Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2006 o 23:47, tread71 napisał:

Myślę ,że po latach treningu ,choćbyś był nie wiem jak niski i chudy nie będziesz już cherlawy
tylko żylasty ;]


Brzmii smakowicie ;).
Na szczęście przy mojej budowie ciała mi to nie grozi - ja już mogę tylko stawać się coraz bardziej strongmanem ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ja dziś mam pierwszy trening aikido (nareszcie!) zaraz o 15 lece po kumpla i na 16 na pociąg :D wróce jakoś po 20, coś zjem (itp. :P ) i wam napiszę jak było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 14:34, lajt napisał:

No, ja dziś mam pierwszy trening aikido (nareszcie!) zaraz o 15 lece po kumpla i na 16 na pociąg
:D wróce jakoś po 20, coś zjem (itp. :P ) i wam napiszę jak było :P



hehe - chętnie sie dowiem, jak to wygląda w oczach nowicjusza - bo sam też niedlugo mam nadzieję spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


To czekamy na wrażenia lajta :>
Co do wzrostu widze że tu same giganty, ja z moim 172 to sie chowam :D
Ale spoko, to też ma swoje zalety ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 16:08, Budo napisał:

Ale spoko, to też ma swoje zalety ;P

Grunt to pozytywne podejście :D Apropos - jakie to zalety ? ( nie weź tego przypadkiem jako próby naigrywania się, ot po prostu jestem ciekaw, bo moją wyobraźnię ograniacza mój wzrost :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2006 o 16:19, tread71 napisał:

Grunt to pozytywne podejście :D Apropos - jakie to zalety ? ( nie weź tego przypadkiem jako
próby naigrywania się, ot po prostu jestem ciekaw, bo moją wyobraźnię ograniacza mój wzrost
:P )


Dobrze mi idzie shiho nage i uchi kaiten nage ^^
(to takie techniki, gdzie trzeba przejść pod ręką przeciwnika przenosząc ją nad swoją głową :P)
A tak zupełnie serio (chociaż to poprzednie sie zgadza), tymi zaletami są zwinność i szybkość, bo widze różnice w porównaniu do większych i cięższych znajomych z sekcji- szybsze uniki, tenkany itd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem terminy treningów w tej wałbrzyskiej sekcji (www.aikido.walbrzych.pl) i jak dla mnie hardcore. :D
Poniedziałek, środa, piątek i sobota po 1,5 lub 2 godziny. Nie żebym narzekał, ale - pytam bardziej doświadczonych aikidoków - czy nie uważacie, że to trochę za dużo, jak na początek? Jak często Wy trenujecie?
Ja mam we jeszcze we wtorki i czwartki po 1,5h angielskiego i wynikają z tego wieczory zajęte przez cały tydzień. :] Dobrze chociaż, że nie anglik i aikido nie kolidują ze sobą. :D
Wysłałem maila do senseia, aby upewnić się, czy zajęcia na pewno są w takich terminach, spytać o cenę i kilka innych rzeczy. Odpowiedział na wszystko, oprócz kosztów. XD Dlatego uprzejmie zapytałem się go o to jeszcze raz (mimo wszystko, głównie od tego zależy, cze będę na to chodził) i na razie cisza. ;P
Mam do was jeszcze jedno pytanko. Ile kosztuje strój do aikido (nie wiem, jak to się fachowo nazywa :))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 22:29, Budo napisał:

Jak mówił O'' sensei, czyli założyciel tej sztuki "aikido nie ma końca".

To na pewno ;)
Ale myślę, że to co Ty zaproponowałeś jest najrozsądniejsze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na początek (kilka miesięcy) polecam 2 treningi tygodniowo. W razie czego zawsze możesz wziąć więcej, 3 to standard, a 4 to już dużo- przy tylu treningach koszty pewnie będa wysokie :/
Aikido z powodzeniem ćwiczy sie w judogach :)
Ważne żebyś nie pomylił tego z karategą, bo jest zupełnie inaczej szyta i inny materiał.
Fachowa nazwa to keikogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 17:06, Budo napisał:

/.../

Na początek (kilka miesięcy) polecam 2 treningi tygodniowo. W razie czego zawsze możesz wziąć więcej, 3 to standard, a 4 to już dużo- przy tylu treningach koszty pewnie będa wysokie :/


No zapewne... Mam tylko nadzieję, że będzie możliwość wybrania 2 lub 3 treningów w tygodniu. Chodzi mi o to, że te 4 mogą być odgórnie narzucone. No nic, dowiem się jeszcze. :D

Dnia 06.11.2006 o 17:06, Budo napisał:

Trutututu


Dziękuję bardzo za te informacje, ale nadal nie wiem, po ile te keigoki chodzą. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2006 o 17:09, glizda101 napisał:

No zapewne... Mam tylko nadzieję, że będzie możliwość wybrania 2 lub 3 treningów w tygodniu.
Chodzi mi o to, że te 4 mogą być odgórnie narzucone. No nic, dowiem się jeszcze. :D


Jak sensei będzie spoko, to na bank będzie sie mozna tak dogadać :)

Dnia 06.11.2006 o 17:09, glizda101 napisał:

Dziękuję bardzo za te informacje, ale nadal nie wiem, po ile te keigoki chodzą. ;]


Aa, sorewicz, nie wiem jak ceny u Ciebie w mieście, ale ja kupiłem dobrej jakości za 140 zł z pasem i w takiej cenie mozna tez dostać w necie nowe. Także nowe lub używane w takich cenach lub nawet taniej sa na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sekcji karate jest tak. Płacisz miesiączna składkę i chodzisz ile chcesz.

Sekcji jest sporo i z tych treningów, na które jestem w stanie dotrzeć to:
- pon, czw, sobota - po 2h
- wt. piąt. - po 1,5h

Ostatnio byłem zbyt zajęty, ale generalnie staram wyrabiać się normę 3 treningów.


Jednak jak zapisałem się po raz pierwszy to 2x1,5 czy 1h+1,5h było wystarczająco dużo :). Potem doszły sobotnie dwugodzinne, a teraz to jak chcę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 16:08, Budo napisał:

Co do wzrostu widze że tu same giganty, ja z moim 172 to sie chowam :D


Proste. Kumpel jak miał lat 14 i wzost mniejszy od 170 zakładał koledze >190 mawashi na głowę :]. A jeszcze dokladając do tego nieprzeciętną siłę jego rąk nie miałem żadnych szans :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 17:06, Budo napisał:

Na początek (kilka miesięcy) polecam 2 treningi tygodniowo. W razie czego zawsze możesz wziąć więcej, 3 to standard, a 4 to już dużo- przy tylu treningach koszty pewnie będa wysokie :/


Przez jakiś czas ćwiczyłem 4x tygodniowo w 2 sekcjach.. Na każdej byłem na treningu dla dorosłych (1.5h) oraz na treningu dla dzieci (1h).. czyli tygodniowo wypadało 10h treningów ;) Wszystko w pon-czwartek :]

Dnia 06.11.2006 o 17:06, Budo napisał:

Aikido z powodzeniem ćwiczy sie w judogach :)
Ważne żebyś nie pomylił tego z karategą, bo jest zupełnie inaczej szyta i inny materiał. Fachowa nazwa to keikogi :)


Ja mam od 2 lat karategę xD
Fakt mocno zużyta - dziura na kolanie, krótkie rękawy, krótkie nogawki...
Ale ćwizyć można w czymkolwiek.. Ja mam to, bo zwyczajnie nie miałem kasy na "pożądniejsze" kimonko :/ Treningi - to.. treningi nie pokaz mody :)
Ale chyba trza będzie niedługo kupić :)

Co do ludzi wysokich..
Przy niektórych technikach możecie mieć ciężko.. Zwłaszcza gdy traficie na partnera 150cm w kapeluszu :P
Wtedy plecy same sie gną przy technice co jest równoważne z utratą stabilności - co nie może nastąpic!
Będziecie musieli nauczyć się bardzo nisko schodzić przy technikach (szeroki wykrok do przodu - ciężkie, ale do wyćwiczenia) :)
Dla przykładu potrafię zejść niżej, przy prostych plecach niż kumpel 150cm (około) mając 176cm wzrostu :] :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 20:28, DemoBytom napisał:

/.../
czyli tygodniowo wypadało 10h treningów ;)


No to ładnie. :D
Nie męczyło Cię to?

Dnia 06.11.2006 o 20:28, DemoBytom napisał:

/.../


Ja na razie będę w dresiku chyba chodził, ale jak już będę pewien, że zostaję, to sobie jakieś kimono zafunduję. :)

Dnia 06.11.2006 o 20:28, DemoBytom napisał:

Co do ludzi wysokich..
/.../


Kurde belle, ja mam 182 cm. :P
Mam nadzieję, że aż tak mi to nie będzie przeszkadzało w treningach.
No bo w końcu, wyższych ludzi o wiele łatwiej przewrócić (wyższy środek ciężkości), szczególnie jeśli jest się niskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 20:34, glizda101 napisał:

No to ładnie. :D
Nie męczyło Cię to?


Przeciwnie! Brakuje mi tego trochę :P
Teraz "tylko" robię tak:
poniedziałek:
1.5h u dorosłych
wtorek:
1.5h+1h (dzieci + dorośli)
czwartek:
1.5h+1h (dzieci + dorośli)
:P
Razem 6.5 h :P
+1.5 Judo też w czwartek xD

Dnia 06.11.2006 o 20:34, glizda101 napisał:

Ja na razie będę w dresiku chyba chodził, ale jak już będę pewien, że zostaję, to sobie jakieś kimono zafunduję. :)


Odemnie tylko taka rada - wziąść koniecznie spodnie, które zakrywają kolana! A także przyda sie coś co zakrywa łokcie. Zwłaszcza na początku, gdy skóra nie jest jescze "wyrobiona" łatwo pozdzierać sobie kolana i łokcie.
Zwłaszca kolana :p Ja do dziś kolanka mam gładkie jak pupka niemowlaka xD
Wszystko dlatego, ze w Aikido jest sporo technik w tzw. Suwari - czyli wykonywanych na kolanach - w tradycyjnym "siadzie" japońskim..

Dnia 06.11.2006 o 20:34, glizda101 napisał:

Kurde belle, ja mam 182 cm. :P
Mam nadzieję, że aż tak mi to nie będzie przeszkadzało w treningach.


Raczej nie :) Trzeba tylko się przyzwyczaić do niektórych technik, które będziesz robić "niżej" niż inni (w niektórych trzeba np. wejść poniżej łokcia partnera itp.) - wykonywalne i w miarę bezbolesne (no poza zakwasami na początku:P)

Dnia 06.11.2006 o 20:34, glizda101 napisał:

No bo w końcu, wyższych ludzi o wiele łatwiej przewrócić (wyższy środek ciężkości), szczególnie jeśli jest się niskim.


De facto - aikido jest sztuką idealną dla nieco krąglejszych kobiet (i ogółnie ludzi z brzuszkiem (piwnym?)) :P
Nie mówię tu o kloftach 490712kg :P Ale..
Po primo - kobiety mają naturanie niżej ułożony środek ciężkości..
Po secundo - aikido to głównie praca biodrami.
Po .. trzecie:P - mając większy brzuszek i tyłek - też ma sie lepszy środek ciężkości :P

Ale nie przejmuj się :P Sam do ludzi wielkich nie należę XD Jestem za lekki by móc krew oddać O_O - w porywach do 60kg dochodzę (przy 176cm wzrostu ) :]

Z drugiej storny - osobom lekkim łatwiej się poruszać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 20:45, DemoBytom napisał:

/.../
Razem 6.5 h :P
+1.5 Judo też w czwartek xD


Nawet, gdybym też tak chciał, to nie mam tyle czasu. :) Dwa razy w tygodniu anglik po 1.5h + moi Kochani "Uczyłeś Się Już Dzisiaj?" Rodzice. XD

Dnia 06.11.2006 o 20:45, DemoBytom napisał:

/.../


Nie no, myślę, że ze strojem nie będę kombinował, kupię standardowy. A taki chyba jest ma długie nogawki i rękawy

Dnia 06.11.2006 o 20:45, DemoBytom napisał:

/.../


Dużo rzeczy można o mnie powiedzieć, ale to, że jestem krągły, bądź puszysty to raczej nie. :D Wręcz przeciwnie. :P

Dnia 06.11.2006 o 20:45, DemoBytom napisał:

w porywach do 60kg dochodzę (przy 176cm wzrostu ) :]


To i tak lepiej, niż ja, bo ja dochodzę do 60 kg przy 182 cm. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie wróciłem z kolejnego treningu capoeiry. :) Jak zwykle było fajnie, szczególnie dlatego, że dzisiaj poznałem kilka nowych kopnięć i sekwencji. :P Muszę przyznać, że ta sztuka walki coraz bardziej mi się podoba. :) A jeśli chodzi o odciski, to wcale nie jest źle - po pierwszych dwóch treningach było ich kilka, ale teraz już nowe nie dochodzą. :) Ale ciągle mam kłopoty z rozciąganiem, chociaż już widzę pewne efekty. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować