Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2008 o 18:11, THE WITCHER1990 napisał:

Dzięki za mapki. teraz mam kolejne pytanie czy to miasto carpe Dun mam odbijać tylko
z tym paladynem? czy może wziąć zlecenie na Reddock od orków i wtedy będę mógł zaciągnąć
buntowników?

Masz dowolność teraz możesz zabić i tych i tych, ale jeśli np: zabijesz buntowników, to możesz jeszcze 2 razy im się przeciwstawić , potem będą agresywni i nie możesz z nimi współpracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2008 o 18:16, Gorn7 napisał:

Masz dowolność teraz możesz zabić i tych i tych, ale jeśli np: zabijesz buntowników,
to możesz jeszcze 2 razy im się przeciwstawić , potem będą agresywni i nie możesz z nimi
współpracować.

E nie zabije orków bo mi się nie podoba, że ludzie dla nich robią. Od Asasyna też nie wziąłem zlecenia. Co do wcześniejszego pytania to już wiem co trzeba zrobić. Wystarczy iść do Phila i on organizuje rewolucję:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... Źle przeczytałem twojego poprzedniego posta dlatego udzieliłem nieco innej odpowiedzi, nie wiedziałem że ci o to chodzi. BTW: Phil zwoła kilku niewolników, ale oni ci dużo nie pomoga bardziej licz na siebie i chroń paladyna, dość szyybko rewolucja powinna pójść ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram od niedawna, po spatchowaniu do wersji 1,6 bo wcześniej odpadłem zupełnie i zamierzam wybrać drogę Beliara, współdziałać z Assasynami, Orkami i w konsekwencji rozbić Koczowiników, Druidów i buntowników oraz zabić króla Rhobara II, dlaczego bo ten tyran wrzucił mnie bezimiennego do koloni górniczej. Zemsta będzie słodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to Brat Inosa i Adanosa nie próbował cię zabić? W 1. walczyłeś z Krusz-Ak (mogłem pomylić nazwy orków) ale w dwójce to już pragnął cię zabić. Czy nie lepiej dla zemsty wybrać drogę Boga Wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Borykam się z pewnym problemem. Gram od godziny, i teraz wybijam patrol orków, ale niestety, co ich wybiję, oni stają, po prostu tylko ich ogłuszam (ale nie ogłuszaczem, normalną bronią Zabójca Orków) a dobić nie mogę. Jak się dobija? Jak wyjmuję miecz nie mogę nacelować leżącego orka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki, bo tłuczenie ciągle wstających orków nie miało sensu, więc robiłam tak, że zbijałem ich życie do niskiego poziomu a ogłuszał i zabijał Cooper, buntownik :-) I jeszcze jedna prośba, bo grając we wszystkie Gothici nie miałem tylu zdolności do wybierania, jak polecacie rozwijać wojownika, czyli jakie atrybuty, zdolności, zdolności dodatkowe itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja bugów w grze
1. To już naprawdę przesada! Wchodzimy do wody naciskamy "m" (lub przycisk odpowiadający za mapę), wychodzimy z mapy i możemy sobie biegać po nawet po oceanie! No żal.pl ja nie wierze, że takiego buga nikt nie zgłosił i po takim okresie czasu nie został usunięty!! Wydaje mi się, że wynikło to ze zwykłego lenistwa! Aż się boję o inne wersje ponoć gorsze;|
2. Idziemy do Carpe Dun z tyłu domku gdzie jest król orków z tego miasta, koło takich beczek. I co widzimy? Że dom się pali pożar!!! A to nieprawda to zwyczajny kominek! Tylko czemu ogień z kominka pali się na bocznej ścianie domu? Tego nie wiem zapytajcie programistów.
3. przenikanie się obiektów. Ostatnio widziałem 3 wilki jeden na drugim. Jak każdy miał głowę w innej pozycji to wyglądało to jak Ceber;p
4. Dwa razy wpadłem do skały, raz się zaklinowałem, wiele razy widziałem orka lub zwierzę, które wpadło do skały;|
5. Inteligencja przeciwników kuleje i to bardzo. Żeby oswobodzić miasto wystarczy wejść na dach i walić z kuszy bo BOTY biegają dookoła i nie wiedzą co robić, no chyba, że mają broń dystansową to szyją. Ale mopki w jaskiniach też tak rozwalamy. Znajdujemy skałe i już. Smoki pod Carpe Dun w ten sam sposób. Jest tam taka skała możemy walić z kuszy a smok pluje ogniem ale trafia w tą skałę przed nami. To akurat ułatwienie ale za dużo tego;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się płytka połamała,
Ale niedługo skorzystam z gwarancji wymienią mi płytkę, i będzie ok.
I kto powiedział, że kupywanie orginałek nie popłaca?!
A tak apropo łamania płyt. Kto wymślił te "trzymacze" płyt??
Między innymi to właśnie przez nie mi się płyta połamała. Nie wiem jakim cudem to się stało. A przecież obchodziłem się znią tak ostrożnie ( W końcu dałem za Gothica 90zł i żal było go stracić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 - Tak xD Też to zauważyłem, przynajmniej jest w tym jakaś magia xD
2 - Pewnie kominek był za blisko ściany
3 - Z tym się nie spotkałem
4 - Tak, mi się to zdarza w jaskini przed monterą, tam gdzie są bandyci
5 - Tu można wybrać 3 poziomy i żaden nie jest trudny - tu się zgodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś w Monterze kamień teleportacyjny? Mam zamiar wrócić do innych wiosek ale nie chce mi się tyle chodzić. a jakbym miał taki kamyczek to chwila i jestem spowrotem w Monterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 19:35, THE WITCHER1990 napisał:

Czy jest gdzieś w Monterze kamień teleportacyjny? Mam zamiar wrócić do innych wiosek
ale nie chce mi się tyle chodzić. a jakbym miał taki kamyczek to chwila i jestem spowrotem
w Monterze.


Kamień jest w jednej z opuszczonych chat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 19:35, THE WITCHER1990 napisał:

Czy jest gdzieś w Monterze kamień teleportacyjny? Mam zamiar wrócić do innych wiosek
ale nie chce mi się tyle chodzić. a jakbym miał taki kamyczek to chwila i jestem spowrotem
w Monterze.

W chacie obok chaty Marika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 20:11, piotr.kwazi napisał:

Skoro już o kamieniach mowa, jest gdzies kamien teleportacyjny do Okary??

Stoisz trochę przed strażnikami wejścia odwrócony do środka to kamień masz na kamieniu po lewej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 20:21, adi54 napisał:

> Skoro już o kamieniach mowa, jest gdzies kamien teleportacyjny do Okary??
Stoisz trochę przed strażnikami wejścia odwrócony do środka to kamień masz na kamieniu
po lewej stronie.

Aha, dzięki. Jeszcze jedno pytanko odnośnie kamieni - czy do kazdego miasta jest kamień teleportacyjny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 21:19, piotr.kwazi napisał:

> > Skoro już o kamieniach mowa, jest gdzies kamien teleportacyjny do Okary??
> Stoisz trochę przed strażnikami wejścia odwrócony do środka to kamień masz na kamieniu

> po lewej stronie.
Aha, dzięki. Jeszcze jedno pytanko odnośnie kamieni - czy do kazdego miasta jest kamień
teleportacyjny??

Oczywiście. Poszukaj w necie spisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jakby co poniżej dokładam listę. W niektórych wypadkach (np. w Okarze) można zdobyć po dwa kamienie teleportacyjnee jednak na liście wymieniałem tylko te które (w mojej opinii) łatwiej zdobyć.

Myrtana:

Ardea - leży na stole przy którym stoi burmistrz
Cape Dun - leży w magazynie Ugruka kwatermistrza orków
Reddock - jest w skrzyni w pierwszej z jaskiń którą masz oczyścić z potworów (zadanie od strażnika który pilnuje wejścia do tego tunelu)
Montera - w chacie w której jest przestraszony niewolnik (szef najemników pozwala ci zająć tą chatę)
Trelis - w skrzyni obok kapliczki beliara niedaleko południowej bramy do miasta
Geldern - leży na ziemi tuż na południe od południowej bramy
Gotha - jeden jest w skrzyni wodza orków w jego chacie drugi leży w kuźni w mieście (ale nie na zamku)
Faring - jest w jaskini znajdującej się przy drodze z dołu (od mostu) do miasta
Vengard kaplica - jest w jaskini w mieście Gotha (nie trzeba walczyć z demonem)
Vengard król - jest w pokoju z magiem ognia nad salą tronową
Vengard "poza kopułę" - jak wyżej
Silden - leży w kamiennym kręgu który jest tuż na północ od miasta
Nemora - jest w skrzyni ukrytej w krzakach niedaleko dolnego wejścia do Nemory
Okara - Leży na kamieniu przed wejściem do Okary

Varant:

Braga - ma go kupiec który będzie sie opierał gdy będziesz zbierał daninę (wtedy go pokonaj i odbierz kamień)
Ben Erai - w jedny z tunelów kopalni (nie możesz tam wejść jeśli nie masz 75 reputacji w mieście)
Lago - Leży za polem ziela bagiennego w pobliżu kamiennego murku (resztek chatki?)
Ben Sala - Leży pośród tac z przyprawami mniej więcej w centrum wioski
Bakaresh - Leży gdzieś niedaleko Silvia szefa straży miejskiej
Mora Sul - leży na stole niedaleko faceta który zleca ci złapanie Yussefa i odnalezienie Ramireza
Ishtar - w jednej z komat obok sali tronowej Zubena

Nordmar:

Klan Wilka - w chacie Ronara (myśliwego który chce abyś mu towarzyszył w polowaniu)
Klan Młota - w chacie kowala Ingvara
Klan Ognia - w pierwszej chacie (tam gdzie jest facet który chce z tobą zapolować na orki)
Klasztor - na najniższym poziomie biblioteki w skrzyni
Xardas - na stole obok Xardasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł Karharocie :). Sam chciałem takowe zestawienie zrobić w wolnej chwili bo ciągle ktoś pyta o takie rzeczy ;). Ale jak zawsze albo zapominałem albo miałem co innego do roboty ... Może by tak poprosić Moderatora o przypięcie tego posta ? Co o tym sądzicie ? Ja byłbym za ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się