Zaloguj się, aby obserwować  
tse_tse

half-life poradnik

43 postów w tym temacie

witam wszystkich,
zalozylem ten watek bo nie udalo mi sie znalezc tematu poswieconego h-l 1.
mam nadzieje, ze przyda sie on nie tylko mnie ale i innym graczom. oczywiscie nikomu nie zycze problemow z ww. gra, w koncu w watku moga pojawic sie i inne posty dotyczace gry. :)

w h-l 2 jeszcze nie gralem. niestety nie moge sobie pozwolic na kupno kazdej gry, w ktora chetnie bym pogral. poza tym na wszystko nie starczyloby mi czasu. zamiast tego, w dlugi lykend zasiedzialem sie przy h-l 1. wstyd sie przyznac gram w to pierwszy raz :). mimo uplywu lat gra sie w to niezle. niestety mam problem. zacialem sie w misji w kanalach. jestem aktualnie w lokacji, w ktorej znajduja sie dwa wielkie kola zebate. w jednym miejscu droge zagradza mi metalowa krata (w wodzie), w drugim wielkie kolo zebate (pod pierwszym da sie przeplynac, zaraz za nim sa gorace rury; drugiego nie potrafie ominac).
pomozcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 19:38, tse_tse napisał:

witam wszystkich,
zalozylem ten watek bo nie udalo mi sie znalezc tematu poswieconego h-l 1.
mam nadzieje, ze przyda sie
on nie tylko mnie ale i innym graczom. oczywiscie nikomu nie zycze problemow z ww. gra, w koncu w watku moga pojawic sie
i inne posty dotyczace gry. :)

w h-l 2 jeszcze nie gralem. niestety nie moge sobie pozwolic na kupno kazdej gry, w ktora
chetnie bym pogral. poza tym na wszystko nie starczyloby mi czasu. zamiast tego, w dlugi lykend zasiedzialem sie przy h-l
1. wstyd sie przyznac gram w to pierwszy raz :). mimo uplywu lat gra sie w to niezle. niestety mam problem. zacialem sie
w misji w kanalach. jestem aktualnie w lokacji, w ktorej znajduja sie dwa wielkie kola zebate. w jednym miejscu droge zagradza
mi metalowa krata (w wodzie), w drugim wielkie kolo zebate (pod pierwszym da sie przeplynac, zaraz za nim sa gorace rury;
drugiego nie potrafie ominac).
pomozcie prosze

A myślałem że dobrze pamiętam tą grę.Jejku kiedy ja w to ostatnio grałem...Chyba 3-4 lata temu.
No dobra za mało szczegułów kolego.Podaj chociarz nazwę planszy(w diale load sejv jest nazwany jako nazwa obecnej planszy.)No i napisz czy na pewno grasz w podstawową wersję.Są do tej gry jeszcze ze dwa dodatki i w każdym z nich były poziomy z kanałami.A i w podstawowej wersji jest parę takich poziomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybki odzew :).
plansza to: forget about freeman.
a myslalem, ze fani H-L znaja ja na pamiec ;).
gram w podstawowa wersje.

szczegoly:
dwa kola zebate - pod jednym przeplynalem, drugie zagradza mi droge. za pierwszym kolem znaduja sie gorace rury (tylko bez skojarzen :)), pod ktorymi trzeba nurkowac. na koncu znajduje sie wspomniane juz drugie kolo zebate. dodatkowo sa tu tez drzwi, ktore mozna otworzyc niszczac zamek, np. uderzeniem lomu - zyskuje apteczke i terminal ladujacy pancerz. jest tez druga droga, krotsza. tyle ze w wodzie plywa miesozerny potworek, a na koncu trafiam na krate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grałem w HL dawno i mam go nadal. Nie pamiętam dokładnie ale na 100% da się przepłynąc pod/nad/obok wszystkich kółek. Jeśli to nie o tym myślę do gdzieś za gorącymi rurami powinno być wyjście na brzeg. Kieruj się cały czas prosto przez ten podwodny korytarz. Nie przejmój się "pijawkami". Jeśli pod ostatnim kołem jest przejście dołem, musisz tam kucnąć i przejść po dnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 20:12, tse_tse napisał:

dzieki za szybki odzew :).
plansza to: forget about freeman.
a myslalem, ze fani H-L znaja ja na pamiec ;).
gram w podstawowa
wersje.

szczegoly:
dwa kola zebate - pod jednym przeplynalem, drugie zagradza mi droge. za pierwszym kolem znaduja sie
gorace rury (tylko bez skojarzen :)), pod ktorymi trzeba nurkowac. na koncu znajduje sie wspomniane juz drugie kolo zebate.
dodatkowo sa tu tez drzwi, ktore mozna otworzyc niszczac zamek, np. uderzeniem lomu - zyskuje apteczke i terminal ladujacy
pancerz. jest tez druga droga, krotsza. tyle ze w wodzie plywa miesozerny potworek, a na koncu trafiam na krate.

O ile pamiętam da się tam spokojnie przepłynąć,nie miałem w tej planszy żadnych problemów ze znalezieniem drogi.


Jakbyś 4 lata nie grał to też byś nie pamiętał,zwłaszcza kiedy przesiadłeś się z hl1 na jeszcze bardziej znakomitą hl2.Być może jest to jednak tylko moja skleroza:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 20:52, DevilFish napisał:

grałem w HL dawno i mam go nadal. Nie pamiętam dokładnie ale na 100% da się przepłynąc pod/nad/obok wszystkich kółek. Jeśli
to nie o tym myślę do gdzieś za gorącymi rurami powinno być wyjście na brzeg. Kieruj się cały czas prosto przez ten podwodny
korytarz. Nie przejmój się "pijawkami". Jeśli pod ostatnim kołem jest przejście dołem, musisz tam kucnąć i przejść po dnie.


to jest korytarz czesciowo zalany woda. niestety nie jestem w stan przeplynac/przejsc pod/nad/obok ostatniego kola. moze to jakis bug.

przypomnialem sobie, ze na moim sprzecie gra ma problemy z windami - gdy winda zatrzymuje sie u celu, postac zostaje unieruchomiona, jakby ja ktos przykleil do podlogi. zeby temu zaradzic w koncowej fazie tuchu windy najczesciej wyskakuje z windy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tse_tse ja nie przechodziłem Half-Life 1 zamist tego od razu wziąłem się za rozzgrywki wieloosobowe bo przecież to one przyprawiają nas o zawrót głowy - mam tutaj namyśli Counter Strike którego możesz pobrać ze steama o ile masz orginalnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 23:14, s2nto napisał:

tse_tse ja nie przechodziłem Half-Life 1 zamist tego od razu wziąłem się za rozzgrywki wieloosobowe bo przecież to one przyprawiają
nas o zawrót głowy - mam tutaj namyśli Counter Strike którego możesz pobrać ze steama o ile masz orginalnego :)


CC mam na plytce - mam wydanie HL ''bestseller series''.

w koncu ppradzilem sobie z tym problemem. i teraz zachodze w glowe jak moglem byc tak glupi. po prostu czasem jak sie za duzo kombinuje to sie traci z pola widzenia najprostrze rozwiazania. faktycznie trzeba bylo przeplynac po kolem zebatym - wkomponowujac sie w przestrzen pomiedzy zebami. oj starzeje sie...
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2005 o 23:39, tse_tse napisał:

CC mam na plytce - mam wydanie HL ''bestseller series''.

Domyślam się że chodziło o CSa, aha i jeśli masz Bestsellera czyli gold edition to pamiętaj iż możesz ze steama pobrać HL Source czyli stary poczciwy Half-Life na nowym silniczku source ot taka ciekawostka :)

pozdrawiam gorąco może kiedyś się spotkamy na jakimś serverze w HL1, CS tudzieź DoD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i mam kolejny problem :).
zabilem wielka maszkare, kotora nieco przypominala pajeczyce. potraktowalem potworka olowiem, a ten uciekal rozrywajac wlasne pajeczyny. po tej dosc ciekawej zabawie znalazlem sie w dziwacznej lokacji z 3 wielkimi ''rogami''. troche poszperalem i znalazlem grote, gdzie sie mozna podleczyc i wybrac na podniebna przejazdzke na jednym z ''rogow''. kojarzycie plansze ? mozecie mi napisac co i jak mam zrobic ?

na jednej z wysepek widze cos, co moze przywodzic na mysl teleport. niestety nie mam pojecia jak sie na nia dostac. skoki z wysokosci koncza sie tragicznie.

dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc najpierw musisz wejść do groty w tej dużej skale (nie chodzi mi o przepaść w kosmos...). Na pewno znajdziesz to wejście, tam jest kilka stworków. Gdzieś jest pajęczyna w podłodze zagradzająca przejście. Rozwal ją i zeskocz niżej (to chyba koło leczniczego źródełka, tylko zaraz przy wejściu do jaskini). Dojdziesz do większego pomieszczenia. Uważaj to pułapka, zamyka się i razi kwasem. Przebiegnij szybko, załatw kraby. Idź dalek korytarzami, w wodzie czai się gdzieś stworek plujący kwasem. W koncu dojdziesz do takiego białego słupa, który powinien się opuścić: wejdź na niego. Pojedziesz czymś w rodzaju windy. Uważaj, żeby nie spaść - często będą sie pojawiać latające stworki. Zeskakuj po latających platformach na dół. Ostatecznie musisz wskoczyć na taki stateczek, który podwiezie cię pod wysepkę z teleportem. Musisz skoczyć zanim statek zniknie, na pewno ci się w końcu uda. No i do teleportu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące Counter-Strike source a raczej serwera i jego tworzenia. Jak się dodaje niestandardową mapę do serwera np. aim_dust? Proszę odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem, jak przejść poziom BLAST PIT. Nie wiem, jak pokonać Tentacle (to ta wielka roślina). Włączyłem wielki wiatrak i prąd na okrągłym czymś, co zawieszone jest nad wielką przepaścią. Co dalej? Oboje drzwi wyjściowych z pomieszczenia Tentacle prowadzą tylko do miejsc, o których piszę. Dalszej drogi nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 23:40, out-of-love napisał:

A ja nie wiem, jak przejść poziom BLAST PIT. Nie wiem, jak pokonać Tentacle (to ta wielka roślina).
Włączyłem wielki wiatrak i prąd na okrągłym czymś, co zawieszone jest nad wielką przepaścią.
Co dalej? Oboje drzwi wyjściowych z pomieszczenia Tentacle prowadzą tylko do miejsc, o których
piszę. Dalszej drogi nie ma.


Wróć do wiatraka i wskocz na niego z góry na włączony wiatrak. Polecisz do góry uniesiiony powietrzem. Rozwal deski i podleć do szybu wentylacyjnego, uważaj bo czają się tam kraby, można wrzucić granat (uważaj żeby do gory nie poleciał !). Później dotrzesz do takiego pomieszczenia, gdzie uruchamiasz 2 przyciski... i wracasz do centrum. Następnie odpalasz silnik - odsuń sie od okna !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dookoła na podłożu groty Nihilantha są ostre skały - aby uniknąć jego promieni schowaj się za nimi - nie trafi cię nawet teleport. Rozwal kryształy które dodają Nihilanthowi energii a potem strzelaj w niego. Dookoła latają gwiazdki - kiedy zostanie jedna wskocz powyżej niego i wpakuj mu w jego otwierający się łeb granat.... A potem czekaj.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować