Zaloguj się, aby obserwować  
BoboRasta

Zeus - Pan Olimpu i dodatek

148 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2007 o 19:16, Akeno napisał:

Nie tylko handel rzeźbami. Orychalk, uzbrojenie, wino, granit i marmur.

Pewnie, nawet z runa można wyżyć jak w kampanii podniosą cenę eksportu.

Dnia 10.08.2007 o 19:16, Akeno napisał:

Ale są inne sposoby
zarabiania.

Pewnie: podatki, proszenie od innych- to trochę fajny myk z tym. Bo prosisz o kasę, ktoś jest zły. I następnie wysyłasz mu 2 razy duży dar czegoś co potrzebuje (wystarczy na 100%) i już zadowolony. Trochę to handel wymiennym można nazwać ;). Aha, no i jeszcze Łupienie innych właśnie przez drogę wojenną- to miałeś na myśli.

Dnia 10.08.2007 o 19:16, Akeno napisał:

W końcu, skoro majętni,
to niech płacą(jeśli mało masz kasy z podatków, to każ im płacić wyższe, a zmniejsz im płace).

Akurat podatki zawsze od takich typów zbieram, i są one wyższe niż płace zazwyczaj. Nie mniej jednak jest jeden mały problem. Z niskimi płacami wstrzymuje się imigracja a ludzie powoli są niezadowoleni i opuszczają miasto. Zresztą, co ty mi tłumaczysz ja w o tej grze wiem wystarczająco dużo że nie muszę słuchać takich rad :D

Patent z Hadesem- owszem można. Ale trzeba naprawdę zbudować sporo (z 15 przynajmniej) takich budynków żeby zyski były odczuwalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 20:33, IMPERATOR1990 napisał:

Witam,
Mam grę "Zeus Pan Olimpu - Złota Edycja" z CD-Action
i utknąłem w misji: "Zeus i Europa" misja 2,
Może wiecie co muszę zbudować żeby zdobyć : "2 Jeździec oddziały" ?


musisz zbudować dom elity rozwinąć go maksymalnie i mieć agory z bronią i końmi na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 20:33, IMPERATOR1990 napisał:

Witam,
Mam grę "Zeus Pan Olimpu - Złota Edycja" z CD-Action
i utknąłem w misji: "Zeus i Europa" misja 2,
Może wiecie co muszę zbudować żeby zdobyć : "2 Jeździec oddziały" ?

Oprócz tego co napisał Laczus, musisz jeszcze mieć hodowlę koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to misja w której masz założyć kolonie, to nie ma potrzeby byś zabijał Talosa. Wystarczym, że zbierzesz 30 kloców drewna i 30 amfor wina i je zarezerwujesz dla miasta. Talosa zabijesz w następnej misjii <bedziesz miał o wiele łatwiej). :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 20:33, IMPERATOR1990 napisał:

Witam,
Mam grę "Zeus Pan Olimpu - Złota Edycja" z CD-Action
i utknąłem w misji: "Zeus i Europa" misja 2,
Może wiecie co muszę zbudować żeby zdobyć : "2 Jeździec oddziały" ?


Jak ty zbudowałeś to miasto?? Wierzyć mi się nie chce, ze jest ono na maksa rozbudowane... Używasz w ogóle blokad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to w ogóle nie masz pojęcia o budowaniu dzielnic... Dzielnice zazwyczaj buduje się na planie zamkniętego koła. Tzn. Zazwyczaj jest to prostokąt ale ważne żeby był zamknięty i oddzielony blokadami. A w ekstremalnych warunkach można jeszcze budować dzielnice na planie jednej uliczki ale to tylko gdy naprawdę brakuje miejsca.
http://www.olimp.ziemek.boo.pl/dzielniceplebsu.php
tu masz kilka przykładów prawidłowo funkcjonujących dzielnic. Taki styl budowania pozwala na maxymalne rozwinięcie domostw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 13:44, Akeno napisał:

Jak ty zbudowałeś to miasto?? Wierzyć mi się nie chce, ze jest ono na maksa rozbudowane...

A to przez masowy import towarów niezbędnych miastu za kase z pierwszej misji,

Dnia 16.08.2007 o 13:44, Akeno napisał:

Używasz w ogóle blokad?

Blokad? chodzi ci o pauze w grze ?
niemal bez przerwy używałem.
----------------------------------------------
CR7
Właściwie tyle co zaczełem grać w tą gre to już przestałem na drugiej misji,
i przy okazji pokaże wam moje pierwsze miasto (prawdziwe dno, nie dosyć tego panuje tam 20% bezrobocie to jeszcze brzydko wygląda ;( ;)
(tak na oko koło 90% lądu zabudowane)
^^^
Proszę bez komentarzy :]


20070816135243

20070816143233

20070816151131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie o pauze, tylko o blokadę dróg, dzięki której można tworzyć dzielnice na planie "zamkniętego koła".

Oh mein Gott!!!
Co to za miasto!! Prawie 15k mieszkańców! Człowieku, jakbyś tworzył miasto na planie "zamkniętego okręgu", to prawdopodobnie miałbyś znacznie, znacznie więcej ludzi!. Szczególnie, jakbyś tak zabudował mapę.

Mam dla Ciebie złą nowinę. Skoro tak zabudowałeś mapę, to ciężko ci będzie ją ukończyć. Pojawienie sie Menad/Talosa spowoduje, ze spora część twojej ludności zwieje, a oni rozwalą w puch sporą część twojego miasta. Poza tym- będziesz musiał mieć ok. 3-4 świątyń... gdzie ty je zbudujesz? Przejdź sobie trening, tam ci pokażą, jak mniej więcej masz budować miasto(mniej więcej, bo ja buduje większe prostokąty).

Mimo wszystko- jestem pełen szacunku do twojego dzieła. To też osiągnięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rozbawiły mnie pomniki przy polach uprawnych xD Czegoś takiego jeszcze nie widziałem ;) Ja dzielnice również buduję na planie prostokąta. Na jego krótszej ścianie umieszczam niezbędne mieszkańcom rzeczy (higiena, kultura) i naprawdę większość moich budynków to kamiennice (wiesz w ogóle jak one wyglądają? ;P).

PS. Bezrobocie możesz zmniejszyć poprzez zmniejszenie pensji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 15:28, IMPERATOR1990 napisał:

> Jak ty zbudowałeś to miasto?? Wierzyć mi się nie chce, ze jest ono na maksa rozbudowane...

A to przez masowy import towarów niezbędnych miastu za kase z pierwszej misji,
> Używasz w ogóle blokad?
Blokad? chodzi ci o pauze w grze ?
niemal bez przerwy używałem.
----------------------------------------------

Tu nie chodzi o pauzę w grze :D, tylko o blokady na drogach, żeby twoi mieszkańcy chodzili tam gdzie sobie życzysz a nie tam gdzie im się żywnie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 15:28, IMPERATOR1990 napisał:

> Jak ty zbudowałeś to miasto?? Wierzyć mi się nie chce, ze jest ono na maksa rozbudowane...

A to przez masowy import towarów niezbędnych miastu za kase z pierwszej misji,
> Używasz w ogóle blokad?
Blokad? chodzi ci o pauze w grze ?
niemal bez przerwy używałem.
----------------------------------------------
CR7
Właściwie tyle co zaczełem grać w tą gre to już przestałem na drugiej misji,
i przy okazji pokaże wam moje pierwsze miasto (prawdziwe dno, nie dosyć tego panuje tam 20%
bezrobocie to jeszcze brzydko wygląda ;( ;)
(tak na oko koło 90% lądu zabudowane)
^^^
Proszę bez komentarzy :]





Dawno w to nie grałem, ale przystań trier(czy jakoś tak) rozwiązywała problemy z bezrobociem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 11:46, kiri3321 napisał:

Dawno w to nie grałem, ale przystań trier(czy jakoś tak) rozwiązywała problemy z bezrobociem

i dawała prace dla 100 ludzi a ja miałem bezrobotnych ponad tysiąc a poza tym na pierwszej misji nie dało się zbudować tej przystani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inny sposób... możesz zbudować sobie wiele Wież. I obsadzić je. To też nieźle ściąga bezrobocie. Ostatecznie, powołać pospólstwo pod broń.... i tyle. To może drastycznie zmniejszyć bezrobocie. 20 pełnych oddziałów bierze ok. 400-500 ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 15:47, Akeno napisał:

Jest jeszcze inny sposób... możesz zbudować sobie wiele Wież. I obsadzić je. To też nieźle
ściąga bezrobocie. Ostatecznie, powołać pospólstwo pod broń.... i tyle. To może drastycznie
zmniejszyć bezrobocie. 20 pełnych oddziałów bierze ok. 400-500 ludzi.



Też niezły pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 15:47, Akeno napisał:

Jest jeszcze inny sposób... możesz zbudować sobie wiele Wież. I obsadzić je. To też nieźle
ściąga bezrobocie. Ostatecznie, powołać pospólstwo pod broń.... i tyle. To może drastycznie
zmniejszyć bezrobocie. 20 pełnych oddziałów bierze ok. 400-500 ludzi.



Też niezły pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 15:47, Akeno napisał:

Jest jeszcze inny sposób... możesz zbudować sobie wiele Wież. I obsadzić je. To też nieźle
ściąga bezrobocie. Ostatecznie, powołać pospólstwo pod broń.... i tyle. To może drastycznie
zmniejszyć bezrobocie. 20 pełnych oddziałów bierze ok. 400-500 ludzi.

Lepiej po prostu budować z głową - jak trochę wojsko-pospólstwo postoi to spadnie ci popularność i do tego ludzie będą emigrować z miasta z powodu długiego wcielenia do armii.
Jak obniżysz podatki to stanie sie to samo.... Ja rozbudowuję miasto na tyle na ile wymaga dana misja - a budowanie 10 przystań trier też rozmija sie z celem - dodatkowi robotnicy kosztują a przystanie trier nie generują żadnego dochodu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować