Zaloguj się, aby obserwować  
Generalis_Calisius

Prawda czy Fałsz - Pogromcy Mitów - Zrzeszenie fanów

84 postów w tym temacie

Ostatnio oglądałem inny odcinek. Jeden z nowszych.

Niebezpieczna pozycja bezpieczeństwa - ciekawy mit, kolejna typowo amerykańska spiskowa teoria dziejów ;) Dość ciekawy test, choć nie wydaje mi się żeby te najlejki były najlepszą wykładnią w tego eksperymentach, podobnie nie przekonują mnie do końca te kukły, czy przywiązanie kukły do fotela jest równoznaczne z trzymaniem go przez prawidziwą osobę? Nie wydaje mi się ale znawcą nie jestem... Na początku myślałem, że zrobią to na prawdziwym samolocie, ale niestety tym razem tylko replika kilku siedzień. Nie spodziewałem się, że sami wsiądą do tego "wagonika" i że wysokość bodaj 1,5m może wywołać taką reakcję i bół... szkodą, ze nie zrobili tego testu w poważnym studio w którym konsultowali się z ekspertem, bo prowizoryczność ich działań była wyjątkowo bolesna w tym micie.

Rozmowa przez komórkę vs jazda po pijanemu - nie podobał mi się ten test, za duży element losowy, np. ta sama osoba oblała parkowanie na trzeźwo, a udało jej się to po wypiciu. Po drugie dwa piwa to trochę mało na taki test jeśli weźmie się polskie realia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie!
Otóż teoretycznie od 2go dnia Świąt miały być nadawane specjalne odcinki MB (do czwartku wypadało, że będzie ich 5 czy 6!), ale Discovery miało problemy techniczne. Wiem, że w pierwsze dwa dni nie było, co miało być, ale co we wtorek, środę, czwartek...? Pokazali w końcu któryś...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 19:24, MonkOfWar napisał:

Mam pytanie!
Otóż teoretycznie od 2go dnia Świąt miały być nadawane specjalne odcinki MB (do czwartku wypadało,
że będzie ich 5 czy 6!), ale Discovery miało problemy techniczne. Wiem, że w pierwsze dwa dni
nie było, co miało być, ale co we wtorek, środę, czwartek...? Pokazali w końcu któryś...?


Cały czas chyba mieli problemy techniczne i nadawali co innego niż miało być wyemitowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... wczoraj miało w końcu być moje upragnione wyd. specjalne! Po tylu problemach wszystko wskazywało na to, że będzie cacy...

Jedyny problem-"Pogromców" puścili po... czesku! Można się trochę pośmiać i zrozumieć ogólny sens ich gadki, ale... czy Discovery robi sobie z nas... jaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i o to kolejny kultowy program z discovery:D bardzo lubie ogladac niestety nie mam zbytt duzo czasau ale czasami na cos trafie:D ostatnio obalali mi o tym ze jak strzeli sie w poszycie samolotu od wewnatrz na wysokosc ilus tam tysiecy metrow to zmiana cisnienia nie wyrwie pol samolotu...nic sie nie stanie...obalili hoolywoodzki mit:D pozdro for all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obejrzal bym sobie jakies odcinki, ktoych jeszcez nie widzialem, ale ciagle jakos na powtorki trafiam- bo chyba ciagle daje te powtorki, a nie ja trafiam na pasmo powtorkowe:)
Fajne byly te mity hollywoodzkie, zwlaszcza, ze w koncu gdzies pokazali obalenie jednego z najbardziej denerwujacych mnie mitów- trafiona pociskiem postac odlatuje, jakby zostala trafiona z dziala przeciwpancernego:P zawsze mnie to denerwowalo, zwlaszcza, jak gdzies pozniej ludzie pisali, ze w grze jest zrobione realistycznie trafienie, czyli ze po trafieniu ktos odlatuje nie wiadomo gdzie- niczym pszczółka maja:P, a marudzili jak przeciwnik po prostu padal jak worek kartofli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę ostatnio zaczął mnie ten program wkurzać. W ostatnim odcinku (, który oglądałem) po prostu przesadzili – sprawdzali, czy podgrzana, zamknięta puszka wybuchnie. Początkowo chodziło o mit, w którym sztucznie podgrzana lampa olejowa wybucha, gdy już wyczerpali wszystkie możliwości zaczęli podgrzewać wszystko, co mieli pod ręką. Nie trzeba być geniuszem, aby wiedzieć, że każde szczelne naczynie wypełnione czymś, co rozszerza się razem ze wzrostem temperatury, po podgrzaniu roztrzaska się na kawałki. Nie wiem, jaki był cel tego eksperymentu, ale miał on za zadanie wypełnić dziurę czasie programu. Czasami zdarzają się ciekawe mity, ale coraz częściej pojawiają się chyba dla amerykanów, którzy nie wiedzą, gdzie jest Irak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odcinki były świetne, ale ostatnio pogromcom chyba kończą się dobre mity, bo ostatnio jesteśmy zalewani tzw. "papką”, która ale i tak nadal lubię ten program według mnie jest to jeden z najlepszych programów na Discovery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 15:58, Grizzly. napisał:

Jak można uzyskać podtlenek azotu ? Można go gdzieś kupić ?

można przez pewną reakcje chemiczną, raczej niewykonywalną w domu, a kupić chyba się nie da XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 15:58, Grizzly. napisał:

Jak można uzyskać podtlenek azotu ? Można go gdzieś kupić ?


znaczy sie gaz rozweselajacy na allegro tak mi kumpel mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 15:58, Grizzly. napisał:

Jak można uzyskać podtlenek azotu ? Można go gdzieś kupić ?

sorki zapomniałem że podtlenek azotu to tak zwane "nitro"
prosze oto dwie aukcje allegro z nim:)
http://www.allegro.pl/item215005819_podtlenek_azotu.html
http://www.allegro.pl/item218131708_nx_podtlenek_azotu_okazja_nitro_nos.html
Troche drogo ale zawsze:D No i nie róbcie tego w domu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. po dwóch miesiącach :) Bo mi właśnie chodziło do zastosowania jako gaz rozweselający. To w jaki sposób by trzeba tego użyć ? Bo poprostu tak do buzi nie można, pewni było by to jeszcze nie bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 12:49, Grizzly. napisał:

Dzięki za odp. po dwóch miesiącach :) Bo mi właśnie chodziło do zastosowania jako gaz rozweselający.
To w jaki sposób by trzeba tego użyć ? Bo poprostu tak do buzi nie można, pewni było by to
jeszcze nie bezpieczne.

gdzieś słyszałem że to trzeba "wydzielić" w pomieszczeniu, tak by przy normalnym oddychaniu się to wdychało... A że 2 miechy to nie zauwazyłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować