Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

przez te wymienianie gatunkow i w ogole odkrycie watku ''czy ktos jeszcze slucha metalu'' odgrzebalem stare plyty i kasety. hej to ci dopiero muza: od saxon do cradle of filth, od slayera do hammerfall. ostatni tydzien spedzilem w kuzni. takie kawalki jak die by sword, hell awaits, black wind fire and steel, whiplash, hit the lights, nymphetamine czy back to back.
przede mna jeszcze caly acid drinkers, kat i turbo. i motorhead i morbid angel i type o''negative.
metal, prawda to metal, czarny jak noc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 08:41, gloody napisał:

> Media tez nie puszczaja jej, w polsce nie ma nawet takiego radia :(

W Warszawie jest jedno radio, które często puszcza ostrzejszą muzykę i cześto można tam usłyszac
wyżej wymienione zespoły.

Błagam powiedzcie że w Bydgoszczy tez jest takie radio :/ Jest tylko Roxy FM w którym leci lekki rock, a czasami to Ricky Martina puszczaja...Nie wiem co to ma z rockiem wspólnego no ale dobra. Plzz powiedzcie ze w Bydgoszczy jest cos porządnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 08:41, gloody napisał:

W Warszawie jest jedno radio, które często puszcza ostrzejszą muzykę i cześto można tam usłyszac
wyżej wymienione zespoły.


No tak ale to sa takie lokalne radia nie tak "globalne" jak np. Radio Z itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 08:41, gloody napisał:

> Media tez nie puszczaja jej, w polsce nie ma nawet takiego radia :(

W Warszawie jest jedno radio, które często puszcza ostrzejszą muzykę i cześto można tam usłyszac
wyżej wymienione zespoły.

Czyli jakie? Bo ja nie znam żadnego takiego.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo takie Zetki itp. zwykle celują w mainstream. Popu, hh itd. słucha obecnie po prostu dużo więcej osób aniżeli ostrzejszego rocka i metalu. Jak już to audycje z taką muzyką są raz w tygodniu, po godz. 22 i trwają góra godzinę :/

Bo z czego się takie radio utrzymuje, z reklam jak inne media. Jeżeli mało ludzi słucha radyja, jest mniej sponsorów co daje mniej kasy, czyli po prostu czyni nieopłacalnym robienie radia dla prawdziwków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam. W zielonej środowisko jest na pradę dosyć duże i na mieście zawsze jest powyżej 15 osób z którymi można pogadać. A mnie ostatnio przejął fakt, że podobno Linkin Park, nagrywa nową płytę. Już teraz panuje moda na "pseudopankowy" ubiór, a ludzie tak na prawde słuchają tego co mi sie nawinie. I ja nie mówie, że LP gra muzyke tragiczną. Chodzi mi o to, ze ludzie, którzy nie czują rocka, metalu podszywają się pod nich i rzucają się do prawdziwych fanów tej muzyki. Wracając do tematu najgorsze jest to, ze media zaczną promować to "wydarzenie" co spowoduje wzrost popularności LP, a znowu pojawi się kupa pseudometali i kindermetali którzy ubierają się na czarno itd, bo taka jest moda i robią zadyme na minus dla nas. Ja ubieram się w to co leży w szafie, ale oczywiście jak mam kase to kupuje sobie czarne ciuchy, a tacy najczęściej zmieniają, całą szafę, zeby bardziej upodobnić się np. do Chestera i tylko rażą w oczy.

A tak poza tym to nowa płyta Vadera trzyma poziom, ale ja mimo wszystko czekam aktualnie na 2-wie rzeczy, a mianowicie:
a) na nową płytę metallic`i, bo ponoć zlikwidowali to co mnie drażniło w St. Anger, czyli garkowatą perkusje i dodali riffy w starym stylu, a ajk dobrze wyprodukują to powinno być naprawdę dobrze.
b)Nową płytę Black Sabbath z Ozzym jak tylko ten sie wyluruje, mają wejść do studia Póki co koncertują (jak ostatnim razem patrzyłem na ich stronkę grali na Ozzfest/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko ja odczuwam, że Metallica totalnie zmieniła styl (IMO na gorszy) od momentu zmiany basisty? :/ Gdzie podziały się gitary z Master of the Puppets? Gdzie te riffy z Enter Sandman czy Unforgiven?.. Może faktycznie St. Anger był swego rodzaju odstresowywaczem dla zespołu po ciężkich przejściach, może teraz wreszcie dadzą fanom starej Metallici to, na co zasługują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 14:58, NattaN napisał:

Nie wiem czy tylko ja odczuwam, że Metallica totalnie zmieniła styl (IMO na gorszy) od momentu
zmiany basisty? :/ Gdzie podziały się gitary z Master of the Puppets? Gdzie te riffy z Enter
Sandman czy Unforgiven?.. Może faktycznie St. Anger był swego rodzaju odstresowywaczem dla
zespołu po ciężkich przejściach, może teraz wreszcie dadzą fanom starej Metallici to, na co
zasługują?


Oni nie zmienili stylu, tylko starali się wrócić z rejonów country-rocka(vide albumy Load, czy Reload) ale przez garcowate brzmienie drumów nie wyszło to tak dobrze jak powinno. Metallica zmieniła styl po albumie s&m nawet wcześniej. A ja się cieszę że Hammet i spółka nadal szukają czegoś innego, bo to oznacza, ze nadal chcą grac dobra muzę. A już na St.Anger były dobre kawałki ( dla mnie Invisible Kids po prostu daje nauczke wszystkim nowym trashowym kapelą jak się powinno grać), a wydanie exclusive ( z DVD z próbami zespołu) jest po prostu zaczepiste. Dlatego sądze, zę jeśli nie ten to następny album będzie wielkim come back and revolution i trash metal music (sic!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 15:09, Alexei Kaumanavardze napisał:

> Nie wiem czy tylko ja odczuwam, że Metallica totalnie zmieniła styl (IMO na gorszy) od
momentu
> zmiany basisty? :/ Gdzie podziały się gitary z Master of the Puppets? Gdzie te riffy z
Enter
> Sandman czy Unforgiven?.. Może faktycznie St. Anger był swego rodzaju odstresowywaczem
dla
> zespołu po ciężkich przejściach, może teraz wreszcie dadzą fanom starej Metallici to,
na co
> zasługują?

Oni nie zmienili stylu, tylko starali się wrócić z rejonów country-rocka(vide albumy Load,
czy Reload) ale przez garcowate brzmienie drumów nie wyszło to tak dobrze jak powinno. Metallica
zmieniła styl po albumie s&m nawet wcześniej. A ja się cieszę że Hammet i spółka nadal szukają
czegoś innego, bo to oznacza, ze nadal chcą grac dobra muzę. A już na St.Anger były dobre kawałki
( dla mnie Invisible Kids po prostu daje nauczke wszystkim nowym trashowym kapelą jak się powinno
grać), a wydanie exclusive ( z DVD z próbami zespołu) jest po prostu zaczepiste. Dlatego sądze,
zę jeśli nie ten to następny album będzie wielkim come back and revolution i trash metal music
(sic!)


Apropos, S&M, taki malusieńki offtop-dygresja. Widziałeś może gdziekolwiek jakieś reedycje DVDka koncertowego, z dźwiękiem w DTSie? Szukam, szukam i znaleźć nie mogę, a koncert tysiąclecia chętnie odsłuchałoby się w jak najwyższej jakości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś słucham black metalu...
Darkthrone, Mayhem, Immortal, Bathory, Burzum...
Może ktoś powiedzieć, że również zrobiłby taką muzykę waląc kijem w gary i po płocie, ale ta muzyka, mimo wszystko, ma swój klimat... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 08:43, Pustelnik88 napisał:

Może ktoś powiedzieć, że również zrobiłby taką muzykę waląc kijem w gary i po płocie, ale ta muzyka, mimo wszystko, ma swój klimat... :P


Ano ma, choć jak dla mnie wiele grup spod znaku black idzie na łatwiznę i produkuje zwyczajną sieczkę... Choć z drugiej strony takie formacje jak Limbonic Art czy Satyricon są wyjątkiem i, w mojej ocenie, diabelskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 14:58, NattaN napisał:

Nie wiem czy tylko ja odczuwam, że Metallica totalnie zmieniła styl (IMO na gorszy) od momentu
zmiany basisty? :/ Gdzie podziały się gitary z Master of the Puppets? Gdzie te riffy z Enter
Sandman czy Unforgiven?.. Może faktycznie St. Anger był swego rodzaju odstresowywaczem dla
zespołu po ciężkich przejściach, może teraz wreszcie dadzą fanom starej Metallici to, na co
zasługują?


Ech :) Kazdy zespol sie kiedys konczy i taka jest prawda, piekne lata metallici juz minely i chwala im za to ;) Metallica wydala juz Master of pappets czy enter sandman i np. te genialne albumy juz nigdy sie nie powtorza, panowie sa juz starsi, james nie spiewa juz tak jak kiedys (przepite gradło ;)) Wiec wydaje mi sie ze metallica pogra maks 2- 3 lata i na tym sie skonczy ;) Ach jak wlaczam czarny album i przypominam sobie te czasy, cos pieknego ;) Co do nowego albumu to napewno nie bedzie to co kiedys, ale i nie to co ostatnio, po prostu jak juz mowilem sa juz inne czasy i metallica sie do nich dostosowuje ze tak powiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Metallica skończyła się po wydaniu LOAD. Choć w sumie ''czarna'' płyta też już nie była "metallicowa", to miała swój urok i trzymała wysoko poprzeczke. Najlepszym albumem jest zdecydowanie "Master of Puppets", a pisoenka tytułowa to dla mnie najlepszy kawałek wszechczasów metalu.
Pozdro \m/ (^-^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 15:39, NattaN napisał:

Apropos, S&M, taki malusieńki offtop-dygresja. Widziałeś może gdziekolwiek jakieś reedycje
DVDka koncertowego, z dźwiękiem w DTSie? Szukam, szukam i znaleźć nie mogę, a koncert tysiąclecia
chętnie odsłuchałoby się w jak najwyższej jakości...


Niestety nie, ale musisz szukać na giełdach internetowych. Może na szwabskim ebayu coś się pojawi.Chociarz kiedyś w Empiku we Wrocławiu na placu Kościuszki widziałem box "All albu and DVD Metallica" Z tym, zę kosztował ponad 800zł i mnie stać na to nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 15:52, TOMKARP napisał:

ciezkiego metaluto ja nie slucham ale slucham troche letrzego . sorki za bledy ort .;-(


Zdaje się, że metal sam w sobie jest ciężki, jaki dla Ciebie to jest lekki ?
Bo w porównanie z innymi deathami, powerami, blackami, thrashami to właśnie HEAVY metal jest lekki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie sobie tego: http://www.youtube.com/watch?v=3AIXh8I7K94
Rewelacyjny pagan matal z Rosji. Już jestem w trakcie załatwiania ich kocertówki: "Zhiz vo slavu". :]
Już dawno nic mnie tak nie zachwyciło jak ta szczera do bólu muzyka. Poza tym dla mnie coś zupełnie nowego...
PS. A nowego Slayera to gawiedź już słyszała? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 08:52, Wodzasty napisał:

Ano ma, choć jak dla mnie wiele grup spod znaku black idzie na łatwiznę i produkuje zwyczajną
sieczkę...

Prawda prawda, ale generalnie da się z tego wyłapać ludzi, którzy przykładają się do roboty.

Pustelnik88 zaproponował Darkthrone. Słyszałem ich parę numerów i trza przyznać, że całkiem znośne, choć wielkim fanem black to ja nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować