Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Postępuje zgodnie z instrukcją zamieszczoną przy patchu na gram.pl. Kopiuję plik do głównego katalogu i włączam aktualizację, ale to nic nie daje mam podobny komunikat jak "Pan Prezes" kilka postów wyżej. Czy jest jakiś inny sposób na aktualizację patcha i czy ich instalacja jest niezbędna do gry na oficjalnym polskim serwerze, bo mnie cały czas wywala z gry kiedy próbuję grać w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 18:47, Pablor napisał:

Postępuje zgodnie z instrukcją zamieszczoną przy patchu na gram.pl. Kopiuję plik do głównego
katalogu i włączam aktualizację, ale to nic nie daje mam podobny komunikat jak "Pan Prezes"
kilka postów wyżej. Czy jest jakiś inny sposób na aktualizację patcha i czy ich instalacja
jest niezbędna do gry na oficjalnym polskim serwerze, bo mnie cały czas wywala z gry kiedy
próbuję grać w multi.


Spróbuj otworzyć patch WinRarem.Jeśli będzie pisało "Nieoczekiwany koniec archiwum" to znaczy że musisz ściągnąć go jeszcze raz przez np. DAP.Przynajmniej u mnie tak było. Jeśli to nie pomoże to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 18:47, Pablor napisał:

Postępuje zgodnie z instrukcją zamieszczoną przy patchu na gram.pl. Kopiuję plik do głównego
katalogu i włączam aktualizację, ale to nic nie daje mam podobny komunikat jak "Pan Prezes"
kilka postów wyżej. Czy jest jakiś inny sposób na aktualizację patcha i czy ich instalacja
jest niezbędna do gry na oficjalnym polskim serwerze, bo mnie cały czas wywala z gry kiedy
próbuję grać w multi.


A i jeszcze możesz spróbować odłączyć internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 19:28, MetaL2 napisał:

> Postępuje zgodnie z instrukcją zamieszczoną przy patchu na gram.pl. Kopiuję plik do głównego

> katalogu i włączam aktualizację, ale to nic nie daje mam podobny komunikat jak "Pan Prezes"

> kilka postów wyżej. Czy jest jakiś inny sposób na aktualizację patcha i czy ich instalacja

> jest niezbędna do gry na oficjalnym polskim serwerze, bo mnie cały czas wywala z gry kiedy

> próbuję grać w multi.

A i jeszcze możesz spróbować odłączyć internet.


Nic z tych rzeczy :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 22:55, scott napisał:

mam problem z tym najnowyszm patchem 1.06.980
mam wersję gry z platyny 1.06.972 i patch sciągnięty - (ktoś powiedział by wrzucić go do folderu
z grą i odpalić patchera) ale niestey nic się nie dzieje - patcher ściąga aktualizację dla


Trzeba go wrzucic do katalogu z grą ale w postaci .zip
Jeżeli nie działa aktualizacja to prawdopodbnie zip jest uszkodzony - sprawdx rozpakowując.
Generalnie patch ten 980 umozliwia gre na serwerze, ale zdaje sie nie mozna wyjśc z dzbana ;0 więc nie warto na razie instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem maila do Działu Pomocy Technicznej w sprawie poprawki polonizacyjnej dla posiadaczy edycji premierowych.Taką dostałem odpowiedź:


Witam,



W chwili obecnej przygotowujemy wspomnianą przez Pana poprawkę dla wersji premierowej gry Neverwinter Nights 2. Łatka ta powinna pojawić się w przeciągu 2 tygodnii.



Pozdrawiam.

Dziwi mnie to że w Platynowej Edycji łatka polonizacyjna już jest a my musimy czekać.Nie mogą po prostu zamieścić jej na ftp?? Czy Platynowa Edycja tak się różni od premierowej że trzeba innego patcha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadałem to pytanie w innym temacie, ale może ktoś mi tu pomoże.
Zamierzam kupić tę grę w wydaniu Platinium.
Czy ktoś gra na takiej konfiguracji: PIV 2,4 Ghz, 1 GB RAM, ATI 9800 Pro 128 MB (8 potoków)?
Jaki komfort gry? Czy patch 1.06 poprawia płynność, stabilność, itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 18:00, MetaL2 napisał:

Czy Platynowa Edycja tak się różni od premierowej że trzeba innego patcha??

Różni się tak bardzo jakby to były prawie dwie gry. Nawet sterowanie jest w zasadzie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 18:03, Uspatente napisał:

Jaki komfort gry? Czy patch 1.06 poprawia płynność, stabilność, itp.?

To jest konfiguracja minimalna, ale da się grać i obraz nie jest zły. Od wersji 1.03 ilość fps stale spada, ale bardzo niewiele, a w zależności od konfiguracji może nieco wzrosnąć.
Dopiero na kartach czteropotokowych takich jak 9600 i GF FX 57xx-59xx obraz bardzo szarpie i jakość musi być drastycznie gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Whoa, sterowanie w edycji Platynowej jest inne? Na czym polegaja roznice? I czy jest lepsze, czy gorsze :-) A jesli lepsze, to czy jest to jakis wbudowany mod do interfejsu, ktory mozna sobie sciagnac? (Ja i tak poki co gram z interfejsem BG...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 12:43, Elwro napisał:

Whoa, sterowanie w edycji Platynowej jest inne? Na czym polegaja roznice?

Głównie na tym, że możesz również biegać tak jak w innych grach cRPG, przez trzymanie przyciśniętego klawisza myszy. Dodano też możliwość dużo obszerniejszej konfiguracji sterowania.
W każdym razie co poprawka, to grzebano w sterowaniu. W przyszłym dodatku sterowanie również ma być zmienione. Autorzy po prostu od początku nie mieli na to dobrej koncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 13:42, Olamagato napisał:

Głównie na tym, że możesz również biegać tak jak w innych grach cRPG, przez trzymanie przyciśniętego
klawisza myszy. Dodano też możliwość dużo obszerniejszej konfiguracji sterowania.

OK, dzieki za informacje. Ale czy ja dobrze rozumiem - poprawione sterowanie maja nabywcy Platynowej Edycji, a nie maja go ci, ktorzy kupili wersje premierowa, nawet jesli zainstalowali poprawke 1.6? Zaraz sam sprawdze, pogralem troche przy uzyciu tego patcha ale wielkich zmian nie zauwazylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 16:03, Elwro napisał:

Ale czy ja dobrze rozumiem - poprawione sterowanie maja nabywcy Platynowej
Edycji, a nie maja go ci, ktorzy kupili wersje premierowa, nawet jesli zainstalowali poprawke

Identyczne wersje są identyczne, bez względu na wydanie. Po to są poprawki.
Na razie nie dotyczy to polonizacji, do której poprawka dla premierowej jest robiona, a w platynowej zrobiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 18:53, Olamagato napisał:

Identyczne wersje są identyczne, bez względu na wydanie. Po to są poprawki.

Tak myslalem (inaczej byloby... glupio), ale wolalem sie upewnic :-). THX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie będę zbyt oryginalny i pewnie dziesiątki razy już ktoś o tym pisał, ale jak widze takie oczywiste błędy w grach to aż ręce opadają.

To jest normalna kpina że ktoś wypuszcza do sprzedaży grę która ma tak zauważalne błędy jak przerywane i zacinające się rozmowy. Tysiące testerów testuje grę, a nikt nie zauważył że dialogi z kluczowymi postaciami fabuły przerywają się w pół zdania. W tym przypadku mówię o rozmowie Chandr na jej farmie niedaleko Highcliff. Rozmowa przerywa się w pół słowa, a gdy się wróci do rozmowy to owa niewiasta opłakuje swoją spaloną stodołę, która stoi nie naruszona, i przeklina jaszczuroludzi, którzy też jakby nigdy nic stoją sobie za domem z pochodniami i niewiadomo na co czekają. Może ten błąd nie blokuje fabuły, ale ośmiesza twórców. A fakt że przez tyle czasu nikt nie poprawił błędu też powiększa żenadę.
Nie wiem ile „zaniedbania” przy wydawaniu gry to zasługa CDP, ale domyślam się że nie mała, że nasze genialne tłumaczenie tak „dobrze” wpływa na grę. Co prawda w przypadku NWN2 trudno mi określić ile to sprawka CDP podczas tłumaczenia, a ile błedy samych twórców, jednak patrząc na dotychczasowe osiągnięcia CDP wnioskować można że nie mały. Mówiąc o dotychczasowych mam na myśli dodatek do NWN1 o nazwie „KingMaker”. No ja wiem że jak się coś kupuje za 20PLN to się nie ma co spodziewać cudów, ale to już była kpina ze strony CDP. O ile sam „Kingmaker” był jeszcze znośny i sporadycznie pojawiały się teksty po angielsku, to czym w „las” tym gorzej. W „ShadowGuard” do rzadkości nie narażały teksty po angielsku. No ale szczytem szczytów był „The Witch''s Wake”. Tam już większość dialogów się przerywała, a jak już podczas rozmowy trzeba było wykonać jakiś test umiejętności, to już nigdy to dobrze nie działało. I o ile twórcy porobili jakieś nowe skrypty zmieniające nieco mechanikę gry, to o tyle CDP wszystkie te skrypty „pokopała” przez co żaden nie działał poprawnie, a wręcz nie działał w ogóle, przez co moduł był nie do grania. A najlepsze jest to że wszystko robili na akord, bo wystarczyło by żeby jedna osoba dobrze przetestowała grę, to by się uniknęło problemu. Ale sądząc po błędach to po tłumaczeniu nikt chyba tej gry nie włączył, tylko do pudełka i na półkę sklepową. Po prostu wstyd i hańba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem sobie Platynową Kolekcję NWN2 i mam problem z zamieszczonym tam Patchem 1.06. Mianowicie w trakcie instalacji łatki wywala mi błędy, że nie może jakiegoś tam pliku (tylko jednego tym razem - patrz dalej) zaktualizować. Dałem opcję ignoruj i jak narazie jest dobrze. Znaczy się gram i nie widzę jeszcze żadnych problemów. Grę i łatkę przeinstalowywałem kilka razy (ba, nawet format dziś zrobiłem -wszystkich dysków) i za każdym razem wychodził ten błąd przy Patchu. Do tego nigdy z tym samym plikiem, a nawet czasem z kilkoma/kilkunastoma. Dodam jeszcze, że nie ma znaczenia czy ściągnąłem tego patcha z sieci, czy skopiowałem go z płyty, czy instalowałem bezpośrednio z płyty. Moja konfiguracja komputera to: AMD Athlon 64 +3200, MSI 7600GS, 1.5 GB Ram. Dysk C: 40GB, Dysk D: 120 GB - więc na brak miejsca na pewno narzekać gra nie może. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wreszcie, po 9 miesiacach od kupna, NWN2. Zupdatowalem grę do najnowszej wersji, właczam i co to? Nadal jakaś kobieta na początku gry mówi męskim głosem? Wojownik wspomina coś o czarach? Atakujące krasnoludy krzyczą jak coś_co_na_pewno_nie_jest_kranoludem? I tu moje pytanie, czy to ja mam problemy z aktualizacją tej gry, czy CDP do teraz tego nie naprawił? Przyznam, że kilka razy reinstalowałem grę, bo na prawdę nie mogłem w to uzwierzyć, że pomylone dzwięki nie zostały przez tak długi okres, od czasu premiery, poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten patch w platynowej kolekcji to kpina, siedziałem nad tym koło 2-3 h użerając się z błędami... ale w końcu udało mi się zainstalować. Pomijam fakt że nie spotkałem się z tym żeby jakikolwiek instalator potrzebował tyle miejsca na pliki tymczasowe na dysku C. Oczywiście nie można było ręcznie patchować bo po co by miał aktualizator działać ? Ale co tam, to CDP i Obsidian to czego ja się spodziewałem :]

btw. toolset o wiele gorszy niż w jedynce, sterowanie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam poważny problem z moją grą. Neverwinter w najnowszej wersji 1.06 ORYGINALNY. Dawniej, kiedy nie był spatchowany działał bez zarzutu. Teraz pojawia się następujący problem: Tuż po obaleniu twierdzy Gariusa Czarnego włącza się sekwencja z Aldanonem, Brelainą oraz Zjeave. Gdy tylko githzeraika przyłącza się do drużyny i pojawia się ekran wyboru członków, gra się okrutnie zawiesza. Po przeinstalowaniu gry problem nie znika. Chciałem cofnąć aktualizacje, ale wtedy save się w ogóle nie odczytuje. Nie zamierzam zaczynać gry od nowa po kilkudziesięciu godzinach. Jest to ze strony gry bardzo brutalne i nieuprzejme. Jeśli ktoś ma pojęcie jak można jeszcze uratować moją postać, będę dźwięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować