Zaloguj się, aby obserwować  
mtobi

Clive Barker's Jericho - temat ogólny

137 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2007 o 17:32, syriusz.b napisał:

A ja właśnie pobieram demko z Marketplace i się nie martwię, czy ruszy, czy nie bo mam pewność,
że tak :D:D

Ej a mógłbyś linka dać bo chętnie bym sobie pobrał demo :) A na grę czekam z niecierpliwością - zapowiada się b. dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 18:03, Robek 009 napisał:

> A ja właśnie pobieram demko z Marketplace i się nie martwię, czy ruszy, czy nie bo mam
pewność,
> że tak :D:D
Ej a mógłbyś linka dać bo chętnie bym sobie pobrał demo :) A na grę czekam z niecierpliwością
- zapowiada się b. dobrze ;)


jak pisałem - pobieram demko przez marketplace, czyli przez Xboxa 360. Ale chyba ktoś dawał link stronę wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Trzeba się zastanowic nad kupnem nowej karty może nawet pod Dx 10 :))

Nie warto - niedługo wyjdą karty pod nowy standard (bodajże DX 10 a, czy coś takiego), a stare zginą w mroku dziejów. Polecam bardzo wydajną, a zarazem stosunkowo tanią X1950 Pro. Wszystkie obecne gry spokojnie będą śmigały płynniutko w rozdziałce 1280 x (...), przy maks detalach. Jeśli jednak szukasz czegoś tańszego i stosunkowo wydajnego (w cenie do 400 zł), to rozglądaj się po 8600 GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam gram na moim x1650pro 256mb na high tylko ten motion blur i costam mam wyłączone (800x600 na 1280x1024 czasem przycina a 1024x768 nie probowalem jeszcze) demko wg mnie trochę za krótkie ale i tak gierka wydaje się być fajna :]

20070928192205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 19:22, Diabol111 napisał:

ja tam gram na moim x1650pro 256mb na high tylko ten motion blur i costam mam wyłączone (800x600 na 1280x1024 czasem przycina a 1024x768 nie probowalem jeszcze) demko wg mnie trochę za krótkie ale i tak gierka wydaje się być fajna :]

Mi się gra bardzo spodobała. A ten moment w grze, z której dałeś screena był najlepszy w całym demie, szczególnie jak pomylą się kierunki (bądź za duże opóźnienie) w którą stronę należy nacisnąć klawisz. Hardcorowo nas wtedy wykańcza. :)

Właśnie przypomniał mi się Fahrenheit (Indigo Prophecy), gdzie też były wstawki zręcznościowe, polegające dokładnie na tej samej zasadzie.

20070928193130

20070928193202

20070928193232

20070928193240

20070928193249

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie killer, będzie killer. :D Demo zrobiło na mnie ogromne wrażenie i nie mogę już się doczekać pełniaka. :D Co prawda nie grałem z pełnymi gaciami, w przeciwieństwie do serii Silent Hill, ale wcale mi to nie przeszkadzało. ;P Chociaż jeśli naprawdę wczujemy się w klimat, to możemy kilka razy podskoczyć/spanikować. ;) A klimat Jericho ma genialny. Dużo krwi, okropieństw i różnego rodzaju paskudztw. Nie, żebym szalał za jakimś gorem, ale jedna taka gra naprawdę się przyda. =) Mocne wejście już podczas pierwszych reklam (ta w psychiatryku całkiem przerażająca :P), a menu totalnie chore (jakieś poruszające się mięśnie/skóra/czy co tam jest, a w centrum rój szalejących muszek... bleee). Całkiem niezły pomysł z filmem wprowadzającym w trosce o nas, przyłożyli się panowie. Hehe, grafa wyrywa gały, muzyka niepokoi ;) (oby były także kawałki takie jak w jednym z oficjalnych trailerów - tym w grobowcu, że tak go nazwę), a gameplay/sterowanie pozwala nieźle utożsamić się z graną postacią. Uwielbiam widzieć jak moja postać naprawdę macha rączkami i łbem na wszystkie strony przy wspinaczce, a nie leci pionowo w górę :> (to już dzisiaj praktycznie standard, wiem, ale tutaj zrealizowany znakomicie). Hohooo, a akcja po wyjściu z tunelu - wskok w studzienkę... o looool, więcej takich "szybkościówek". :D Genialne! :O Na koniec dwa moje zrzuty: jedno z menu, a drugie podczas pomyłki w naciskaniu klawiszy. ;)

20070928214351

20070928214401

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 21:44, kviathus napisał:

Mocne wejście już podczas pierwszych reklam (ta w psychiatryku całkiem przerażająca :P)...


Jeszcze mocniejsze wejście było jak pojawiły się te oto trailery. To był czad, bo wychodziły co jakiś czas a nie wszystkie naraz, dopiero ostatni wyjaśnił co jest grane. Polecam!
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14314&pid=30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem sobie teraz na rozdzielczości 1024x768, wszystko na high tylko motion blur na low i te ostatnie filtrowanie wyłączone i wygląda to u mnie tak jak na screenie ponizej. Co do samego demka to mnie osobiście ono w ogóle nie straszy.. może grałem już w zbyt dużo gier tego typu ale bałem się przy Bioshocku czy f.e.a.rze niż przy tym. Może to wina długości dema i nie zdążyłem się wkręcić w klimat.

20070928221955

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale budowali klimacik, a nich ich. :D Zapuszczali filmiki (lekko drastyczne :P najlepsza ta kobita co podpaliła gościowi w skafandrze twarz :P) o ludziach z nadprzyrodzonymi zdolnościami i nikt nie wiedział o co chodzi... A w ostatnim wyjaśniło się, że to gra Jericho, a ci ludzi zostali przydzieleni do Jericho Squad. Dobrze rozumiem? ^^''

PS. Michu z pierwszego eksperymentu przypomina wstawionego tu gdzieś grubaska dyndającego na łańcuchu... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 22:19, Diabol111 napisał:

Włączyłem sobie teraz na rozdzielczości 1024x768, wszystko na high tylko motion blur na low
i te ostatnie filtrowanie wyłączone i wygląda to u mnie tak jak na screenie ponizej.


Niezłe ujęcie. ;) Zwykły Prt Scr czy jakiś programik do robienia screenów?

Dnia 28.09.2007 o 22:19, Diabol111 napisał:

Co do samego demka to mnie osobiście ono w ogóle nie straszy.. może grałem już w zbyt dużo gier tego
typu ale bałem się przy Bioshocku czy f.e.a.rze niż przy tym.


A w tunelu z samą latarką nie zrobiło Ci się chociażby ciepło? :P Albo jak ujrzałeś w tej klaustrofobicznej rurze rycerzyka nad Twoją głową też zupełna obojętność? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 23:10, kviathus napisał:

> Włączyłem sobie teraz na rozdzielczości 1024x768, wszystko na high tylko motion blur na
low
> i te ostatnie filtrowanie wyłączone i wygląda to u mnie tak jak na screenie ponizej.

Niezłe ujęcie. ;) Zwykły Prt Scr czy jakiś programik do robienia screenów?


Zwykły print screen

Dnia 28.09.2007 o 23:10, kviathus napisał:


> Co do samego demka to mnie osobiście ono w ogóle nie straszy.. może grałem już w zbyt
dużo gier tego
> typu ale bałem się przy Bioshocku czy f.e.a.rze niż przy tym.

A w tunelu z samą latarką nie zrobiło Ci się chociażby ciepło? :P Albo jak ujrzałeś w tej klaustrofobicznej
rurze rycerzyka nad Twoją głową też zupełna obojętność? ;)


no właśnie nie wiem czemu ale nic... po prostu włączyłem poklikałem trochę i wyszedłem :/ jedynie gdzie mi się ciepło zrobiło to przy tej kanalizacji gdzie za piątym razem wcisnąłem nie ten przycisk co trzeba ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 23:05, kviathus napisał:

Ale budowali klimacik, a nich ich. :D Zapuszczali filmiki (lekko drastyczne :P najlepsza ta kobita co podpaliła gościowi w skafandrze twarz :P) o ludziach z nadprzyrodzonymi zdolnościami i nikt nie wiedział o co chodzi... A w ostatnim wyjaśniło się, że to gra Jericho, a ci ludzi zostali przydzieleni do Jericho Squad. Dobrze rozumiem? ^^''

Dokładnie.

Dnia 28.09.2007 o 23:05, kviathus napisał:

PS. Michu z pierwszego eksperymentu przypomina wstawionego tu gdzieś grubaska dyndającego na łańcuchu... :o

O ja, ale porównanie. :D. A grubasek jest niezły
http://forum.gram.pl/upl/forum/2007_36/20070906234629.jpg
Tak poza tym to w jednym traileru z gameplaya, była właśnie z nim walka. Wyglądało to tak jakby grubcio był "bossem" jakiejś lokacji/etapu gry.

A poniżej inny "boss". Też był z nim trailer.

20070928231714

20070928231726

20070928231756

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 23:18, Vormulac napisał:

> PS. Michu z pierwszego eksperymentu przypomina wstawionego tu gdzieś grubaska dyndającego
na łańcuchu... :o
O ja, ale porównanie. :D.


Hehe, podejrzewam, że (nie)chcąco tak jakoś twórcom wyszło. ;P

Dnia 28.09.2007 o 23:18, Vormulac napisał:

A grubasek jest niezły
http://forum.gram.pl/upl/forum/2007_36/20070906234629.jpg
Tak poza tym to w jednym traileru z gameplaya, była właśnie z nim walka. Wyglądało to tak jakby
grubcio był "bossem" jakiejś lokacji/etapu gry.


Obejrzałem sobie Interview z e3, koleś ma w sobie baaardzo dużo juchy (na oko tak z 10 litrów). :P

W ogóle poprzeglądałem screeny, które powrzucałeś (sporo ich :P) i doszedłem do wniosku, że Barker jedzie na jakichś niezłych grzybkach. ;) Bez wspomagaczy nikt normalny by czegoś takiego nie wymyślił. Masakra! :D Heh, no ale fajnie, że po demie widzimy, iż screeny nie są laniem wody i to co na nich możemy podziwiać dostaniemy. :>
Zapowiada się 15 bardzo intensywnych godzin eksterminacji gadzin. Wiadomo może na kiedy jest ustalona premiera?

Dnia 28.09.2007 o 23:18, Vormulac napisał:

A poniżej inny "boss". Też był z nim trailer.


Ten to z kolei przypomina mi maszkary z genialnej mangi pod tytułem "Blame!". Bez kitu. ;)

Aha, szkoda, że w demku nie można wypróbować księdza-esesmana. ;D Fajnie rozprawia się z demonami (instrukcja_film w demie). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak może straszyć gra, w której wystarczy biec do najbliższego przeciwnika i cały czas naciskać V?
Jedynym realnym zagrożeniem w demie są kolesie z wybuchowymi bełtami oraz moment, w którym schodzimy przez tą wąską rurę. Sprawdziłem - bez problemów grając Black można wykańczać wszystkich przeciwników tylko uderzając kolbą karabinu. To samo potem grając tą drugą kobitką - same pięści. Oczywiście może to nie jest najwyższy poziom trudności ale jeśli będę chciał w tą grę zagrać to chyba na poziome Hardcore/Hell/Extreme/Cokolwiek. Widać, że poziom trudności jest ustawiony pod pada.

Twórcy chyba trochę się omylili - nie trzeba lać hektolitrów krwi by ludzie się bali - trzeba dać im wrażenie, że w każdej chwili mogą zginąć i wtedy robi się graczowi ciepło a tu tego nie ma. Flaki i krew mogą co najwyżej spowodować oddanie śniadania/obiadu/kolacji.
Nie liczyłbym na 15 godzin gry. Powiem tak: 15h o ile grasz padem oraz jesteś kiepski w FPS. Jedynie fabuła może tą grę uratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2007 o 13:15, hallas napisał:


Twórcy chyba trochę się omylili - nie trzeba lać hektolitrów krwi by ludzie się bali - trzeba
dać im wrażenie, że w każdej chwili mogą zginąć i wtedy robi się graczowi ciepło a tu tego
nie ma. Flaki i krew mogą co najwyżej spowodować oddanie śniadania/obiadu/kolacji


Zgadzam się całkowicie. Dorzucę jeszcze od siebie - jak mam się bać skoro tyłka cały prawie cały czas chronią koledzy i koleżanki z zespołu? jeszcze można cały czas ich wskrzeszać. Jak dla mnie nazywanie tej gry horrorem to mocne nieporozumienie. No chyba, że ktoś "Martwice mózgu" lub "Noc żywych trupów" uważa za horrory. Jednak muszę przyznać, że demko mi sie nawet podobało. Będzie fajna krwawa strzelanka z kilkoma niezłymi pomysłami ale horror na pewno nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować