Zaloguj się, aby obserwować  
tread71

Saga o wiedźminie - quiz

5853 postów w tym temacie

Wziąć jedną przygarść orzechów, jedną przygarść żelaznych kulek, łagiewkę miodu, łagiewkę dziegciu, faskę szarego mydła, faskę twarogu. Pójść nocą, zacząć jeść orzechy. Diabołowi, który będzie chciał spróbować orzechów dać kulki. Złamie ząb; będzie chciał miodu - dać dziegciu, samemu jedząc twaróg.Jak zachce mu się twarogu - dać mu mydła. Tu opis się kończy, ale jeszcze dłuższy jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 18:05, scoiateal napisał:

> Ok, więc pytanie. Jaki, według księgi pewnej wieśniaczki, był skuteczny sposób na
pozbycie
> się Diabła z pola?:)

Babka dobra była :P. Geralt miał wziąć garść orzechów i garść żelaznych kulek, miód i
dziekć, twaróg i mydło (xd).
Miał nocą orzechy zjeść a gdy diaboł (rokita) przyjdzie i poprosi to dać mu kulek zelaznych.
Potem wypic miod a jak diaboł poprosi dać dziekciu, potem twaróg wpierdzielać a jak diaboł
poprosiu dać (uwag tu najlepsze z czego omal z krzesła nie spadłem) mydła xD.



Jako pierwszy prawidłowo:)
scoiateal +1
Twoja kolej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewien kościej kiedyś był bardzo zły :P. Ktoś postanowił się go pozbyć była to Visenna. A czy ktoś jej pomógł w ubiciu gadziny?

P.S To ja scoiateal tylko się wkurzyłem powciskałem coś w Xywie i nie mogę tego zmienić , będę wdzięczny moderatorom a pomoc bo z żadnym się skontaktować nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 16:40, zerohunter napisał:

Był ten mag, co ich zdradził, a pomógł prawdopodobny ojciec Geralta, czyli Korwin.


Uznałbym ,ale jeszcze jedna ciekawa osóbka się tam "wepchała" :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 14:55, jkjkljkl napisał:

Pewien kościej kiedyś był bardzo zły :P. Ktoś postanowił się go pozbyć była to Visenna.
A czy ktoś jej pomógł w ubiciu gadziny?



Sorry za offtop, ale mógłbyś powiedzieć z którego to opowiadania? Bo chyba o tym nie czytałem chociaż wydawało mi sie że już wszystkie opowiadania przeczytałem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 16:08, Matizk napisał:

> Pewien kościej kiedyś był bardzo zły :P. Ktoś postanowił się go pozbyć była to Visenna.

> A czy ktoś jej pomógł w ubiciu gadziny?


Sorry za offtop, ale mógłbyś powiedzieć z którego to opowiadania? Bo chyba o tym nie
czytałem chociaż wydawało mi sie że już wszystkie opowiadania przeczytałem:P


Jeżeli dobrze pamiętam, nie należy to ani do sagi, ani do opowiadań o Wiedźminie, tylko do tomu "Coś się kończy, coś zaczyna", w którym są nie tylko opowiadania o Wiedźminie(dobre było to z Alicji w Krainie Czarów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 16:30, wrobel253 napisał:

> > Pewien kościej kiedyś był bardzo zły :P. Ktoś postanowił się go pozbyć była
to Visenna.
>
> > A czy ktoś jej pomógł w ubiciu gadziny?
>
>
> Sorry za offtop, ale mógłbyś powiedzieć z którego to opowiadania? Bo chyba o tym
nie
> czytałem chociaż wydawało mi sie że już wszystkie opowiadania przeczytałem:P

Jeżeli dobrze pamiętam, nie należy to ani do sagi, ani do opowiadań o Wiedźminie, tylko
do tomu "Coś się kończy, coś zaczyna", w którym są nie tylko opowiadania o Wiedźminie(dobre
było to z Alicji w Krainie Czarów).


Kurcze, sorry myślałem ze też można z tego :/. Jeśli nie to jeszcze raz sorry. Potwierdzam Alicja miotła. A co do Pana Zerohunter''a to jescze był kowal Mikul. Oddaje pytanie ,sorry za nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 17:20, jkjkljkl napisał:

Kurcze, sorry myślałem ze też można z tego :/. Jeśli nie to jeszcze raz sorry. Potwierdzam
Alicja miotła. A co do Pana Zerohunter''a to jescze był kowal Mikul. Oddaje pytanie ,sorry
za nieporozumienie.


Nikt nie mówi, że nie można.
"Pytania tylko i wyłącznie z sagi, ew. z opowiadań "Droga, z której się nie wraca" oraz "Coś się kończy, coś się zaczyna" oczywiście autorstwa AS''a."
Przypięty post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 17:36, wrobel253 napisał:

> Kurcze, sorry myślałem ze też można z tego :/. Jeśli nie to jeszcze raz sorry. Potwierdzam

> Alicja miotła. A co do Pana Zerohunter''a to jescze był kowal Mikul. Oddaje pytanie
,sorry
> za nieporozumienie.

Nikt nie mówi, że nie można.
"Pytania tylko i wyłącznie z sagi, ew. z opowiadań "Droga, z której się nie wraca" oraz
"Coś się kończy, coś się zaczyna" oczywiście autorstwa AS''a."
Przypięty post.


Ojojojciu, przepraszam :/... oddaje pytanie :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 19:04, Harrolfo napisał:

Jak Geralt nazywał Yennefer, a jak konkurujący z nim o nią czarodziej i jak mu było na
imię?


Geral nazywał ją Yenn , natomiast Val (przydomek Istredd) Yenna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 09:20, Harrolfo napisał:

Znowu - Geralt nówił Yen - przez jedno "n" :P, ale jkjkljkl +1 = scoiateal
+1



Nie wiem z kąd ci się wzięło to Yen ,mniejsza, oddaje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok ,skoro nikt nie chce zadać pytania ,to ja zadam takie na które nikt nie opowie :P. Mianowicie : W jaki sposób uciekło NAJWIĘCEJ uciekinierów z wypadku na Thanedd? Powodzenia w szukaniu bo z tego co przejrzałem jest to zawarte jedynie w jeden linijce całej sagi hihihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 21:48, jkjkljkl napisał:

Ok ,skoro nikt nie chce zadać pytania ,to ja zadam takie na które nikt nie opowie :P.
Mianowicie : W jaki sposób uciekło NAJWIĘCEJ uciekinierów z wypadku na Thanedd? Powodzenia
w szukaniu bo z tego co przejrzałem jest to zawarte jedynie w jeden linijce całej sagi
hihihi.


Czyżby chodziło o to, że po wybuchu Wieży, portale odzyskały stabilność i większość się teleportowała właśnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować