Zaloguj się, aby obserwować  
rps1

proszę o pomoc, czy jest jakaś łątka która usuwa ten błąd w icewind dale 2?

7 postów w tym temacie

pierwszy raz grałem w icewind dale jakieś 3-4 lata temu i chciałbym wrócić do tej gry mimo jej nierealistycznego systemu ad&d ponieważ jest ona osoadzona w ciekawych realiach i jest dosyć grywalna-po prostu grając w nią pamiętam że czerpałem z tego przyjemność. Jednak powrót do niej mogą mi uniemożliwić pewne rażące błędy które są niedopuszczalne w takiej grze: w icewind dale 2 jest taki głupi błąd: można w dowolnym momencie gry wyeksportować postać w raz z ekwipunkiem a potem w niemal każdej chwili można ją zaimportować do gry wraz z ekwipunkiem: nie dość że pozwala to na kopiowanie postaci w drużynie to na dodatek pozwala na nieskończone rozmnażanie potężnych przedmiotów. Można np rozmnażać w nieskończoność najlepsze mikstury, zwoje, przedmioty zyżywalne, amunicje. (w id jedynke też grałem ale nie mogę sobie przypomnieć czy też coś takiego jest możliwe jeśli tak to proszę mi o tym powiedzieć) pozwala to na pokonanie większośći albo nawet wszystkich przeciwników bez problemu a to mija się z sensem gry. Mam pytanie: czy jest jakaś łatka bądź modyfikacja która usuwa ten błąd nie do wybaczenia?

mam jeszcze jedno pytanie:czy jest jakaś modyfikacja do id 2 lub 1 która usuwa ograniczenie maksymalnego poziomu? tojest chyba granice doświadczenia?

proszę odpowiedzieć na moje pytania, zgóry dziękuje

możliwe że zadam jeszcze jedno pytanie na temat innego hmm, można to nazwać błędem
ale wtedy gdy uzyskam odpowiedź na to pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol to nie błąd tak ma być ta opcja jest też dostępna w Baldur’s Gate i Neverwinter niema na to łatek a jak uważasz, że to ułatwia grę to po prostu tego nie używaj…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 11:15, rps1 napisał:

można w dowolnym momencie gry wyeksportować postać w raz z ekwipunkiem
a potem w niemal każdej chwili można ją zaimportować do gry wraz z ekwipunkiem

Jest opcja w konfigu, która to reguluje. Możesz importować tak jak jest, bez worka, bez żadnego wyposażenia i bez niczego oraz ze zredukowanym doświadczeniem do zera. Twój wybór, którą opcję sobie ustawisz. Domyślnie jest ze wszystkim bo tak ustawili autorzy. Pamiętaj, że nawet w tej opcji jak wyeksportujesz jakąś postać, a po jakimś czasie z powrotem zaimortujesz, to postać dalej będzie miała doświadczenie z momentu eksportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za dziwne pytanie. To tak jakby ktoś zapytał "dostałem nóż do krojenia chleba, ale tym nożem można również zabić człowieka. Czy da się zrobić tak, żebym nie mógł nim zabijać?". Wystarczy tego nie robić i już, jak to ludzie już powiedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 17:41, dawid.k napisał:

Jak prześć w icewind dale 2 w trzecim rozdziale las w którym trzeba znaleść róg


Linki do tematów o IWD i IWD2 zostały podane.

Proponowałbym nie ciągnąć tego wątku. Tu już wszystko zostało wyjaśnione.

Zamykam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować