Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

BioShock - temat ogólny [M]

2089 postów w tym temacie

Widzę, że muszę wyjaśnić Ci parę szczegółów, które pomijasz. Zatem po kolei...

Napisałeś:

Dnia 22.10.2007 o 15:33, Choinix napisał:

Chyba się nie rozumiemy.
Albo inaczej - Ty mnie nie rozumiesz.
Zacytuję Twojego posta:
...<tu zacytowałeś mój "teatralny" protest>...
Miałeś na myśli tutaj to [patrząc na posta, na którego odpowiadałeś], że wkurzony jesteś na
zabezpieczenie.


Tak, zgadza się. Byłem i nadal jestem wkurzony na takie zabezpieczenie/ograniczenie. Mam takie prawo.

Dnia 22.10.2007 o 15:33, Choinix napisał:

Mimo, iż Ci napisali, że zabezpieczenie to już jest zdjęte, czyt. problem aktywacji praktycznie
przestał istnieć, Ty dalej kontynuujesz:
> Ano w tym qrwa przeszkadza, że nie podoba mi się taki sposób traktowania mnie przez wydawcę.


I tu kojene wyjaśnienie dla Ciebie: Zacytowałeś część mojej odpowiedzi na wypowiedź Nikoos-a (z dnia 21.10.2007, 11:54)
Ale wcześniej od niego, odpowiedział mi user mikal15 (z dnia 21.10.2007, 11:36) podając link do informacji o Bioshock Revoke Tool - co przeczytałem i przyjąłem do wiadomości. Te 4 słowa które napisał i link, są jedynymi moim zdaniem sensownymi kontr-argumentami na mój "protest". I już w tym momencie dyskusja powinna się zakończyć. Dlaczego więc się nie zakończyła? Wyjaśniam Ci...

Otóż ja na stawiane mi przez Nikoos-a zarzuty i złośliwości typu:

Nikoos napisał:

Dnia 22.10.2007 o 15:33, Choinix napisał:

Jeżeli ktokolwiek chce sobie odmawiać przyjemności grania w Bioshock''a tylko z powodu limitu aktywacji, to
chyba jest... dziwny :P Nie pojmuję takiego rozumowania... W czym to qrwa przeszkadza ?? ...
Ale najwyraźniej kogoś to przerosło.


...po prostu odpowiedziałem kolejnym postem, który potem Ty wybiórczo cytowałeś. Jeśli ktoś (w tym wypadku Nikoos) nie pojmuje takiego jak moje rozumowania, to odpowiadam w podobnym stylu w jakim on sam do mnie napisał. Powinienem był to przemilczeć, ale nie lubię spraw nie wyjaśnionych do końca.

I teraz UWAGA - bardzo ważne wyjaśnienie dla Ciebie...
Gdybyś przed włączeniem się do dyskusji, przeczytał do końca to co napisałem w poście do Nikoos-a, a napisałem tam (cytuję):

Dnia 22.10.2007 o 15:33, Choinix napisał:

Zamiast kierować złośliwości w moją stronę, oraz wielu innych myślących tak samo "dziwnie" jak ja, mogłeś
napisać coś bardziej sensownego na ten temat, wzorem informacji w poście Twojego o 13 lat młodszego
poprzednika - mikal15.


... to potem nie pisałbyś bzdur, że:

Dnia 22.10.2007 o 15:33, Choinix napisał:

Teraz bronisz się tylko rękami i nogami, bo w swojej ostatniej odpowiedzi do mnie nie raczyłeś
ani słowem zaznaczyć, że się po prostu pomyliłeś i że myślałeś, że limit dalej obowiązuje.


Czyżby? Zatem radzę Ci przeczytać jeszcze raz, tym razem na spokojnie i DOKŁADNIE moją 1-szą odpowiedź na Twój post, a szczególnie fragmenty dotyczące usera mikal15. Jeśli nie chce Ci się szukać, to proszę:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14289&pid=1015

Po przeczytaniu wyciągnij wnioski, w ilu słowach zaznaczyłem Tobie (wcześniej też Nikoosowi), że odwołując się do wcześniejszego postu mikal15, wiem jak na obecną chwilę sprawa wygląda z limitem instalacji/aktywacji Bioshocka. Tak więc, nigdzie się nie pomyliłem, wbrew temu co piszesz.

A taki już jestem, że na zarzuty skierowane w moją stronę, odpowiadam. Stąd moja odpowiedź na post Nikoosa, do której z kolei przyczepiłeś się Ty. A następnie ja - do Twojej. Mam nadzieję, że teraz chronologia wydarzeń jest już jasna.

Dnia 22.10.2007 o 15:33, Choinix napisał:

Jeżeli nie ma limitu, to po co się na limit denerwujesz? Absurdalne, ale tak to w Twoim wykonaniu
wygląda. Jaki sposób traktowania przez wydawcę, skoro limitu już nie ma?


Nie do końca, bo limit aktywacji jest nadal, tyle że można go na szczęście odnawiać za pomocą wydanego (w ostatnich dniach!) Bioshock Revoke Tool. Niektórzy powiedzą - Zniesiono limit! Limitu nie ma, więc nie ma się czego czepiać!
A ja powiem, że taki sposób zabezpieczenia, nawet z odnawialnym limitem jest i będzie przeze mnie krytykowany. Chociaż za sprawą Revoke Tool, nie wykluczam już dołączenia tej gry do mojej kolekcji. Nie mam nic przeciwko aktywacji online (vide Counter-Strike: Source), ale nie podoba mi się polityka wydawców, walczących z legalnymi użytkownikami w coraz bardziej uciążliwy dla tych drugich sposób. I właśnie taki sposób traktowania legalnych graczy miałem na myśli.

Pamiętaj też, że wydanie Revoke Tool jest odpowiedzią firmy na masowo i dobitnie wyrażane niezadowolenie graczy na oficjalnym forum (i nie tylko tam), z ówczesnego stanu rzeczy.
O czym to świadczy? O tym, że takie sprawy (czytaj: traktowanie klienta) warto nagłaśniać.
Nie wątpię i nigdy nie wątpiłem, że gra jest dobra, może nawet bardzo dobra, ale gdyby nie burza jaka ogólnie wokół tego powstała, to taki Revoke Tool nie ujrzałby światła dziennego, a na pewno nie prędko.

Skąd mam pewność? Ano z historii. Bo gdyby Ubisoft nie zostało pozwanie do sądu przez graczy, za szkody powstałe u nich w wyniku stosowania bardzo kontrowersyjnego i znienawidzonego zabezpieczenia StarForce, to wydawca nie wycofałby się oficjalnie z tego zabezpiecznia w swoich grach. A jak wiadomo, od tamtej pory żadna gra Ubisoftu nie jest już zabezpieczana StarForce-m.

Dnia 22.10.2007 o 15:33, Choinix napisał:

I nie nawiązuj tu do mojego GS''a bo będę tam pisał o tym o kim chcę pisać, a jego tematyka
nie jest powiązana z rozmową. Jeżeli chodzi o to, co ja przytoczyłem z Twojego GS''a - to była
czysta złośliwość z mojej strony. Nie odpowiadaj na poprzednie dwa zdania.


O tym do czego ja będę nawiązywał i na co odpowiadał, to moja sprawa. Ty jak sam piszesz z czystej złośliwości nawiązałeś do mojego GramSajta, a ja do Twojego. Pisz na swoim GS-ie co chcesz, jak chcesz, o kim chcesz i kiedy chcesz. Ja zwróciłem tylko uwagę na Twój styl wypowiedzi tam zawarty i na ogromne różnice między nami, jakie z tego wynikają również w tym wątku.

Ale na koniec powiem tak... Wiem o istnieniu Revoke Tool, wiedziałem to tuż po przeczytaniu informacji jaką podał mikal15. Późniejsza dyskusja z Nikoos i Tobą, to tylko moja odpowiedź na przytyki z Waszej strony. Być może zastanowię się nad kupnem Bioshocka. Z mojej strony, dyskusja w tej kwesti zamknięta. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceść.Gram w bioshocka i jestem w poziomie Olimpus Heights w merkury station czy jakoś tak.Jest tam duże pomieszczenie i wieża otoczona schodami.Są w niej też drzwi przez które trzeba przejść ale trzeba wpisać kod.Niw mogę go znaleść.Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie znajdę kod albo jaki jest ten kod??????Mam chyba ten sam problem co Tal 441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 16:02, Tal441 napisał:

Wie ktoś gdzie mogę znaleźć kod do tych drzwi, bo nie mam pojęcia gdzie go szukać.


Jest on w dzienniku paparazziego na którymś piętrze w tym pionie co winda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 18:42, Kerigun napisał:

> Wie ktoś gdzie mogę znaleźć kod do tych drzwi, bo nie mam pojęcia gdzie go szukać.

Jest on w dzienniku paparazziego na którymś piętrze w tym pionie co winda.

SPOJLER
Dokładnie znajduje się chyba na tym poziomie, gdzie jest pokój zalany wodą... chociaż nie jestem stuprocentowo pewny.
W każdym bądź razie sprawdźcie, czy już dziennika nie macie - wchodzicie w mapę i w prawej, dolnej części, o ile mnie pamięć nie myli, powinny być "dzienniki" [czy coś takiego, posprawdzajcie te symbole tam], znajdźcie dziennik Paparazzi i odsłuchajcie, po gadce poda wam on numer.
KONIEC SPOJLERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam problem i potrzebuje pomocy. W Bishocku w etapie Fort Frolic mam za zadanie udac sie do Fleet Hall udalem sie tam weszłem na góre koles coś tam mówił do mnie poszłem na dół zadanie sie niezmienilo a drugie szklane drzwi nadal są zamknięte (gdzie pokazuje mi sie udac strzalka). Próbowałem szukac innej drogi wczyscilem caly poziom wszędzie byłem po 2-3 razy, wszystkiemu robilem zdjęcia, probowalem nawet stopic lód na dzwiach neptune :). Zaciełem sie pomozcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 22:29, kozioł1990 napisał:

Siema. Mam problem i potrzebuje pomocy. W Bishocku w etapie Fort Frolic mam za zadanie udac
sie do Fleet Hall udalem sie tam weszłem na góre koles coś tam mówił do mnie poszłem na dół
zadanie sie niezmienilo a drugie szklane drzwi nadal są zamknięte (gdzie pokazuje mi sie udac
strzalka). Próbowałem szukac innej drogi wczyscilem caly poziom wszędzie byłem po 2-3 razy,
wszystkiemu robilem zdjęcia, probowalem nawet stopic lód na dzwiach neptune :). Zaciełem sie
pomozcie.

Spojler
Stań na przeciwko tych szklanych drzwi.
Dobrze.
Obróć się w lewo, o 90 stopni, tak, aby widzieć to, co jest po lewej stronie tych szklanych drzwi.
Dobrze.
Podejdź do jakby zamkniętej windy. Naciśnij przycisk po jej lewej stronie :). W tym momencie winda powinna [tzn. musi ;p] się otworzyć, Ty wjedziesz na górę... i jeżeli dobrze pamiętam, to będziesz światkiem odkrycia pięknej gwiazdy. ;d
Spojler offline
Sam się chwilkę nad tym głowiłem i latałem jak głupi, ale pomyślałem, że popatrzę co i jak no i dostrzegłem. :D
Heheh, pewnie wbiegałeś na te schody po prawej stronie szklanych drzwi. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 18:42, Kerigun napisał:

> Wie ktoś gdzie mogę znaleźć kod do tych drzwi, bo nie mam pojęcia gdzie go szukać.

Jest on w dzienniku paparazziego na którymś piętrze w tym pionie co winda.


ok dzięki miałem to w dzienniku i nie widziałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy komuś się tak jeszcze zdarzyło, ale mi po zakończeniu instalacji wyświetla sie takie coś : (screen) mój komp to : ADM Athlon 64 Processor 3000+ 1,81GHz, 1GB RAM, GeForce 8800 GTS, zainstalowałem nowe sterowniki do karty graf. jednak to nic nie dało ... Co muszę zrobić? ...

20071024123134

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 12:45, Mocarny Olszak napisał:

Musisz pobrać najnowsze stery do karty graficznej.
Stąd: www.nvidia.pl


Niestety nie pomogło ... Ściągnę"DirectX Software Development Kit" podobno to ma pomóc. Ten błąd wynika najprawdopodobniej z braków w rejestrze DirectX lub Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 16:27, Tal441 napisał:

Wie ktoś co tu trzeba zrobić?


musisz popachnic sie 3 razy esencja big daddy a potem zebrac czesci stroju rosie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie jestes w stanie zajrzec do dziennika ani przetlumaczyc sobie "search the nearby labs for what you will need", to wybacz, ale powinienes odstawic ta gre na polke i zaczekac az troche podrosniesz, nabierzesz rozumu i bedziesz mogl chociaz po czesci docenic jej najwazniejsza czesc- czyli fabule i klimat. pisze to nie zeby komus dopiec. po prostu serce mi sie kraja jak czytam tutaj, ze niektorzy przechodza ta gre nie przesluchujac nawet pamietnikow glosowych i lazac ciagle za wszechwiedzaca strzalka u gory ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 22:46, Misquamaqus napisał:

Witam...mam pytanko, tylko prosze od razu mnie nie banowac: czy jest demko "bioshocka" w dx10
?. Dzieki.


tak jest... chyba taka idea dema zeby pokazac glowne featury w grze:D a przeciez dx9 vs dx10 chyba jest czyms takim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 22:51, Noirr napisał:

> Witam...mam pytanko, tylko prosze od razu mnie nie banowac: czy jest demko "bioshocka"
w dx10
> ?. Dzieki.

tak jest... chyba taka idea dema zeby pokazac glowne featury w grze:D a przeciez dx9 vs dx10
chyba jest czyms takim:)


Moglbys mi podac link ? bo nie umiem znalesc :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować