Zaloguj się, aby obserwować  
mrosi

Obudowy do komputerów - temat ogólny

549 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2011 o 09:28, ISAMU napisał:

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to podaję link do video recenzji obudowy SilentiumPC
Regnum L50 Pure Black.
http://www.youtube.com/watch?v=iFsa1j2LWMg&feature=player_embedded


Dzięki wielkie :) Zamówiłem tą obudowe 2 tygodnie temu w komputroniku ale okazało się że na stanie budy będą mieli dopiero ok. 12 grudnia :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Ja tak na szybko: mam dość użerania się z moją starą obudową (starą, bo podejrzewam, że niedługo stuknie jej 10 lat, ale mogę się mylić o 2 lata), która jest ciasna, słabo chłodzi (muszę zdejmować płyty boczne w lato, bo inaczej wszystko się gotuje) i ogółem wygląda tak sobie.
Dlatego mam pytanie: czy na rynku polskim, czy to sklepy, czy Allegro, dostępna jest obudowa, która:
A) Fajnie chłodzi
B) Ma dużo miejsca w środku
C) Wygląda naprawdę bajerancko?
Co do punktu C, to tak, zależy mi na wypasionej, lekko stuningowanej obudowie. Po prostu jarają mnie takie rzeczy i fajnie byłoby mieć jakiegoś większego, budzącego respekt potwora.

Z góry dzięki i pozdro z dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś się na pewno znajdzie, problem może być jedynie z punktem trzecim, ale jeśli aż tak zależy Ci na atrakcyjnym wyglądzie obudowy, to być może dobrym pomysłem będzie kupno na przód obudowy wentylatora podświetlanego diodami LED. Czasem ciężko jest znaleźć obudowę dobrą zarówno pod względem dobrego chłodzenia, grubych blach, przestronnego wnętrza i przydatnych rozwiązań technicznych. Chyba, że liczy się dla Ciebie tylko wygląd. Tak czy inaczej, zanim cokolwiek będzie można zaproponować, musisz podać kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na obudowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, niekoniecznie musi to świecić, mrygać i prykać, są różne tjuningi, wiadomo, ale jednak postawić w pokoju dużego potwora, grubego i masywnego, w trochę odmiennej kolorystyce (nie taki szary grafit, biel czy byle jaki czarny), to byłoby coś.

Kwota? Do 500 zł max, wolałbym jednak coś tańszego. Ostatecznie jednak - nie więcej jak 5 stówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz też pomyśleć nad Cooler Master HAF 932 bądź nad Fractalem Design Define R3 Black Pearl, o trochę bardziej minimalistycznym wyglądzie. Mankamentem HAF 922 jest to, że nie za bardzo ma on filtry przeciwkurzowe, w HAF 932 też zresztą nie wygląda to najlepiej, ale przynajmniej obudowa ma dobre chłodzenie i jest duża. Tak czy inaczej, moim zdaniem lepiej już wziąć HAFa 912 Plus i dokupić na górę wentylator 200mm za 60 zł niż dopłacać 100 zł do HAFa 922 "zyskując" w ten sposób mniejszą ilość filtrów przeciwkurzowych i srebrne wnętrze. Trochę taniej, w okolicach 300 zł można znaleźć z kolei Cooler Master HAF 912 Plus i SilentiumPC Regnum L50, które również są dobrymi obudowami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, całkiem się napaliłem na HAFa 932, bo IMHO wygląda naprawdę fajno i bajerancko. Pozostałe obudowy wyglądają dumnie, ale bez pazura. Na takie sobie pozwolę na emeryturze, teraz jednak chyba się rzucę na pazurowe, dziabiące po oczach czerwoniaki :>
Cóż, dziękuję panom za pomoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczynam się troszeczkę bać o mojego kompa ... najpierw padły mi trzy myszki, potem wentylator na tyle obudowy, ostatnio kolega nastraszył mnie, że wentylator od radiatora do procesora wieje mi do środka obudowy ... właśnie, obudowa - mam obudowę NZXT, niestety, nie podam modelu ale zakupiłem ją w 2010 r za ok. 500 zł razem z kompem, zastanawiam się czy nie jest ona zbyt mała?, obecnie mam tylko jeden wentylator z tyłu obudowy, boczny wentylator trzeba było wymontować żeby weszło chłodzenie do procesora i karta graficzna
ogólnie w obudowie jest chyba w miarę chłodno, komp nie hałasuje, temperatura karty graficznej w spoczynku to ok. 34-37 stopni c, ale mam problem z kilkoma grami ( wieszający się ciągle Skyrim i ostatnio problemy z wieszającym się Max Payne 3 ) i zastanawiam się, czy to wina samych gier ( ponoć tak ), czy może mojego kompa, a dokładnie obudowy?
jak to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modelu mojej obudowy nie znam ale mogę ją wymierzyć:

wysokość: 43 cm
długość - od koca do początku obudowy: ok. 50 cm, wliczając w to otwieraną klapę
hmm ... szerokość czy głębokość? - od boku do boku obudowy: 20 cm

i chyba ostatni wymiar jest najbardziej niepokojący .... zamontowane wewnątrz części są w moim podpisie ale wypiszę je też tutaj:

Astrok P67 PRO3 (B3)
I5-2500K
2X4 GB RAM DDR3 1600 MHz
GF GTX 570 1280 MB
Cieftec 750 cft 750 14C
W7 HP 64 bit SP1


mogę ewentualnie z przodu dołożyć taki sam wentylator jak z tyłu obudowy aby chłodził dyski twarde, ale według kolegi, nic to nie da ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować