Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Witam wyjadaczy.
Rozpocząłem dzisiaj zabawę i napotkałem problem (chyba że tak ma być). Zaraz na początku w obozie buntowników przyjąłem zadania wybicia patroli orków... Wszystko ładnie, orkowie się kłądą, mogę ich złupić ale zaraz wstają. Czy orków trzeba dobijać? Żadne stwory czy nawet bandyci mi wcześniej nie wstawali. Ewentualnie może mieć to związek z tym że chwilę wcześniej walczyłem na arenie... Czy trzeba jakoś "wylogować" się z areny czy trzeba dobijać orków (i w jaki sposób)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 20:28, niumin napisał:

Witam wyjadaczy.
Rozpocząłem dzisiaj zabawę i napotkałem problem (chyba że tak ma być). Zaraz na początku
w obozie buntowników przyjąłem zadania wybicia patroli orków... Wszystko ładnie, orkowie
się kłądą, mogę ich złupić ale zaraz wstają. Czy orków trzeba dobijać? Żadne stwory czy
nawet bandyci mi wcześniej nie wstawali. Ewentualnie może mieć to związek z tym że chwilę
wcześniej walczyłem na arenie... Czy trzeba jakoś "wylogować" się z areny czy trzeba
dobijać orków (i w jaki sposób)?


Tych orków z orkowych patroli trzeba dobić. A robi sie to przytrzymując lewy i prawy przycisk myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to związku z areną. Orków trzeba po prostu dobijać. Gdy już ich powalisz namierzasz wroga a następnie przyciskasz PPM i trzymając go naciskasz dodatkowo LPM. Wtedy Bezimienny dobije Orka ... a dalej to już sam wiesz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 20:28, niumin napisał:

Witam wyjadaczy.
Rozpocząłem dzisiaj zabawę i napotkałem problem (chyba że tak ma być). Zaraz na początku
w obozie buntowników przyjąłem zadania wybicia patroli orków... Wszystko ładnie, orkowie
się kłądą, mogę ich złupić ale zaraz wstają. Czy orków trzeba dobijać? Żadne stwory czy
nawet bandyci mi wcześniej nie wstawali. Ewentualnie może mieć to związek z tym że chwilę
wcześniej walczyłem na arenie... Czy trzeba jakoś "wylogować" się z areny czy trzeba
dobijać orków (i w jaki sposób)?



Jeżeli przeciwnik ma kolor czerwony ( nick ) to wtedy go od razu dobijasz. A jeżeli inny ( zielony, pomarańczowy, biały ) To tylko ich ogłuszasz.

Dobijasz Cały czas trzymajac PPM i klikając LPM ( oczywiście stojąc przy orku/człowieku)


EDIT: Jak zwykle za późno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z grą oficjalnie chodzi mi że w trakcie zapisywania gry zawiesza się i trzeba ją wyłączać a jak wchodzę ponownie w grę wczytuję ten zapis ponownie się zacina.Nieraz wyskakuje jakiś błąd.Gra jest oryginalna z Platynowej Kolekcji kupiona niedawno w Empiku.

Mój komp :

Intel Core 2 Quad Q6600 2.40 Ghx *4
4 GB Ram
Vista
GeForce 8800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 20:47, Codipar napisał:

Witam mam problem z grą oficjalnie chodzi mi że w trakcie zapisywania gry zawiesza się
i trzeba ją wyłączać a jak wchodzę ponownie w grę wczytuję ten zapis ponownie się zacina.Nieraz
wyskakuje jakiś błąd.Gra jest oryginalna z Platynowej Kolekcji kupiona niedawno w Empiku.

Mój komp :

Intel Core 2 Quad Q6600 2.40 Ghx *4
4 GB Ram
Vista
GeForce 8800



Problem nie jest winą sprzętu. Najwyraźniej Vista coś szwankuje. Spróbuj zaktualizować Viste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 22:07, PredAtor360 napisał:

Wie ktoś gdzie Irmak (ork z Silden) zgubił swoją halabardę ? :P


Jest chyba w części miasta zamieszkałej przez rybaków. Powinna być oparta o ścianę jednego z domów (chyba losowo) ale jak grałem jeszcze kilka razy to wisiała (też u rybaków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 22:07, PredAtor360 napisał:

Wie ktoś gdzie Irmak (ork z Silden) zgubił swoją halabardę ? :P

Tak dokładniej to ona wisi na ścianie w jednej z chatek rybaków. Chyba w chacie obok tego gościa co łódź majstruje :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , ostatnio zacząłem ponownie grywać w ową grę. Tym razem rozrywkę postanowiłem urozmaicić sobie dostępnymi w sieci modami. Na pierwszy ogień poszedł "The New Music Mod_HE" jest to mod który dodaje ścieżkę dzwiękową z poprzednich części gier do obecnej teraz . Niestety mam problem bowiem mod ma rozszerzenie .g3mod a ja nie mam pojęcia w jaki sposób można go zainstalować. W sieci również nie znalazłem żadnego poradnika z nim związanego... Mam nadzieje ,że ktoś z doświadczonych gramowiczów tego wątku zna odpowiedź na moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 09:47, napster6 napisał:

Witam , ostatnio zacząłem ponownie grywać w ową grę. Tym razem rozrywkę postanowiłem urozmaicić sobie dostępnymi w sieci modami. Na pierwszy ogień poszedł "The New Music Mod_HE" jest to mod który dodaje ścieżkę dzwiękową z poprzednich części gier do obecnej teraz . Niestety mam problem bowiem mod ma rozszerzenie .g3mod a ja nie mam pojęcia w jaki sposób można go zainstalować. W sieci również nie znalazłem żadnego poradnika z nim związanego... Mam nadzieje ,że ktoś z doświadczonych gramowiczów tego wątku zna odpowiedź na moje pytanie.


Ciężki orzech do zgryzienia. Na dobrą sprawę nie ma programu, który byłby odpowiednikiem starterów modów do poprzednich części. Ponieważ nie mam zainstalowanej gry, jedyną rzeczą, jaka przychodzi mi na myś, jest wykorzystanie G3 Archiv Explorer ( http://www.gothic.phx.pl/gothic3/download.php?cmd=click&id=50) i podmiana plików, jakkolwiek nie wiem, czy program odczyta rozszerzenie *.g3mod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem kiedy chce zainstalować gothica to kiedy klikam zainstaluj komputer się zacina dopiero po wyciągnięciu płyty komp się odcina.... Co robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam! Prosze o pomoc w przejsciu jednego z zadan pobocznych w Vengradzie. Nie moge nigdzie znalezc mlotów kilofów i pił dla zamku- zadanie zlecone przez Vandorna. Kurcze, gdzie one są ? Przeszukalam domy okoliczne i ruiny ale nigdzie nie ma tych rzeczy ;( Please, jak ktos wie gdzie sa prosze o odp :) Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ... właśnie w tych zniszczonych chatach i skrzyniach jest ich najwięcej ... Upewnij się że przeszukałaś chaty bo tam jest dość ciemno i łatwo coś przeoczyć ;). Na pewno coś się tam znajdzie. W skrzyniach rozsianych w Vengardzie a konkretnie to w podgrodziu też trochę powinno się znaleźć. Jeżeli i to nie pomoże trzeba będzie poszukać tych narzędzi w jakiejś innej lokacji / kupić u kupców ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W chatach tych palacych sie (zgliszczach)nie ma nic, w pozostalych owszem sa skrzynie i rozne rzeczy w nich ale poza tym wlasnie sprzetem. Nie mam pojecia juz gdzie tego szukac :) Chyba rzeczywiscie trza bedzie zakupic u kupca lub olac to zadanie i pojsc do innej lokacji : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 17:02, Monalisaa napisał:

Nie mam pojecia juz gdzie tego szukac


Możliwe, że trafiłaś na jeden z najdziwniejszych błędów - jeśli, dajmy na to, pierzesz się z orkami w Ardei i rozpoczniesz nową grę, prawdopodobnie ze świata zniknie trochę przedmiotów, jak na przykład kamienie teleportacyjne czy też właśnie narzędzia. Jedyne rozwiązanie - nowa gra... Ale nie bój się, powodem może być coś innego, chociaż nie mam o tym pojęcia. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, też tak miałem :/ Zadanie wykonałem dopiero po przejściu całego Nordmaru, bo tam znalazłem kilka sztuk owego sprzętu. Część też kupiłem u kupców. Akurat kasy w G3 nie brakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taka misja Hełm pierwszego paladyna(chyba w Geldern) i czy: to jest hełm nadający się normalnie do użytku oraz jak go zdobyć i u kogo? Czy trzeba zdobywać całe miasto, czy wystarczy ukraść lub podobne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 19:53, Fleming08 napisał:

czy: to jest hełm nadający
się normalnie do użytku oraz jak go zdobyć i u kogo?

Jest to hełm normalny, Bezi może go założyć, sprzedać lub po zdobyciu oddać w zamian za zaliczenie innego questa. Zdobyć go można dość prosto. W mieście jest komnata dostępna dla każdego ( bez drzwi z tego co pamiętam ). Pomieszczenie rozpoznasz po tym że w środku kręci się kilku Orkowych Szamanów ( białe szaty ). Owy hełm znajduje się na jednej z komód / szafek / półek ( nie pamiętam ). Wystarczy go tylko ukraść ale uwaga. Najlepiej jest zrobić tak. Wejść i rozejrzeć się czy nikt nie patrzy, potem podejść skradając się ( z Ctrl ) ostrożne zabrać. Jeżeli się nie uda powtarzać do skutku ;). Miasta nie trzeba wyzwalać. Wystarczy tylko ukraść jak napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się