Zaloguj się, aby obserwować  
TTBoS

Co myslicie o pomyśle nakrecienia filmów z seri gier Blizzarda??

125 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2006 o 22:00, Galadin napisał:

> Film jest mało realny. Jeśli by doszło by do nakręcenia to w 99% była by to ekranizacja
Warcrafta,
> bo w obecnej chwili WoW przynosi nie tylko cholerne zyski, ale i wielką popularność. A
poza
> tym obawiam się, że to byłby kicz rodem D&D, który był nudny i beznadziejny jak nie wiem.
Jeśli
> Blizzard dba o fanów gry, żeby ich nie zawieść i w ogóle to niech lepiej nic nie nakręca.
Starcrafta
> nie nakręcą, bo raczej dużo by im popularności nie przyniósł, a Diablo pewnie by miało
beznadziejnie
> chorą fabułę. Lepiej niech Blizz obniży ceny swoich gier, niż wymyślanie nowej maszynki
pieniędzy.
> Chociaż, że Blizz robi super gry to straszna z nich komercha :/.

Przesadzasz. Film WarCraft mógłby mieć kilka epizodów, a pierwszy z nich zaczynałby się wstępem
ala Władca Pierścieni. Świat jest na tyle dobry, że wystarczyłoby zrobić film o pladze, Arthasie
i już był by sukces. Teraz jak przypominam sobie kampanię ludzi i filmik gdy Arthas zabija
króla to łezka się kręci. ;)

StarCraft - świetne universum, zerbać wszystko do kupy i genialna fabuła na film. Jim Rynor,
Kerrigan - świetni bohaterowie z niezłą historią.

Diablo - tu jest najgorzej, bo jak stworzą coś typu Armia Boga to się powieszę. Poprostu nie
zrobią filmu na podstawie gry tylko na podstawie universum WarCrafta, Stara lub Diablo.


Tak, ale jak film będzie jak z tych zdjęć, które ktoś tu wklejał to podziękuje. Sorki, ale to jakaś parodia :). Orki mają typowe maski teatralne, a obsada też nie zaciekawa. No, chyba, że wyjmą trochę kasy z portfela i zbiorą dobrą załogę, ale mam wrażenie, że są bardzo skąpi.
A co do STarcrafra - pomysł jest świetny, ale Blizzard takiego filmu nie zrobi. Oni mają po prostu swoje myślenie. Więcej kasy, więc wody z mózgu. Bardzo jestem ciekawy jakby taki prob wyglądał albo goon :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 22:12, el-coyote napisał:

Tak, ale jak film będzie jak z tych zdjęć, które ktoś tu wklejał to podziękuje. Sorki, ale
to jakaś parodia :). Orki mają typowe maski teatralne, a obsada też nie zaciekawa. No, chyba,
że wyjmą trochę kasy z portfela i zbiorą dobrą załogę, ale mam wrażenie, że są bardzo skąpi.

A co do STarcrafra - pomysł jest świetny, ale Blizzard takiego filmu nie zrobi. Oni mają po
prostu swoje myślenie. Więcej kasy, więc wody z mózgu. Bardzo jestem ciekawy jakby taki prob
wyglądał albo goon :D.


Nieno przecież te zdjęcia to ktoś sobie zrobił dla jaj. Tak myślę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 08:10, Galadin napisał:

Nieno przecież te zdjęcia to ktoś sobie zrobił dla jaj. Tak myślę. ;)


Ciezko powiedziec bo te zdjecia były na jednum z lepszych serwerów ale nigdy nic nie wiadomo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisja patrze sobie na serwis Filmweb i widze ze w 2008 wyjdzie film "Untitled Warcraft Project" http://www.filmweb.pl/Film?id=334999 tylko niestety poza data pordukcji i kilku informacji jest nie wiele ale przynajmiej wiemy że film jest w podukcji i teraz miejmy nadzieje ze wyjdzie z tego kawał dobrego kina takie jak alaa gry Blizzarda :D:D ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Diablo nakręcić? Rzezanina przez półtorej godziny. Starcrafta? Bezczeszczenie mistrza. Warcraft? No może może, chociaż wątpię by im wyszło coś lepszego od radosnego fantasy vide LotR.

Ale cóż, pracę będę śledził na bieżąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał, żeby ten film wyglądał tak, że Blizzard sam się za niego weźmie i będzie wyglądał tak jak filmiki w SC czy WC. Czyli nie ma aktorów itd tylko grafika komputerowa. Moim zdaniem byłoby to dużo lepsze. Obejrzyjcie filmik kończący kampanie ludzi w W3, wtedy gdy wraca Arthas i zabija ojca. Będzie jasne o czym mówie :- ) Dla mnie cud, miód i orzeszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starcraft mógłbybyć ciekawym filmem. Tacy sensowniejszi Żołnierze Kosmosu:D. przyłączam się do głosu o film animowany. Wtedy byłoby mniejsze zmartwienie o stratę klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 21:17, Feno napisał:

Ja bym wolał, żeby ten film wyglądał tak, że Blizzard sam się za niego weźmie i będzie wyglądał
tak jak filmiki w SC czy WC. Czyli nie ma aktorów itd tylko grafika komputerowa. Moim zdaniem
byłoby to dużo lepsze. Obejrzyjcie filmik kończący kampanie ludzi w W3, wtedy gdy wraca Arthas
i zabija ojca. Będzie jasne o czym mówie :- ) Dla mnie cud, miód i orzeszki.


tak by chciał kazdy :> ale Blizzard nie ma na to czasu i ludzi :> ale mysle ze z tej porukcji naprawde coś wyjdzie a nie jakas szmira :> zreszta pozyjemy to zobaczymy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niemam nic przeciwko filmą na poctawie gier Blizzarda, jeśli zabiora zię za niego sami ludzie od Blizzarda, film jakości intra do WoWa i pod szkrzydłami samego Blizzarda mógłby coś tam zdziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja, nie powiem, ciekawa, ale mam takie wrażenie, trochę chyba mało znacie się na przemyśle filmowym. Primo: obecnie na ekranach obserwujemy spektakularną klęskę "Eragorna" i zadna to dziwota. Kiepska powieść, zatem i ekranizacja nie mogła być lepsza. A dla Blizzarda to sygnał i ewentualnych producentów, że z takimi projektami trzeba uważać. Secundo: Blizzard tworzy gry, a nie zajmuje się kręceniem filmów, a to ogromna różnica. Stworzenie nawet najbardziej genialnych wstawek filmowych czy to do Warcraftów, czy Diablo, nie jest tym samym, co stworzenie pełnometrażowego kinowego filmu. I kosztuje gigantyczne pieniądze. Obecnie koszt nakręcenia filmu "animowanego" sięga około 50 mln dolarów. Jeśli myślicie, że Blizzard, ot tak, sobie wypruje z konta taką kwotę... jesteście w błędzie. A co do możłiwości ekranizacji "aktorskiej". Bez wątpienia macie rację: najważniejszy jest scenariusz, tylko że - co dokładnie chcielibyście oglądać na ekranie? Hm? Wierną adaptację wątków podejmowanych na przykład w Warcraftach? A może historię zainspirowaną stworzonym światem? Bo wiecie, odpowiedź na to pytanie jest zasadnicza. Największą przeszkodą w ekranizacjach gier, o których mówimy, jest ich bogactwo, nie tylko wątków i historii, ale także scenerii, detali itp. I na zakończenie, dokładnej lokalizacji tego cytatu Wam nie podam, zwyczajnie, nie pamiętam, ale ktoś już kiedyś policzył wstępny budżet ekranizacji, bodajże chodziło właśnie o Warcrafta, i wyszła kwota 150 mln $. I myślę, że to kończy dyskusję. A tak na marginesie, oj chętnie, bardzo chętnie, pooglądałbym sobie Diablo, Warcrafta, a nawet Starcrafta na dużym białym ekranie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za ekranizacją np. Władcy Klanów, albo Dnia smoka w wersji aktorskiej. Książek z diablo nie czytałem, więc nie wiem czy są ciekawe. A filmów nie musiał by kręcić Blizzard. Oni mogli by tylko sprzedać licencje na film i "pozwolić" go nakręcić komuś innemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 02:11, Andrejew napisał:

Ciekawa dyskusja, nie powiem, ciekawa, ale mam takie wrażenie, trochę chyba mało znacie się
na przemyśle filmowym. Primo: obecnie na ekranach obserwujemy spektakularną klęskę "Eragorna"
i zadna to dziwota. Kiepska powieść, zatem i ekranizacja nie mogła być lepsza. A dla Blizzarda
to sygnał i ewentualnych producentów, że z takimi projektami trzeba uważać.


Lol? Nie można wiele oczekiwać po książce 15-sto latka, zresztą i tak jest sławny.

Dnia 25.12.2006 o 02:11, Andrejew napisał:

ale ktoś już kiedyś policzył wstępny budżet ekranizacji, bodajże chodziło właśnie o Warcrafta, i wyszła kwota > 150 mln $. I myślę, że to kończy dyskusję.


Na Władcę Pierścieni na 3 części wydano ~270mln $, po 90 na każdą część. Licząc że wszystko się zwróciło z ogromną nawiązką, to film Blizzarda niechby nawet kosztował te 200mln $ - zwróci się podwójnie. Wystarczy logo Blizzard na filmie. ;) Już się nie mogę doczekać! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi wciąż marzy się film StarCraft... zobaczyć mały, niewielki posterunek Ludzi otoczony przez hordę zerglingow, hydralisków i mutalisków.. Jezuuuu, co to by było ! : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 16:43, WorldWar3PL napisał:

A mi wciąż marzy się film StarCraft... zobaczyć mały, niewielki posterunek Ludzi otoczony przez
hordę zerglingow, hydralisków i mutalisków.. Jezuuuu, co to by było ! : )


Jakby tak popatrzeć, to Władca Pierścieni wybił wszystkie filmy i został królem z serii fantasy. Przydałby się dobry film SF, bo Gwiezdne Wojny to już nie te lata. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem te zdjęcia to myślałem że padne. Chodzi mi o te z chińskiego filmu!!! Dawno nic mnie tak nie rozbawiło! Normalnie ręce ( i nie tylko ) opadają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepszym filmem z blizzarda bylby starcraft. zrobil by furrore. pomyslcie ile samych fanow starcrafta by przyslo na ten film... ja juz w stara nie gram ale nadal jestem jego fanem (cala sciana jest obwieszona roznymi ,,obrazami''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 12:03, AloneInTheDark. napisał:

moim zdaniem najlepszym filmem z blizzarda bylby starcraft. zrobil by furrore. pomyslcie ile
samych fanow starcrafta by przyslo na ten film... ja juz w stara nie gram ale nadal jestem
jego fanem (cala sciana jest obwieszona roznymi ,,obrazami''''

Sami fani nie zwróciliby nawet kosztów produkcji. To by musiał być epicki film, ale kiepsko to widzę. Czytałem ksiażki na podstawie Starcrafta i muszę powiedzieć, że były żenująco prostackie, więc po filmie bym się nic więcej nie spodziewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować