Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2010 o 10:40, hammerfall87 napisał:

płyta roku na pewno

Nie za szybko?


Póki co to, co słyszałem, można uporządkować tak:
Orphaned Land < Ihsahn < Orden Ogan < Overkill < Темнозорь < Astral Doors < Eluveitie < In Vain < Heathen < Dark Tranquillity < Immolation < Sigh

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Varg > Rotting Christ > Eluveitie > Bifrost > Dark Tranquility > Heathen > Overkill > Thrudvangar > Temnozor

;>

Orphaned Land nie trawię, ale z tego co widzę to nowa płyta jest niemałym rozczarowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze zauważyć, że Dream Evil wydał płytę In The Night, którą właśnie odsłuchuję. Nowy album Astral Doors ma kilka dobrych kawałków, tak z 6-7, reszta jest poniżej krytyki. Rage wydał bardzo dobrą płytę, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem o Vargu. Przed Eluveitie się plasuje ;) Rotting teraz słucham, całkiem w porządku, ale bez szaleństw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 13:11, Niflheim napisał:

Orphaned Land nie trawię, ale z tego co widzę to nowa płyta jest niemałym rozczarowaniem.


Czy rozczarowaniem, w sumie to samo, jakieś bliskowschodnie folkowo metalowe przyśpiewki. Nudne.

Co do Rottingów to mnie zaskoczyli, zajebistość, świetny krążek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem też o Shining (tym norweskim). Nowy album jest bardzo ciężki i eksperymentalny. Trochę przekombinowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 22:53, Sob-styl napisał:

Oj dużo tego nawaliłeś :D Niektóre kompozycje są b.bliskie memu sercu, uwielbiam "To
Bid You Farewell"
, całe "Morningrise" jest świetne, po "Damnation" i "Blackwater
Park" mój ulubiony album Opeth. W zasadzie, po "Damnation" olałem sobie późniejszą dyskografię.
Z tego co słyszę - błąd. Ale cóż, trudno mi się odciągnąć od 3 w/w płyt(szczególnie od
"Blackwater Park" - arcydzieło).


Nadrabiaj szybko, Opeth na swoich pierwszych płytach poziomem kompozycji nie wiele odstawał od tych nowszych. Jedyna różnica to słabsze brzmienie, spowodowane pewnie znacznie mniejszymi nakładami finansowymi podczas nagrywania. Widać to świetnie po albumach koncertowych(głównie The Roundhouse Tapes) gdzie nie widać żadnej różnicy między starym a nowym materiałem.

Dnia 13.02.2010 o 22:53, Sob-styl napisał:

Mi trudno wybrać. Na pewno byłoby to coś z BP.Wybierałbym spośród "Bleak", utworu tytułowego
czy..."Dirge for November"(nie wiem dlaczego tak niedoceniany) ;>


Bleak jest świetny, ale jednak Blackwater Park ma dla mnie fajniejszy, bardziej mroczny klimat.:>

@Kardithron

Dnia 13.02.2010 o 22:53, Sob-styl napisał:

Ogólnie najlepszy? /ciach/


I to taki ogólnie - ogólnie:> Z całej muzyki jaka znam Blackwater Park to mój ulubiony kawałek. A jakby jeszcze podrzucić wersję z DVD The Roundhouse Tapes, kiedy to Åkerfeldt absolutnie genialnie rozmawia z publicznością przedstawiając zespół... :love: :P


BTW płyty roku - jakoś nie zawracam sobie głowy nowymi...:P Dla mnie sporym odkryciem są reedycje albumów Blind Guardian, po masteringu i z bonusowymi kawałkami. Póki co dorobiłem się Battalions of Fear i Follow the Blind, ale następne w drodze. Nie może być inaczej, jako że wszystko brzmi jakby było wydawane teraz, a nie 20 lat temu. No i te bonusy - nie wiem, czy wiecie, ale na demach BG brzmiał jak Iron Maiden...:P Dobrze, że postanowili przyspieszyć.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blackwater Park to 7 genialnych utwórów i 1 ''przerywnik''. Ciężko wybrać, które lepsze, bo różnice są naprawdę niewielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem ostatnio na gothic/doom metalowy zespół Draconian. Jestem na razie po orientacyjnym przesłuchaniu dwóch utworów i, jako koneser pogrzebowej muzyki, nie ukrywam zadowolenia. :) Świetny melancholijny klimat, konkretne melodie, dobry growling. Jest także kobiecy wokal.

http://www.youtube.com/watch?v=RSQm1v7dHk4
http://www.youtube.com/watch?v=2BTllwj3SxY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 15:03, Kardithron napisał:

Wpadłem ostatnio na gothic/doom metalowy zespół Draconian.

Słyszałem ze dwóch-trzech kawałków. Całkiem niezłe, warte polecenia.

Nowy album Agrypnie (16[485]) też dobry. Nie aż tak jak Exit, ale fani black metalu mogą się zainteresować.

http://rateyourmusic.com/release/album/agrypnie/16_485_/
http://www.metal-archives.com/release.php?id=251890

http://www.youtube.com/watch?v=gHucfDmdtJY Schlaf

Gatunki:
Melodic Black Metal
Atmospheric Black Metal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 14:32, Nephren-Ka napisał:

BTW płyty roku - jakoś nie zawracam sobie głowy nowymi...:P

W porównaniu z poprzednim rokiem, też tak mogę powiedzieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 22:53, Sob-styl napisał:

> Nowa płyta Soufly(z legendarnym Maxem Cavalerą, niegdyś z Sepultury) ukaże się 4
maja,
> a już ogłoszono trasę koncertową promującą nowe wydawnictwo! Pierwszy koncert zagrają

> już 2 marca w USA, co może oznaczać, że niedługo ukaże się singiel, na którym znajdzie

> się Rise Of The Fallen! Can''t fuckin wait!


Daaawno ich nie słuchałem, a jest to pierwszy ds. z Sepulturą(wiadomo którą ^^) zespół
metalowy jaki słuchałem. "Conquer" wbrew opinii innych ludzi podobał mi się. To zmierza
w dobrym kierunku, bo wcześniejsze płyty Soulfly/późniejsze Sepki to było coś zahaczającego
o hardcore czy inny grove metal, czego kompletnie nie trawię. Na "Conquer" był ogień,
była moc, a nie żadne nurzące, smętne pomyje starego, dobrego thrashu. Cóż - pewnie przesłucham
raz i zapomnę, chociaż mam nadzieję że tak nie będzie ;)


Moim zdaniem Conquer był dobry, ale jakoś taki za wolny. Pierwsze kilka utworów(Blood Fire War Hate, Unlesh, Enemy Ghost) były na prawdę szybkie, mocne, thrashowe, ale inne, następne gdzieś tak w połowie spowalniały i nie wyszło to moim zdaniem zbyt dobrze. Ja osobiście lubię groove(vide Chaos A.D Sepultury), jak i thrash(Beneath the Remains - moim zdaniem najlepsza płyta od Cavalerów). Omen prawdopodobnie(było to widoczne z filmów z sesji nagraniowej) będzie je łączył(i to na prawdę dobrze). Dlatego nie mogę się doczekać!
BTW. Jakie są Wasze ulubione albumy Sepultury/Soulfly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 17:38, PJ_MW napisał:

BTW. Jakie są Wasze ulubione albumy Sepultury/Soulfly?

Te zanim usłyszeli Panterę. Beneath the Remains prawdopodobnie, ale dawno nie słuchałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś piosenki z tekstem mówiącym o metalu, wychwalające go ? Jeśli tak to byłbym wdzięczny jeślibyście podali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 22:14, xefs napisał:

Znacie jakieś piosenki z tekstem mówiącym o metalu, wychwalające go ? Jeśli tak to byłbym
wdzięczny jeślibyście podali ;)

Możesz sprawdzić Possessed - Death Metal. Nie wiem, czy jest to piosenka specjalnie ubóstwiająca metal, ale nic innego mi do głowy nie przychodzi.
http://www.youtube.com/watch?v=aKxzrjlvXTM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować