Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Wracając do tematu samej gry... Nadal nie rozumiem jak można w nią grać... Pal tam licho fabułę, w poprzednich częściach też za specjalna nie była. Tutaj idzie o satysfakcję płynącą z walki. Według mnie to jest najbardziej kulejący element tej gry (wymagania mam szczerze mówiąc głęboko ;) , bo już w dniu premiery po paru tweakach windowsa, mogłem grać dość znośnie (nie mówię że płynnie, bo to na moim sprzęcie jest niemożliwe) na średnich detalach (druga sprawa, że nie widziałem różnicy w wydajności między minimalnymi, a średnimi) i tylko parę momentów gry było niegrywalnych ;) ). Chodzi mi o to, że nie ma właściwie sensu expienie w tej grze... Co to za różnica, że mam 100 czy 600 siły skoro i tak prędzej czy później pokonałbym (zaklikałbym) każdego w dowolnej ilości (nawet mając 0 lvl), na dodatek AI wcale tego nie utrudnia. Co ja się będę rozpisywał, każdy chociaż domyśli się o co chodzi ;)

Według mnie jedyną szansą są fani i Spellbound tworzący łatki. Co prawda dosyć jasno było sugerowane, że w walce zmian nie będzie, ale nadzieję mieć można (bo nikt nic nie powiedział wprost). Ale do tego czasu (ja) nie widzę powodu, żeby to w ogóle instalować...

Ja się pytam co wy (ci którzy jeszcze w to grają) widzicie w tej grze? Oo Klimat? ([parszywy śmiech] znam xxxx gier z lepszym i głębszym klimatem (swoją drogą G3 nie ma jednolitego klimatu)) Fabuła? (n\c) Grafika, dźwięk, walka? (imo gra może być w 2D, mieć paletę 16 barw, byleby była dobra, dźwięk (muzykę) można "wyjąć" całkiem legalnie z gry, bez potrzeby jej włączania, a o walce moje zdanie znacie) Jeżeli nie to, więc co? Oo Nie wmówicie mi chyba, że gracie w to tylko, bo to "Gothic"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 11:31, Matias16162 napisał:

idę sobie Bezim, zbliżam się do Trelis i ścinka, ścinka i zwiecha. ;/
Może Trelis se zostawie na koniec ibedzie ok?

Ja mialem coś podobnego w G1 wiem że to może duza różnica , ale jak szłem do szamana jednego to mi się
zawieszała gra no i postanowiłem iść tyłem i wszystko poszło ok, może spróbuj się tam dostać w inny sposób po
kamień teleportacyjny , a jak to nie podziała to wyślij e meila do pomocy technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 12:48, sirdoom napisał:

Wracając do tematu samej gry... Nadal nie rozumiem jak można w nią grać... Pal tam licho fabułę,
w poprzednich częściach też za specjalna nie była. Tutaj idzie o satysfakcję płynącą z walki.
Według mnie to jest najbardziej kulejący element tej gry (wymagania mam szczerze mówiąc głęboko
;) , bo już w dniu premiery po paru tweakach windowsa, mogłem grać dość znośnie (nie mówię
że płynnie, bo to na moim sprzęcie jest niemożliwe) na średnich detalach (druga sprawa, że
nie widziałem różnicy w wydajności między minimalnymi, a średnimi) i tylko parę momentów gry
było niegrywalnych ;) ). Chodzi mi o to, że nie ma właściwie sensu expienie w tej grze... Co
to za różnica, że mam 100 czy 600 siły skoro i tak prędzej czy później pokonałbym (zaklikałbym)
każdego w dowolnej ilości (nawet mając 0 lvl), na dodatek AI wcale tego nie utrudnia. Co ja
się będę rozpisywał, każdy chociaż domyśli się o co chodzi ;)


Tutaj muszę przyznać Ci rację. Walcząc z człowiekiem czy orkiem nie czujemy różnicy, czy mamy 200 siły czy 4 razy więcej. I tak zaklikamy przeciwnika na śmierć, a on nie wyprowadzi kolejnego ciosu. Dlatego walki na arenie zawsze są łatwe, nawet z jak potężnym wrogiem byśmy walczyli :). Inaczej ma się walka przeciwko zwierzętom. Walcząc przeciwko wilkowi z mniejszą ilością siły, możemy nieźle oberwać, nie zabijając go od razu. Podobnie ma się sprawa z innymi potworami ;). Wyobrażasz sobie walkę na hardzie (nie mówię tu o innych poziomach trudności bo to jest dla przedszkolaków ;) z trollem i z stoma punktami siły? Ja nie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

?
Tryb walki byle co ale lepszy niż w poprzednich.Muzyka zajebista nadająca klimat.Ta gra wciąga, po rozmowie z innym człowiekiem chce mu się pomuc, i ten wielki świat! no dobra 1000błędów ale bardziej śmieszom niż wku....Mnie to wciąga na wiele godz. przejdę kolejny i potem kolejny raz.Gothic 3 jest zajebisty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 13:21, KinggAdek napisał:

?
Tryb walki byle co ale lepszy niż w poprzednich.

Że niby co? Przecież w każdej walce wystarczy bezmyślnie natentegowywać w jeden klawisz...

Dnia 25.12.2007 o 13:21, KinggAdek napisał:

Muzyka zajebista nadająca klimat.

Nie była zła, ale nie lepsza niż w poprzednikach.

Dnia 25.12.2007 o 13:21, KinggAdek napisał:

i ten wielki świat!

Mnie to szczerze powiedziawszy irytowało, bo wolałem tego mniejszego Gothica, jeszcze bardziej wyładowanego wydarzeniami. Poza tym, gra przyjmowała przez to szablon "idę do jednego miasta i wykonuję qesty. Potem do kolejnego. I jeszcze jednego." Przez to każde osiedle było takie... jednostrzałowe.

Dnia 25.12.2007 o 13:21, KinggAdek napisał:

no dobra 1000błędów ale bardziej śmieszom niż wku....

Częstego wywalania się gry nie nazwałbym śmieszeniem. Tak samo jak chora optymalizacja. A mnie irytuje, kiedy na przykład nie jestem w stanie nauczyć się jakiejś umiejętności, czy zakończyć jakiegoś qesta...

Dnia 25.12.2007 o 13:21, KinggAdek napisał:

Mnie to wciąga na wiele godz. przejdę kolejny i potem kolejny raz.

Ja tak mam z Gothicami 1 (najlepiej z Mrocznymi Tajemnicami) i 2 (ale koniecznie z Nocą Kruka). G3 takich emocji we mnei nie wzbudziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 25.12.2007 o 13:30, Tajemnic napisał:



Muzyka najlepsza wymmmmmiiiiaaata! system walki na pewno lepszy niż w 1i2,ja takich błedów nie miałem,mi taka liniowość jak g1 nie odpowioda,więc the beeeeeeeest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

milten6

Dnia 25.12.2007 o 13:19, milten6 napisał:

Tutaj muszę przyznać Ci rację. Walcząc z człowiekiem czy orkiem nie czujemy różnicy, czy mamy
200 siły czy 4 razy więcej. I tak zaklikamy przeciwnika na śmierć, a on nie wyprowadzi kolejnego
ciosu. Dlatego walki na arenie zawsze są łatwe, nawet z jak potężnym wrogiem byśmy walczyli
:). Inaczej ma się walka przeciwko zwierzętom. Walcząc przeciwko wilkowi z mniejszą ilością
siły, możemy nieźle oberwać, nie zabijając go od razu. Podobnie ma się sprawa z innymi potworami
;). Wyobrażasz sobie walkę na hardzie (nie mówię tu o innych poziomach trudności bo to jest
dla przedszkolaków ;) z trollem i z stoma punktami siły? Ja nie :P.


1. Walka z trollem, ogrem (i paroma innymi stworami) byłaby banalnie prosta, gdyby nie to, że są zbugowane... Zauważ, że nie podejdziesz do trolla na tyle blisko, żeby być z nim "skóra w skórę". Będziesz na tyle daleko, że ciężko będzie go zaatakować (podobnie z ogrem).
2. Wiesz czemu wilk jest taki szybki? Bo nie ma broni. Bug polega na tym, że kiedy postać (humanoid, zwierz, czy inne dziadostwo) nie ma broni, nie ma ograniczonej szybkości ataku. Wywal miecz i walcz pięściami. Gwarantuję, że nie ma przeciwnika, którego byś w ten sposób nie zaklikał 1 vs 1. Miecz atakuje wszystkich znajdujących się bezpośrednio koło gracza, więc wystarczy tylko w odpowiednim momencie zacząć kilkać -.-


KinggAdek
Większość tego co napisałem wyżej kierowane jest też do Ciebie :P
Skoro tak bardzo podoba ci się ta gra, ze względu na muzykę, to czemu jej sobie nie wypakujesz?

Podaj sensowniejsze powody :P Przekonaj mnie, że ta gra może satysfakcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2007 o 13:39, KinggAdek napisał:

Muzyka najlepsza wymmmmmiiiiaaata!

To się opiera o gusty. A o gustach się nie dyskutuje. Ja wolałem te bardziej "Gothicowe" kawałki niż nadmiar patetycznych instrumentów dętych.

Dnia 25.12.2007 o 13:39, KinggAdek napisał:

system walki na pewno lepszy niż w 1i2,

Dlaczego? Bo wszystkich (no dobra - z małymi wyjątkami) możesz załatwić ciśnięciem jednego klawisza? Rozszerz trochę...

Dnia 25.12.2007 o 13:39, KinggAdek napisał:

ja takich błedów nie miałem

Każdy miał błędy np. z niemożliwością poprawnego wykorzystania ulepszania zbroi, czy wyrobu trucizn... Ty też musiałeś je mieć - tego nawet community patche nie naprawiają. A u mnie pojawiały się też inne - i co? I nie zaprzeczysz chyba, że Gothic jest niezbyt dobrze zoptymalizowany...

Dnia 25.12.2007 o 13:39, KinggAdek napisał:

mi taka liniowość jak g1 nie odpowioda

Liniowość? Rozumiem, że chodzi ci o brak możliwości pomagania orkom? Dzięki temu główny wątek jest bardziej dopracowany. I znów - opieramy się o gusta. Mnie irytowało to, że do żadnego miejsca nie szło się przywiązać.

Dnia 25.12.2007 o 13:39, KinggAdek napisał:

więc the beeeeeeeest.

Aha. Tak, to bardzo dużo mówi o G3.
I prośba - pisz z poszanowaniem interpuncji i języka polskiego, dobra? Bo trochę trudno jest się rozczytać o co Ci chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 12:48, sirdoom napisał:

Ja się pytam co wy (ci którzy jeszcze w to grają) widzicie w tej grze? Oo Klimat? ([parszywy
śmiech] znam xxxx gier z lepszym i głębszym klimatem (swoją drogą G3 nie ma jednolitego klimatu))
Fabuła? (n\c) Grafika, dźwięk, walka? (imo gra może być w 2D, mieć paletę 16 barw, byleby była
dobra, dźwięk (muzykę) można "wyjąć" całkiem legalnie z gry, bez potrzeby jej włączania, a
o walce moje zdanie znacie) Jeżeli nie to, więc co? Oo Nie wmówicie mi chyba, że gracie w to
tylko, bo to "Gothic"...


Klimat.
Mam głęboko gdzieś, że taki Bioshock (przykładowo) ma dużo głębszą, cięższą atmosferę. Mnie ta gra WCIĄGNĘŁA, a takie punktowanie nie ma sensu. Dlaczego? Bo i tak wszyscy w to grają... nie mam nic przeciwko. System walki może i jest słaby, ale od trzeciej części strzelanie z łuku sprawia o wiele większą frajdę. Ale o tym ani słowa! Przecież trzeba wyżalić się, jak ten bohater wywija mieczem...
Jeśli o grafię chodzi - nie przesadzajmy. Gdyby najnowszy Gothic miał słabą grafikę, prawdopodobnie świat by o nim zapomniał, a i przyjemnie jest patrzeć na co piękniejsze miejscówki. Jak myślicie, dzięki czemu Oblivion dostał wysokie oceny? Przecież to gra pusta jak dziurawy kocioł...
Granie, bo to tylko Gothic - bezcenne. Szkoda, że G3 mało przypomina poprzedników i grając w niego, zupełnie zapomniałem, że to gra z serii Made in Essen. <parszywy śmiech>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 13:55, Tajemnic napisał:


To się opiera o gusty. A o gustach się nie dyskutuje. Ja wolałem te bardziej "Gothicowe" kawałki
niż nadmiar patetycznych instrumentów dętych.

no dobra gusty tu się zgodzę.

Dnia 25.12.2007 o 13:55, Tajemnic napisał:

Dlaczego? Bo wszystkich (no dobra - z małymi wyjątkami) możesz załatwić ciśnięciem jednego
klawisza? Rozszerz trochę...

można tylko jednym klawiszem,ale mi chodzi o ruchy bezimiennego przy machaniu mieczem-dużo lepsze niż w 1i2

Dnia 25.12.2007 o 13:55, Tajemnic napisał:

Każdy miał błędy np. z niemożliwością poprawnego wykorzystania ulepszania zbroi, czy wyrobu
trucizn... Ty też musiałeś je mieć - tego nawet community patche nie naprawiają. A u mnie pojawiały
się też inne - i co? I nie zaprzeczysz chyba, że Gothic jest niezbyt dobrze zoptymalizowany...

jest do bani zoptymalizowany!błędy dużo miałem,ale takich jak pisałeś nie miałem

Dnia 25.12.2007 o 13:55, Tajemnic napisał:

Liniowość? Rozumiem, że chodzi ci o brak możliwości pomagania orkom? Dzięki temu główny wątek
jest bardziej dopracowany. I znów - opieramy się o gusta. Mnie irytowało to, że do żadnego
miejsca nie szło się przywiązać.

w g1 od wioski do wioski do znudzenia.nuda i nie o orków chodziło

Dnia 25.12.2007 o 13:55, Tajemnic napisał:

Aha. Tak, to bardzo dużo mówi o G3.
I prośba - pisz z poszanowaniem interpuncji i języka polskiego, dobra? Bo trochę trudno jest
się rozczytać o co Ci chodzi...

yyhy the beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesssssssssssssssttttttttttttt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia to prawda, że o strzelaniu z łuku ani słowa nie pisnąłem, bo po co? Powiedzmy sobie szczerze - grając uczciwie tj. bez korzystania z bugów samym strzelaniem z łuku gry nie przejdziesz i chcąc nie chcąc do starcia miecz w miecz dojdzie. Wyliczenia trochę źle zrozumiałeś ;] Szczerze to ja mam klimat głęboko. Dla mnie liczy się zbalansowany i satysfakcjonujący system walki. Chcę się tylko dowiedzieć dlaczego tak dużo osób lubi w tą grę grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z DJ Szlafrokiem-czemu piszecie tylko o błędach, piszczcie o zaletach: to gra jest wciągająca i fajna ,olać bugi.(ja bym go kupił teraz nawet bez żadnych patchów)ps. lubię se pohasać po krainie i coś ustrzelić łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 14:15, KinggAdek napisał:

> witam
> gdzie jest dokładnie Xsardas ??
> najbliżej jakiego klanu ??
>
daj twój gg to ci pomogę

gg
11613045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 14:38, sopata napisał:

> > witam
> > gdzie jest dokładnie Xsardas ??
> > najbliżej jakiego klanu ??
> >
> daj twój gg to ci pomogę
gg
11613045

tylko jeszcze włącz gg ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 14:43, KinggAdek napisał:

> > > witam
> > > gdzie jest dokładnie Xsardas ??
> > > najbliżej jakiego klanu ??
> > >
> > daj twój gg to ci pomogę
> gg
> 11613045
tylko jeszcze włącz gg ok?

jestem na niewidocznym ale ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się