Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Pochwal się swoim pulpitem! (temat ogólny o upiększaniu tego co na monitorze widać)

12531 postów w tym temacie

Nie mogę ciągle znaleźć jakiś fajnych ikon to cały czas jadę na tych samych...
Tamten poprzedni pulpit mi się bardziej podobał. A wam?
Oczywiście minimalistycznie bez bajerów, chociaż rainmeter by sie przydał, gdyby nie to, ze tak tragicznie od tego wszystko zwalnia. Kurna, 4GB RAMu, dwujajowy procesor i jeszcze zwalnia przy głupim programie...

Nie wie ktoś czy na object Docku, albo rocket docku można zapisać zestawy ikon, tak jak kompozycje na Windzie?

20100614101011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 10:11, Markush napisał:

Nie mogę ciągle znaleźć jakiś fajnych ikon to cały czas jadę na tych samych...

Nie mów, że na stronie RocketDocka czy gdzieś nie możesz znaleźć fajnych ikon :P Moja kolekcja ikon urosła już do 50 MB i ponad 800 sztuk - z tym, że ja lubię różne, kolorowe, nowoczesne ikony bardziej, niż zestawy, choć i takich parę się znajdzie.

Dnia 14.06.2010 o 10:11, Markush napisał:

Tamten poprzedni pulpit mi się bardziej podobał. A wam?

Ładny w swojej minimalistyczne kategorii. Stonowany, przejrzysty pulpit w ciemniejszej karnacji to jeden z moich ulubionych typów. Zależnie od dnia, czasem sobie taki składam.

Dnia 14.06.2010 o 10:11, Markush napisał:

Oczywiście minimalistycznie bez bajerów, chociaż rainmeter by sie przydał, gdyby nie
to, ze tak tragicznie od tego wszystko zwalnia. Kurna, 4GB RAMu, dwujajowy procesor i
jeszcze zwalnia przy głupim programie...

To coś chyba masz nie tak z systemem - też ma dwa rdzenie, 4GB pamięci - system działa błyskawicznie i tak też się uruchamia - kwestia 4 sekund od chwili wczytania pulpitu po zalogowaniu do załadowania się docka, Rainmetera i Sidebara.

Mój pulpit po lekkim tuningu. Drugi screen po to, by pokazać IMO absolutnie najlepszy Visual Style, jaki udało mi się znaleźć. Stawiam na zmianę przycisku start, kolory, finezyjne czcionki i duże zegary, bom ślepy ;)

20100614112439

20100614112448

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 11:25, Siriondel napisał:

Nie mów, że na stronie RocketDocka czy gdzieś nie możesz znaleźć fajnych ikon

Nie lubię takich oczoje*nych trójwymiarowych, błyszczących, kolorowych ikon. Poza tym nigdy nie mogę znaleźć ikon do wszystkich programów i folderów, które chce mieć na docku. W tym zestawie mam tego hoho i jeszcze więcej.

Dnia 14.06.2010 o 11:25, Siriondel napisał:

To coś chyba masz nie tak z systemem

Ja mam Vistę - i wszystko stało się jasne. Tzn. nie to, ze system się długo włącza i przymula, ale jak włączę do tego PES''a to obraz leci 10 klatek na sekundę.

Dnia 14.06.2010 o 11:25, Siriondel napisał:

Mój pulpit po lekkim tuningu.

Jak dla mnie za duzo tego wszystkiego, takie kolorowe to i tak... różnie. Ale gdyby te wszystkie bajery były w jednym stylu (np. tym kolorowym glow''ie, czy jak to nazwać) to by było świetnie.
Po kiego Ci dwa mierniki RAMu i zużycia procka? :-)

Pulpitowy kolaż taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 11:25, Siriondel napisał:

Mój pulpit po lekkim tuningu. Drugi screen po to, by pokazać IMO absolutnie najlepszy
Visual Style, jaki udało mi się znaleźć. Stawiam na zmianę przycisku start, kolory, finezyjne
czcionki i duże zegary, bom ślepy ;)


Byłbym Ci wdzięczny za wrzucenie tapetki :) [tutaj lub w temacie Tapety] Jeśli masz w innej rozdzielczości, to również nie odmówię ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 11:42, Markush napisał:

Nie lubię takich oczoje*nych trójwymiarowych, błyszczących, kolorowych ikon. Poza tym
nigdy nie mogę znaleźć ikon do wszystkich programów i folderów, które chce mieć na docku.
W tym zestawie mam tego hoho i jeszcze więcej.

Heh, z tymi oczoje*nymi i trójwymiarowymi to bez przesady, ale kolorowe i szczegółowe ikony w wysokiej rozdzielczości lubię jak najbardziej.
Co do braku ikon do wymaganych elementów na dock - punkt dla Ciebie :) Ja tam się wkurzyłem, wrzuciłem wszystkie skróty do programów do jednego folderu i stworzyłem w docku rozwijane menu. Problem z głowy jest, funkcjonalność zachowana. Poniżej screen jak to u mnie wygląda.

Dnia 14.06.2010 o 11:42, Markush napisał:

Jak dla mnie za duzo tego wszystkiego, takie kolorowe to i tak... różnie. Ale gdyby te
wszystkie bajery były w jednym stylu (np. tym kolorowym glow''ie, czy jak to nazwać)
to by było świetnie.

W sumie to i tak mało przy tym, co ludzie robią z Rainmeterem ;) W zasadzie tutaj est tylko zegar, przycisk Start na wierzchu, bo normalnie taskbara mam ustawionego na autoukrywanie, CPU + RAM, kosz i skrót do dysków. Po prostu wszystkie jest duuuże - musi takie być, bo bym nie widział :P Dodatkowo data jest znacznie większa niż oryginale, bo - polskie nazwy miesięcy i dni są dłuższe i po tym jak przetłumaczyłem z angielskiego - zajmuje więcej miejsca na pulpicie. Zastanawiam się nad zmianą na wersję cyfrową.
Bajery w jednym stylu? Ów glow o którym mówisz (chyba :P) pochodzi stąd:
http://tnij.org/g75y
ale reszta skórki to niestety głupoty, których nie potrzebuję, jakiś miernik sieciowy, pokaz obrazków, czy ten dziwny dock. Zawsze szukam kompromisu między estetyką a praktyką.

Dnia 14.06.2010 o 11:42, Markush napisał:

Po kiego Ci dwa mierniki RAMu i zużycia procka? :-)

Ten z lewej wygląda, z tego po prawej korzystam ;) Po prostu te prędkościomierze pochodzą z tak kozackiej skóry do Rainmetera, że nie mogłem się powstrzymać, ale pracuję nad jakimś rozwiązaniem ;)

Dnia 14.06.2010 o 11:42, Markush napisał:

Pulpitowy kolaż taki.

Coś w tym jest, co mówisz - ale, wiesz, wydaje mi się, że Rainmeter jest ładnie zgrany, jak na ilość użytych skórek, ale tapeta troszkę miesza. Mi akurat ta się podoba, ale nawet ona jest elementem pokazu slajdów z kompozycji. Pół godziny później była już inna, bardziej "neutralna".

@Magok
Ot zwykły dock, taki jak u Markusha, tyle że w innymi miejscu i z innymi ikonami. No i Markush ma chyba RocketDocka, ja tam wybrałem Nexus.

@cubbek
Przejrzę czeluście dyskowe i wrzucę do tapet za niedługo. Wypatruj w temacie, jeżeli coś napisałeś tam kiedyś, spróbuję odpowiedzieć na którego Twojego posta.

@Peter_Fersin
Zgoda, jednak pogodę mam ze względów wyłącznie praktycznych. A różne skórki do Rainmetera są dla mnie nie do konfiguracji dla mojej lokalizacji, albo korzystają z jakichś dziwnych witryn pogodowych, albo nie da się przekonfigurować, albo nie potrafię. Z windowsowym gadżetem nie mam problemów, wpisuję "Pruszków" i hop - mam co trzeba, więc niestety zostaje.

No i screen, jak rozwiązałem problem ikon do docka :)

20100614142230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 14:23, Siriondel napisał:

@cubbek
Przejrzę czeluście dyskowe i wrzucę do tapet za niedługo. Wypatruj w temacie, jeżeli
coś napisałeś tam kiedyś, spróbuję odpowiedzieć na którego Twojego posta.


Wielkie dzięki za wrzutkę tapety w odpowiednim temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 14:23, Siriondel napisał:

Ja tam się wkurzyłem,
wrzuciłem wszystkie skróty do programów do jednego folderu

Też tak kiedyś zrobiłem. Ale w końcu zrezygnowałem jak znalazłem tą moją paczuszkę ikon.

A i wgrałem sobie ponownie Rainmetera i nie jestem zadowolony. Zużywa niby tylko 14MB RAM''u, ale strasznie niestabilnie to działa cały czas się zacina i w ogóle... Muszę znaleźć coś innego. Albo po prostu coś wykombinować.

20100614161627

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 16:40, deif33 napisał:

Można prosić o tapetkę?

Oczywiście, że można, wrzucę już tutaj, bo mam pod ręką akurat. Rozumiem, że chodzi o liść, jeżeli nie, to myszkę w szklance masz w temacie "Tapety".
Uwaga - kosmiczna jakaś rozdzielczość. O dziwo na pulpicie 1028x1024 wygląda idealnie ;)

20100614164941

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nieciekawy przycisk Start (taki "klasyczny", co kłóci się z tapetą) i ikonki z docka niepasujące IMO do klimatu Twojego desktopa. Taskbar zaś fajny, ale tapetą pozamiatałeś doszczętnie, głównie dzięki kolorystyce, ale design oczywiście również rewelacyjny. Uwielbiam tapety stonowane, mało krzykliwe, ale oryginalne :)
Pulpit w stylu klasycznego, minimalistycznego, acz praktycznego customizera. Mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 17:20, Siriondel napisał:

Troszkę nieciekawy przycisk Start (taki "klasyczny", co kłóci się z tapetą) i ikonki
z docka niepasujące IMO do klimatu Twojego desktopa.


Jakiego docka ?? Bo ja żadnego tam nie widzę :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej tapecie jest słuchawka-kibel-wyspa z wielkim zakręconym penisem, który sika do swojego nosiciela?
Ten kto to wymyślił musiał mieć niezły łeb, albo dużo igieł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 21:32, Piter_Fersin napisał:

Jakiego docka ?? Bo ja żadnego tam nie widzę :D

Ech, to to nie dock? :P I właśnie dlatego, dlatego u mnie wszystko musi być większe... :P Człowiek w wieku 21 lat ma problemy nawet z okularami na nosie... mój fail.
Ale i tak jest ładnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować