Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2007 o 08:46, KrzychW napisał:

> Gra mi sie wiesza po wygraniu pojedynku z Tukashem w Faring. Czy to kolejny bug?

U mnie w tym momencie nie było kłopotów z grą.Za to przy pierwszej instalacji Gothic3 nie pojawiło
się kilku NPCów potrzebnych do wykonywania questów.Przy kolejnej było już ok.Może spróbuj przeinstalować
grę.W moim przypadku to pomogło , ponieważ G3 za każdym razem może wyciąć jakiś inny numer
, ewentualnie zainstalować się bez błędów.


Na szczęście obyło się bez ponownej instalacji.
Okazało się że coś z save''m było nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 11:02, KrzychW napisał:

> Czy jeśli mam Radeona X1650 Pro 512 MB , to pójdzie bez problemu?
>
Gothic3 bez względu na używany sprzęt , będzie się przycinał.Trudno powiedzieć jak bardzo.U
mnie na GF8800GTX , na max ustawieniach przycinał się czasami , chociaż były momenty , że całkiem
mocno.Zmniejszenie jakości grafiki , nic nie dawało.Ta gra chyba nie jest w stanie działać
całkiem płynnie.


a zawsze miałem nadzieje ze jest to jedyna karta na której będzie on chodził całkowicie płynnie.. a tu nic. ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 14:56, Mroczny Elf99 napisał:

a zawsze miałem nadzieje ze jest to jedyna karta na której będzie on chodził całkowicie płynnie..
a tu nic. ehh..


Kupując , równiez miałem taką nadzieję.Przez większość czasu gra działa płynnie z dużą ilością fps.Niestety w pewnych miejscach lub chwilach , np.zapalanie pochodni , obraz potrafi zatrzymać się na 1-2s. Nie wydaje mi się , aby malutki ogieniek potrafił zatkać taką kartę.To gra nie jest zoptymalizowana i stąd takie kłopoty.Grałem na maksymalnych ustawieniach , ale co ciekawe , nawet przy najgorszej jakości grafiki , w tych samych momentach były przycinki , tyle że słabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo dobry plik g3.ini !!! Działa dobrze jedynie na kompie z 1 giga ramu . Grę przyśpiesza o jakieś 50% (przynajmiej u mnie tak było) . Osoby zainteresowane - Pisać do mnie na gg 4523548 !!! To nie jest żadna ściema , pomogłem już paru ludziom ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 17:23, KrzychW napisał:

> a zawsze miałem nadzieje ze jest to jedyna karta na której będzie on chodził całkowicie
płynnie..
> a tu nic. ehh..

Kupując , równiez miałem taką nadzieję.Przez większość czasu gra działa płynnie z dużą ilością
fps.Niestety w pewnych miejscach lub chwilach , np.zapalanie pochodni , obraz potrafi zatrzymać
się na 1-2s. Nie wydaje mi się , aby malutki ogieniek potrafił zatkać taką kartę.To gra nie
jest zoptymalizowana i stąd takie kłopoty.Grałem na maksymalnych ustawieniach , ale co ciekawe
, nawet przy najgorszej jakości grafiki , w tych samych momentach były przycinki , tyle że
słabsze.


jest dokładnie tak jak mówisz słaba optymalizacja ale na szczęście mi Gothic3 lepiej chodził na maksymalnych detalach niz na średnich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał podobne problemy z przycinkami na takiej karcie grafiki. Nieoczekiwanie pomogło mu zainstalowanie nowszej wersji sterowników do zintegrowanego kodeka HD. Nie pamiętam modelu płyty (wiec i rodzaju kodeka) ... jedynie to, że to Gigabyte pod Intela C2 Duo. Po zainstalowaniu ma ok 50 do min 30 fps, a minimalne zacinki jedynie okazjonalnie przy wczytywaniu tekstur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 19:58, buras napisał:

Kolega miał podobne problemy z przycinkami na takiej karcie grafiki. Nieoczekiwanie pomogło
mu zainstalowanie nowszej wersji sterowników do zintegrowanego kodeka HD.


Ja już Gothica 3 przeszedłem i jakoś nie mam ochoty na kolejne podejście.Ta gra nie potrafiła wciągnąć mnie tak , jak poprzednie części , więc nie zamierzam kombinować , co zrobić aby Gothic 3 lepiej działał.Na tym samym komputerze Oblivion śmiagał jak dziki , bez najmniejszych problemów , a inne gry również odpalam na max i nie muszę potem tych ustawień redukować.Niestety nie można mieć wszystkiego.Zebrało się kilka ciekawych , starszych tytułów , w króre nie mogę pograć , bo coś w nowym sprzęcie im nie pasuje.Chyba wyciągnę z szafy starszy sprzęt , bo nie zamierzam tych tytułów sobie odpuszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 20:19, KrzychW napisał:

Ja już Gothica 3 przeszedłem i jakoś nie mam ochoty na kolejne podejście.Ta gra nie potrafiła
wciągnąć mnie tak , jak poprzednie części , więc nie zamierzam kombinować , co zrobić aby Gothic
3 lepiej działał.Na tym samym komputerze Oblivion śmiagał jak dziki , bez najmniejszych problemów
, a inne gry również odpalam na max i nie muszę potem tych ustawień redukować.Niestety nie
można mieć wszystkiego.Zebrało się kilka ciekawych , starszych tytułów , w króre nie mogę pograć
, bo coś w nowym sprzęcie im nie pasuje.Chyba wyciągnę z szafy starszy sprzęt , bo nie zamierzam
tych tytułów sobie odpuszczać.

Ja już wróciłem kilka razy do gry choć działa u mnie bardzo kiepsko. Jak widać prawdziwy ze mnie fan Gothica:) Co do wciągnięcia to się zgadzam, poprzednie części wygrały klimatem i fabułą znacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać prawdziwy ze

Dnia 30.05.2007 o 22:25, popcorn napisał:

mnie fan Gothica:)


Również za takiego się uważam.Niestety z kilku powodów Gothic 3 nie potrafił zatrzymać mnie na dłużej.Nie pasuje mi sposób walki mieczami.Nie chodzi tylko o zmiany w sterowaniu , ale głównie o dużą ilość błędów występującą w trakcie rozgrywki.Bezimienny grzęźnie w gruncie i w ścianach.Gdy ma się pecha i przypadkowo stanie na pochyłej powierzchni , postać powolutku się zsuwa i nic nie można zrobić , a wrogowie nas tłuką.Prędkość ataku wilka jest kilkakrotnie większa od prędkości Bezimiennego i nieraz nie mozna zadać nawet jednego ciosu.Wszystkie te "smaczki" powodują , że walka wręcz nie sprawia zbyt wielkiej przyjemności.Z kolei sprzelanie z łuku nawet rozwiniętą postacią , powoduje dosyć małe obrażenia i jest po prostu marudne.No i została magia.Moim zdaniem czynnik w grze absolutnie nie wyważony.Prawie od samego początku gra się zbyt łatwo , a na wyższych poziomach jest już zupełnie bez sensu.Czasami przez kilka godzin gry nie odnosiłem żadnych obrażeń.Każdy przeciwnik padał , zanim do mnie dobiegł.Kula Ognia lub Lodowa Lanca w połączeniu z Prastarą Wiedzą powyzej 300 , dają ogromne obrażenia , nawet kilkakrotnie większe niż w przypadku strzelania z łuku mając na powyżej 300 Zdolności Myśliwskie.
Jak poprawią te błędy , w co zresztą wątpię , to mogę być zagorzałym fanem całej serii.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 08:44, KrzychW napisał:


Ja lubie Gothica i jestem fanem tej seri no ale troche masz racji mogli dorobić leprze kombinacje mieczami itp nie podoba mi się też taki ochydny błod gdy jestem w morzu (pływam) naciskam klawisz I - domyślny klawisz ekfipunku , wtedy bohater normalnie biegnie po morzu (bardzo ciekawe ) może do stwurca hehe . , lub ten, gdy miecz masz na plecach po prostu przecina postać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy miecz masz na plecach po prostu przecina postać :).

Podobnie jest w przypadku łuku , który nie dość , że przenika przez postać Bezimiennego , to na dodatek dolna jego część jest schowana w podłożu.Błędy można mnożyć , bo naprawdę ich nie brakuje.Jednak nie chodzi o to , a o potrzebę wydania rozbudowanej poprawki do Gothic 3 i dopiero wtedy będzie można mówić o w miarę udanej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 09:08, Lak5 napisał:

>
właśnie my chcemy patch !!!!!!!!!!!! tyle tych błędów że by ludzi w jednym mieście zabrakło
:(

Niestety raczej się nie doczekamy. Tak zabugowanej gry jak Gothic 3 to chyba dawno nie było! Gra wyszła sporo za szybko, powinni ja jeszcze sporo dopracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 09:41, popcorn napisał:

Gra wyszła sporo za szybko, powinni ja jeszcze sporo dopracować.


Być może już wtedy szykował się "rozwód" Piranii i ich wydawcy i pędzili na łeb na szyję , aby skończyć projekt zanim współpraca się zakończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 09:50, KrzychW napisał:

Być może już wtedy szykował się "rozwód" Piranii i ich wydawcy i pędzili na łeb na szyję ,
aby skończyć projekt zanim współpraca się zakończy.

Przypuszczalnie właśnie taka sytuacja miała miejsce. Po porstu Jowood spieszyło się za mocno do kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po porstu Jowood spieszyło się za mocno

Dnia 31.05.2007 o 09:55, popcorn napisał:

do kasy.

Jeżeli tak naprawdę było , to rokowania dla kolejnych części Gothic są zdecydowanie złe.Chociaż z drugiej strony być może zrozumieli , że pędzenie na złamanie karku do niczego dobrego nie prowadzi.Jak by nie było , w moim przypadku oczekiwanie na premierę Gothic 4 lub dodatku do Gothic 3 , nie będzie już tak emocjonujące jak do tej pory.Nie spodziewam się rewelacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktoś mógł mi powiedziec ile około zadań pobocznych znajduje sie w Gothicu 3 bo tak sobie patrze ile zrobiłem i ile jeszce pozostało do odkrycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 13:15, Mroczny Elf99 napisał:

bo tak sobie patrze ile zrobiłem i ile jeszce pozostało do odkrycia?

Kiedyś podczas gry zliczałem questy, to chyba wyszło mi koło 600..a może 400? NIeeee, jednak 600 :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się