Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2013 o 16:48, Zajanski napisał:

To chyba oczywiste, że na dłuższą metę trzeba dążyć to polikwidowania wszystkich urzędników
i ekspertów do globalnego ocieplenia czy walki z homofobią.
Tyle że w takim wypadku bezrobocie wzrosłoby do kuriozalnych rozmiarów. /.../

Zamiast marnować te pieniądze, wystarczy tych samych ludzi (i tych na zasiłkach) skierować do pracy z łopatami w ręku. Tak zaraz po wojnie wykopywano ziemię pod fundamenty, tak budowano drogi. Teraz tak samo mogą budować autostrady. Będzie z tych, dotąd marnowanych, pieniedzy większy pożytek. Mogą budować domy z cegieł. Robotników niewykwalifikowanych trochę nam brakuje, natomiast tych na zasiłkach mamy nadmiar. Trzeba dać im zajęcie fizyczne. Oczywiście, na początku będą się buntowali, ale to już wina polityków i ustroju, który nam zafundowali, czyli socjalizmu, inaczej państwa opiekuńczego (i jednocześnie coraz bardziej totalitarnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa teoria z dziedziny parahistorii xD.
Czasy premierów, władców, dykatorów mogą przeminąć.
W przyszłości będzie się wykorzystywało komputery do podejmowania decyzji.
Skomplikowane algorytmy znacznie przewyższą zdolnościami polityków, króli.
Jednak system będzie dwu warstowowy. Początek tego systemu będzie wykorzystanie algorytmów do podejmowania decyzji. Człowiek nie jest wstanie wszystkiego spamiętać. Wraz z upływem czasu i poprawy skuteczności maszyny uzyskają dalsze. Ewolucja będzie z prostych algorytmów do zaawansowanej sztucznej inteligencji.
I wtedy zacznie się trzeci etap rozwoju świata. W którym bardziej rozumne organizmy przejmą władzę. Tylko, że w trakcie tego ludzie mogą zauważyć, że maszyny zaczynają być lepsze i zacznie się chipowanie ludzi, które w pewnym momencie pozbawi nas wolności xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../> i zacznie się chipowanie ludzi, które w pewnym momencie pozbawi nas wolności xD.
W tej chwili chipuje się psy i oczywiście wraz z danymi właściciela. Co do wolności - no to masz rzeczywiście pozory wolnosci. Mozesz zmienić sobie Umiłowanego Przywódcę na innego, zmieniając kraj pobytu. Mozesz też uzyskać wolność wyjeżdżając na Alaskę i to daleko na północ, gdzie nie dociera Urząd Skarbowy. Ale i ten zakres wolności się kurczy. Ja, na szczęście, tego nie dożyję, ale Ty masz dużą szansę na to, ze Twoja wizja się spełni. Życzę szczęścia w nowym, wspaniałym świecie! Bo będzie Ci potrzebne duuuużo szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 18:01, Evertsen_Dante napisał:

Mniej Diuny więcej telewizji Ci polecam ;)

Telewizji? żeby całkiem przestał myśleć? już raczej czytania. Swoją drogą te komputery od SI to pewnie sobie wszczepimy, coby nie odstawać za bardzo od maszyn. Ludzka inteligencja zwiększa się z pokolenia na pokolenie, raczej wcześniej niż później przyśpieszymy ten proces za pomocą implantów. I to znacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 18:01, Evertsen_Dante napisał:

Mniej Diuny więcej telewizji Ci polecam ;)

Raczej Assimova XD

Telewizja wyginie. Internet jest lepszym środkiem przekazu i manipulacji.
Nie poddam się indoktrynacji. Wolę być samotnym szaleńcem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 19:39, qwerty5712 napisał:

Telewizja wyginie. Internet jest lepszym środkiem przekazu i manipulacji.

Póki co to na nadawanie sygnału TV trzeba mieć koncesję, a nie na strony www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 20:01, hans_olo napisał:

> Telewizja wyginie. Internet jest lepszym środkiem przekazu i manipulacji.
Póki co to na nadawanie sygnału TV trzeba mieć koncesję, a nie na strony www.

Póki co to telewizory idą w stronę internetowych "thin client-ów", więc nawet ich producenci zauważyli że czas aktywności mózgu ograniczającej się do zmiany kanałów się kończy. Ja np tv nie oglądam od dłuższego czasu, i nie widzę powodu żeby do tego wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 20:07, S1G napisał:

Póki co to telewizory idą w stronę internetowych "thin client-ów", więc nawet ich producenci
zauważyli że czas aktywności mózgu ograniczającej się do zmiany kanałów się kończy. Ja
np tv nie oglądam od dłuższego czasu, i nie widzę powodu żeby do tego wracać.

A tak właściwie to do czego pijesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 19:08, S1G napisał:

> /.../ Ludzka inteligencja
zwiększa się z pokolenia na pokolenie, /.../

Mam co do tego poważne wątpliwości. Oczywiście, wszystko zależy od tego, jak inteligencję zdefiniujemy, ale ja mam wrażenie, że ilość ludzi inteligentnych jest, w stosunku do ogólnej liczby ludności, coraz mniejsza, pośrednim dowodem na to może być to, że ludzie prymitywni rozmnażają się częściej.
To, co się zwiększa, to ilość dostępnej ogółowi wiedzy, ale czy zawsze jest to wiedza przydatna? Internet jest tego dowodem - jest tam zalew informacjo zupełnie niepotrzebnych, wśród których można znależć istne perełki. Ale ilu ludzi odróżni te perełki od zalewu tandety? Jeszcze lepszym przykładem są programy telewizyjne - czy nie widzisz sterowania informacją, ukrytą zresztą w zalewie bzdur?
Obawiam się, że jesteś zbytnim idealistą... a ja cynikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 19:39, qwerty5712 napisał:

/.../ > Nie poddam się indoktrynacji. Wolę być samotnym szaleńcem xD

Jako już nieco zgryźliwy człowiek, pamiętający czasy, kiedy telewizji nie było, a radio można było wyłaczyć, sugerowałbym raczej zastanowienie się nad tym, czym Cię już zaindoktrynowano tak, ze tej indoktrynacji nie spostrzegasz. Bądź samotnym szaleńcem, być może jest to dobry sposób na życie, ale zastanów się, co leży u podstaw takiego wyboru. Czy aby nie inna, wcześniejsza, indoktrynacja, której jeszcze nie widzisz?.
Ale być może nie warto się nad tym zastanawiać, bo może odkryjesz coś, co Tobą wstrząśnie, wstrząśnie na tyle, że zwątpisz w realność tego świat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2013 o 13:08, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > Nie poddam się indoktrynacji. Wolę być samotnym szaleńcem xD
Jako już nieco zgryźliwy człowiek, pamiętający czasy, kiedy telewizji nie było, a radio
można było wyłaczyć, sugerowałbym raczej zastanowienie się nad tym, czym Cię już zaindoktrynowano
tak, ze tej indoktrynacji nie spostrzegasz. Bądź samotnym szaleńcem, być może jest to
dobry sposób na życie, ale zastanów się, co leży u podstaw takiego wyboru. Czy aby nie
inna, wcześniejsza, indoktrynacja, której jeszcze nie widzisz?.
Ale być może nie warto się nad tym zastanawiać, bo może odkryjesz coś, co Tobą wstrząśnie,
wstrząśnie na tyle, że zwątpisz w realność tego świat?

Raczej wyrywanie się z wcześniejszej indoktrynacji etapami.
Przyczym pewnie się indoktrynuję w inne rzeczy xD. Jest to raczej niemożliwe, żeby niebyć z indoktynizowany.
W realność świata nie wątpię, ale raczej w sensowność podpewnym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2013 o 13:35, qwerty5712 napisał:

> /.../. > W realność świata nie wątpię, ale raczej w sensowność podpewnym względem.

Znaczy się, nie kochasz (aktualnych) Umiłowanych Przywódców. Dzisiaj, to jeszcze ujdzie, ale kto wie, co będzie za 10, 20, 30 czy 50 lat? U internecie nic nie ginie, więc poważnie zastanów się, co Cię czeka? I z jakiej strony? Mnie, w moim wieku, to już wszystko wisi, ale Ty? Ty musisz dokonać właściwego wyboru. Tylko na jak długo ten wybór będzie właściwy? Nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2013 o 16:52, ZubenPL napisał:

I?

A takie rzeczy muszę komentować? :)
Wystarczy wejść na jakieś tvn24.pl albo wp.pl. O OFE nie ma śladu, ale batalie jak najbardziej.
Na szczęście nie mój cyrk, nie moje małpy :P

@UP
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2013 o 14:49, Zgreed66 napisał:

To się nazywa budżetówka XD.
W moim nierealnym świecie osoba wybrana na posła. Podpisuje umowe z której jeśli się nie wywiąże, to wylatuje w tym byłby uwzględniony wymiar pracy( w tym głosowanie).
Wiadomo, że poseł ma inne ważne rzeczy poza głosowaniem. Jednak to powinno być lepiej rozwiązane. Defacto lepiej im pozwolić nie głosować niż mają głosować na coś na czym się nie znają.

Spoiler

Prawdopobnie wtedy można by powiedzieć, że sejm zawsze byłby pusty XD gdyby tak robili.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2013 o 17:06, Zgreed66 napisał:

> I?
A takie rzeczy muszę komentować? :)
Wystarczy wejść na jakieś tvn24.pl albo wp.pl. O OFE nie ma śladu, ale batalie jak najbardziej.
Na szczęście nie mój cyrk, nie moje małpy :P

@UP
:)

Aborcja to sprawa idealna na cyrkową batalie(bo jak wiadomo nic w tej kwestii się obecnie nie zmieni) pomiędzy "zacofany katolami" i "postępowcami" która ma zabawić widownie TVNu i innych stacji a OFE już na takie coś się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2013 o 17:39, ZubenPL napisał:

Aborcja to sprawa idealna na cyrkową batalie(bo jak wiadomo nic w tej kwestii się obecnie
nie zmieni) pomiędzy "zacofany katolami" i "postępowcami" która ma zabawić widownie TVNu
i innych stacji a OFE już na takie coś się nie nadaje.

Jakbym nie miał świadomości tego ;p Nie zmienia jednak faktu, że wyszukujac co dziś TVN wypisał o OFE.
To są jeszcze na etapie ustalania do kogo kasa z OFE należy :D
http://www.tvncnbc.pl/ofensywa,358050.html
http://www.tvncnbc.pl/ofensywa,358053.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się