Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Kolejny problem mam. Gdzie jest kamień teleportacyjny do Montery? I 2 pytanie. Wyzwoliłem Ardeę, Vengard, Faring i Cape Dun, czyli już nie mogę więcej żeby się orkowie na mnie nie rzucali nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obok chaty Marika jest opuszczona chata.
Tam powinien być teleport.

Licząc te miasta które zniszczyłeś z własnej woli wychodzi z to że tylko 2 miasta wyzwoliłeś.

Nie powinni cię atakować.

Te miasta w których orkowie cię sami atakują czyli jak Ardea i Vengrand nie powinny się liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już znalazłem.
I jeszcze 1 pytanie. Czy jak dokupie 1GB RAM to pogram na maks detalach? Bo jak miałem 2GB (tzn przed pożarem kompa) i tego radka co teraz to bez zacięcia było. A jakbym miał 1768 a nie 2GB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 14:19, sirdoom napisał:

Tia to prawda, że o strzelaniu z łuku ani słowa nie pisnąłem, bo po co? Powiedzmy sobie szczerze
- grając uczciwie tj. bez korzystania z bugów samym strzelaniem z łuku gry nie przejdziesz
i chcąc nie chcąc do starcia miecz w miecz dojdzie. Wyliczenia trochę źle zrozumiałeś ;] Szczerze
to ja mam klimat głęboko. Dla mnie liczy się zbalansowany i satysfakcjonujący system walki.
Chcę się tylko dowiedzieć dlaczego tak dużo osób lubi w tą grę grać...


Wiesz, w Gothic [1] system walki też był niedopracowany, tragiczne poruszanie się podczas pojedynku okrutnie wpływało na wynik starcia z grupą przeciwników.
Strzelanie z łuku jest chyba najfajniejszą rzeczą w grze. Czułem się świetnie, chodząc po terenach w okolicy Vengardu i niczym prawdziwy łowca zakradając się i starając trafić w ścierwojada w głowę, by padł po pierwszym strzale. To dopiero klimat!
Może rozwieję nieco Twe wątpliwości względem chęci innych do tej gry - wytłumaczyć się tego nie da. ;-) Gra jest najzwyczajniej w świecie fajna, wciągająca - mimo błędów. Nawet ten słaby system walki sprawia jakotaką radość.

Dnia 25.12.2007 o 14:19, sirdoom napisał:

Tia to prawda, że o strzelaniu z łuku ani słowa nie pisnąłem, bo po co? Powiedzmy sobie szczerze
- grając uczciwie tj. bez korzystania z bugów samym strzelaniem z łuku gry nie przejdziesz
i chcąc nie chcąc do starcia miecz w miecz dojdzie.


Moim zdaniem do takiej sytuacji dojdzie TYLKO w świątyniach i innych ''wąskich'' lokacjach, chociaż i tak tam można kombinować i dać sobie radę (potwierdzone na mnie ;-) ).

Matias

Dnia 25.12.2007 o 14:19, sirdoom napisał:

Dzięki już znalazłem.
I jeszcze 1 pytanie. Czy jak dokupie 1GB RAM to pogram na maks detalach? Bo jak miałem 2GB
(tzn przed pożarem kompa) i tego radka co teraz to bez zacięcia było. A jakbym miał 1768 a
nie 2GB?


Nie, pisałem Ci już o tym. Na maksymalną grafikę po prostu masz za słabą kartę graficzną. Na średnich detalach przyspieszy, ale na wysokich... będziesz miał mniej freezów, ale płynność animacji będzie niziutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja ci mówię że na tej grafice przy 2GB RAM grałem ze wszystkimi suwakami na maksa bez ścin. Pełna płynnośc. Tylko nie wiem czy tak samo będzie jak będę miec 1768....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 16:41, Matias16162 napisał:

a ja ci mówię że na tej grafice przy 2GB RAM grałem ze wszystkimi suwakami na maksa bez ścin.
Pełna płynnośc. Tylko nie wiem czy tak samo będzie jak będę miec 1768....


Szczerze to strata 256 MB Ramu będzie tak niezauważalna, że nie masz sie o co martwić. Ja grałem na 512 RAM a później przerzuciłem się na 1024 MB RAM i zauważyłem może z 2/3 klatkowy wzrost. Na twoim miejscu martwiłbym się o kartę a nie o RAM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 16:41, Matias16162 napisał:

a ja ci mówię że na tej grafice przy 2GB RAM grałem ze wszystkimi suwakami na maksa bez ścin.
Pełna płynnośc. Tylko nie wiem czy tak samo będzie jak będę miec 1768....


Nie gadaj, że nie ścinała gra bo w to akurat nikt nie uwierzy... ;)
Masz za słabą kartę graficzna by gra w miarę płynnie działała radziłbym wymianę na jakąś inną najlepiej z rodziny Geoforce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ehe... Filmy w necie są i wogóle zobacz se film jak oblivion chodzi na maks detalach na mojej karcie. To czemu g3 mialby nie isc? Heh, a zresztą co mnie obchodzi czy ktoś mi wierzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś grałem w G3 na starej karcie graficznej GeForce nawet nie pamiętam jaka to ale bardzo stara z przed 3 lat 128mb i 512 ramu miałem. To na najmniejszych detalach grałem i na ekranie takie paskudne plamy prześwitujące były. Ale ścin nie było ... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2007 o 18:55, Matias16162 napisał:

Ehe... Filmy w necie są i wogóle zobacz se film jak oblivion chodzi na maks detalach na mojej
karcie. To czemu g3 mialby nie isc? Heh, a zresztą co mnie obchodzi czy ktoś mi wierzy?


Kurcze, daj już spokój z tym bohaterskim udowadnianiem swoich racji; jedni uwierzą i będzie im dobrze, inni nie uwierzą i nawet filmiki ich nie przekonają (bo co by tu nie mówić, piszesz o rzeczach ekstremalnych ;-) ). Więc najlepszym pomysłem jest zahamowanie w pisaniu postów... prowokacyjnych? Po prostu przemilcz kwestie, które mogą wywołać, eee, ostrą wymianę zdań. Zresztą, czemu służy Twoje ostatnie zdanie, skoro i tak próbujesz na siłę udowadniać, że mówisz/piszesz prawdę? Odpuść, to nie ma sensu. (jednocześnie nie mam zamiaru prawić, czy wierzę Ci czy nie bo, jak napisałem, to nie ma sensu)

Sirdoom

Dnia 25.12.2007 o 18:55, Matias16162 napisał:

No i o to mi chodziło ;) Chyba dam jeszcze jedną szansę G3... Albo nie :P najpierw patch 1.6


Ech, ja to mam gorzej. Mam G3 i Wiedźmina, pomyślałem - wyjdą patche (przyspieszające), poczekamy, który pierwszy. No i mam już łatkę do The Witchera, ale znowu ochotę na Gothica 3. ;-) Zapewne po wydaniu patcha 1.6 przyjdzie mi ochota na Geralta. ;-)

Wdowiakm

Dnia 25.12.2007 o 18:55, Matias16162 napisał:

Masz za słabą kartę graficzna by gra w miarę płynnie działała radziłbym wymianę na jakąś inną
najlepiej z rodziny Geoforce ;)


Dobra, wiadomo że chodzi o kartę graficzną. Tyle, że zupełnie nie rozumiem, po co mu karta GF? Zwłaszcza, że po ATI po prostu miażdży w G3 karty NVidii. Dziwne, biorąc pod uwagę reklamy tej drugiej na filmikach początkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 17:21, wdowiakm napisał:

Nie gadaj, że nie ścinała gra bo w to akurat nikt nie uwierzy... ;)
Masz za słabą kartę graficzna by gra w miarę płynnie działała


Ja na pewno należę do grupy niedowiarków.Mam GF8800GTX i niestety ściny są.Co ciekawe , zmniejszenie jakości grafiki nic nie daje.Najpierw 1600/1200 w ustawieniach na max , potem 1280/960 i średnie , a efekt podobny. Nie sądzę , aby problem był w sprzęcie , bo Wiedźmin , NWN2 , czy Oblivion , działają w pełni płynnie bez względu na wybrane ustawienia.Do G3 potrzeba chyba jakiegoś kombajnu z 2 topowymi kartami , może wtedy byłoby w końcu ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 18:55, Matias16162 napisał:


Ehe... Filmy w necie są i wogóle zobacz se film jak oblivion chodzi na maks detalach na mojej
karcie. To czemu g3 mialby nie isc? Heh, a zresztą co mnie obchodzi czy ktoś mi wierzy?


Jak widać nie masz racji gdyż Gothic ścina dużo lepsze komputery od twojego więc nie rozumiem dlaczego próbujesz nam coś udowodnić co jest nie prawdą. Czujesz się od innych lepszy? Może skończ się z nami bawić i powiedz prawdę przecież nikt Ciebie za to nie zje. Filmiki sobie schowaj bo mnie akurat nie przekonają. (Bez obrazy oczywiście) Jest to mało prawdopodobne by Gothic 3 działał bez najmniejszych ścinek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 21:12, Master Zu napisał:

Mam problem kiedy instaluje mam to samo co kolega z tego postu prosze o szybką pomoc.Odrazu
mówie mam płytę orginałkę.

a moze to wina twojego dvd-rom''u? jaki masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 21:13, rafekx 12 napisał:

> Mam problem kiedy instaluje mam to samo co kolega z tego postu prosze o szybką pomoc.Odrazu

> mówie mam płytę orginałkę.
a moze to wina twojego dvd-rom''u? jaki masz?

Mam dvd-rom LG wszystkie gry chodzą na nim dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 21:23, Master Zu napisał:

Rafekx 12 Czy to może być wina płytki?


Może jest nagrana z błędem =o . Jak masz od kogo to pożycz sobie płytke z Gothic''iem 3 i zainstaluj wpisujac swoj cd-key.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 21:57, Ludvic napisał:

> Rafekx 12 Czy to może być wina płytki?
>

Może jest nagrana z błędem =o . Jak masz od kogo to pożycz sobie płytke z Gothic''iem 3 i zainstaluj
wpisujac swoj cd-key.

Właśnie nie mam od kogo pożyczyć G3 wysłałem formularz do pomocy technicznej może oni wiedzą co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest najlepszy jaki kiedykolwiek słyszałem w grze (dużooo gram). Fabuła może prosta ale może się podobać (np. mi) grafika ja grałem na dużych i była bardzo ładna... walka faktycznie polega na ciągłym klikaniu w LPM bo próby walki kombosami kończy sie zazwyczaj śmiercią... Mimo wszystko gra sie podoba zwłaszcza kiedy masz najnowsze patche. A zresztą można zobaczyć np. ocenę w CDA :) No może i przesadzona ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się