Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2007 o 20:27, Azreix napisał:


> Podstawowa zasada - i tak rzadzi ENSIFERUM :)
Tak? No patrz, a dla mnie Behemoth. Czyli się ta zasada nie sprawdza :)


Bo to jest moja zasada. A behemoth to 2 z moich ulubionych polskich kapel, zaraz po Vesanii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



sorry ale moim zdaniem wintersun to nie viking metal jak dla mnie odeszli od tego viking metal powinien miec klimat i ogolnie speiwac o wikingach(ogolnei nawiazywac do skandynawii
a w wintersun nic nieznalazlem vinkingowego dla mine to jest melodi death jak children of bodom

i ja przyznaje ci racje ensiferum graja wspaniale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 20:38, hammerfall87 napisał:



sorry ale moim zdaniem wintersun to nie viking metal jak dla mnie odeszli od tego viking metal
powinien miec klimat i ogolnie speiwac o wikingach(ogolnei nawiazywac do skandynawii
a w wintersun nic nieznalazlem vinkingowego dla mine to jest melodi death jak children of bodom

i ja przyznaje ci racje ensiferum graja wspaniale


Ogolnie nawiazuje do skandywnawii gra wintersun :) Poczytaj teksty. Stad viking, ze sa zajawki vikingowskie, ciezko porownywac do CoB, bo primo w CoB nie ma w ogole clean wokali, a secundo w Wintersun sa bardziej epickie melodie, ze tak to nazwe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 20:55, Radovan napisał:

>
>
> sorry ale moim zdaniem wintersun to nie viking metal jak dla mnie odeszli od tego viking
metal
> powinien miec klimat i ogolnie speiwac o wikingach(ogolnei nawiazywac do skandynawii
> a w wintersun nic nieznalazlem vinkingowego dla mine to jest melodi death jak children
of bodom
>
> i ja przyznaje ci racje ensiferum graja wspaniale

Ogolnie nawiazuje do skandywnawii gra wintersun :) Poczytaj teksty. Stad viking, ze sa zajawki
vikingowskie, ciezko porownywac do CoB, bo primo w CoB nie ma w ogole clean wokali, a secundo
w Wintersun sa bardziej epickie melodie, ze tak to nazwe;)

Może i racja ale mi viking metal kojarzył mi sie z ciekawymi wstawkami i muzyka a winersanie sie iedosłyszałem
ensiferum ma to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ohm, że też o tym nie pomyślałem. Widzisz - przyzwyczajony do prostoty jestem ;P

Tak na boku, czy znacie jakiś dobry internetowy sklep, w którym można kupić płyty po przystępnej cenie? Może i być nawet zagraniczny, nawet gdyby miało być tylko kilka złotych taniej za płytę, z przesyłką, gdybym zamówił ich kilka. Chodzi mi po prostu o zaoszczędzeniu trochę pieniędzy, bo jeszcze dużo mam do kupienia i chcę kupić, ale tam to zwykle mniej niż 50 złotych nie jest, nawet za dziesięcioletnią płytę zapłaciłem 50 złotych. Nie jest to dużo, ba, nie mówię, że nie warto było, ale jestem otwarty na wszelkie inne sposoby, by zakupić następne płyty... Lepiej tak, niż gdybym miał potem obudzić się z ręką w nocniku, "a bo tam mógłbym dużo więcej kupić". Wiem, że jakichś drastycznych różnic nie ma, ale chodzi mi o to, żeby w ogóle były. Z resztą, nie ma w pobliżu mnie żadnego sklepu, gdzie znalazłbym na prawdę to, czego bym chciał. Zespół jako tako jeszcze znajdę, ale max. 2-3 płyty. Z góry (znów) dzięki za odpowiedź ;]

Btw. Widzę, że coś bawisz się w zmienianie awatarów ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 20:27, hammerfall87 napisał:

gdzie w cob jest power i wintersunie ,moze ja głuchy jestem ?


to niby co graja CoB ? Blackowe, dethowe gitary ? moze perkusja, moze klawisze dethowe ? dla mnie to jest power/speed z ostrzejszym wokalem, posluchaj uwaznie muzyki power/speed jak w pape strzelił :D sporobuj sama muzyke porownac do jakiejkolwiek blackowej kapelki...

co do wintersuna to sie nie wypowiem bo daawno nie sluchalem, dzis sobie przypomne :)

a co do Ensiferum to nie lubie, mam skrzywienie brat mnie tym katował swego czasu (az do przesady) i teraz wogole nie moge zniesc ich muzyki... unikam jak ognia...

ale co do Kalmaha sie zgodze z Radovan rewelacyjny, ale muzycznie to tez Power/Speed z mocniejszym wokalem :) Bo niby co tam jest death metalu ? muzyka ? nie zartuj :) to samo co CoB graja, moze ambitnej - IMO i lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 08:29, EmperorKaligula napisał:

sporobuj sama muzyke porownac do jakiejkolwiek blackowej kapelki...


mialo byc deathowej, tak to potem jest jak czlowiek siada zaspany do kompa :D a opcja "edytuj" znika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojnaaa! I jak ja lubię ten temat o tym, co gra CoB ;).

Nadal są pewne spory co do tego(jak widać ;p). Osobiście "wrzuciłem" dzieciaków do power metalu. To, że Alexi nie ma czystego wokalu, nie znaczy, że od razu grają death czy - broń Szatanie - black metal.
Jeżeli natomiast o Kalmah chodzi - hm, czy lepsi od CoB? Na pewno inni. Grają bardziej "poważnie", tymczasem Bodomki odwalają miejscami świadomy kicz(vide, klawisze w niektórych utworach są jakby przesłodzone, jeżeli mogę to tak nazwać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, czy to naprawdę tak trudno napisać coś więcej niż odpowiedż na pytanie z nazwy tematu? :) Coś może więcej i konkretniej napisz. A ten z pseudonimem to może Marilyn Manson? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 08:45, Tomek1990 napisał:

Wojnaaa! I jak ja lubię ten temat o tym, co gra CoB ;).

Nadal są pewne spory co do tego(jak widać ;p). Osobiście "wrzuciłem" dzieciaków do power metalu.
To, że Alexi nie ma czystego wokalu, nie znaczy, że od razu grają death czy - broń Szatanie
- black metal.
Jeżeli natomiast o Kalmah chodzi - hm, czy lepsi od CoB? Na pewno inni. Grają bardziej "poważnie",
tymczasem Bodomki odwalają miejscami świadomy kicz(vide, klawisze w niektórych utworach są
jakby przesłodzone, jeżeli mogę to tak nazwać).


eh najpierw posłuchaj sobie power metalu a póżniej pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 11:28, Metal-jestem napisał:

http://www.terazrock.pl/news.php?NewsId=663
Jak widać Behemoth robi karierę też za granicą :)


Gdybyś nie zauważył, to Behemoth robi karierę głównie za granicą ;).
Chociaż IMO zapodanie go na jednej stronie wraz z Danim Filcem ;p pod hasłem Black Metal X-Mas jest śmieszne(oba zespoły co najwyżej GRAŁY Black metal).

Hammerfall87.
Że niby nie słuchałem nigdy? Pef.
Dobra, sam biję się w pierś bo za szybko pisałem poprzedni post, ale chodzi mi o to, że dla mnie to CoB ani pod death ani pod power stricte nie podchodzą, ale po prostu jedyne co łączy ten zespół z death metalem to chyba wokal. Może to moje odczucie, ale nawet jak na melodeth to jest wszystko trochę przesłodzone.
Coś jak aktualnie Demon Burger. Niby mówią, że black ale momentami to to ma nawet z metalem niewiele wspólnego.
Jeżeli weźmiemy jeszcze ostatni album dzieciaków, to w ogóle zbliżają się do jakiegoś dziwnego -core stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, oni karierę robią głównie za granicą :D Ale faktycznie dziwne trochę, że dziennikarze się uparli na tezę Behemoth = black metal. To już u nas nawet, w takim CKM'ie chociażby, jest ładnie: black/death.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 12:10, hammerfall87 napisał:

eh najpierw posłuchaj sobie power metalu a póżniej pisz :)


no wybacz ale musisz byc gluchy jesli nie slyszysz powerowego brzemienia w CoB ? solowki, masa klawiszy, galopady (tak to sa glowne elementy PM) ? tego jest w CoB pod dostatkiem, a deathu ? nie ma wogole... no moze tylko od biedy wokal mozna podciagnac pod death :) nawet na melo-death graja za slabo, poprostu power z mocniejszym wokalem... wymien mi jakie tam dostrzegasz elementy rasowego death metalu chetnie poslucham :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 12:37, Tomek1990 napisał:

Coś jak aktualnie Demon Burger. Niby mówią, że black ale momentami to to ma nawet z metalem
niewiele wspólnego.


black to i owszem ale na starszych albumach, teraz graja "inaczej" ale mi sie osobiscie podoba :) nowej plycie Dimmu daje 4+/6 i to po wielokrotnym przesluchaniu - bardzo zgrabna płytka :D i napewno nie jest to black, no ewentualnie symphonic/melodic black (czyli juz nie black), duzo grania mało vokalu, ale porzadnie zrobione :D

dzis sobie Kalmaha posluchalem na wykladach :) to mnie utwierdzilo w opinii na temat CoB/Kalmah power jak w morde strzelił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować