Zaloguj się, aby obserwować  
pawn77

złudzenia optyczne

30 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2007 o 14:32, hans olo napisał:

Dziwnego macie painta, bo mi wskazuje 255 - 255 - 255 przeciwko 121 - 121 - 121


Nie wiem jak to zrobiłeś, ale pola A i B *są* tego samego koloru, przecież widać jak się na te linie spojrzy co zamieściłem. Wątek stary, ale cały czas pamiętam, że to złudzenie na 100% działa. :P

EDIT: Zresztą fajny jest efekt jak się wytnie kawałek jednego z tych pól i przesuwa w kierunku drugiego... Normalnie jakby kolor zmieniało. :D To mnie nigdy nie przestanie zadziwiać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 14:35, Domek napisał:

Nie wiem jak to zrobiłeś, ale pola A i B *są* tego samego koloru, przecież widać jak się na
te linie spojrzy co zamieściłem. Wątek stary, ale cały czas pamiętam, że to złudzenie na 100%
działa. :P

EDIT: Zresztą fajny jest efekt jak się wytnie kawałek jednego z tych pól i przesuwa w kierunku
drugiego... Normalnie jakby kolor zmieniało. :D To mnie nigdy nie przestanie zadziwiać. :)


LOL! Genialne złudzenie :D !

PS By zobaczyć, że to ten sam kolor, wcale nie trzeba żadnych linii dostawiać, wycinać, wklejać itd.. Wystarczy jedynie zasłonić na monitorze dłonią ten walec, i w tym momencie ładnie to widać, "jaśniejszy" kawałek "ciemnieje". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam iluzje, które znalazłem u siebie:

1. Ile nóg ma ten słoń?
2. Patrz na czarną kropkę. Po dłuższej chwili szary obszar naokoło niej zacznie się kurczyć.
3. Patrz na czarną kropkę poruszając głową w przód i w tył. Kręgi zaczną się obracać.

20070728191158

20070728191213

20070728191237

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować