Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2013 o 21:08, Zajanski napisał:

> na co nam armia ?

To przecież oczywiste. Na to, żeby sto tysięcy generałów miało co robić.

Ja się do dziś zastanawiam jak to możliwe ze mamy więcej generałów niż USA. Ogólnie powinno ich zostać z 15 a marynarkę wojenną powinno się zlikwidować, bo te parę rdzewiejących wraków na nic nam się nie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 20:57, ZubenPL napisał:

Przeczytaj tam mówią o dobrowolnym poborze :) I tak to nic nie zmieni bo ta armia nie
jest wstanie ani obronić granic tego kraj,u ani nawet znacząco spowolnić postępów wroga.
Rezerwistów niema i nie będzie bo nie rodzą się dzieci, tak właściwie Polska nie istnieje
gospodarczo więc na co nam armia ?


Ale teraz też możesz iść jak chcesz ;) oczywiście udziwniają jak mogą, ale pewnie po tym "dobrowolnym" poborze jednostki byłyby pełne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 21:17, maniekk napisał:

Ale teraz też możesz iść jak chcesz ;) oczywiście udziwniają jak mogą, ale pewnie po
tym "dobrowolnym" poborze jednostki byłyby pełne ;)

Może będą od razu szkolić na generała, tych nigdy za wiele, ogólnie gdyby polska armia składała się tylko z generałów i paru kapelanów z kropidłami to praktycznie nic by się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 21:44, Zajanski napisał:

O_o Piszą w takim tonie jakby ktoś spalił synagogę i zamordował co najmniej kilku Żydów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu to Gazeta Wyborcza.
Zawsze sobie wyobrażałem, że to gadanie prawicowców o tym, że "Gazeta Wyborcza to Żydzi" to lekka przesada, ale starczy spojrzeć na to co oni tam wypisują, żeby się przekonać, że jednak chyba mają rację.
A ostatnio w Empiku widziałem trójtomowe dzieło pt. "Przeciwko antysemityzmowi" (czy jakoś tak) autorstwa Michnika - na oko z 4000 stron XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 21:48, Zajanski napisał:

W końcu to Gazeta Wyborcza.
Zawsze sobie wyobrażałem, że to gadanie prawicowców o tym, że "Gazeta Wyborcza to Żydzi"
to lekka przesada, ale starczy spojrzeć na to co oni tam wypisują, żeby się przekonać,
że jednak chyba mają rację.
A ostatnio w Empiku widziałem trójtomowe dzieło pt. "Przeciwko antysemityzmowi" (czy
jakoś tak) autorstwa Michnika - na oko z 4000 stron XD

Czyżby wymienił z imienia, nazwiska i zawodu wszystkich których podejrzewa o anty-semityzm? I jeszcze dokładnie rozpisał ich plan dnia, a nawet posiłki XD
Jeszcze co do tego mydła to idę o zakład że ten kto to mydło podłożył robi teraz wielkie oczy i mruczy "Ale Jaja" w ichnim języku bo się takiej reakcji nie spodziewał... ewentualnie ktoś się potem zgłosi i powie "A... to moje mydło jest, z reklamówki mi wypadło"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 21:51, Hubi_Koshi napisał:

Czyżby wymienił z imienia, nazwiska i zawodu wszystkich których podejrzewa o anty-semityzm?
I jeszcze dokładnie rozpisał ich plan dnia, a nawet posiłki XD


4000 stron, to starczyłoby co najwyżej na same nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 21:44, Zajanski napisał:

Wiedzę że paranoja antysemicka ani na chwile nie słabnie, Goebbels powinien się od Michnika uczyć :)

Dnia 23.09.2013 o 21:44, Zajanski napisał:

W końcu to Gazeta Wyborcza.
Zawsze sobie wyobrażałem, że to gadanie prawicowców o tym, że "Gazeta Wyborcza to Żydzi"
to lekka przesada, ale starczy spojrzeć na to co oni tam wypisują, żeby się przekonać,
że jednak chyba mają rację.

Wyborcza na szczęście skutecznie wyprowadza wszystkich z tego błędu.

Dnia 23.09.2013 o 21:44, Zajanski napisał:

A ostatnio w Empiku widziałem trójtomowe dzieło pt. "Przeciwko antysemityzmowi" (czy
jakoś tak) autorstwa Michnika - na oko z 4000 stron XD

Ciekawe czy są tam szczegóły dotyczące antysemickiego zachowania kota jarosława kaczyńskiego :)

@Hubi_Koshi

Teraz to powinien uważać bo go jeszcze rozstrzelają publicznie za antysemicki atak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej ironiczne jest to, że gdyby nie ta histeria wokół antysemityzmu to większości ludzi nawet by nie przyszło do głowy, że Żydów należy traktować inaczej niż kogokolwiek innego.
A że widzą, że o Żydach mówić można tylko dobrze, to niektórzy reagują z przekory, a inni żywią niechęć po cichu, ale coraz mniej jest takich, którzy za narodem wybranym byliby gotowi się w Polsce wstawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 22:05, Zajanski napisał:

Najbardziej ironiczne jest to, że gdyby nie ta histeria wokół antysemityzmu to większości
ludzi nawet by nie przyszło do głowy, że Żydów należy traktować inaczej niż kogokolwiek
innego.

Dorzucić do tej ironii można też to że ludzie są niezwykle niekonsekwentni. Użalają się i biadolą nad losem Żydów, a jakoś nikt nie pamięta że nie byli oni jedynymi ofiarami Hitlera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 22:05, Zajanski napisał:

Najbardziej ironiczne jest to, że gdyby nie ta histeria wokół antysemityzmu to większości
ludzi nawet by nie przyszło do głowy, że Żydów należy traktować inaczej niż kogokolwiek
innego.
A że widzą, że o Żydach mówić można tylko dobrze, to niektórzy reagują z przekory, a
inni żywią niechęć po cichu, ale coraz mniej jest takich, którzy za narodem wybranym
byliby gotowi się w Polsce wstawić...

Silne lobby Żydowskie, słaby naród Polski.
Wstyd należeć do tego drugiego?
Czy niebezpiecznie mówić takie rzeczy?
Prawica nic nie znaczy, więc bezpiecznie raczej. Takie czasy.
A co łączyć ma z narodem w dobie globalizacji?
Naprawdę czasami wołabym być Żydem.
Przecież polski nie ma od 100 lat, tylko komuna i twór który z niej się wykluł.
Polska to piękna historia, nic chyba wiecej.
Powiedziałbym że to szkoda, wtedy byłbym "prawy"
Niepowiedziałbym nic: bybłym" lewy"
Nic nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 22:09, Hubi_Koshi napisał:

Dorzucić do tej ironii można też to że ludzie są niezwykle niekonsekwentni. Użalają się
i biadolą nad losem Żydów, a jakoś nikt nie pamięta że nie byli oni jedynymi ofiarami
Hitlera.

Nawet ja nie podejrzewał ciebie o bycie ultra faszystą, a jednak :)

@Zajanski

Pamiętaj Palestyńczyk to istoty żywe ale nie ludzie dlatego można ich zamykać w gettach i humanitarnie zabijać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 22:09, Hubi_Koshi napisał:

Dorzucić do tej ironii można też to że ludzie są niezwykle niekonsekwentni. Użalają się
i biadolą nad losem Żydów, a jakoś nikt nie pamięta że nie byli oni jedynymi ofiarami
Hitlera.


W wojnie zginęło wielu ludzi wywodzących się z wielu narodowości, a ofiarami Holocaustu również nie byli wyłącznie Żydzi. Czym innym są jednak osoby zabite na skutek działań wojennych czy okrucieństwa, a czym innym jest systemowa eliminacja dotykająca w większości jednej grupy etnicznej. Rozumiem więc, że Żydzi czują się pokrzywdzeni w związku z wydarzeniami II WŚ.
Całkowicie nie potrafię jednak zrozumieć, dlaczego przenoszą swoje resentymenty na mnie (jako Polaka) i dlaczego ograniczają moją wolność słowa. Nie potrafię i nie zamierzam współczuć ludziom, którzy chcą odebrać mi moje naturalne prawa i wzbudzić we mnie poczucie winy za zbrodnie, których nie popełniłem ani ja, ani nawet nikt w mojej rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 22:20, Zajanski napisał:

W wojnie zginęło wielu ludzi wywodzących się z wielu narodowości, a ofiarami Holocaustu
również nie padli wyłącznie Żydzi. Czym innym są jednak osoby zabite na skutek działań
wojennych czy okrucieństwa, a czym innym jest systemowa eliminacja dotykająca w większości
jednej grupy etnicznej. Rozumiem więc, że Żydzi czują się pokrzywdzeni w związku z wydarzeniami
II WŚ.
Całkowicie nie potrafię jednak zrozumieć, dlaczego przenoszą swoje resentymenty na mnie
(jako Polaka) i dlaczego ograniczają moją wolność słowa. Nie potrafię i nie zamierzam
współczuć ludziom, którzy chcą odebrać mi moje naturalne prawa i wzbudzić we mnie poczucie
winy za zbrodnie, których nie popełniłem ani ja, ani nawet nikt w mojej rodzinie.

Od lat ciągną tą histerie bo mają z tego ogromne korzyści na wszystkich płaszczyznach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 22:18, ZubenPL napisał:

Nawet ja nie podejrzewał ciebie o bycie ultra faszystą, a jednak :)

Nie jestem :-P Mówię tylko że Żydzi zabierają dla siebie całą "sławę" wynikłą z dokonanego na nich masowego mordu, a zapomina się o Cyganach, niepełnosprawnych, homoseksualistach i całej masie innych ludzi wymordowanych przez Nazistów. Już nie wspominam o całych narodach jak Polska czy Rosja w których zginęły Miliony ludzi.
Nie mówię że Żydzi nie zasługują na współczucie etc. mówię tylko że powinno się też pamiętać o reszcie ofiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 22:20, Zajanski napisał:

W wojnie zginęło wielu ludzi wywodzących się z wielu narodowości, a ofiarami Holocaustu
również nie byli wyłącznie Żydzi. Czym innym są jednak osoby zabite na skutek działań
wojennych czy okrucieństwa, a czym innym jest systemowa eliminacja dotykająca w większości
jednej grupy etnicznej. Rozumiem więc, że Żydzi czują się pokrzywdzeni w związku z wydarzeniami
II WŚ.

Jak najbardziej ale jak wspomniałem w... to się chyba liczy jako powyższy post... nie byli jedyną grupą społeczną lub narodem który chciano eksterminować, cyganie, homoseksualiści, niepełnosprawni, to wszystko ofiary Holocaustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 22:24, Hubi_Koshi napisał:

Jak najbardziej ale jak wspomniałem w... to się chyba liczy jako powyższy post... nie
byli jedyną grupą społeczną lub narodem który chciano eksterminować, cyganie, homoseksualiści,
niepełnosprawni, to wszystko ofiary Holocaustu.


Inne wymienione przez ciebie grupy po prostu nie są tak doświadczone w żywieniu urazy i roszczeniu sobie pretensji. No, może za wyjątkiem homoseksualistów, którzy zdają się w tym nabierać coraz większej wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się