• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Temat ktorego tytulu nie wolno wymawiac

Pytanie

94 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

cdp wydalo do tej pory jednego patcha 1.11 za ktorego pozniej przepraszalo... w tamtym watku wypowiadalem sie o wiele ostrzej niz tutaj :) i jakos nikt z "niebieskich" czy moderatorow nie uznal tegoza lamane regulaminu :) hle hle hle :) innych patchy brak... nasz patch nieoficjalny zostal w koncuuznany za oficjalnego wiec daruj sobie wypowiedzi o czekaniu na patcha... gdybysmy mieli czegac to nie wiem na co bysmy sie doczekali

nie twierdze ze jestem nieomylny drogi Maslanko... twierdze ze sprzedawanie gry z plakietka Profesjonalna polska wersja jezykowa jest zwyklym oszustwem gdyz dodatek do heroes v jak i sama gra nie spelniaja tego zalozenia :)

no chyba ze uznamy tlumaczenie JohhnegoBravo za obowiazujace http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=12902&pid=31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 23:25, michal19 napisał:

Założę się że wielki polonizator i poszukiwacz błędów morthi, spolonizowałby grę tak że nie
chciałbym w nią za darmo grać. Powód jest prosty, nikt nie jest nieomylny, a jeśli morthi twierdzi
że on jest, to dyskusja jest zbędna.


Przecież nie chodzi o pomyłki, błędy, potknięcia tylko o CAŁE nie prztłumaczone fragmenty tekstu... Z całym szcunkiem ale to nawet ja bym lepiej spolonizował ;))

Ogólnie całe polskie wydanie jest lipne... Ni to pudełko ni to nie pudełko... A instrukcja wygląda jak zużyty kawałek papieru toaletowego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 23:25, michal19 napisał:

To możę zrobimy statystyki? I zobaczymy ile jest naprawdę, bo po postach niektórych można wnioskować
że jeden procent gry jest spolszczony.


Dlatego mówię, że w 99%bezbłędna, nikt nie jest nieomylny, ale żeby korekta nie wychwyciła nie przetłumaczonych biografi postaci to chyba coś nie tak prawda?
Wiesz głupio trochę by było, jakby cały zakres wyłapywania błędów po premierze zrzucić na graczy. W końcu już zapłacili.:/
Pozdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>/.../
- Przesadzasz i to grubo. Skoro gracze nie pisza poprawnych postow, dostosujmy do nich poziom polonizacji i zrobmy ja zle ?
Czekac na patche ? Jesli place za gre, oczekuje ze bedzie to gra w ktora bede mogl zagrac nie stekajac co chwila na jej jakosc, lub jakosc wersji jezykowej. CDP nie rozdawal HoMM graczom za darmo...
A jesli odbierasz innym prawo do krytyki jedynie dlatego, ze sam nie zrobilby tego lepiej... Jezdzijmy psujacymi sie samochodami i mieszkajmy w walacych sie domach, bo sami tez ich lepiej nie wykonamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 23:28, Dowodca_Pawel napisał:

Jak mówiłem w poprzednim topicu, oszczędź wstydu waćpanie.


Przepraszam żę się tu dopisuję, przepraszam żę ci wstyd przynoszę bo musisz pisać że prawię demagogię, i podawać argumenty w tym stylu. Postaram się oszczędzić ci następnym razem wstydu, a raczej sobie i nie będę siętu dopisywał.

Dnia 07.12.2006 o 23:28, Dowodca_Pawel napisał:

Nikt nie jest nieomylny, ale po pierwsze, biorą pieniądzę za pracę, a szczerze mówiąc, nie
po to płacę za PL wersję, żeby po kupnie "wsiąść się za robotę" patcha poprawiającego bugi


Hmm, a widziałeś grę w której czegoś takiego nie było. Właściwie czy widziałęś program, nie tylko grę?

Dnia 07.12.2006 o 23:28, Dowodca_Pawel napisał:

po drugie Panie Michale ;) sytuacja z wersją podstawową HoMM V wskazuje, że patch więcej zepsuje.
No i po trzecie, wiem, że można bronić ulubioną firmę, ale rób to panie z jakimiś argumentami,
a nie opierając się na demagogi ok? ;)


Przepraszam że ja się opieram na demagogii? Ja demonizuję, wyolbrzymiam, obrażam innych? (I to już od postawki). A wracając do argumentów, to zakładam że twoim argumentem jest zdanie "oszczędź wstydu waćpanie"? Kurcze muszę przyznać że nie mogę znaleźć kontrargumentu. Wygrałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Morthi, myślę, iż masz więcej w głowie od tej większości lizusów, która się tu panoszy ;)
Ja również jestem zawiedziony Profesjonalną Polonizacją Heros V(A może zacznijmy to nazywać Herosi potęgi i magii?) i w pełni cię popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 23:35, michal19 napisał:

Kurcze muszę przyznać że nie mogę znaleźć kontrargumentu. Wygrałeś.

tu w dziale poprawki masz liste argumentow
http://members.lycos.co.uk/homam/

jezeli od premiery gry nikt z tym nic nie zrobil i nie pisze dlaczego to cos jest tu nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 23:34, LifaR napisał:

>/.../
- Przesadzasz i to grubo. Skoro gracze nie pisza poprawnych postow, dostosujmy do nich poziom
polonizacji i zrobmy ja zle ?


Hahahhah, dobre :D
Ale też przesadzasz, bo gdyby polonizacje były takiej jakośći jak posty na tym forum, to ja bym kupował oryginalne gry w chinach, z tymi krzaczkami.

Dnia 07.12.2006 o 23:34, LifaR napisał:

Czekac na patche ? Jesli place za gre, oczekuje ze bedzie to gra w ktora bede mogl zagrac nie
stekajac co chwila na jej jakosc, lub jakosc wersji jezykowej. CDP nie rozdawal HoMM graczom
za darmo...


Tak ale za pewne cena zawiera koszty pisania patchó wi pomocy technicznej?
Jakoś nie stękałem na jakość podstawki HOMM5, a według ekipy nieoficjalnej to postawka była tragiczna.

Dnia 07.12.2006 o 23:34, LifaR napisał:

A jesli odbierasz innym prawo do krytyki jedynie dlatego, ze sam nie zrobilby tego lepiej...
Jezdzijmy psujacymi sie samochodami i mieszkajmy w walacych sie domach, bo sami tez ich lepiej
nie wykonamy...


Raczej odbieram innym prawo do twierdzenia że sami zrobiliby to lepiej, a tym bardziej prawo do twierdzenia że pewne osoby się nie nadają na swoje stanowiska (bardzo delikatnie to ująłem ). Nie sądze aby osoby to wypowiadające nadawały się bardziej (też bardzo bardzo to ująłem). Poza tym jest różnica między odbieraniem prawa do krytyki, a argumentowaniem, i wykazywaniem przesady, i to przesady -PRZESADY.

Jakoś nie jestem modem, pracownikiem CDP, żeby choć mieć narzędzie do odbierania komukolwiek praw do wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W tej dyskusji stoję z boku, a przynajmniej się staram. Z brakiem argumentów chodziło mi o to, że morthi ma argumenty, przedstawił gdzie są bugi. Tymczasem ty atakujesz personalnie go, nie odpowiadając w ogóle na jego argumenty, albo przywołujesz nonsensowne (jak ten o wersjach beta i chęci kupna).

Nie jestem za atakiem personalnym na CDP, jednakże mamy teraz system kapitalistyczny, i musimy się przyzwyczaić do tego, że klientowi zazwyczaj można więcej niż firmie w formie słownej.

To, że nikt nie jest nieomylny, to się zgodzę. Widzimy to po sytuacji z Medieval II, gdzie są bugi, i o dziwo, ja bronię CDP na forum totalwar.org.pl gdzie kilku użytkowników bezpardonowo nazwało spolszczenie tej gry żałosną, tymczasem nie jest. Sprawa się odwraca, gdy błędy są w bardzo widocznych miejscach, a taka sytuacja ma miejsce w tym przypadku.

Gdyby do Heroes V w szybkim tempie został wypuszczony patch poprawiający pomyłki, to zapewne nie byłoby tych 3 topiców, jednakże nie został, i niektórych użytkowników po prostu zdenerwował kolejny, źle spolszczony program. Czy to jest dla ciebie oczywiste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 23:35, michal19 napisał:



Myślałem, że wysuniesz jakieś mądre kontrargumenty ale widać, że wolisz pisać kolejne nic nie wnoszące posty ;)
(tak, tak zaraz się zacznie: ,, A ty to co robisz''''?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 23:40, morthi napisał:

czy profesjonalna polska wersja jezykowa oznacza pelna polonizacje? uwazam ze tak gdyz w przypadku
"niepelnej" mamy do czynienia z informacja "polonizacja kinowa"


Znowu zmieniasz pojęcia. Poprzednio zmieniłeś znaczenie określenia "wersja beta". Teraz chyba nie wiesz co znaczy polonizacja kinowa? Bynajmniej nie "niepełna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 23:42, michał26 napisał:

(tak, tak zaraz się zacznie: ,, A ty to co robisz''''?)


już nie zacznie się, bo nie zamierzam dyskutować z argumentem lizusostwa. Wiadomo czemu.

Natomiast dziwią mnie zawsze ludzie którzy nie podając żadnych argumentów, oskarżają o ich brak innych.Co ciekawe nie brakuje takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 23:41, michal19 napisał:

Jakoś nie stękałem na jakość podstawki HOMM5, a według ekipy nieoficjalnej to postawka była
tragiczna.


Tutaj się zgadzamy, bo też nie stękałem strasznie na HoMM5, ale nie ukrywam, byłem rozczarowany, po tym jak mówiono o największej lokalizacji w dziejach, zaś okazało się to przeciętnym spolszczeniem.

Choć tutaj nie jestem obiektywny, bowiem sam Heroes V mnie nie wciągnął, więc szybko go odstawiłem, dlatego zdaję się na zdanie morthiego, który siedział w HoMMV znacznie więcej ode mnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 23:12, skaybay napisał:

powiem tyle hero5 była jeśli pominąć polonizacje i tak była dość ciężkostrawna co widać nawet
po ilości patchy do tej gry wydanych lecz z najbardziej dołujacych bugów wylonić można:
patch 1.1 psuje polonizacje
bez patchy nie da sie ukonczyć gry(za bardzo przypakowany heros przeciwnika bodajże girlaen
w misji kampanii demonów
bez patchy nie ma porównania do trójki , w finalnej wersji(mam na myśli spatchowanie do najnowszej
wersji)
w wersji która trafiła do sprzedaży zaraz po premierze nie ma
- Galerii chwały
-jest mało map do multi i scenariuszy dla pojedynczego gracza

Dnia 07.12.2006 o 23:12, skaybay napisał:

-niskiego poziomu trudności
-szybkich walk w trybie multi przy grze 2 graczy na 1 kompie
-a do tego paru rzeczy innych o których pisanie byłoby stratą miejsca
a i zapomniałem o paromiesiecznej obsuwie która była winą dodatkowych testów i łatania wykrytych
przez nie błędów
PS jednak ogólnie heroes V polecam gdyż po spatchowaniu gra sie bardzo przyjemnie i gra wciaga
na wiele godzin
PPS
Powyższy tekst dotyczy heroes V bez dodatku o którym wypowiadać sie nie mogę z powodu braku
zaznajomienia z jego treścią
pozdrawiam Walgierza 3 do 1 że temat zostanie zamknięty przez najbliższą godzine


dobra przegrałem temat sie powolutku rozkręca jak wywnioskowałem z braku reakcji modków temat nie łamie też raczej regulminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 23:45, michal19 napisał:

> (tak, tak zaraz się zacznie: ,, A ty to co robisz''''?)

już nie zacznie się, bo nie zamierzam dyskutować z argumentem lizusostwa. Wiadomo czemu.

Natomiast dziwią mnie zawsze ludzie którzy nie podając żadnych argumentów, oskarżają o ich
brak innych.Co ciekawe nie brakuje takich.


Jedyny argument, jaki mógłbym podać, jest wklejenie twojej wypowiedzi, ale pomyślałem, że potrafisz korzystać z myszki i suwaka przesuwania. A skoro tak dzielnie bronisz CDp to powiedz co takiego wielkiego zrobiło w HV? (Jak narazie dyskusja wyglądała tak, że raczej zaprzeczałeś słowom morthiego niż wnosiłęś coś nowego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czyli uwazasz ze ta wersja dodatku jestwersja finalna a nie beta? hle hle hle coz...

to ze nie stekales na jakos podstawki to nie instaluj prosze cie patcha 1.3 ani 1.4 :) bo tam juz jest nasz nieoficjalny patch :) i nie instaluj patcha nieoficjalnego do dodatku... tylko graj z angielskimi boigrafiami bohaterow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 07.12.2006 o 23:49, morthi napisał:

tylko graj z angielskimi boigrafiami bohaterow....



Rozumiem ze Ty nie dal bys rady grac poniewaz biografie sa po angielsku czyli u ciebie z angielskim slabo to jak w takim razie przyczyniles sie do wydania nieoficjalnego patcha ??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2006 o 23:49, michał26 napisał:

A skoro tak dzielnie bronisz CDp to powiedz co takiego
wielkiego zrobiło w HV?

Nic wielkiego, i dobrze. Polonizacje nie mają być wielkie i kapiące złotem. Powinieneś ich wogóle nie zauważać. Jakby były czymś naturalnym, nie powinny ci przeszkadzaćw grze.
I nie bronię CDP, uważam że słowa morthiego są bardzo ale to bardzo przesadzone w stosunku do stanu faktycznego.

Dnia 07.12.2006 o 23:49, michał26 napisał:

(Jak narazie dyskusja wyglądała tak, że raczej zaprzeczałeś słowom
morthiego niż wnosiłęś coś nowego)


No wiesz co nowego mam wnieść? Nie ja zaczałem dyskusje więc nie będę nic nowego wnosił. Nie zamierzam powiedzieć że polonizacja sprawiła że H% jest bardziej po polsku niż język polski, bo nie o to chodzi. Reszta - Patrz wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tak... nie jestem w stanie grac w profesjonalna polska wersje jezykowa majac jeden z elementow gry (skladowy/bazowy) po angielsku - nie za to placilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować