Zaloguj się, aby obserwować  
Generalis_Calisius

Prawda czy Fałsz - Pogromcy Mitów - Zrzeszenie fanów

84 postów w tym temacie

Najlepszy mit to ten o uratowaniu się ze spadającej windy podskakując do góry( ponieważ Buster został prawie zdezintegrowany). A najlepszy odcinek to piewszy (Auto z Jato, Coca Cola i Poprox). Z nowszych odcinków to ten w którym wyławiali statek z dna piłkami pingpongowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi sie najbardziej podobal mit badania rezonansu na moscie ;)
a odcinek to hmmm... duzo ich bylo :P kazdy fajny, bo w kazdym jakies jaja odwalaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 16:15, d7 napisał:

mi sie najbardziej podobal mit badania rezonansu na moscie ;)
a odcinek to hmmm... duzo ich bylo :P kazdy fajny, bo w kazdym
jakies jaja odwalaja.

Co fakt to fakt. W sumie nie bardzo pamiętam wszystkie ale wszystkie są OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeden z moich ulubionych mitów to był mit o tym czy człowiek za pomocą głosu może zbić szklany kielich do wina. nie myślałem, że to jest możliwe, a jednak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocne było to kiedy wrzucili na jakiś czas 2 zdechłe swinie do samochodu albo jak strzelali kurczakami. Ogółem większość tych mitów służy tylko rozrywce, ale niektóre się mogą przydać, jak to czy można oszukać policjanta który każe dmuchać w balonik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 21:02, Uther_Lightbringer napisał:

Mocne było to kiedy wrzucili na jakiś czas 2 zdechłe swinie do samochodu albo jak strzelali kurczakami. Ogółem większość
tych mitów służy tylko rozrywce, ale niektóre się mogą przydać, jak to czy można oszukać policjanta który każe dmuchać w
balonik :)

A mozna? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 21:24, oczko_21 napisał:

> Mocne było to kiedy wrzucili na jakiś czas 2 zdechłe swinie do samochodu albo jak strzelali kurczakami. Ogółem większość

> tych mitów służy tylko rozrywce, ale niektóre się mogą przydać, jak to czy można oszukać policjanta który każe dmuchać
w
> balonik :)
A mozna? :O


chyba nie, im przynajmniej wyszło że nie można. Jedyny morał jaki płynął z tamtego odcinka to był: przed dmuchaniem w alkomat nie używaj płynu do płukania ust (odczyt alkomatu z 1,5promila podskoczył do 14:P)
Moje ulubione doświadczenia to:
1)Gdy sprawdzali mit o tym, że gostek jako bezpiecznika w swoim pickupie zamontował nabój, po czym ten po odpaleniu silnika odpalił domorosłemu mechanikowi prosto w jądra;)
2)Sprawdzanie czy zamrożony kurczak ma inne właściwości penetrujące od rozmrożonego.
3)Czy to możliwe, że ktoś uciekł z Alcatraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie się podobał jak zabetonowali ciało świni boy sprawdzić jak będzie wyglądał odczyt geodezyjnu rozkładających się zwłok i powstałej wewnątrz dziury. Mit był taki, ze pod którąś bazą na boisku (chyba Yankesów) zabetonowano czyjeś zwłoki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 21:12, Robek 009 napisał:



> 3)Czy to możliwe, że ktoś uciekł z Alcatraz.

Był taki odcinek?


Tak. Był to jeden z odcinków specjalnych- trochę dłuższy od standartowego i poświęcony wyłącznie 1 tematowi. Swoją drogą tych zbiegów nigdy nie odnaleziono. Ale Jamie i Adam udowodnili że a)da się zrobić za pomocą narzędzi dostępnych w tamtych czasach w więzieniu manekiny dość podobnie do człowieka. b) Za pomocą łyżki stołowej można było wykonać dziurę w murze, z tamtąd kanałami technicznymi dostać się na jakieś poddasze. c) na tym poddaszu wykonać ponton z płaszczów przeciwdeszczowych oraz kleju wykonanego z produktów spożywczych. d) z tego poddasza zwodować ten ponton (napełnili go powietrzem za pomocą lekko zmodyfikowanego akordeonu) e) wraz z odpływem, pod osłoną nocy dostać się do podnóża Golden Gate- a z tamtąd gdziekolwiek do USA.

Adam i Jamie stwierdzili, że plan był genialny i trzem kryminalistom musiało się udać. Zresztą nic dziwnego skoro 1 z nich miał w rubryce wykonywany zawód wpisane Prison escape master:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2005 o 15:22, Podpułkownik napisał:

Dzisiaj kolejny odcinek o 21.00 na Discovery zapraszam :)


Na którym Discovery? Włączyłem TV a tam - nic, program telewizyjny - również nic. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2005 o 21:26, DragonLord napisał:

> Dzisiaj kolejny odcinek o 21.00 na Discovery zapraszam :)

Na którym Discovery? Włączyłem TV a tam - nic, program telewizyjny - również nic. :(


Ja zawsze oglądam między 19.00 a 20.00 na zwykłym Discovery Channel - codziennie od poniedziałku do piątku.
Jedynie we wtorki o 21.00 są wydania specjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2005 o 21:32, Klimos napisał:

> > Dzisiaj kolejny odcinek o 21.00 na Discovery zapraszam :)
>
> Na którym Discovery? Włączyłem TV a tam
- nic, program telewizyjny - również nic. :(

Ja zawsze oglądam między 19.00 a 20.00 na zwykłym Discovery Channel - codziennie
od poniedziałku do piątku.
Jedynie we wtorki o 21.00 są wydania specjalne.

kiedyś jeszcze na "starym" programie Discovery Channel, Pogromcy Mitów byli co wtorek o 21.00
Jedyny znany mi "specjalny odcinek " to odcinek z rekinami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2005 o 21:36, Podpułkownik napisał:

kiedyś jeszcze na "starym" programie Discovery Channel, Pogromcy Mitów byli co wtorek o 21.00
Jedyny znany mi "specjalny odcinek" to odcinek z rekinami :)


"Wydań specjalnych" raczej nie oglądam, znam tylko dwa: z rekinami i z ucieczką z Alcatraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować