Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2008 o 22:55, Tomicha napisał:

Czy waszym zdaniem Slayera zalicza się do metalu? Ostatnio naprawdę zacząłem ich chętnie
słuchać...


uwielbiam SLAYERa. która płytka ci sie najbardziej podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 22:55, Tomicha napisał:

Czy waszym zdaniem Slayera zalicza się do metalu? Ostatnio naprawdę zacząłem ich chętnie
słuchać...

A gdzie tam do metalu! Ledwo hard rock to jest. Slayer i metal, pff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam przestańcie z tym "szufladkowaniem". Piszecie czasami takie głupty, ze aż człowiekowi włosy na głowie skręca aż do bólu powodując przy okazji ruchypodrażniające jelito grube. Metal to szeroko pojęty gatunek i niestety nie da się wszystkiego określić co to za rodzaj metalu. Ja dziele metal na dwa gatunki: podoba mi się, nie podoba mi się. I już :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 15:06, Antykreator napisał:

Błagam przestańcie z tym "szufladkowaniem". Piszecie czasami takie głupty, ze aż człowiekowi
włosy na głowie skręca aż do bólu powodując przy okazji ruchypodrażniające jelito grube.
Metal to szeroko pojęty gatunek i niestety nie da się wszystkiego określić co to za rodzaj
metalu. Ja dziele metal na dwa gatunki: podoba mi się, nie podoba mi się. I już :D

Wszystkiego jasne, że się nie da. Ale istnieją diametralne różnice, industrial/black/death/thrash/nu/gothic/power/heavy da się odróżnić. Ale mimo to jestem za dalszym dzieleniem, np. szwedzki death, post thrash czy wegetariański progresywny grindcore ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 22:55, Tomicha napisał:

Czy waszym zdaniem Slayera zalicza się do metalu? Ostatnio naprawdę zacząłem ich chętnie
słuchać...


Dobry Trash:) Płytki Reign in Blood, South of Heaven i Seasons in the Abyss - najlepsze:) Reszta no cóż...kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 15:15, squeglee napisał:

Wszystkiego jasne, że się nie da. Ale istnieją diametralne różnice, industrial/black/death/thrash/nu/gothic/power/heavy
da się odróżnić. Ale mimo to jestem za dalszym dzieleniem, np. szwedzki death, post thrash
czy wegetariański progresywny grindcore ;]


Rozumiem Cię, ale są ludzie któzy dopiero "powąchali" co to jest metal i piszą częstro różne dziwne rzeczy. Np. że Black Sabbath to Black, Iron Maiden to Epic czy Vader to Power xD Nie przytaczam konkretnych przykładów z forum gram.pl ale czasami słyszę kolegów czy czytam na jakimś forum to az mnie skręca. Lepiej powiedzieć jakie mają brzemienie i jaka jest wokaliza to każdy mniej więcej wyniucha jak co brzmi :)

A Wegetariański progresywny grindcore rządzi :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 15:27, Antykreator napisał:

> Wszystkiego jasne, że się nie da. Ale istnieją diametralne różnice, industrial/black/death/thrash/nu/gothic/power/heavy

> da się odróżnić. Ale mimo to jestem za dalszym dzieleniem, np. szwedzki death, post
thrash
> czy wegetariański progresywny grindcore ;]

Rozumiem Cię, ale są ludzie któzy dopiero "powąchali" co to jest metal i piszą częstro
różne dziwne rzeczy. Np. że Black Sabbath to Black, Iron Maiden to Epic czy Vader to
Power xD Nie przytaczam konkretnych przykładów z forum gram.pl ale czasami słyszę kolegów
czy czytam na jakimś forum to az mnie skręca. Lepiej powiedzieć jakie mają brzemienie
i jaka jest wokaliza to każdy mniej więcej wyniucha jak co brzmi :)

A Wegetariański progresywny grindcore rządzi :3

To jest głupie popisywanie się ale z wiekiem przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja rozmawiam z kumplem o muzyce, to nie pytam np."słuchałeś tego zespołu, grają black". Kiedy rozmawiamy o muzyce, to wymieniamy konkretne zespoły, ich styl, typ wokalu, gitary, perkusja, jakieś dodatkowe smaczki itd. Preferuję black, ale już tam są jego kolejne rodzaje: folk, pagan, nationatistic, atmospheric, symphonic itd. Gatunek ma dawać wstępne wyobrażenie o tym co prezentuje dany wykonawca, nie być powodem waśni i pokazywania czyja prawda jest prawdziwsza. Tyle razy był maglowany ten wątek, ale wciąż jeszcze sporo osób go wznieca i pewnie tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2008 o 23:36, hammerfall87 napisał:

jeszcze polecam death stars(świetna kapela ) tak czy siak przejrzyj bo rob zombie ma
swoje nie powtarzalne brzmienie .


Chyba raczej razem Deathstars - industrial o to ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 16:10, Drakkainen666 napisał:


> jeszcze polecam death stars(świetna kapela ) tak czy siak przejrzyj bo rob zombie
ma
> swoje nie powtarzalne brzmienie .

Chyba raczej razem Deathstars - industrial o to ci chodzi?


Tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2008 o 15:50, Lost Paradise napisał:

zakończcie tę jałową rozmowę o wyższości gatunków i podgatunków:)

Fajnie by było. Ale to jest raczej rzecz z gatunku tych mniej realnych.^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla powerowców czeka smaczny kąsek w postaci nowej płytki świetnej kapeli PowerQuest. Jeżeli miła dla waszego ucha jest muzyka gatunku melodic / epic / power metal to nie zawiedziecie się na tej płytce. Power Quest - Master Of Illusion gorąco polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do szufladkowania kapel, to akurat jest dla mnie bardzo wygodne. Kumpel mówi, że znalazł kapelę X, która gra gatunek Y z naleciałościami Z, i od razu wiem czy mi się spodoba czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 17:58, M1k3 napisał:

Co do szufladkowania kapel, to akurat jest dla mnie bardzo wygodne. Kumpel mówi, że znalazł
kapelę X, która gra gatunek Y z naleciałościami Z, i od razu wiem czy mi się spodoba
czy nie ;)


Ja właśnie się przjechałem na paru takich porównaniach. Kupowałem płyty dlatego, ze kumpel powiedział, ze to metal progrestywny. Potem się okazało, ze to jest całkiem co innego. Na szczęście płytami się wymieniłem :P
Zresztą kończę już wątek o "szufladkowniu" ponieważ rzeczywiście często już był tu rozpatrywany :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 17:58, M1k3 napisał:

Co do szufladkowania kapel, to akurat jest dla mnie bardzo wygodne. Kumpel mówi, że znalazł
kapelę X, która gra gatunek Y z naleciałościami Z, i od razu wiem czy mi się spodoba
czy nie ;)


Okropnie niewygodne. Przypuśćmy:

a) "znalazłem niezły szwedzki band, brzmiący trochę jak fuzja old-schoolowego amerykańskiego thrashu z Bay Area z połowy lat 90, z wczesnym florydzkim death metalem połączonym z neo-klasycznym avant-garde''owym nowo orleańskim jazzem końca lat 70"

b) "znalazłem niezły szwedzki band, brzmiący całkiem podobnie do Atheist" :D

Aktualnie u mnie w głośniczkach leci sobie dyskografia zasłużonego Kataklysm. A w tym roku nowy krążek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 17:08, 88Bonzo napisał:

Dla powerowców czeka smaczny kąsek w postaci nowej płytki świetnej kapeli PowerQuest.
Jeżeli miła dla waszego ucha jest muzyka gatunku melodic / epic / power metal to nie
zawiedziecie się na tej płytce. Power Quest - Master Of Illusion gorąco polecam!


W porównaniu z albumem z 2005 a nawet starszymi to taki sredniak wyszedł mnie nie porwał,mianowicie piosenki za mało energetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 19:03, hammerfall87 napisał:

W porównaniu z albumem z 2005 a nawet starszymi to taki sredniak wyszedł mnie nie porwał,mianowicie
piosenki za mało energetyczne


Fakt, nuty mniej żywe w porównaniu do poprzednich płyt. Mimo to kapela jest jedną z moich ulubionych i mam do niej ogromny sentyment :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować