Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Acrobat niebezpieczny dla użytkowników Internet Explorera

28 postów w tym temacie

de99ial

Luki w module ActiveX programów Adobe Acrobat oraz Adobe Reader w wersjach od 7.0.0 do 7.0.8 umożliwiają wykonanie zdalnego kodu i przejęcie kontroli nad komputerem. Błędy zlokalizowane w kontrolce ActiveX (plik AcroPDF.dll) zostały ocenione jako krytyczne.

Przeczytaj cały tekst "Acrobat niebezpieczny dla użytkowników Internet Explorera" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 sposoby:
1.Nie włazić na takie strony.
2.Odinstalować Acrobat i zainstalować starszą wersję.
3.Odinstalować Exprolera a zainstalować Firefoksa albo Operę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że niebezpieczeństwo zagraża tylko osobom używającym IE... Ja już daaaawno temu przerzuciłem się na Firefoxa i bardzo jestem z niego zadowolony :)

Swoją drogą, kto wypuścił na światło dzienne program z takimi dziurami... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć po co używać wolnego, dziurawego i pamięciożernego Adobe Reader`a, jeżeli jest bardzo dobra alternatywa?

Jest nią Foxit Reader. Programik bardzo szybki (zużywa minimalnie zasoby systemowe), mały (3,6 MB), niedziurawy, nie wymaga instalacji i jest całkowicie spolszczony.

http://www.foxitsoftware.com/foxitreader/foxitreader.zip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś korzysta z ie to nawet nie trzeba adobe readera żeby kontrole przejąć, starczy się zagapić i nie wyłączyć obsługi activex (skoro antywirusy online mają dostęp do dysku to wszelakiej maści szkodniki też)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe :D a odcinków moduy na sukces jest ponad 8000 w stanach :D a ja mam zaistalowane IE 7 i korzystam z avant browser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam IE od momentu, kiedy po raz pierwszy nie mogłem tego syfu włączyć [przez rozmaite wirusy oczywiście]. Było to mniej więcej 3 miechy po podłączeniu kompa do netu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 16:59, zwiezak napisał:

hehe :D a odcinków moduy na sukces jest ponad 8000 w stanach :D a ja mam zaistalowane IE 7
i korzystam z avant browser

czyli nadal z ie bo avant to tylko nakładka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 16:59, zwiezak napisał:

hehe :D a odcinków ! moduy ! na sukces jest ponad 8000 w stanach :D a ja mam ! zaistalowane ! IE 7
i korzystam z avant browser


Przeglądarka Avant Browser jest oparta na silniku Internet Explorer i w związku z tym "dziedziczy" błędy IE :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować