Zaloguj się, aby obserwować  
Uther_Lightbringer

Metal Gear Solid - seria

1080 postów w tym temacie

Jest możliwość aby przejść wszystkie części MGSa na PS3?
Nie miałem za wielkiego kontaktu z serią - dłuższa chwila u kolegi.
Chciałbym jednak to naprawić i nadrobić zaległości, szczególnie, że ta seria jest tak LEGENDARNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 16:57, NikiNicoo napisał:

Jest możliwość aby przejść wszystkie części MGSa na PS3?
Nie miałem za wielkiego kontaktu z serią - dłuższa chwila u kolegi.
Chciałbym jednak to naprawić i nadrobić zaległości, szczególnie, że ta seria jest tak
LEGENDARNA!

Na 60GB egzemplarzu możesz przejść wszystkie części. Na pozostałych niestety tylko MGS 1 i 4 :( Może pocieszy cię fakt, że 1 i 2 wyszły na PC (trójka niestety już nie ;/). Może doczekam się jakiegoś zbiorowego wydania na PS3 części 1-3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 07:10, PidzamaP napisał:

Niekoniecznie, jeśli zagra w Twin Snakes (remake na GameCube, można w to to grać na Wii)


Grałeś kiedyś w TT? To prawie zupełnie inna gra. Scenarzyści postawili na akcję. TT praktycznie nie ma porównania do oryginalnego MGS. W ten remake radziłbym zagrać tylko zagorzałym fanom serii, a nie komuś, kto chce się z nią zapoznać :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 20:08, sirdoom napisał:

Oczywiście chodziło mi o TS, nie wiem skąd mi się skrót TT wziął -.-


Fabuła jest zachowana. Jedyne co zmienili to grafikę, niektóre teksty (np. w oryginale - that takes care of cremation, w TS - see u in hell, liquid) i cutscenki. Sens fabularny pozostał ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 20:08, sirdoom napisał:

Oczywiście chodziło mi o TS, nie wiem skąd mi się skrót TT wziął -.-

Właśnie w TS radziłbym zagrać komuś kto nie miał styczności z tą serią , szczególnie , że oryginalny mgs może odrzucić grafiką (mechanika do dzisiaj jest spoko , ostatnio grałem i nie miałem trudności z ponownym opanowaniem wszystkiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości obejrzałem kiedyś trochę cutscenek z Twin Snakes i imo są wyraźnie słabsze od tych z oryginała.
Jeśli ktoś chce zacząć przygodę z serią to polecam oryginał. To że grafika jest stara można przeboleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi. TS to przerost formy nad treścią i zbędne efekciarstwo. Wystarczy zobaczyć

Spoiler

walkę Snake''a z Czołgiem

, na youtube znajdzie się ona bez problemu, Snake tak się nie zachowuje w żadnej innej odsłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 23:25, sirdoom napisał:

Dokładnie o to mi chodzi. TS to przerost formy nad treścią i zbędne efekciarstwo. Wystarczy
zobaczyć

Spoiler

walkę Snake''a z Czołgiem

, na youtube znajdzie się ona bez problemu,
Snake tak się nie zachowuje w żadnej innej odsłonie.


Ale TS nie różni się od oryginalnego fabułą. Jeśli chce poznać fabułę i przy okazji nie wydłubać sobie oczu to w TS można śmiało łupać. Co z tego, że cutscenki trochę zwalili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - właśnie po raz drugi skończyłem MGS4 i... cóż - zakończenie zainspirowało mnie do pogrzebania nieco w internecie i... okazało się, że Hideo Kojima zaplanował coś na 12 Grudnia 2008, czyli 6 miesięcy od wyjścia gry (Motyw 6 miesięcy jest pewnie znany każdemu kto przeszedł grę). I teraz pytanie - czym była ta zapowiedziana "rzecz"? O co chodzi? Jakiś dodatkowy film itp? Nie mam pojęcia o co chodzi, ponieważ grę pierwszy raz przeszedłem dosyć długo po premierze ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 22:59, wsaadman napisał:

Mam pytanko - właśnie po raz drugi skończyłem MGS4 i... cóż - zakończenie zainspirowało
mnie do pogrzebania nieco w internecie i... okazało się, że Hideo Kojima zaplanował coś
na 12 Grudnia 2008, czyli 6 miesięcy od wyjścia gry (Motyw 6 miesięcy jest pewnie znany
każdemu kto przeszedł grę). I teraz pytanie - czym była ta zapowiedziana "rzecz"? O co
chodzi? Jakiś dodatkowy film itp? Nie mam pojęcia o co chodzi, ponieważ grę pierwszy
raz przeszedłem dosyć długo po premierze ; ]


Jedyne co mi się kojarzy blisko tej daty to ogłoszenie Metal Gear Solid: Touch na iOS (taki bardzo okrojony MGS4 na iPhona/iPoda), ale było to 16 grudnia 2008 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja próbuje sobie przypomnieć i nie pamietam ;/ Miałem MGS4, od dnia premiery i czekałem na ten 6 miesiąc nieciepliwie, a teraz już nie pamiętam. Zapewne nic znaczącego :)

Co do TS - teraz tak patrzę na te filmiki na YT i stwierdzam, że graficznie nie jest jakiś MEGA lepszy. Tekstury całkiem podobne, ''kwadratowość'' postaci i otoczenia została. Więc nic tylko do oryginalnego MGSa zasiadajcie i dryfujcie po meandrach FOX, FoxHound, The Cobras i całego uniwersum. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie (w USA) będzie wydane Metal Gear Solid HD Collection na PlayStation 3 i Xbox''a 360 w skład którego wejdą: Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Metal Gear Solid 3: Snake Eater i Metal Gear Solid: Peace Walker.

Już nie mogę się doczekać listopada (i jego okolic) bardzo dużo fajnych gier w tym okresie wyjdzie, a kolekcja MGS HD jest na pewno jedną z nich. Chociaż zastanawiam się dlaczego to są podstawowe wersje gier a nie Substance i Subsistance. MGS2 w normalnej wersji jeszcze przeboleje, ale MGS3 już nie, w końcu kamera zza pleców bohatera by się przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło wam się mieć w MGS2 w wersji na PS2 "load failed" przy ładowaniu save''a? Rozumiem, że już szlag trafił moje osiągnięcia w grze (grę przeszedłem i akurat zbierałem dog tagi z różnych poziomów trudności) czy jest jakiś sposób żeby sobie z tym poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców fabuły wszystkich MG, które się ukazały.
Otóż, która z gier jest chronologicznie pierwsza,a która ostatnia w sensie fabuły?
Snake z MGS Snake Eater 3 i MGS4 to dwie różne osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować