jest inteligęntym gościem jednak muzyka jaką tworzy wraz ze swoją grupa nie
podoba mi sie. Oczywiscie szanuje ich jak najbardziej bo słucham teraz szczgólnie dużo "Death"
i Obituary ale behemotha jakoś nie moge.

Uwierz mi - ja też kiedyś nie mogłem :)

Dnia 17.11.2007 o 15:11, Vuko Drakkainen napisał:

Uważam że najlepszą polską grupą metalową nie jest właśnie behemoth tylko Vader

Też tak sądzę, mimo że lubię Behemotha. Przede wszystkim ze względu na wokal Peter ma piękny głos, Nergal natomiast tylko drze ryja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2007 o 15:06, Vuko Drakkainen napisał:

. Może w merilne mają?!.

No właśnie, jak na razie ani w Merlinie ani w Empiku nie mają. Będę po księgarniach szukał, jak znajdę dam link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 00:26, Azreix napisał:

Hehehe... ciekawe skąd tam im się wziął Slipknot? Bo z death metalem mają tyle wspólnego co Kalwi i Remi ;)

A co do wokalu Peter vs. Nergal to zdecydowanie lepszy głos ma ten pierwszy. W ogóle uważam jego wokal za najlepszy jaki do tej pory słyszałem. Nie wiem jak wy, ale ja jestem strasznie dumny z Vadera bo to mój ulubiony zespół, a do tego z Polski, szkoda tylko że po polsku praktycznie nic nie nagrywają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 11:44, Azreix napisał:


No okazja jest, tylko płyta słaba. tzn. nie tyle słaba co taka jakaś bezpłciowa. Najlepsze są "Dusk... And Her Embrace" i "Midian". Tylko, że kredki już tak nie grają, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 14:26, misioo napisał:

> http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/metal/news/premiera-wybierajac-smierc,1012245,47
Hehehe... ciekawe skąd tam im się wziął Slipknot? Bo z death metalem mają tyle wspólnego co
Kalwi i Remi ;)


"(...) zawiera też wiele ciekawych wypowiedzi przedstawicieli innych stylów, od black metalu (...) do nowoczesnych grup, które sprzedają dziś miliony płyt (Slipknot)." - chyba wszystko jest jasne. Swoją drogą Joey Jordison jest całkiem niezłym perkusistą, choć cholera mnie bierze jak to się nim wszyscy podniecają na youtubie, słychać w jego grze wpływy death metalu.

Dnia 18.11.2007 o 14:26, misioo napisał:

A co do wokalu Peter vs. Nergal to zdecydowanie lepszy głos ma ten pierwszy.


Słusznie prawisz :)

Dnia 18.11.2007 o 14:26, misioo napisał:

W ogóle uważam jego wokal za najlepszy jaki do tej pory słyszałem.


No tu bym się musiał trochę zastanowić, bo jest kilku bardzo dobrych wokalistów. Ale trzeba przyznać, że wokal Petera jest bardzo charakterystyczny i jedyny w swoim rodzaju.

Dnia 18.11.2007 o 14:26, misioo napisał:

Nie wiem jak wy, ale ja jestem strasznie dumny z Vadera bo to mój ulubiony zespół, a do tego z Polski,
szkoda tylko że po polsku praktycznie nic nie nagrywają...


Duma to aż mnie rozpiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2007 o 15:15, bombel1981 napisał:

"(...) zawiera też wiele ciekawych wypowiedzi przedstawicieli innych stylów, od black metalu
(...) do nowoczesnych grup, które sprzedają dziś miliony płyt (Slipknot)." - chyba wszystko
jest jasne.

Ta, czytanie ze zrozumieniem się kłania...Ale bardzo dobrze, że w tej książce są też wypowiedzi muzyków z innych odmian metalu (Jest jeszcze min. Fenriz z Darkthrone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować