Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pro Evolution Soccer 6 PL – premiera przesunięta.

589 postów w tym temacie

Nie rozumiem jednej rzeczy?
Na pewnym forum o PES urzytkownik przebywający w Niemczech kupił tam już PES6 i jest polski jezyk do wyboru. Więc jak,Niemcy dali rade a u nas nie????


PS.Też bym wolał dostac szybciej wersję angielską,bo polonizacja jest dla mnie bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam zrozumcie, że jeżeli teraz puścilibyśmy taką wersje na PC Konami nie zrobiłoby żadnych poprawek na PS2 (przypominam ze najpierw robiona jest na ps2 a potem konwertowana na pc) Czy chcielibyście mieć zwaloną wersję na PS2 bez żadnej możliwości poprawienia jej i do tego wydać na taką przyjemność kupe kasy? Sorry ale ja jako gracz definitywnie nie. Z doświadczenia mogę wam powiedzieć jeszcze, że niestety nie wszyscy użytkownicy mają dostęp do internetu i nie pobiorą poprawek. Co z takimi użytkownikami? Nie chcielibyśmy by także na dzień dobry wraz z premierą gry pojawiło się 20 poprawek.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może będzie się dało od CDP wydusić tą "zbugowaną" wersje na życzenie, może gdyby przyjeli kilka takich próśb rozesłali by tą gre, wkońcu reszta świata gra na tej samej wersji PES i nie nażeka :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akashi tu nie chodzi o rozsyłanie tej gry wszystkim ..super ze staracie się wydac perfekcyjnie dopracowaną gre. ale wiadomości o tym co zostało spartaczone przez konami już dawne sie rozeszły i dla większości graczy którzy mają stycznośc z sceną PES są to nic nieznaczące Bugi ( kurcze sam sobie je poprawie :] )Pytanie jest tylko czy jeśli posiadacie to zbugowane kopie istnieje zaznaczam !!na specialne życzenie!! możliwośc kupna/w tej chili już wysłania tej zbugowanej gry ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 szybkie odpowiedzi

Wersja europejska, którą testowaliśmy w Tokyo była wielojęzyczna i tak została wydana (ogólnie w wersji PS2 będzie ograniczenie regionalne do języka – bynajmniej tak mówiło Konami)

W Niemczech na PC i innych krajach została wydana gra, która zawiera także język polski jako powiedzmy opcjonalny (ten sam, który jest bazowy dla polskiego wydania)
Po stwierdzeniu wszystkich błędów występujących w grze została zatrzymana premiera do czasu ich naprawienia. Tak, więc fizycznie wersja polska istnieje, aczkolwiek ze względu na wszystkie błędy została ona niedopuszczona do sprzedaży. Ponieważ np. Niemiec czy Francuz nie przejmą się, że Polski jest tragiczny… bo ich to nie obchodzi ważne by w ich języku działało. Gra jest wydawana w Polsce jako Polska wersja językowa, tym samym wiadomo, że mieszkamy w Polsce i najmniej was będzie obchodził np. język włoski, dlatego Konami pozwoliło sobie na wydanie tego tyt. Bez poprawek w innych krajach.

Chyba widzicie w tym logikę? Wiem że niektórym z was nie zależy na wersji PL i moglibyście grać w włoską czy inną wersję ale niestety większość graczy jest wyczulana na temat poprawności ich rodzimego języka. Nie chcę się odnosić do problemów z HoMM V i jakości tłumaczeń UBI Soft’u z tym, że tam była alternatywa poprawek ale widzieliście kiedyś patch’a na PS2?

Tyle z mojej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumie to i wiem ze Niemców czy Francuzów mało obchodzi jak to nazwałeś "opcionalny" język, który w naszym kraju ma być językiem bazowym. Ale czy istnieje opcja aby Gram.pl na takie specialne zyczenie dopuściło do sprzedaży wersje powiedzmy "International w której bazowym językiem jest angielski" a nie wersje "PL" która jest na tą chwile do poprawki jako wersja regionalna.Nee wiem jak wyglada w takim wypadku sprawa z licencjami itp. ale sklepy pokroju Amazon, EB Games sprzedają tą gre jako tą wetsje International na całą UE, US i nie ma z tym problemu .. Więc moze jest jakaś iskierka nadzieji na takie posunięcie ze strony Gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety kwestie handlowe leżą poza moją gestią, tak, więc nie potrafię odpowiedzieć jednoznacznie, ale prawdopodobnie równałoby się to z nowymi licencjami lub jakimiś dodatkowymi kontraktami czy umowami i możliwe, że potrwałoby dłużej niż wydanie poprawionej wersji PES 6 PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nic wypada nam czekać:P a mam jeszcze jedno pytanko :p jeżeli powiedzmy premiera będize 3 listopada to ci co zamawaili pre order i za kurierm mogą liczyć na to że gra będzie dzień przed??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te wasze usprawiedliwienia opóźnień brzmią coraz ładniej ;]
ale i tak chya bijecie wszelkie rekordy jeśli chodzi ilość opóźnionych premier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie rzuciło mnie o pdłogę gdy to przeczytałem. Delikatnie mówiąc jestem wsiekły na CDP i mam nadzieje, że gra trafi do mnie bez błędów najpózniej do 4 listopada. Rozumiem, że takie rzyczy mają prawo się zdarzyc i dołożycie wszelkich staran aby wasi klienci byli zadowoleni z tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2006 o 16:18, Hanoszi napisał:

A wracając do meritum wg. mnie CDP poleciał sobie w kulki i o to się rozchodzi.
Cały świat się wyrobił a CDP NIE!
Przykre i prawdziwe.


Przykre ale nie prawdziwe. Otóż mało kto w naszym kraju orientuje się jak wydawane są gry na zachodzie. Większości firm naprawdę średnio obchodzi np. jakość lokalizacji i jeśli są błędy, nawet poważne to w większości krajów gry bez skrępowania wysyłane są do sklepów.

My mamy inne podejście. Wierzymy, że gry z naszym logo MUSZĄ być jak najlepsze. I tłumaczenie, że części błędów ktoś nie zdążył poprawić, to dla nas mniej więcej znaczy tyle, co dla Ciebie gdybyśmy Ci powiedzieli, że wiemy, że coś wypuszczamy z blędami, bo nawet je znaliśmy, ale nie mieliśmy czasu poprawić. Wkurzył byś się chyba? No i my też się wkurzamy i stawiamy sprawę jasno. Wymagamy obiecanej jakości, bo ją obiecaliśmy Polskim graczom, to dość prosty mechanizm, jednak zajmujący czas. Raz krótszy raz dłuższy, ale jednak.

Dnia 24.10.2006 o 16:18, Hanoszi napisał:

CDP mogło to rozwiązać na 100 innych sposobów nie opoźniając premiery tak oczekiwanej gry.
A wybrało najgorszą z możliwych z opcji. A musimy pamiętać że o PES można dużo powiedzieć ale
nie to ze to gra fabularna w której TXT jest najważniejszy.


Przydałbyś się może na naszych naradach, łby tęgie siedziały, co w branży niejedno widziały i na lepsze rozwiązanie nie wpadły.

Dnia 24.10.2006 o 16:18, Hanoszi napisał:

Sądze że gdyby odpoiwednio poinformowali graczy że sa zawiedzieni spolszczeniem ale, że ROZUMIEJĄ
jak WAŻNA to premiera i że wszystkie BŁĘDY poprawią w PATCHU aby NIE OPÓŹNIAĆ wydanie PES6
to spotkali by się ze ZROZUMIENIEM a nawet pochwałami.


Oj wątpię. Sądzę, że mógłbyś być jednym z pierwszych, kto bezceremonialnie by nas objechał i nawet by nie pomogło tłumaczenie, że wersja PL i tak powstawała w Japonii...

Dnia 24.10.2006 o 16:18, Hanoszi napisał:

Ale oczywiście jedynymi którzy bekną za błędy są gracze którzy później dostaną gre na którą
tak CZEKALI.


Przede wszystkim nie jednymi. Dla gracza opóźnienie oznacza dodatkowe kilka dni czekania. Dla CDP, oznacza sporo więcej, oczekiwania na zwrot z inwestycji z zapłaconych kilkudziesięciu tysięcy kopii, kary w sieciach handlowych za niedostarczenie na czas gry, każdego dnia mniej klientów ze względu na piractwo. Naprawdę, nie tylko gracze cierpią z tego powodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to mówic, ale czuje sie delikatnie oszukany. Zamowilem pro evo w pre-orderze. W środe, tydzien temu, dostalem maila z prosba potwierdzenia zamowienia. Oczywiscie potwierdzilem je, a wiec jakby zawarlem umowe z CDP. W tej chwili warunki umowy zostały naruszone. Myśle, ze gdybym to ja je naruszyl, czekalyby mnie jakies kary albo cos w tym stylu. Nie chce dociekac, kto jest winny, czy CDP, czy Konami, ale wiem jedno : obie strony powinny tej umowy przestrzegac. Mam wiec nadzieje, ze jak najszybciej wyslecie mi (i nie tylko mi) grę poprawnie przetłumaczoną. Dobrze by było, gdyby Wy, lub Konami, wysłali wszystkim uzytkownikom maile z przeprosinami czy czyms w tym stylu. Jestesmy klientami, mozemy oczywiscie byc wyrozumiali, ale oczekujemy dobrego traktowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże ludzie zrozumcie CDP. Jakby wydał wersję z błędami to zaraz by było narzekanie w stylu "czemu są błędy, ile literówek"...itp. Oni ponoszą duże straty z tego powodu, więc dla nich to też nie jest łatwa decyzja. Poza tym gracze, którzy będą grali w tą grę na PS2 nie ściągną sobie patcha, bo zwyczajnie nie ma takiej możliwości (na całe szczęście). Ja czekam na tą grę, i wolę poczekać dłużej kilka dni, by później cieszyć wersją praktycznie bez błędów, niż później narzekać cały rok (czas do wydania następnego PES''a, ale na PS2 ten PES i tak jest chyba ostatnim...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Ludzie zrobcie z tym coś. Ja już mialem zamawiać grę a tu piszecie, że premiera przesunieta!! Czy Polska nie może być w końcu normalnym krajem?? Chociaż zmieńce datę premiery gry tam gdzie się ją u was zamawia bo znowu porządnych ludzi w bląd wprowadzacie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KONAMI !!!! dzięki !!! Ja się czuje jak ściera.. nie kupie oryginała bo to już szczyt wszystkiego..to jest kpina z ludzi zmieniać date premiery 2 dni przed..i to jeszcze o tydzień lub 2...to naprawde już szkoda słów..było tyle czasu na poprawki to wy robicie beta-testy 2 dni przed premierą....ja się czuje oszukany i teraz naprawde do kupna gry przekonało by mnie jedynie jakaś zmiana ceny przynajmniej o 10zl...bo to co wy wyrabiacie to się w głowie nie mieści....nie pytajcie mnie czy wole gre z błędami bo błędy to się wyłapuje jakiś miesiąc przed premierą a nie 2 dni przed..straciliście klienta.. Pozdro 600 dla was!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Tyle, że CDP Jest najlepszą i Będzie najlepszą MARKĄ w Polsce a moze nawet w Europie.
Że PES6 ma błędy, to już wiem i cieszę się ze nie wypuścili wadliwej gry na rynek, bo Marka CDP by zeszła na dół,
znam tyle gier które miały wadliwe spolszczenia np. gry UBISoftu,
nie mówiąć o grze GRAND THEFT AUTO: SAN ANDREAS (GTA SA) w której CENEGA Miała Spolszczyć grę i wydać ją w polsce JUŻ spolszczoną mało tego - mieli ją sprowacać i wyszła 1 MIESIĄC po planowanym terminie, ale CENEGA nawet nie wydała gry Tylko wszyscy musieli grę z zagranicy kupować za 199.90zł a nie jak było mówione 129.90zł.
więc niewiem czemu wszyscy narzekają...

BRAWO CDP, TAK DALEJ !!!!!!

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno małe pytanie, a mianowicie: Czy Paweł Brożek będzie w PES6 ?? Jak go nie bedzie to nie da się go zamienić (np za Rasiaka)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować