Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2008 o 12:17, Cairine napisał:

@Wayzin
Na niemieckiej VIVIE Plus leciały nawet kiedyś całe koncerty "lepszych" zespołów. I całe
pasma VIVA Dark, lubiłam to oglądać, ale teraz już na kablówce nie mam tego kanału.
Z polskich to jeszcze VH1 może być (w sumie to też MTV), lecą czasem Gunsi, Europe czy
AC/DC.


mtv? przeca tam leci tylko pimp my ride i temu bzdury. No, poza niektórymi wieczorami. tfu! nocami.
Przynajmniej tak było parę miesięcy temu kiedy zdarzało mi się włączyć tę pożal się boże stację. Nie wiem jak jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastukali do mnie na MySpace Szwedzi z Netherbird - określają siebie jako połączenie doom z black... Generalnie grają depresyjnie, dosyć mrocznie ale bardzo, moim skromnym zdaniem, ciekawie... W muzyce słychać klawisze, zdaje się, że jakieś smyczkowe, nawet sopranem jakaś panna zaśpiewa momentami - ogólnie klimatycznie, choć produkcja nieco kuleje...

Kojarzy ktoś pismo Terrorizer? Przyjaciel przywiózł mi z Królestwa egzemplarz ostatniego numeru - przeczytałem tylko raport z prac Amon Amarth w studio i zgadywankę, gdzie Nergal musiał rozpoznać puszczane mu kawałki...:) Okazuje się, że ze znajomością repertuaru nie jest u niego najlepiej...:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2008 o 12:02, Wodzasty napisał:

Kojarzy ktoś pismo Terrorizer?

Wiem tylko, że takie jest. :P

Dnia 12.08.2008 o 12:02, Wodzasty napisał:

Nergal
musiał rozpoznać puszczane mu kawałki...:) Okazuje się, że ze znajomością repertuaru
nie jest u niego najlepiej...:))))

O, a co to były za kawałki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też-powalili mnie na kolana, przyznam. Cholernie klimatyczne, zimne granie. Kobiece wokale wpasowują się w ich muzykę idealnie. Forever darkness...
Hm, tylko czy oni mają coś wspólnego z At the Gates? Bo tak mówią, a ja tu niezbyt dużo podobieństw widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 12:32, squeglee napisał:

Hm, tylko czy oni mają coś wspólnego z At the Gates? Bo tak mówią, a ja tu niezbyt dużo podobieństw widzę.


Jakby porównać do dwóch pierwszych płyt At The Gates to na upartego znajdziesz podobieństwa... Bo jeśli spojrzeć na "Slaughter of the Soul" to chyba znam inną definicję "podobieństwa"...:)))
Możliwe też, że chodziło im o teksty, które na takim "With Fear I Kiss the Burning Darkness" są bardzo mroczne i zakręcone...

Azreix - ano nasz tuz nie rozpoznał Gorgoroth, Rotting Christ i pomylił kawałki Death... Jednak sam przyznał (post factum rzecz jasna), że nie zna ich całej twórczości...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji, kojarzycie Nightrage, w którym śpiewał Tomas Lindberg z ATG?
http://www.myspace.com/nightrage
Zupełnie mi tu jego wokal nie pasuje do takiego stylu. Zbyt duże wpływy rocka tu słychać...
No i śpiewa tu: http://www.myspace.com/disfear
Też mi nie leży ;/.
Chyba jednak za sukces At the Gates w większości odpowiedzialni byli bracia Bjoler i Alf. Bo takiego The Haunted uwielbiam. Czuć tam ducha U Bram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 11:39, HaatreT napisał:

> Z polskich to jeszcze VH1 może być (w sumie to też MTV), lecą czasem Gunsi, Europe
czy
> AC/DC.

mtv? przeca tam leci tylko pimp my ride i temu bzdury. No, poza niektórymi wieczorami.
tfu! nocami.
Przynajmniej tak było parę miesięcy temu kiedy zdarzało mi się włączyć tę pożal się boże
stację. Nie wiem jak jest teraz.


Właśnie o to chodzi, że nie MTV, tylko kanał nazywa się VH1, ale jest oddziałem MTV. Niby ten sam właściciel, ale muzyka zupełnie inna. I przede wszystkim więcej muzyki, a mniej tych głupich programów typu. My sweet Sixteen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 12:42, Wodzasty napisał:

Jakby porównać do dwóch pierwszych płyt At The Gates to na upartego znajdziesz podobieństwa...

Na upartego to Behemoth jest podobny do Vadera :) Etc., itp.

Dnia 12.08.2008 o 12:42, Wodzasty napisał:

Bo jeśli spojrzeć na "Slaughter of the Soul" to chyba znam inną definicję "podobieństwa"...:)))
Możliwe też, że chodziło im o teksty, które na takim "With Fear I Kiss the Burning Darkness"
są bardzo mroczne i zakręcone...

Ale podobieństwa pod względem tekstu, cóż. Dla mniej znających angielski to jest w zasadzie bez znaczenia, sam rzadko sprawdzam teksty, głównie opieram się na muzyce. A skoro nie ma podobieństw, to po co przepłacać? :>
Btw. już sprawdzam, bo na szybko pisałem posta, jakieś zaległości mi się porobiły :D

Dnia 12.08.2008 o 12:42, Wodzasty napisał:

Azreix - ano nasz tuz nie rozpoznał Gorgoroth, Rotting Christ i pomylił kawałki
Death... Jednak sam przyznał (post factum rzecz jasna), że nie zna ich całej twórczości...:)

Ale było to na zasadzie wybrania jednej z powiedzmy czterech opcji czy musiał sam do tego dojść? Bo jak sam, to przepraszam, ale sam bym do tego nie doszedł. Gorgoroth? Mnóstwo płyt, tytuły wzięte z kosmosu, ogólnie to pewnie nie był Ritual, bo to klasyk. Rotting Christ? Mają na karku tyle płyt, że takie zadanie to tylko dla największego fana. Death - cóż, akurat jest to jeden z moich ulubionych zespołów, więc pewnie nie miałbym problemów, gdyby kawałek był wybrany spośród longplayów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powstało VH1, dopiero potem przejęło je MTV, więc tak czy inaczej ten kanał z zamierzenia miał być inny. Miała być tam puszczana muzyka z lat 80'', 90'' czy nawet 70''. Im się to udało, z czego się bardzo cieszę. Mniej jest nowszej muzyki, która jest puszczana na MTV.
A i MTV aż takie złe nie jest - trafiłem przedwczoraj na dwa kanały - MTV Rocks i Superrock - pod rząd. Fakt, że jeden trwał 30 minut i w tym czasie 5 to były reklamy, ale puścili... CARCASS. Keep on Rotting ~~. Nie mówię, żeby był to mój ulubiony kawałek Carcass i nie mówię też, że od razu się przekonałem do MTV, bo to nigdy chyba nie nastąpi, ale to jest bardzo miły fakt, naprawdę byłem pozytywnie zaskoczony :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem w Encyclaopedii Metalu i nic. Tak myślałem, że ten zespół nazywa się Suicide Silence (widzę, że już zedytowane :P literówka, jakkolwiek). Nazwę chyba gdzieś widziałem, zespołu mimo wszystko nie słyszałem. Gra deathcore, jakkolwiek by to brzmiało - wg pewnych serwisów to samo gra Carcass, więc sprawdzę. A kawałek to "Bludgeoned to Death" i pochodzi z krążka "The Cleansing". Wydał póki co jeden album, jeden "na spółkę" z Downtown Massacre (?) :P.

W kawałku nie słyszę niczego oryginalnego... I dobrze. Kawał dobrej muzyki, ekstremalnej, ale w granicach ekstremalności. Warto posłuchać, prosta muzyka, ale nie prymitywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 17:13, Wayzin napisał:

Najpierw powstało VH1, dopiero potem przejęło je MTV, więc tak czy inaczej ten kanał
z zamierzenia miał być inny. Miała być tam puszczana muzyka z lat 80'', 90'' czy nawet
70''. Im się to udało, z czego się bardzo cieszę. Mniej jest nowszej muzyki, która jest
puszczana na MTV.

Dokładnie i całe szczęście ;)

Dnia 12.08.2008 o 17:13, Wayzin napisał:

A i MTV aż takie złe nie jest - trafiłem przedwczoraj na dwa kanały - MTV Rocks i Superrock
- pod rząd. Fakt, że jeden trwał 30 minut i w tym czasie 5 to były reklamy, ale puścili...
CARCASS. Keep on Rotting ~~. Nie mówię, żeby był to mój ulubiony kawałek Carcass i nie
mówię też, że od razu się przekonałem do MTV, bo to nigdy chyba nie nastąpi, ale to jest
bardzo miły fakt, naprawdę byłem pozytywnie zaskoczony :>.

Jasne, że zdarzy im się puścić coś fajnego. Ja np. lubię obejrzeć, jak czasem trafię, na niemieckim MTV Rockzone (prowadzi Markus Kavka - jeden dobry prowadzący), pamiętam raz nawet puścili jakiś stary występ Gunsów - od razu nagrałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, miło, ale Gunsi są jeszcze dość często puszczani, więc aż tak to nie dziwi. Mimo wszystko naprawdę dobrze, że aż tak źle nie jest z niemieckim MTV, że są tam jeszcze godne zobaczenia (i usłyszenia) programy z wartościową muzyką. Mi jedynie brak jakieś polskiej niekomercyjnej (czy to możliwe, gdy dzisiaj wszystko kosztuje ogromne sumy?) stacji, gdzie puszczano by głównie metal. Sporo jakichś perełek z black/death metalowego podziemia i nie tylko. Byłoby miło. Że są od tego stacje radiowe? Ale mi czegoś takiego brakuje w TELEWIZJI. Zawsze trochę inaczej jak jest wizja. Łatwiej utrwalają się zespoły, etc. Głównie byłyby to pewnie jakieś marnej jakości nagrania koncertowe - cóż, dla mnie mogliby nawet dawać kawałki prosto z albumu, a jako ekran jakieś dograne zdjęcia czy obrazy związane z tym zespołem. Ale to niemożliwe, więc muszę sobie to teraz wybić z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i często, ale takich starszych koncertów G''N''R nigdy wcześniej nie widziałam ;)
Możliwe, że w Polsce jest gorzej, ale niewiele. Ogólnie niestety tak wygląda sytuacja w mediach na świecie - to, co się sprzedaje, o tym trzeba mówić. Jeszcze mi co mi się przypomniało, to czasami warto zajrzeć w program TVP Kultura. Raczej nie puszczają metalu, ale jeśli chodzi np. o Closterkeller to leciały już chyba wszystkie koncerty z archiwum TVP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 21:29, Wayzin napisał:

[...] Ale to niemożliwe, więc muszę sobie to teraz wybić z głowy.


mowi sie trudno... zreszta w dobie internetu telewizja schodzi na dalszy plan... moze jakis kanal internetowy, na to nie trzeba specjalnych rzadowych pozwolen, tylko jak rozwiazac problem z prawami autorskimi jesli chcemy promowac podziemie ? Trzeba jakies zgody uzyskac, bo jak nie to pozew gwarantowany - od cholery formalnosci, pozostaje "szara strefa"...

co do samych teledyskow czy koncertow to mnie one zupelnie nie obchodza, rownie dobrze w takiej "Metal TV" przez caly utowr moze byc czarne tło z nazwa kapelki i tytulem utworu, wizja nie jest mi do niczego potrzeba, tylko rozprasza. Dlatego radia sa lepszym pomyslem, no i tanszym - szczegolnie te internetowe, tylko ze te z koleji tez maja ograniczenia :/

no i nie chodzi o sam metal i media, industrialu czy rac''u wogole nie uswiadczymy w zadnych mediach, a czesto nawet w sklepach nie znajdziemy... god bless internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 21:45, Cairine napisał:

Jeszcze mi co mi się
przypomniało, to czasami warto zajrzeć w program TVP Kultura. Raczej nie puszczają metalu,
ale jeśli chodzi np. o Closterkeller to leciały już chyba wszystkie koncerty z archiwum
TVP ;)


na TVP Kultura lecial Cowboy Bebop - to najlepsza rekomendacja, czasem jak patrze ramowke to zaluje ze w mojej kablowce nie ma wlasnie tego kanalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 19:53, Cairine napisał:

Jasne, że zdarzy im się puścić coś fajnego. Ja np. lubię obejrzeć, jak czasem trafię,
na niemieckim MTV Rockzone (prowadzi Markus Kavka - jeden dobry prowadzący), pamiętam
raz nawet puścili jakiś stary występ Gunsów - od razu nagrałam :)


ale zaraz... bo widze ze oczekujemy od mediow roznej muzki. Gunsi to kawał histori, łagodnej dla uszu, spokojnej, czesto balladkowej. Powiedzmy: "ponadczasowe melodie dla wszystkich". Ja bym chcial w mediach jakis black/pagan bez pieprzenia sie w poprawnosc polityczna i inne takie glupoty. Promowanie zespolow i to nie "melodyjnych" (bo to najlatwiej sprzedac szerokiej publice) tylko rasowych, surowych dzwiekow. Gunsi to stanowczo za malo, jest od cholery lepszych zespolow niz Gunsi (w moich oczach). Poniekad katowanie tego samego (Gunsi) non stop tez jest zle - soimy wtedy w miejscu, a mozna by w tym czasie antenowym promowac cos nowego :)

Rockzone to za malo, my chcemy Black-Neckro-RawZONE :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, brawo. Ten program oglądam stosunkowo często i naprawdę mnóstwo tam już koncertów widziałem, głównie niestety lecą one np. po północy, grubo po północy. Widziałem i Boba Marleya i... Mi się taśma urywa. Ale pamiętam, że mnóstwo dobrej muzyki tam leciało, choć niekoniecznie metalowej.

@Emperor Kaligula
Wiem, że to nie wątek, ale na początku chciałbym Ci pogratulować awansu :>. Może nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do tychże, ale to zawsze choć odrobinę poprawia humor. Mimo wszystko wyścigi za statusami to jedna wielka głupota, takich rzeczy nie popieram.

Przechodząc do mnie offtopowej części odpowiedzi na twój post:
Tak, to też z pewnością ogromny nakład problemów i różnych "papierków". Żeby ogólnie w tym kraju coś osiągnąć, to trzeba się nabiegać, na wypełniać, a o nerwach nie wspomnę. Szkoda, mimo wszystko dobrze, że podziemie jeszcze dociera do ludzi, choćby za pośrednictwem trv kaset. Bynajmniej można jakoś przyczynić się do promowania dobrej muzyki - o ile trafi się na coś tak dobrego w podziemiu. Trzeba po prostu być wytrwałym, a i to długo nie trwa zwykle, choćby na twoim przykładzie :). Jasne, oczywiście - ale ja np. gram na gitarze i lubię zobaczyć jak gitarzyści robią *schodki* i resztę różnych, nieraz strasznie dziwnych technik. To jest dla mnie plus, choć równie dobrze mogę oglądać (czy też słuchać) bez wizji, to mi nie robi różnicy. RAC czyli np. Rage Against The Machine? Hehe, to akurat uświadczymy, ale takich przykładów jest rzeczywiście mało. Industrial? Niby MM, niby Rammstein, ale to nie jest prawdziwy industrial. Z resztą z industrialu słucham niewiele - np. The Kovenant, późniejszy Samael, Iperyt (black metal z naleciałościami industrialu) czy też Axis of Perdition - jak wcześniej. Taki gatunek :P

Pozdrawiam! Carinę i Emperora, podwójne :]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 22:14, Wayzin napisał:

@Emperor Kaligula
Wiem, że to nie wątek, ale na początku chciałbym Ci pogratulować awansu :>. Może nie
przywiązuje zbyt dużej uwagi do tychże, ale to zawsze choć odrobinę poprawia humor. Mimo
wszystko wyścigi za statusami to jedna wielka głupota, takich rzeczy nie popieram.


pieprzyc to, nie pierwszy awans, degrady tez byly i beda. ciekaw jestem tylko za co, lubie pyskowki, czesto mi sie bluzgnie a tu sie pne w gore...

Dnia 12.08.2008 o 22:14, Wayzin napisał:

Tak, to też z pewnością ogromny nakład problemów i różnych "papierków". Żeby ogólnie
w tym kraju coś osiągnąć, to trzeba się nabiegać, na wypełniać, a o nerwach nie wspomnę.


nie tylko u nas, w kazdym kraju to samo: prawa autorskie, zezwolenia itp

Dnia 12.08.2008 o 22:14, Wayzin napisał:

Szkoda, mimo wszystko dobrze, że podziemie jeszcze dociera do ludzi, choćby za pośrednictwem
trv kaset. Bynajmniej można jakoś przyczynić się do promowania dobrej muzyki - o ile
trafi się na coś tak dobrego w podziemiu. Trzeba po prostu być wytrwałym, a i to długo
nie trwa zwykle, choćby na twoim przykładzie :).


ostatnio troche polskiego podziemia posluchalem, z roznym skutkiem - niektore plyty mnie zmasakrowaly inne odrzucily. Wypatruje nowej mgły teraz i sie nie moge doczekac :]

Dnia 12.08.2008 o 22:14, Wayzin napisał:

Jasne, oczywiście - ale ja np. gram
na gitarze i lubię zobaczyć jak gitarzyści robią *schodki* i resztę różnych, nieraz strasznie
dziwnych technik. To jest dla mnie plus, choć równie dobrze mogę oglądać (czy też słuchać)
bez wizji, to mi nie robi różnicy.


no ale powiedzmy koncerty blackowe, tutaj nawet nie ma co pokazywac, bo nie ma w tym nic nadzwyczajnego ;) Albo darkwave czy dark ambient - do tego to chyba nawet nie ma teledyskow czy wystepow. A podziemie raczej nie bedzie krecic teledyskow specjalnie dla stacji ;) Ale gustowne czarne tło, moze logo, jakas okladka kasety - powinno wystarczyc.

Dnia 12.08.2008 o 22:14, Wayzin napisał:

RAC czyli np. Rage Against The Machine?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Rock_Against_Communism chodzi mi o szeroka game promowanej muzyki: black, power, heavy, industial, martial, neofolk, dark ambient, darkwave, RAC. Ale bez pieprzenia sie w komercyjny kolorowy szajs, glownie promowanie tego co nieznane.

Dnia 12.08.2008 o 22:14, Wayzin napisał:

Hehe, to
akurat uświadczymy, ale takich przykładów jest rzeczywiście mało. Industrial? Niby MM,
niby Rammstein, ale to nie jest prawdziwy industrial.


sam nie lubie czystego industialu, raczej taki militarny... kurde ciezko to opisac, polskie wydawnictwo: http://pl.wikipedia.org/wiki/War_Office_Propaganda Rukkanor, Cold Fusion, Outofsight nie jest ani muzyka prosta ani łatwa - wyjatkowa. Chodzi mi o taka muzyke.

o znalazlem opis tego czym jest martial industrial: http://en.wikipedia.org/wiki/Martial_music Oczywiscie jest pelno kombinacj i w tym gatunku, jak naprzyklad "military pop"

Dnia 12.08.2008 o 22:14, Wayzin napisał:

Z resztą z industrialu słucham
niewiele - np. The Kovenant, późniejszy Samael, Iperyt (black metal z naleciałościami
industrialu) czy też Axis of Perdition - jak wcześniej. Taki gatunek :P


klasycznego nie slucham, a ten pomieszany z blackiem mi nie podchodzi to nie to :]

Dnia 12.08.2008 o 22:14, Wayzin napisał:

Pozdrawiam! Carinę i Emperora, podwójne :]


rowniez pozdrawiam, rowniez podwojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować