Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

A ja wam powiem że Gothic 3 na Balansach to nie to samo co kiedyś. Patche jak najbardziej są ok, poprawiają grafikę i stabilność, ale nowy system walki i rozwoju jest IMO trudny, co w połączeniu z warpami w grze i dość długimi loadingami może doprowadzić do frustracji. Dobrze, że balanse są i można je włączyć bądź nie, bo różni ludzie to różne upodobania. Mimo wszystko niedługo przechodzę Gothica bez balansów, bo wolę rozgrywkę z starego 1.6, gdzie

Spoiler

zabicie patrolu orków czy dzików koło Reddock

to nie wyzwanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2011 o 12:03, Shage napisał:

Mimo wszystko niedługo przechodzę Gothica bez balansów, bo wolę rozgrywkę z starego 1.6,
gdzie

Spoiler

zabicie patrolu orków czy dzików koło Reddock

to nie wyzwanie. :)

Cholera, a kiedyś nim było? o_O
A co do balansów- dla mnie są świetne, wyważają rozgrywkę doskonale, nie staje się to strawą dla casuali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako casual mocno nad tym ubolewam. Alternatywny balans jest całkiem fajny, podobają mi się zwłaszcza logiczne ceny w sklepach. Z drugiej strony, zawsze lubiłem grać postacią dobrą we wszystkim, a ta opcja odpada.

Najbardziej jednak żałuję zablokowania najmocniejszych zaklęć i udostępnienia ich dopiero po opowiedzeniu się za odpowiednim bóstwem. Grałem w G3 tylko raz, ale wyszło to tak, że cieszyłem się deszczem ognia przez jakąś godzinę, bo tyle zostało mi do końca gry:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2011 o 12:41, Jave napisał:

Najbardziej jednak żałuję zablokowania najmocniejszych zaklęć i udostępnienia ich dopiero
po opowiedzeniu się za odpowiednim bóstwem. Grałem w G3 tylko raz, ale wyszło to tak,
że cieszyłem się deszczem ognia przez jakąś godzinę, bo tyle zostało mi do końca gry:(

Albo wóz albo przewóz:P ja po wybraniu bóstwa grałem jeszcze.. hmmm, kilkanaście godzin. Musisz odpowiednio wyważyć sobie czas kiedy zbierasz artefakty itd.:)) Też jestem w połowie każualem- tylko w paru grach "kokszę" w reszcie jestem cienki zazwyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu kilkunastu questów dla Buntowników mam u nich 13 punktów reputacji, po wykonaniu dwóch questów dla Gońców Leśnych za jednym zamachem mam 30. O co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 14:01, Madoc napisał:

Po wykonaniu kilkunastu questów dla Buntowników mam u nich 13 punktów reputacji, po wykonaniu
dwóch questów dla Gońców Leśnych za jednym zamachem mam 30. O co tu chodzi?

O to że dla Buntowników jest więcej zadań ? :P
Po prostu dla frakcji są różne przeliczniki. Poza tym nie zapominaj że reputację można także stracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 14:01, Madoc napisał:

Po wykonaniu kilkunastu questów dla Buntowników mam u nich 13 punktów reputacji, po wykonaniu
dwóch questów dla Gońców Leśnych za jednym zamachem mam 30. O co tu chodzi?

To pewnie dlatego, że Gońcy są pomniejsza frakcją, która ma mały wpływ na wydarzenia w grze. Poza tym, buntownicy muszą być nieufni, nieprawdaż? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 15:37, Gumisiek2 napisał:

> Poza tym nie zapominaj że reputację można także stracić.

Jak? o_O

Wycinając sukcesywnie daną frakcją, przejmując ich osady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób żeby gdy noszę pancerz buntownika, orkowie mnie nie atakowali od razu? Da się to jakoś wyłączyć? (G3 patch.174, Quest Pack 4)
No i jak zdobyć nienaruszoną płytkę pancerza pełzacza? Potrzebne do tego pancerz z pełzacza a co ubiję tego stwora to dostaję zniszczoną płytkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 19:34, KamyK_84 napisał:

Jest jakiś sposób żeby gdy noszę pancerz buntownika, orkowie mnie nie atakowali od razu?
Da się to jakoś wyłączyć? (G3 patch.174, Quest Pack 4)


Nie. Jedyną pomocą są odpowiednie ikonki w ekwipunku, które informują, czy dany pancerz powoduje atak wrogiej frakcji, wszystkich frakcji czy może jest neutralny.

Dnia 10.07.2011 o 19:34, KamyK_84 napisał:

No i jak zdobyć nienaruszoną płytkę pancerza pełzacza? Potrzebne do tego pancerz z pełzacza
a co ubiję tego stwora to dostaję zniszczoną płytkę.


Zdaje się, że aby zdobyć ten przedmiot musisz zabić Pełzacza Wojownika.

EDIT:

@Darkstar181 - co do spadku reputacji, to chodzi Ci o to, że Orkowie będą do nas nieprzyjaźnie nastawieni? Bo za nic nie mogę spowodować, aby spadł mi chociaż punkcik repa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może co do tego spadku reputacji chodzi, że po odbiciu kilku miast (chyba 4) to orkowie automatycznie nas atakują? I tak samo z assasynami i buntownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 19:38, Gumisiek2 napisał:

Nie. Jedyną pomocą są odpowiednie ikonki w ekwipunku, które informują, czy dany pancerz
powoduje atak wrogiej frakcji, wszystkich frakcji czy może jest neutralny.


No to ja zauważyłem, a chciałem wrócić do tego, że mogę sobie paradować w pancerzu paladyna a orkowie mnie nie atakują :) Bo tak to szkoda wydawać kilkadziesiąt tysięcy na pancerz, którego nie będę mógł używać robiąc misje w miastach opozycyjnej frakcji.
Tak w ogóle jaki jest najlepszy neutralny pancerz?

Dnia 10.07.2011 o 19:38, Gumisiek2 napisał:

Zdaje się, że aby zdobyć ten przedmiot musisz zabić Pełzacza Wojownika.


Gdzie je można spotkać?


Jeszcze pytanko po ilu oswobodzonych miastach, orkowie (i asasyni w przypadku Varantu) będą mnie atakować automatycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 19:55, KamyK_84 napisał:

Tak w ogóle jaki jest najlepszy neutralny pancerz?


Zdaje się, że jest to pancerz z płytek pełzaczy lub ciężki pancerz łowcy smoków.

Dnia 10.07.2011 o 19:55, KamyK_84 napisał:

Gdzie je można spotkać?


Sprawdź kopalnie w pobliżu Geldern.

Dnia 10.07.2011 o 19:55, KamyK_84 napisał:

Jeszcze pytanko po ilu oswobodzonych miastach, orkowie (i asasyni w przypadku Varantu)
będą mnie atakować automatycznie?


Bezkarnie możesz odbić Ardeę (pierwsza wioska), Gothę (twierdza paladynów opanowana przez nieumarłych), Vengard (oblężona stolica) i Orków stacjonujących przed barierą oraz 2 inne dowolne miasta. W Varancie chyba tylko dwa miasta, ale nie mam pewności, więc niech ktoś to potwierdzi (lub temu zaprzeczy ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 20:36, zerohunter napisał:

Taa, ja miałem Wieśka 2 na full detalach, poza cieniami, a tu odpaliłem 800x600 minimalne
detale i skoki mam;/


Zainstalowałeś najnowszego patcha (1.74)? Jeśli nie, to nic dziwnego że Gothic 3 nie chodzi Ci płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się