Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2007 o 15:03, paweusz napisał:

Słucha może ktoś z was Arch Enemy ? Wpadłem na ten zespół na YouTube i powiem, że mnie zaciekawił.
Kobieta na vocalu przy death metal (to chyba to) ?! Fajnie to wygląda. Jak ktoś się orientuje
w temacie, to może poleciłby mi jakieś ich najlepsze utwory, czy też albumy. Chętnie poznałbym
kapelę bliżej.


A tak, bardzo fajna kapela. Ja akurat poleciłbym Ci dwa albumy: "Anthems of Rebellion" i "Wages of Sin" ze wskazaniem na ten pierwszy. A z czasu kiedy to Angela nie była na wokalu to nie słyszałem żadnej płytki w całości ale niektóre kawałki są całkiem dobre np. Diva Satanica tak jak to Nathicana pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 18:13, Nathicana napisał:

Angela na wokalu regularnie wpędza mnie w kompleksy


He, he, Angela wpędza w kompleksy nie tylko Ciebie ale i całe zastępy wokalistów, którym wydaje się, że potrafią growlować. Ale nie ma to jak wysoka samoocena i poczucie ognia w głosie. A przy okazji Angeli to i nasza Marta Meger z Enter Chaos ma gardełko niczego sobie. A i jest jeszcze Vera z Totem czy ostatniej płyty Sceptic. A z lajtowej muzy z charczącą panią można posłuchać Kittie ale uprzedzam, że muzycznie jest dość monotonnie i nie da się tego (przynajmniej ja nie mogę) zbyt długo słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweusz

Owszem, również szanuję Twoje zdanie na temat Dziewicy (vel. Yen :PPP) , ale mimo to ,kiedy czytam tą opinię to mnie @#%$^$^! zalewa.....;) Jak dla mnie Ironsi byli są i będą namber łan. Zawsze. Za wszystko, za styl , za niesioną przez ich utwory, za brzmienie, za Bruce''a , za Blaze''a, za Eddiego.....ach, przecież wiadomo o co chodzi:)

Dnia 19.09.2007 o 18:53, Nathicana napisał:

Well, na mojej plejliście
też nie przeważa lajt (kinderlicytacja, kto ma w sobie więcej mhroku?), ale IM zawsze zostanie
dla mnie bandem godnym kvltv ;)


Licytejszyn? Oooo proszę sznaownych państwa, w tej kategorii mnie nie przebijecie, posiadam bowiem nagrania z konferencji prasowych Kołodki..... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 20:15, GungravePL napisał:

Paweusz

Owszem, również szanuję Twoje zdanie na temat Dziewicy (vel. Yen :PPP)


Nie chcesz wiedzieć, co z Tobą zrobię, jak dorwę. :)

Dnia 19.09.2007 o 20:15, GungravePL napisał:

ale mimo to ,kiedy
czytam tą opinię to mnie @#%$^$^! zalewa.....;) Jak dla mnie Ironsi byli są i będą namber łan.
Zawsze. Za wszystko, za styl , za niesioną przez ich utwory, za brzmienie, za Bruce''a , za
Blaze''a, za Eddiego.....ach, przecież wiadomo o co chodzi:)


...za Brusa! <toast Burnem>

Dnia 19.09.2007 o 20:15, GungravePL napisał:

Licytejszyn? Oooo proszę sznaownych państwa, w tej kategorii mnie nie przebijecie, posiadam
bowiem nagrania z konferencji prasowych Kołodki..... xD


o_o Chyba muszę odstąpić kawałek podium. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 21:05, squeglee napisał:

Ktoś wie co to za rzeźba na okładce The Apostasy i koncertach Behemotha?

Kali albo Kahli, bogini jakaś śmiercionośna z jakiejś mitologii, ładne bajki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 21:05, squeglee napisał:

Ktoś wie co to za rzeźba na okładce The Apostasy i koncertach Behemotha?


Zrobiona na potrzeby okładki przez jakiegoś polskiego bodajże rzeźbiarza. Całkiem ładna zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 18:29, tkoeman napisał:

ja myślałem, że największym zgrożeniem dla prawa do noszenia czarnych koszulek są prawicowi ideolodzy...


Źle myślałeś.
Ja dziś kupiłem sobie czarną koszulkę i nie czuje się ani trochę mniej prawicowy. :) Moja ideologia mówi mi, że jesto to bez znaczenia. :D

Jeśli idzie o dyskusję na temat Iron Maiden to ja również nie zaczynałem od tej kapeli, ale jak poznałem to i słuchać zacząłem. Ironi teraz trochę styl zmienili, chociaż w sumie nie teraz, a już parę lat temu, ale dla mnie i tak są świetni. I nie piszę lepsi czy gorsi niż kiedyś, ale po prostu inni.

Jeśli chodzi o tą stronę http://anty-metal.blog.onet.pl/1,AR3_2007-07_2007-07-01_2007-07-31,index.html to dla mnie:
1. Na 99% jest to prowokacja, może nawet jakiegoś mhrocznego metala.
2. Mi się strona podoba... Można się pośmiać. O ile ktoś lubi śmiać się z głupoty, niektórym nie do śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchał już może ktoś nowej płyty Riverside - Rapid Eye Movement ??? Do tej pory kompletnie nie znałem tego zespołu(nawet byłem pewny, że to ich... debiut:) ) Po zapoznaniu się z materiałem z płyty, jest to jedna z najlepszych płyt tego roku, panowie przebili nowa płytę bogów z Dream Theater(nigdy nie przypuszczałem, że to powiem, ale tak jest). Kompozycje takie jak "Beyond The Eyelids", "02 Panic Room" czy "Parasomnia" są na poziomie dokonań DT za najlepszej formy. Ciekaw jestem zdania innych na ten temat, a album polecam - można kupować w ciemno!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 19:35, 88Bonzo napisał:

Ja ostatnimi dniami powróciłem do starego poczciwego Freedom Call od którego zaczęła się moja
przygoda z power metalem :) ... no i ogólnie z metalem. Kawałek który jako pierwszy wpadł mi
w ucho raczej na zawsze pozostanie jednym z tych NAJ :) Freedom Call - Warriors http://pl.youtube.com/watch?v=mrLEQ5_F5sg


ah freedom call metal światła i hymn palladynó w wowie :D.Świetni są szcególnie piosenka pharao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile wy tu ostatnio postów nawaliliście, no no :D
Dam swój ranking bo patrzę, że stronę wstecz coś takiego wystąpiło...

True Black Metal - Judas Iscariot
True Norwegian Black Metal - Darkthrone
War Black Metal - Endstille
Symphonic Black Metal - Dimmu Borgir
Melodic Black Metal - Immortal
Funeral Doom Metal - Catacombs
Suicidal/Depressive Black Metal - Xasthur
Pure Black Funeral Doom Metal - Nortt
USBM - Krieg
Pagan Black Metal - Drudkh
Ambient Black Metal - Burzum
Epic/Viking Black Metal - Bathory
Death/Black Metal - Behemoth

i teraz normalnie już :D

Thrash - Metallica (pierwsze 4 płyty), Slayer
Groove/Thrash - Sepultura
Grunge - Nirvana
Nu - KoRn
Death - Death (a co innego :P)
Sludge - Jesu
Stoner - Deadbird
Melodic Death Metal - In Flames
Progressive Death - In-Quest (polecam to!!! ostatnia ich płyta jest super)
starczy... Słucham i Bjork i Wilki mi się podobają, ale Grindcore''u i Brutal Deathu nie znoszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 11:00, hammerfall87 napisał:

eh jeju wnerwiają mnie te gatunki może jeszce gnom metal lub dres metal ktoś wymyśli

Pamiętaj, że to nie wykonawcy/zespoły wymyślają te gatunki, których nazwy są nieraz wręcz zabawne. Krytycy i "znawcy" jak słyszą muzykę która trochę się różni od dotychczasowych stylów muzycznych, na siłę chcą określić zespół, przyszyć im łatkę - by powiedzieć "ci nie grają tego, tu jest taka różnica między tym a nimi". Trochę brzmień symfonicznych w black metalu, to już nie jest black metal, tylko symphonic black metal, teksty nawiązujące do pogańskich bożków w black metali i już mam pagan black metal... Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 11:07, paweusz napisał:

Bez sensu.


A to niby dlaczego? Ja mam właśnie odwrotne zdanie. Dobrze, że niektóre zespoły masz tak dokładnie określone, bo np nie znasz zespołu, przeczytasz, że jest to "Melodical death" to wiesz, że będzie to death metal z elementami symfonicznymi, albo bardziej melodyjne. Mi to pasi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2007 o 11:00, hammerfall87 napisał:

dres metal


Pwnt xD
No dobra, w kwestii gatunków - te główne, łatwo rozróżnialne są przydatne i tego tłumaczyć chyba nie trzeba tudzież nie ma sensu podważać. Co do gatunków, których nazwy składają się z 666+ wyrazów i zaliczają się do nich 2-3 zespoły, o których było słychać najwyżej w piździawym zdroju - zbędne i po prostu śmieszne.
Pablouch - nie powiem, żebym do końca zgadzała się z krytyką podgatunków, tzn. nazw podstawowych nurtów z dorzutkami "brutal", "symphonic", "pagan", "kaczi" i tak dalej. Jasne, że najbardziej liczy się muzyka i na jej podstawie powinno się oceniać, a nie osądzać jakikolwiek band tylko po łatce, jaką mu przyczepiono - tu masz rację, ale na ogół jeszcze klasyfikacja podgatunkami jest całkiem useful. A że krytycy w większości śmierdzą dosłownie i w przenośni, każdy wie. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słuchałem sobie trochę Arch Enemy. Muzyka fajna, ale wokal już nie przypadł mi do gustu. Kobieta na wokalu? Rzadko spotykane, teraz wiem dlaczego. Chodzi o to, że ma za cienki głos. Co innego np. taki Karras. Niemiecka kapela, trzy kobiety obstawiają instrumenty, na wokalu facet. Gruby głos + wymiatające, fajne kobitki na gitarach i perkusji. To jest to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować