Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Zapewne posiadasz EK zawierający obszerniejszą wersję poradnika?

W każdym bądź razie - po zdobyciu wszystkich artefaktów należy porozmawiać z odpowiednimi postaciami (tj. przedstawicielami ugrupowań). Wtedy wszystko się wyjaśni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 22:17, Bidasek napisał:

Zapewne posiadasz EK zawierający obszerniejszą wersję poradnika?

W każdym bądź razie - po zdobyciu wszystkich artefaktów należy porozmawiać z odpowiednimi postaciami
(tj. przedstawicielami ugrupowań). Wtedy wszystko się wyjaśni :P

Hmmmm pewnie z rhobarem xardasem i kimstam jeszcze :D dobra to zbiore i się zobaczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 21:55, Bobo napisał:

GeForce 6800GT, 1 GB ram w dualu (3-3-6), Athlon 64 3000+.
Jeśli to jest za mało na grę na minimalnych(!!) ustawieniach to ja dziękuję.


Jeśli ty to nazywasz "naprawdę mocnym" kompem to ja dziękuję.

Mam Core 2 Duo 1,87 Ghz, 1,5Gb ramu i GF 7300GS (które jest 3 razy mniej wydajne od twojej grafy) i bez problemu gram na średnio - wysokich. Dosłownie bez problemu, jakbym normalnie grał. Tylko czasami na większych obszarach mi lekko zwalnia. Do tej pory gra mi 3 razy crashnęła, a jak na 60 godzin grania to mało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1,5GB ramu i chodzi na średnich... jest się czym chwalić, nie ma co.
Można tak, że wydać grę i niech się martwią i niech se kupią mocniejsze sprzęty, albo można optymalizować i wyciskać ostatnie soki ze sprzętu... ale po co się męczyć.

Polecam wszystkim dema z demosceny, szczęka opada jak się widzi co można wycisnąć ze starego GeForce 4 (mniej więcej to co w komercyjnych tytułach widać dopiero od GF5900).
Także można, tylko trzeba chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 22:56, Ufo2 napisał:

> GeForce 6800GT, 1 GB ram w dualu (3-3-6), Athlon 64 3000+.
> Jeśli to jest za mało na grę na minimalnych(!!) ustawieniach to ja dziękuję.

Jeśli ty to nazywasz "naprawdę mocnym" kompem to ja dziękuję.

Mam Core 2 Duo 1,87 Ghz, 1,5Gb ramu i GF 7300GS (które jest 3 razy mniej wydajne od twojej
grafy) i bez problemu gram na średnio - wysokich. Dosłownie bez problemu, jakbym normalnie
grał. Tylko czasami na większych obszarach mi lekko zwalnia. Do tej pory gra mi 3 razy crashnęła,
a jak na 60 godzin grania to mało....

ja mam atholn 3000+ radeon 9600 pro adv.256 mb i 512 ram nie narzekam gram na minimalnych mam zawiechy ale da sie grac a ty narzekasz ze ci sie lekko zacina!!!!!nie moge tego pojac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 21:55, Bobo napisał:

> Może ten twoj "mocny komp" to tak naprawde betka w porównianiu z naszymi. :D Lepiej napisz

> jaki masz ten komp bo ci nikt nie uwieży. A krytykowaćbez podstawy każdy potrafi;P

GeForce 6800GT, 1 GB ram w dualu (3-3-6), Athlon 64 3000+.
Jeśli to jest za mało na grę na minimalnych(!!) ustawieniach to ja dziękuję.
Tzn. może tak: gra chodzi płynnie, ale co kilka sekund są zacięcia na sekundę... dwie... pięć...
Pozabijałem wszystkie procesy, które były zbędne. Wyłączyłem anti-wirusy, gg, skype i wszystko
inne, nic nie przeszkadzało grze.
Oczywiście stery najnowsze itd.
I tak, inne gry chodzą płynnie i problemów nie mają (tzn. "dobre" gdy, bo jest wieeeele, które
chodzą źle, bo są również źle napisane).
Także myślałem o Gothicu, ale teraz wiem, że cała przyjemność z gry jest zabijana przez zacięcia.

A i znalazłem na dzień dobry bug: gościu bluzga na mnie i daje mi zadanie, po czym jak się
na niego kliknie mówi, że wiele mi zawdzięcza, ale... głosem innego aktora! Klimat - puh!,
znikł.


JAK TO MOŻLIWE???Ja gram w G3 na procu 2ghz 512 RAM i radku 9600 pro(wczytywanie save to prawdziwy hardkor,mówie wam)i mi się tylko przycina na dużych obszarach (mówie o minimalnych detalach z rozdzielczością 1024x782)niemożliwe?Cuda się zdażają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 23:05, Kubicki 24 napisał:

> > Może ten twoj "mocny komp" to tak naprawde betka w porównianiu z naszymi. :D Lepiej
napisz
>
> > jaki masz ten komp bo ci nikt nie uwieży. A krytykowaćbez podstawy każdy potrafi;P

>
> GeForce 6800GT, 1 GB ram w dualu (3-3-6), Athlon 64 3000+.
> Jeśli to jest za mało na grę na minimalnych(!!) ustawieniach to ja dziękuję.
> Tzn. może tak: gra chodzi płynnie, ale co kilka sekund są zacięcia na sekundę... dwie...
pięć...
> Pozabijałem wszystkie procesy, które były zbędne. Wyłączyłem anti-wirusy, gg, skype i

dokładnie :D:D:D:D:D:D::D:D

Dnia 01.12.2006 o 23:05, Kubicki 24 napisał:

wszystko
> inne, nic nie przeszkadzało grze.
> Oczywiście stery najnowsze itd.
> I tak, inne gry chodzą płynnie i problemów nie mają (tzn. "dobre" gdy, bo jest wieeeele,
które
> chodzą źle, bo są również źle napisane).
> Także myślałem o Gothicu, ale teraz wiem, że cała przyjemność z gry jest zabijana przez
zacięcia.
>
> A i znalazłem na dzień dobry bug: gościu bluzga na mnie i daje mi zadanie, po czym jak
się
> na niego kliknie mówi, że wiele mi zawdzięcza, ale... głosem innego aktora! Klimat - puh!,

> znikł.

JAK TO MOŻLIWE???Ja gram w G3 na procu 2ghz 512 RAM i radku 9600 pro(wczytywanie save to prawdziwy
hardkor,mówie wam)i mi się tylko przycina na dużych obszarach (mówie o minimalnych detalach
z rozdzielczością 1024x782)niemożliwe?Cuda się zdażają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 23:05, Krzysiekmaster napisał:

ja mam atholn 3000+ radeon 9600 pro adv.256 mb i 512 ram nie narzekam gram na minimalnych
mam zawiechy ale da sie grac a ty narzekasz ze ci sie lekko zacina!!!!!nie moge tego pojac


Ja nie narzekam, tylko tłumaczę panu powyżej, że musi coś mieć z kompem lub configiem gry nie tak:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 23:02, Bobo napisał:

Polecam wszystkim dema z demosceny, szczęka opada jak się widzi co można wycisnąć ze starego
GeForce 4 (mniej więcej to co w komercyjnych tytułach widać dopiero od GF5900).
Także można, tylko trzeba chcieć.


Wyciągnąć może i można, problem w tym, że GF 4 Ti (który ja mam w moim kompie, dokładniej GF 4 Ti 4200),
nie obsługuje wszystkich standardów narzucanych przez nowe directx''y, tych wszystkie ps, vs itd. Gdyby nie pixel shader, to bym pewnie mógł spokojnie pograć w G3 na moim kompie, a tak to muszę na kompie brata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porąbanego kompa... więc mam
Celerona 2,8 Ghz
1GB RAm
GF7600 GT
i tak na minimalnych sie nie tnie
na srednich sie czasami baedzo zarywana a na
maksymalnych chodzi plynnie ale czasem sie wiesza na 2sec...
wiec nie wiem oco w tym biega XD ,a roznica pomiedz srednim ustawieniem a maksymalnymi jest naprawde wielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że wiele razy słyszałem "u mnie chodzi dobrze" i się dziwiłem... ludzie mieli gorsze kompy niż ja i mówili, że im chodzi dobrze, nie wiesza się, że jest ok.
Nie rozumiałem tego. Aż w końcu zobaczyłem co taki człowiek rozumie jako płynną grę... 10 FPS to płynność, a zacięcia na sekundę czy dwie są dla niego niezauważalne...
Ma po prostu niższy poziom wymagań. Gdyby monitor stracił kolor też by nie narzekał.
Cóż, ja mam większe wymagania, 25+ FPS i brak jakichkolwiek przycinek sekundowych czy nawet pół 1/10 sekundowych to dla mnie standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2006 o 22:56, Ufo2 napisał:

Mam Core 2 Duo 1,87 Ghz, 1,5Gb ramu i GF 7300GS (które jest 3 razy mniej wydajne od twojej
grafy) i bez problemu gram na średnio - wysokich

z nieba mi spadles kolego:) mam pare pytan do ciebie,pozwolisz?:) wiec tak:
1:jak sie gra zachowuje w miastach?(szczerze)opisz to jakos. bo na wielu prockach tnie jak cholera, nawet na 2 rdzeniach(pentium d 2.6 np.)-kreciles procek?
2: jak gra ogolnie sie zachowuje, przycina,zwalnia,masz tzw STOP na pare chwil? gralem u kolegi na 1 giga i ciezko... lekkie przyciecia to tam nic ale takei stop na 3,4 sekundy to juz denerwowalo.
3:modyfikowales plik ini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Czy gothic 3 uruchomi sie na takim sprzęcie:
gigabyte K8 Triton -Płyta
athlon 64 3000+ -Procesor
512 mb -Ram
radeon x700 256 mb ddr2 obsługuje pixel shader 2.0 -Karta graficzna
tracer 400w -Zasilacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 09:47, Pioti napisał:

Cześć
Czy gothic 3 uruchomi sie na takim sprzęcie:
gigabyte K8 Triton -Płyta
athlon 64 3000+ -Procesor
512 mb -Ram
radeon x700 256 mb ddr2 obsługuje pixel shader 2.0 -Karta graficzna
tracer 400w -Zasilacz


może ci sie ciąc bo masz za mało ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 09:47, Pioti napisał:

Cześć
Czy gothic 3 uruchomi sie na takim sprzęcie:
gigabyte K8 Triton -Płyta
athlon 64 3000+ -Procesor
512 mb -Ram
radeon x700 256 mb ddr2 obsługuje pixel shader 2.0 -Karta graficzna
tracer 400w -Zasilacz


Eee, tam, zasilacz musisz wymienic... LOL

Tak serio: pójdzie, ale będzie się ciąc jak cholera na najmniejszych detalach. Najlepiej byłoby dokupic 512 ramu, i zmodyfikowac troche .ini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 09:47, Pioti napisał:

Cześć
Czy gothic 3 uruchomi sie na takim sprzęcie:
gigabyte K8 Triton -Płyta
athlon 64 3000+ -Procesor
512 mb -Ram
radeon x700 256 mb ddr2 obsługuje pixel shader 2.0 -Karta graficzna
tracer 400w -Zasilacz


Jak powyżej. Gothic 3 na "czystym" pliku .ini będzie ci chodził sam w sobie płynnie - dajmy na to - na średnich, ale będzie doczytywał nowe tereny co kilka sekund - uwierz mi, nie jest to zbyt przyjemne :).
Otóż mam zmodyfikowany plik ge3.ini, gra chodzi płynnie na średnio-niskich ustawieniach z SM 2.0 i w 640x480(tak, taką rozdziałkę da się ustawic), przy czym płynnie to znaczy około 20 FPS''ów w górę, nie licząc zaciachów w takiej np. Monterze. Inna sprawa, która mnie denerwuje:
Gra zaczyna niemiłosiernie przycinac(co nie jest winą np. dysku, bo w tych momentach gra nic nie doczytuje z niego) gdy zaczynają pojawiac się przeciwnicy w okolicy - przykład:
Chodzę po pustyni, brak jakichkolwiek większych zacięc, jedynie doładowanie mapy trwające ułamek sekundy, ale gdy tylko dochodze do miejsca gdzie są potwory(topielce, ogry czy cokolwiek innego) i szykują sie do ataku, to gra zaczyna niemiłosiernie żabkowac i - głównie - doczytywac się nawet przez kilkanaście sekund. Wie ktoś jak sobie z tym problemem mam poradzic? Przy czym zaznaczam, że zmiana detali grafiki nic w tym wypadku nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2006 o 10:18, Tomek1990 napisał:

Chodzę po pustyni, brak jakichkolwiek większych zacięc, jedynie doładowanie mapy trwające ułamek
sekundy, ale gdy tylko dochodze do miejsca gdzie są potwory(topielce, ogry czy cokolwiek innego)
i szykują sie do ataku, to gra zaczyna niemiłosiernie żabkowac

byc moze za slaby procesor ktory nie radzi sobie z wygenerowaniem inteligencji przeciwników np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 09:31, zax92 napisał:

Jeszcze niema chyba kodów ale polecam ich nieużywać, to psuje radość z gry i mówi o tobie,
że sobie nieradzisz.


Zgadzam sie w całości z zax92 kody psują całą zabawę. Ja przeszedłem wszystkie części (z wyjątkiem Gothica 3, bo jeszcze gram) na wszystkie możliwe sposoby bez kodów. W Gothicu 3 też nie będe używał kodów.

ps. Co do kodów to chyba jakieś są, ale nie jestem pewien bo mnie to za bardzo nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się