Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Saga o wiedźminie - quiz

5853 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2010 o 16:40, Harrolfo napisał:

Co Geralt zobaczył po wypiciu Wody u driad?

Hmmm... Wiele rzeczy:
-Calanthe mówiącą mu, że może uradować Ciri,
-siebie, jak mówił Calanthe, że wróci za 6 lat,
-Yennefer mówiącą głosem Eithne, że nie jest w stanie zdobyć kobiety, którą kocha,
-parę rzeczy powiązanych z Geralta wiarą w przeznaczenie i jego rolą w nim. ;)
Wystarczy? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 16:36, soshman napisał:

Podajcie ostatnie słowa przed śmiercią, jakie powiedziały Milva i Angouleme.



Może być mniej więcej sens? Bo nie pamiętam dokładnie. W każdym bądź razie Milva powiedziała coś w stylu "kocham cię, tato" a Angouleme "wiedziałam, że ten bordel w Toussant był lepszym pomysłem na życie":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być. ;)

Dokładnie to Milva powiedziała: "Ja też cię kocham, tatku."
A Angouleme prawie, że tak jak napisałeś nie licząc pewnego słowa na k. ;)

Matizk +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 20:54, soshman napisał:

Może być. ;)

Dokładnie to Milva powiedziała: "Ja też cię kocham, tatku."
A Angouleme prawie, że tak jak napisałeś nie licząc pewnego słowa na k. ;)

Matizk +1


Oj tam, jakby co to to było celowo, bo przeklinać nie chciałem:) Więc być może trudne. Jak się nazywał brat Cahira którego zabili Nordlingowie ( a przynajmniej jedyny którego jesteśmy pewni że zabili go Nordlingowie, innych może też:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 21:57, Matizk napisał:

Oj tam, jakby co to to było celowo, bo przeklinać nie chciałem:) Więc być może trudne.
Jak się nazywał brat Cahira którego zabili Nordlingowie ( a przynajmniej jedyny którego
jesteśmy pewni że zabili go Nordlingowie, innych może też:P)

Aillil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 23:03, soshman napisał:

> Oj tam, jakby co to to było celowo, bo przeklinać nie chciałem:) Więc być może trudne.

> Jak się nazywał brat Cahira którego zabili Nordlingowie ( a przynajmniej jedyny
którego
> jesteśmy pewni że zabili go Nordlingowie, innych może też:P)
Aillil?



Dokładnie
soshman +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podajcie 5 z 14 ze Wzgórza. Oczywiście chodzi mi o poległych czarodziejów i czarodziejki z Bitwy pod, czy o Sodden, nie pamiętam, jak prawidłowo się mówi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Axel zwany Rabym, Triss Merigold, Atlan Kerk, Vanielle z Brugge, Dagobert z Vole.
EDIT: Omsknęła mi się myszka, sorki, że to nie "odpowiedź"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 16:57, Harrolfo napisał:

Axel zwany Rabym, Triss Merigold, Atlan Kerk, Vanielle z Brugge, Dagobert z Vole.
EDIT: Omsknęła mi się myszka, sorki, że to nie "odpowiedź"

Przepraszam za brak reakcji. ;) To przez brak opcji ''odpowiedź''. :P
No i niestety jedno się nie zgadza. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 17:22, Harrolfo napisał:

EDIT: Sorka, nie ten post

No popatrz, a jednak. Trzeba czytać uważnie i nie brać pod uwagę tylko jednego fragmentu. ;)
Ej no, ej no! Zmieniłeś, a zdążyłem odpowiedzieć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 17:22, Harrolfo napisał:

To może tak: Yol Grethen z Carreras, Lytta Neyd zwana Koral, Triss Merigold, Lawdbor
z Murivel, Gorazd

Znowu jedno się nie zgadza. Na logikę. Przecież popełnili jeden błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pomylili się o Yennefer z Vengerbergu, ale to błą, więc specjalnie pominąłem, bo pytałeś o 5 poległych, a ona żyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 17:37, Harrolfo napisał:

No pomylili się o Yennefer z Vengerbergu, ale to błąd, więc specjalnie pominąłem, bo pytałeś
o 5 poległych, a ona żyła...

No cóż...
"Psiakrew, ja jestem **** ****, Czternasta poległa spod Sodden. Pod obeliskiem na Wzgórzu jest czternaście grobów, ale tylko trzynaście ciał. Zdumiewa cię, że mogło dojść do takiej pomyłki? Nie domyślasz się? Większość zwłok była w trudnych do rozpoznania kawałkach, nikt nie segregował. Żywych też trudno było doliczyć."

Przy dwóch podejściach podałeś jedno nazwisko takie samo. Jest to błąd. A to są słowa właśnie jej.
Z Yennefer nie było pomyłki. Nie była przecież na obelisku. Geralt widział to, gdy spotkał się ze śmiercią. Ale to nie była prawda. nie o Yennefer mówimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaliczę Ci, bo podałeś więcej osób niż wymagałem. Ale... Triss Merigold nie zginęła. ;) Sam się dziwiłem, jakim cudem ona żyje skoro była podana.

"- Nie, Geralt. Nie przestanę. Przecież chcesz wiedzieć, co się stało tam, na Wzgórzu. Posłuchaj więc - był huk i płomień, były świetliste groty i rozrywające się kule ognia, był wrzask i łoskot, a ja nagle znalazłam się na ziemi, na jakiejś kupie zwęglonych, dymiących szmat, i nagle zrozumiałam, że ta kupa szmat to jest Yoël, a to obok, to coś okropnego, ten kadłub bez rąk i nóg, który tak makabrycznie krzyczy, to jest Koral. I myślałam, że krew, w której leżę, jest krwią Koral. Ale to była moja własna. I wtedy zobaczyłam, co mi zrobiono, i zaczęłam wyć, wyć jak bity pies, jak krzywdzone dziecko... Zostaw mnie! Nie obawiaj się, nie rozpłaczę się. Nie jestem już dziewczynką z wieżyczki w Mariborze. Psiakrew, ja jestem Triss Merigold, Czternasta poległa spod Sodden. Pod obeliskiem na Wzgórzu jest czternaście grobów, ale tylko trzynaście ciał. Zdumiewa cię, że mogło dojść do takiej pomyłki? Nie domyślasz się? Większość zwłok była w trudnych do rozpoznania kawałkach, nikt nie segregował. Żywych też trudno było doliczyć."

Harrolfo +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować