Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

/.../

Dnia 15.06.2010 o 14:19, Galadin napisał:

Jakie są gwarancje że PO + Komorowski jak prezydent w ogóle coś zreformują? Wierzysz
w te bajki? Będzie totalna stagnacja i powolne zgadzanie się na wszystko co nam wciśnie
UE. Oni nic nie ruszą bo właśnie większość ich elektoratu to grupy którym nie zależy
na jakichkolwiek zmianach albo nie chcą rządów PISu.


Dlaczego od razu zakładasz z góry że nie będą ? , Komorowski już powołał szefa NBP (gdyby nie teraz to powołanie nowego musiałoby się odbyć w sierpniu) rzecznika praw obywatelskich itd. , więc nie siedzi z założonymi rękami a mógłby tak jak Kaczyński się zamknąć i udzielać od czasu do czasu widzeń.
Na pewno większe niż gdyby prezydentem został Kaczyński.
Po drugie przy układzie sił Lech Kaczyński prezydent i Jarosław Kaczyński premier jakoś nikt nie protestował.
Dajmy szansę Komorowskiemu a konkretnie PO + Komorowski przecież za rok są wybory parlamentarne i sytuacja w sejmie znów się zmieni a te 12 miesięcy to naprawdę niewiele w stosunku do dwóch lat nierządu pis i 4 letniej kadencji kompromitującego nas "fachowca" i "wszystkowiedzącego" Lecha Kaczyńskiego.
Po trzecie dzięki temu można będzie zweryfikować PO czy chcą zmian czy nie przed przyszłymi wyborami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 13:13, Darkstar181 napisał:

Test dobry...


Czy ja wiem, czy dobrym można nazwać test, według którego mam - jakimś cudem - 53% zgodności z Napieralskim (o bogowie, mam zgodność z komuszkiem... czas umierać), a zaraz potem 51% zgodności z Jurkiem (kolejny wspaniały kandydat...). Widzisz li Ty w tym logikę? Jeśli tak, to możesz mi ją wyłożyć, bo gdzieś gubię ten sens. ^^''

Co najbardziej radosne, niczym u Galadina na szarym końcu obok Ziętka nie kto inny, jak Komora i Kaczor. Wunderbar! Aż chce się iść na drugą turę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 15.06.2010 o 18:50, zadymek napisał:

> Powiedział bym więcej PANIE BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ toć za takie draństwo

> powinien Kaczyńskiego powalić grom z jasnego nieba.
To akurat częsta reakcja na obraz polityki w Polsce:)


To nie chodzi o politykę , chodzi o to że są granice jeśli nie kampanii wyborczej to LUDZKIEJ PRZYZWOITOŚCI , której to KACZYŃSKI NIE MA ZA GROSZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 13:47, Olamagato napisał:

Nie wiem po jakiego grzyba robić testy polityczne w przypadku wyborów prezydenckich.

Zabrzmiało tak, jakby popierany przez Ciebie kandydat nie znalazł się tam, gdzie oczekiwałeś.

Dnia 15.06.2010 o 13:47, Olamagato napisał:

Mają one jakiś ewentualny sens tylko w wypadku kandydatów partii mających jakiekolwiek
szanse na samodzielne lub większościowe rządzenie, czyli w tym wypadku kandydatów PiS i PO.

Przypominam Ci zatem, że już niedługo wybory parlamentarne, więc skład sejmu nie jest rzeczą niezmienną. Opadną już emocje po Małym Eńsku i część ludzi przestanie głosować nastrojami - współczuciem dla PiSu i wściekłością na nich, że łowią sympatyków na fali tragedii, w której zginęli nie tylko reprezentanci tej partii.

W Polsce nie ma partii zdolnej do zdobycia większości w parlamencie - będziemy jeszcze długo bujać się pod rządami bezpłodnych koalicji, które pod maską troski o interesy Polaków skubią nas z pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 18:52, kerkas napisał:

To nie chodzi o politykę , chodzi o to że są granice jeśli nie kampanii wyborczej to
LUDZKIEJ PRZYZWOITOŚCI , której to KACZYŃSKI NIE MA ZA GROSZ.

A tak właściwie to co konkretnie (oprócz treści) łączy kaczora z tą widokówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 15:55, Dexter_McAaron napisał:

> Jakie są gwarancje że PO + Komorowski jak prezydent w ogóle coś zreformują? Wierzysz

> w te bajki? Będzie totalna stagnacja i powolne zgadzanie się na wszystko co nam
wciśnie
> UE. Oni nic nie ruszą bo właśnie większość ich elektoratu to grupy którym nie zależy

> na jakichkolwiek zmianach albo nie chcą rządów PISu.

Exactly - dlatego też największą tragedią polityczną tego kraju ostatnich lat


Rozumiem że przyszłość wyczytałeś w szklanej kuli , a Słuchaj tych sześciu głównych numerków które dziś padną w losowaniu Dużego Lotka też przypadkiem nie znasz ? :)

"Najtrudniej jest być prorokiem we własnym kraju"

>(a także

Dnia 15.06.2010 o 15:55, Dexter_McAaron napisał:

dowodem małości większości polityków) jest fiasko PO-PiSu.


Jak "wspaniały" byłby to sojusz mówi sama za siebie sytuacja prawna byłych koalicjantów pis - LPR i Samoobronny.

>PiSiaki mają cojones by przeprowadzić

Dnia 15.06.2010 o 15:55, Dexter_McAaron napisał:

kilka niezbędnych reform systemowych


Głównie to niszczyli opozycję oraz później własnych koalicjantów , zbierali haki , podkładali świnie oraz rozbijali mityczny "układ".
Z Całym Szacunkiem nie Mów mi że nie Popierasz pis-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 18:59, zadymek napisał:

> To nie chodzi o politykę , chodzi o to że są granice jeśli nie kampanii wyborczej
to
> LUDZKIEJ PRZYZWOITOŚCI , której to KACZYŃSKI NIE MA ZA GROSZ.
A tak właściwie to co konkretnie (oprócz treści) łączy kaczora z tą widokówką?


To że się od tej akcji nie odciął czyli takie sposoby popiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie życzę sobie rozmawiać z osobą, która ma czelność przyrównywać mnie do komunistycznych pachołków. Nie po to pół mej rodziny trafiło w swoim czasie na kazachskie bezdroża lub pod lufę NKWDzistów, aby byle gówniarz miał czelność porównywać mnie do Urbana.

Żyj sobie dalej w swoim zaślepieniu, w swojej jakże Polaczkowej nienawiści, niech ci TVN zżera pozostałości szarych komórek. Ale jeśli musisz zaśmiecać ten topic swym jadem, swoim wrzaskiem (ile razy trzeba ci powtarzać, iż nie wypada używać CapsLocka na forum, a już tym bardziej boldować tego tekstu??), nie rób tego przynajmniej w moim kierunku. Powiedziałem ci ostatnio, iż przedzierzgnąłeś się już ostatecznie w strajkera, więc potraktuję cię tak samo, jak strajkera:

PLONK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 19:07, kerkas napisał:

To że się od tej akcji nie odciął czyli takie sposoby popiera.

Tylko tyle? Komor nie odciął się od "zwierzątek futerkowych", chociaż był ich świadkiem(podobnie jak wszyscy widzowie Wiadomości) a ty się rzucasz na JarKacza za to? On przecież nawet nie musiał o tym wiedzieć (był news w TV?). Czy ma on chociaż jakieś związki z tym czasopismem? Przyznaj, że jesteś po prostu uprzedzony do kaczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 18:52, kerkas napisał:

To nie chodzi o politykę , chodzi o to że są granice jeśli nie kampanii wyborczej to
LUDZKIEJ PRZYZWOITOŚCI , której to KACZYŃSKI NIE MA ZA GROSZ.


Nie mów tu o przyzwoitości bo cyrki w wykonaniu Palikota i łapanie się czego popadnie byleby nie tracić w wykonaniu Komorka to nic w porównaniu z kampanią Kaczyńskiego. Jakbyś nie zauważył to poza tą panią na Sz właściwie tylko i wyłącznie agresję widać ze strony PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 18:50, Dexter_McAaron napisał:

Co najbardziej radosne, niczym u Galadina na szarym końcu obok Ziętka nie kto
inny, jak Komora i Kaczor. Wunderbar! Aż chce się iść na drugą turę...

I czym tu się martwić? Wyraźnie widać, że wybór dowolnego z tych kandydatów nijak nie przystaje do Twoich poglądów. Dzisiaj w pracy zachęciłem koleżeństwo do wypełnienia tego testu i tylko u 1 osoby lider na podstawie odpowiedzi pokrył się z zadeklarowanym na początku. Dowodzi to wyłącznie tego, że ludzie chcą często głosować tak, jak dyktują media, które skreśliły już 8 kandydatów.
Fenomenem w tym sondażu jest Lepper - potrafi wyrwać pozostałym kandydatom najwięcej ich zadeklarowanego elektoratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 16:03, Hubi_Koshi napisał:

/.../. > Więc co takiego on osiągnął ?? /.../

"/.../I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu,
jeśli poległym ciałem dał innym szczebel do sławy grodu... /.../"
Ja "Odę do młodości" jeszcze pamiętam, a Ty, jak widzę, już nie? A może teraz już tego nie uczą?
Zawisza Czarny z Garbowa był słynny z tego, że zawsze dotrzymywał słowa. Wolał stracić życie w przegranej bitwie, niż uciec (a mógł!). Możesz Go potępić - bo nic (w tej bitwie) nie osiągnął...
P.S.
Jedynym politykiem w Polsce jest Tusk?
Bo On ma władzę?
Ja też mam trochę władzy. Teraz mniej, bo pies zdechł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 19:56, KrzysztofMarek napisał:

Zawisza Czarny z Garbowa był słynny z tego, że zawsze dotrzymywał słowa. Wolał stracić
życie w przegranej bitwie, niż uciec (a mógł!). Możesz Go potępić - bo nic (w tej bitwie)
nie osiągnął...

Powinien był zwiać, ci którzy uciekną mogą wrócić następnym razem z większą armią. Głupotą jest dać się zabić w przegranej bitwie. Żaden mający łeb na karku dowódca nie da sobie wybić oddziału ot tak sobie.

Dnia 15.06.2010 o 19:56, KrzysztofMarek napisał:

Jedynym politykiem w Polsce jest Tusk?
Bo On ma władzę?
Ja też mam trochę władzy. Teraz mniej, bo pies zdechł...

Drogi Krzysztofie, mówimy o tym że Korwin-Mikke jest Politykiem Nieudacznikiem, nie o tym że W Ogóle nie jest politykiem, czytaj proszę wszystkie posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 19:25, Treant napisał:

i tylko u 1 osoby lider na podstawie odpowiedzi pokrył się z zadeklarowanym na początku


A nie nie, tutaj akurat się u mnie całkiem zgodziło. Waham się wciąż pomiędzy zagłosowaniem znów na Kici-Miciego, ale facet zaczyna mnie coraz bardziej irytować, a Olechowskim, z którym w kilku istotnych punktach się zgadzam (aczkolwiek z drugiej strony w kilku innych już nie, np. jak to wyszło przy jego niemrawych odpowiedziach n/t służby zdrowia). I akurat obaj panowie zajęli dwa pierwsze miejsca. Inna sprawa, że nie była to jakaś przytłaczająca większość, aalee... cóż, taki urok tych testów w końcu!

Dnia 15.06.2010 o 19:25, Treant napisał:

I czym tu się martwić?


Bardziej tym, że według wszelkich znaków na niebie i ziemi obaj delikwenci trafią do drugiej tury. I wtedy staję przed dylematem, czy olać sprawę, ale tym samym także olać mój obywatelski obowiązek, czy też pójść oddać głos na dwie osoby, które mi totalnie "nie leżą". Stąd mój poprzedni, końcowy wniosek...

A niestety w naszym systemie wyborczym nie ma opcji głosu nieważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 20:14, Hubi_Koshi napisał:

> /.../ Żaden mający łeb na karku dowódca nie da sobie
wybić oddziału ot tak sobie.

Zawisza nie był dowódcą.
A tak, zupełnie na marginesie, bitwa pod Legnicą, przegrana, też zahamowała najazd mongolski. Czyli klęska taktyczna może być też, w skali strategicznej, sukcesem.

Dnia 15.06.2010 o 20:14, Hubi_Koshi napisał:

> /.../
Drogi Krzysztofie, mówimy o tym że Korwin-Mikke jest Politykiem Nieudacznikiem, nie o
tym że W Ogóle nie jest politykiem, czytaj proszę wszystkie posty.

A czytałem. Oczywiście nie wszystkie - tego nikt nie wydoli. Ale Twoje trzy ostatnie czytałem.
I proste rozumowanie: czy Korwin Mikke jest "Politykiem Nieudacznikiem" - dowiesz się dopiero, jak skończy karierę. A może i nawet wtedy się nie dowiesz, tylko będziesz tak sądził. Chińczycy (też, tak zupełnie na marginesie!) uważają, że o tym, czy Rewolucja Francuska była dobra - czy zła, jest za wcześnie, aby wybrać. Na ocenę, a mierzy się po skutkach, trzeba jeszcze poczekać.
Tak, że Twój osąd - jest zwyczajnie przedwczesny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 20:55, KrzysztofMarek napisał:

A tak, zupełnie na marginesie, bitwa pod Legnicą, przegrana, też zahamowała najazd
mongolski. Czyli klęska taktyczna może być też, w skali strategicznej, sukcesem.

Bo pewnie Mongołowie się wystraszyli, albo ponieśli dość duże straty by dojść do wniosku "iść dalej się nie opłaca", gdyby Przegrali to oberwali by jeszcze mocniej.

Dnia 15.06.2010 o 20:55, KrzysztofMarek napisał:

Tak, że Twój osąd - jest zwyczajnie przedwczesny.

I dlatego powiedziałem że kiedy mu się uda wtedy cofnę co powiedziałem. Żyjemy w czasach obecnych, a jasnowidzami nie jesteśmy więc musimy sobie radzić z tym co mamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieni po wyborach. Dalej będzie rządziła banda czworga.Komorowski będzie marionetką Tuska i będzie coraz gorzej. PO to partia można powiedzieć niemiecka i czym gorzej w Polsce tym lepiej dla Niemiec. Tak samo jak PiS ma Rydzyka i TVP, tak PO TVN. Nie widzę innego kandydata w tej chwili oprócz JKM. Powinniśmy dać szansę komuś nowemu, a nie cały czas te same twarze. Chyba, że przywrócimy do życia Edwarda Gierka, chociaż trochę by nas pewnie zadłużył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 20:57, Hubi_Koshi napisał:

/.../ > I dlatego powiedziałem że kiedy mu się uda wtedy cofnę co powiedziałem. Żyjemy w czasach
obecnych, a jasnowidzami nie jesteśmy więc musimy sobie radzić z tym co mamy :-)

O nieudanych przepowiedniach zapomina się szybko, udane - pamięta baaaardzo długo. Jak będę pamiętał, to może Ci przypomnę - żebyś posypał głowę popiołem ;-P
Tylko co nazwiesz sukcesem?
Czy tylko bycie prezydentem?
Czy może zapłodnie jakiejś ilości ludzi myśleniem? Bo jeśli tak - to już odniósł sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 21:45, KrzysztofMarek napisał:

O nieudanych przepowiedniach zapomina się szybko, udane - pamięta baaaardzo długo. Jak
będę pamiętał, to może Ci przypomnę - żebyś posypał głowę popiołem ;-P

Daj znać w Zimie kiedy w piecu będzie popiół :-)

Dnia 15.06.2010 o 21:45, KrzysztofMarek napisał:

Tylko co nazwiesz sukcesem?
Czy tylko bycie prezydentem?
Czy może zapłodnie jakiejś ilości ludzi myśleniem? Bo jeśli tak - to już odniósł sukces.

A tu właśnie dotykasz bardzo ciekawego tematu. Tak, zasadzenie w ludzkich umysłach jakiejś myśli, jakiejś idei Jest sukcesem. Pozostaje nam jednak poczekać parę lat/dekad i zobaczyć czy z tych nasionek coś wykiełkuje czy też z czasem zwiędnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 19:12, Dexter_McAaron napisał:

Nie życzę sobie rozmawiać z osobą, która ma czelność przyrównywać mnie do komunistycznych
pachołków.


Przeprosiłem
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=36375
Nie było , nie jest i nigdy nie będzie moim zamiarem obrażać Ciebie a jeśli już Cię do kogoś porównuję to dokładnie opisuję w jakim senesie i jakim procencie to porównanie dotyczy.
Owszem mogło się tak zdarzyć że dałem się ponieść emocjom , i tu chciałbym serdecznie przeprosić.
PRZEPRASZAM.

Dnia 15.06.2010 o 19:12, Dexter_McAaron napisał:

aby byle gówniarz miał czelność porównywać mnie do Urbana.
Żyj sobie dalej w swoim zaślepieniu, w swojej jakże Polaczkowej nienawiści, niech ci

/.../

Dnia 15.06.2010 o 19:12, Dexter_McAaron napisał:

kierunku. Powiedziałem ci ostatnio, iż przedzierzgnąłeś się już ostatecznie w strajkera,
więc potraktuję cię tak samo, jak strajkera:

PLONK


I kto tu kogo obraża ?.

@strajker miał na tyle cywilnej odwagi że się nie krył ze swoimi poglądami np. że marzą mu się rządy silnej ręki.
Waszmość zaś niby jest za demokracją ale pomiędzy wierszami można wyczytać że się Waszmości również rządy silnej ręki marzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się