Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2012 o 19:24, Blackhand napisał:

Metallica''i?
Metalliki?

Gdzieś zasłyszałem, że poprawna jest druga podana przez Ciebie forma. Podobnie, jak odmieniając nazwę gry Gothic w dopełniaczu piszemy "Gothika". Nie wiem, ile w tym prawdy... Faktem jest, że "Metallica''i" nie wygląda zbyt dobrze. Nie wspominając już o poprawności tego zapisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, chociaż długowłosym brudasem przestałem być już ładnych parę lat temu, to zauroczyła mnie ostatnio muzyka Venom. Konkretnie dwa pierwsze albumy.
A że dyskografia Venom jest bardzo bogata, to proszę o polecenie innych albumów tego zespołu, z którymi się powinienem zapoznać.
No i oczywiście to ma być coś podobnego do dwóch pierwszych albumów, czyli oldskulowe, rock&rollowe, skoczne, przebojowe i łatwo wpadające w ucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 00:12, Graszcz napisał:

Moi drodzy, chociaż długowłosym brudasem przestałem być już ładnych parę lat temu, to
zauroczyła mnie ostatnio muzyka Venom. Konkretnie dwa pierwsze albumy.
A że dyskografia Venom jest bardzo bogata, to proszę o polecenie innych albumów tego
zespołu, z którymi się powinienem zapoznać.
No i oczywiście to ma być coś podobnego do dwóch pierwszych albumów, czyli oldskulowe,
rock&rollowe, skoczne, przebojowe i łatwo wpadające w ucho


No to wszytsko do waste of lands dalsze ich cd maja lepsze brzmienie i sa cieższe

https://www.youtube.com/watch?v=95--MP27NPM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tematy o rocku gniją i śmierdzą więc zapytam tu. Jaką płytę Rush mi polecacie? Zauważyłem, że najbardziej przemawia do mnie właśnie muzyka progresywna. Przesłuchałem tego trochę, ale praktycznie znam dwa utwory: 2112 i Animate. Potrzebuję jedną płytę, którą kupić bo robię sobie prezent i myślę, że wcisnął bym do niego z miłą chęcią Rush.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś ''Incurso'' kapeli Spawn Of Possession? Dear God, co za album! Dawno nie słyszałem takiego majstersztyku. Przesłuchuje go właśnie trzeci raz i nie mogę przestać. Było warto wybulić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 21:40, Fimbulvinter napisał:

Tematy o rocku gniją i śmierdzą więc zapytam tu. Jaką płytę Rush mi polecacie? Zauważyłem,
że najbardziej przemawia do mnie właśnie muzyka progresywna. Przesłuchałem tego trochę,
ale praktycznie znam dwa utwory: 2112 i Animate. Potrzebuję jedną płytę, którą kupić
bo robię sobie prezent i myślę, że wcisnął bym do niego z miłą chęcią Rush.


Hmm, będzie z tym kilka problemów.xD Pierwszy jest taki, że podałeś 2 kawałki Rush, które się nieco od siebie różnią(pierwszy ty już klasyka progresywnego rocka z lat 70-tych, drugi to niemalże ''metalowy'' numer z lat 90-tych, kiedy muzyka Kanadyjczyków była znacznie cięższa niż dawniej). Drugi problem jest taki, że spokojnie można by tu polecić z dziesięć płyt, a nie jedną.:P
Na Twoim miejscu poszukałbym jakiegoś albumu koncertowego(''Rush in Rio'', ''Different Stages / Live''), bo to byłby dobry przegląd przez wiele znakomitych utworów(oba są 3-płytowe), do tego Rush świetnie prezentuje swoją muzykę na żywo, często wypadając lepiej niż w studiu.
Jeśli jednak wybierzesz coś studyjnego, to polecam jakiś klasyk z dawnych lat(''Moving Pictures'', ''Permanent Waves''). Jeśli zaś wolisz ten ''bardziej nowy'' styl zespołu, to ''Counterparts'' będzie znakomitym wyborem.:>

@Demagol - to jak się nagrywa czymś mało profesjonalnym z daleka, to zawsze tak brzmi? :P Słyszałem gdzieś, że Off jak na taki 'otwarty' festiwal brzmi dość dobrze.:>

@Feno - jak ktoś lubi techniczny death metal to ok, ale ogólnie... nudy, Panie, nudy.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2012 o 10:00, Nephren-Ka napisał:

@Feno - jak ktoś lubi techniczny death metal to ok, ale ogólnie... nudy, Panie,
nudy.:P


Jestem w stanie zrozumieć, ze ktoś nie lubi, lub nie podoba się. Ale jakoś nie moge zrozumieć jak mozna powiedzieć, ze ten album nudzi. W ogóle cięzko go słuchać pasywnie. No ale skoro ciebie to nudzi, to nie wiem w takim razie co ozywia. Moze jakiś przykład? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2012 o 10:43, Feno napisał:

Jestem w stanie zrozumieć, ze ktoś nie lubi, lub nie podoba się. Ale jakoś nie moge zrozumieć
jak mozna powiedzieć, ze ten album nudzi. W ogóle cięzko go słuchać pasywnie. No ale
skoro ciebie to nudzi, to nie wiem w takim razie co ozywia. Moze jakiś przykład? :)


Ale ja ogólnie lubię, ba kiedyś tylko i wyłącznie takiej muzyki słuchałem. Ale mając w pamięci swoje ulubione płyty(czyli w praktyce to wszystkie xD) Death, Nile, Atheist, Morbid Angel, Edge of Sanity czy Immolation, to przy słuchaniu nowych mam wrażenie ''ale to już było''. Dlatego dopóki nie dostanę czegoś, co jest wstanie wciągnąć mnie na dłużej, wolę sobie wracać do starszych albumów(których jest przecież dość sporo). Dlatego głównie jeśli polecam jakiś album z tego gatunku tutaj, to piszę że ''jest ok, ale nic szczególnego''. Ostatnio w death metalu nie ma jakoś wielu super albumów(takie dobre i przyzwoite jak najbardziej są), i chyba nie tylko ja to zauważam.

A z takich ekstremalnych rzeczy z tego roku? Zdecydowanie nowy album Anaal Nathrakh: http://youtu.be/b3lhmCabGYA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Techdeath może nudzić, jak najbardziej, jeżeli to zbieranina losowego naparzania w gary i szarpania za struny. Może i technicznie jest to imponujące, ale na dłuższą metę wkurza, bo to w ogóle nie ma "substancji". Nie mówię o każdym technicznym zespole, ale wiele niestety pod tym względem zawodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Nephren-Ka

Za bardzo krzyczany ten kawałek. Muzycznie też mi jakoś nie podchodzi zbytnio, zwłaszcza bębny.

@Demagol

Oczywiście, że techdeath może nudzić. Każdy muzyczny gatunek jako całość może nudzić, nie mówię, że nie. Po prostu zadziwiłem się, że koledze wyżej ''Incurso'' wydaje się nudne, bo tyle na tej płycie się dzieje, że ciężko to ogarnąć. Naturalnie szanuję jego zdanie, tylko nie bardzo rozumiem ;-) I mówię to nie jako kompletny laik w techu, który nagle odkrył ten gatunek.
Być może masz rację, że większość zespołów zawodzi. Jak dla mnie Spawn Of Possession nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ktoś wcześniej powiedział, trudno polecić jeden konkretny ich album. Moim zdaniem, warte uwagi są wszystkie z ''okresu progrockowego'', ale wyróżniłbym genialne ''Farewell to Kings'', zdecydowanie mój faworyt, z jednej automatycznie wpada w ucho, z drugiej jest się w co zasłuchać, nie szaleli tak jeszcze z syntezatorami, choć później wychodziło im to nawet bez większego wieśniaczenia:). Z kolejnych mógłbyś też sprawdzić Moving Pictures, choć tu już panowie nieco się od wcześniejszego stylu muzycznego oddalili. Niezła jest też ''Signals'', ale to już zupełnie inne granie... rzecz gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2012 o 10:00, Nephren-Ka napisał:

@Demagol - to jak się nagrywa czymś mało profesjonalnym z daleka, to zawsze tak
brzmi? :P Słyszałem gdzieś, że Off jak na taki ''otwarty'' festiwal brzmi dość dobrze.:>


Nie wiem, zależy od sprzętu pewnie, tak czy siak uchwycił energię :D.

Premiera najnowszej płyty zabrzańskiego doom metalowego zespołu Nightly Gale pod tytułem "Lust" została przełożona na 20 grudnia 2012. Poniżej dwa utwory:
http://www.youtube.com/watch?v=Mgiv6vazZaI
http://www.youtube.com/watch?v=ks3wTVuFrJQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj, bo to chyba najpopularniejszy temat o muzyce na gramie. Czy ktoś zna jakieś dobre, poważne pismo o muzyce w ogóle? Najlepiej, jeśli byłoby po angielsku, ale te polskie też mogą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2012 o 22:39, Gumisiek2 napisał:

Slayer znowu w Polsce <3

http://www.impactfest.pl/news_info.php?id=559

Absurdem, skandalem i śmiechem na sali jest to, że headlinerem pierwszego dnia nie jest
Slayer, lecz Rammstein. Cóż, przynajmniej to nie Ursynalia i Limp Bizkit grający po Zabójcy...
;-)


ursynalia festiwal dla mp3 studentów tu przynajmniej jest jakiś konkret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować