Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Neverwinter Nights 2 - rozszerzamy zawartość edycji premierowej!

59 postów w tym temacie

CO to znaczy okrojona instrukcja !

Nie wyobrażam sobie, że kupuje np. Cywilizacje i dostaje okrojoną wersję instrukcji (pół civilopedii), to jest jakiś chory podział (w Cnega takich nie ma). Już wole żeby instrukcja byłą czarno-biała i pełna niż kolorowa i okrojona, na co komu ten kolor, to nie czasopismo z obrazkami.

Jak dla mnie to poradnik możecie poza tym dawać tylko w EK, też zbędna rzecz w Edycji Premierowej już lepiej doinwestować do instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 tez przypomniala niestety EK bardziej premierowa i to mnie wkurzyło bo mam EK i jest zbyt podobna ale jest ok tylko niech wyjdzie patcha 1,10 do gothica ale to nie ten temat:) pozdro i czekamy na nwn2!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do instrukcji. Najlepiej znać papierowy DnD i wtedy nie ma problemu, podręczników tam jest bardzo dużo, tylko drogie trochę ;) Ale jak się zna, to instrukcja nie jest potrzebna ;)

Ja tez zamówiłem EK i mam nadzieję,że tam też dodadzą coś fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 18:36, Woltus napisał:

Najlepiej znać papierowy DnD


a jeżeli ktoś nie zna papierowego, bo na sesjach woli grać w warhammera? ;]

Dnia 23.11.2006 o 18:36, Woltus napisał:

podręczników tam jest bardzo dużo


a wszystkie kiepściutko przetłumaczone ;] wersja by CDP jest jednak ZNACZNIE lepsza niż wersja by ISA... np. mądrość vs roztropność (z mędrca robi się chłopek-roztropek) albo orklin vs niedźwieżuk AKA bugbear ;]

Dnia 23.11.2006 o 18:36, Woltus napisał:

to instrukcja nie jest potrzebna


dla... 5...10% graczy? a reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heyboy > Jak to co? Nie rozumiem Waszego niezadowolenia (osób, które zamówiły sobie EK), przecież w tej droższej wersji jest zdecydowanie więcej gadżetów. A że dodali do "zwykłej" płytkę ze ścieżką dźwiękową to, co z tego? Bonus, który skusi jeszce bardziej graczy do zakupienia tegoż produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 17:54, KHRoN napisał:

i co z tego? wtedy też była wersja w PDF ;] a ja ani wtedy, ani teraz, nie mam zamiaru tracić
oczu na czytanie z monitora (mimo że mam LCD) - wolał bym usiąść gdzieś wygodnie z papierkową
wersją...

To z tego, że czasy się zmieniają, a BG było jednym z pierwszych dzieł CDP na taką skalę... :)

Dnia 23.11.2006 o 17:54, KHRoN napisał:

no o to mi chodzi - to akurat było wycięte ;)

W mojej wersji instrukcji to jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 19:50, PolishWerewolf napisał:

To z tego, że czasy się zmieniają, a BG było jednym z pierwszych dzieł CDP na taką skalę...


to znaczy co...? O_o Cenega potrafi wydrukować i pełną instrukcję i pełen poradnik, a CDP od czasów baldura już nie...?

Dnia 23.11.2006 o 19:50, PolishWerewolf napisał:

W mojej wersji instrukcji to jest ;)


nie pamiętam akapit-w-akapit co było w mojej, to było tyle lat temu... O_o już nawet nie mam tego NWN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 20:08, KHRoN napisał:

to znaczy co...? O_o Cenega potrafi wydrukować i pełną instrukcję i pełen poradnik, a CDP od
czasów baldura już nie...?

Wychodzi na to, że czasami. Jednak nie spierajmy się o grubość instrukcji :)

Dnia 23.11.2006 o 20:08, KHRoN napisał:

nie pamiętam akapit-w-akapit co było w mojej, to było tyle lat temu... O_o już nawet nie mam
tego NWN...

Ja posiadam właśnie tylko to wydanie NWNa. I z instrukcji jestem zadowolony. Jednak w Diamentowej edycji znowu została okrojona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 20:10, PolishWerewolf napisał:

Wychodzi na to, że czasami


zawsze...?

Dnia 23.11.2006 o 20:10, PolishWerewolf napisał:

Jednak nie spierajmy się o grubość instrukcji :)


mam wrażenie że jakby nie Cenega, to CDP dawał by do premierowych wydań instrukcje w PDF na płytce, tak jak zaczął robić w ekstra klasyce i platynie... a potem nagle bah i mamy i tu i tu drukowane (ale chyba i tak okrojone) ;]

tak samo było z poradnikami :P najpierw były na płytach (o ile były) w PDF, teraz są drukowane... przypadek? ;]

Dnia 23.11.2006 o 20:10, PolishWerewolf napisał:

Jednak w Diamentowej edycji znowu została okrojona.


znowu znaczy "bardziej" czy "w ogóle"...? bo już w wydaniu premierowym wydrukowane było mniej niż połowa całej instrukcji... instrukcja do dodatku do baldura była grubsza... -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 20:16, KHRoN napisał:

zawsze...?

Nie mam wszystkich gier, więc nie jestem w stanie tego ocenić.

Dnia 23.11.2006 o 20:16, KHRoN napisał:

mam wrażenie że jakby nie Cenega, to CDP dawał by do premierowych wydań instrukcje w PDF na
płytce, tak jak zaczął robić w ekstra klasyce i platynie... a potem nagle bah i mamy i tu i
tu drukowane (ale chyba i tak okrojone) ;]

Nie mam z Cenegi nic nowszego od Sacreda... :)

Dnia 23.11.2006 o 20:16, KHRoN napisał:

tak samo było z poradnikami :P najpierw były na płytach (o ile były) w PDF, teraz są drukowane...
przypadek? ;]

Odpowiedź linijkę wyżej.

Dnia 23.11.2006 o 20:16, KHRoN napisał:

znowu znaczy "bardziej" czy "w ogóle"...? bo już w wydaniu premierowym wydrukowane było mniej
niż połowa całej instrukcji... instrukcja do dodatku do baldura była grubsza... -_-''

Była. Jednak to i tak jest połowa mojej obecnej. Nie ma opisów klas prestiżowych, atutów jakie dochodza w dodatkach, czarów jakie dochodzą. A więcej obecnie nie pamiętam, musiałbym iść do znajomego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw.

W NWN2 w kampani sa przeploty piosenek... tzn w kampani sa uzywane utwory z NWN1 i jest to fajne rozwiazane, choc niektore dzwieki mogłby byc nowe, albo dodac jakies nowe do listy... bo dzwieki czarowania juz mnie znudzily w NWN1...

Ale nie o tym zamierzałem napisac...

Czy wam tez sie wydaje, ze bodajze 1 track z tej listy jest z BG2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie mi to nie bardzo sie kojarzy, ale moze ma to zwiazek z tym ze przelazlem bg 2 10 razy na wersji premierowej, a jak odpalilem sage BG to od razu jakby polepszona muzyke zauwazylem, ale tej juz tak dobre nie pamietam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam przesadzacie, ja tam rzadko kiedy korzystalem z instrukcje czy poradnika, otwieralem pudelko, wkladalem plyte, instalowalem gre i gralem, a wszystkie dowiadywalem sie w trakcie gry ! Wiec mi to rybka, czy bedzie 80 stronnicowy poradnik czy 300 stronnicowy, komu chce sie to czytac :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 22:16, Matrusek napisał:

komu chce sie to czytac :D ?


to że Ty stronisz od czytania, to nie znaczy że nikt tego nie czyta... bo np. ja (i nie tylko ja) czytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja czytam instrukcje itp gdy nie mam jak grac (jade autobusem , nudna lekcja wyjazd) no i wtedy zeby tak sie z klimatu nie wybic to biore instrukcje itp i czytam....aczkolwiek wkurzaja mnie czarnobiale i cienkie instrukcje (gdzie katalog grubszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 17:12, PolishWerewolf napisał:

Ehh.... Czyli podstawowa edycja coraz bardziej zaczyna EK przypominać.... Nie pasuje mi to
:/

Poczekaj na pełną zawartość EK - zmienisz zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 18:22, marihuana662 napisał:

Gothic 3 tez przypomniala niestety EK bardziej premierowa i to mnie wkurzyło bo mam EK i jest
zbyt podobna ale jest ok tylko niech wyjdzie patcha 1,10 do gothica ale to nie ten temat:)
pozdro i czekamy na nwn2!


Jasnę Amulet, Księga indywidualnie numerowana , Płyta z muzyką, Album a4 w twardej oprawie, mapa najeszcze lepszym papierze niż kredowy - tak zdecydowanie zblizony pakiet podstawowy do kolekcjonerki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować