Zaloguj się, aby obserwować  
maaarrr

znaki szatana

495 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2006 o 17:36, Woko11 napisał:

Wiesz, każda liczba jest liczbą człowieka, chodzi tylko o znaczenie, które w tym przypadku
jest liczbą Bestii.

Głupie tłumaczenie. Nie przyszło Ci do głowy, że każdy człowiek ma w sobie - czy tego chce, czy nie - bestię. Więc 666 jest liczbą nie tyle Szatana, co złej "części" człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 17:26, Amphibian napisał:

Ehh
666 oznacza szesciu falszywych prorokow itp. W/g mnie tez jest liczba szatana.
Ale nie pentagram! OMG
Pentagram to zydowski symbol radosci. Co innego z odwroconym (dwa ramiona u góry, jedno na
dole), bo symbolizuje głowę kozła, a jak wiadomo-sztana przedstawiano często pod tą postacią.

lól...
Słyszałem interpretacje, że 6 jest znakiem Szatana więc trzy razy sześć pod rząd tłumaczyłoby się:
Szatan + Antychryst + JEDEN fałszywy prorok. Tak zwana Trójca Ciemności czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 17:46, Woko11 napisał:

Ale wątpię, żeby moja "zła część" nie lubiła Boga... :)


Spoko i tak ją masz w sobie :) Pamiętaj tylko, żeby w dniu Apokalipsy (jeśli wierzysz, bo nie mam zamiaru Cie nawracać :P) wyrzec się tego.

Napisze jeszcze, że zło nie ma swojego stwórcy, więc tak samo Szatan nie ma swoistego symbolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 17:51, Harvenar napisał:

A według mnie 666 symbolizuje piekielną trójcę, czyli szatana, lucyfera i kogoś tam jeszcze.


OMG, Szatan nie ma nic wspólnego z Lucyferem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 17:54, Woko11 napisał:

Dla mnie Szatan, Lucyfer, Boruta wsio ryba - ZŁO :D


http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=5884 - Tutaj pisałem o tym.

>A według mnie 666 symbolizuje piekielną trójcę, czyli szatana, lucyfera i kogoś tam jeszcze.

Nawiązując jeszcze raz do tego cytatu.. "kogoś tam jeszcze", tzn kogo? Wg Kościoła demonów jest od groma. Te popularniejsze to Asmodeusz, Mefistofeles, Belzebub, Beliar, Loki i parę innych. To o którego chodziło?

>A ty panie mądry skąd tyle wiesz? W piekiełku się było czy jak? ;)

Nie chcieli mnie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 18:03, Woko11 napisał:

Skoro więc Lucyfer zbuntował Anioły do powstania przeciwko Bogu-Dobru musi (ał) być zły. :)



A gdzie jest napisane, że zbuntował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 18:03, Woko11 napisał:

Skoro więc Lucyfer zbuntował Anioły do powstania przeciwko Bogu-Dobru musi (ał) być zły. :)


Dobro i zło to pojęcie względne ;> Np. Zło względem dobra jest złe a dobro względem zła jest złe :P Zależy od poglądów i pojęcia świata. Widać dla Lucka dobro było złe ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 17:42, Luke Shadow napisał:

>
lól...
Słyszałem interpretacje, że 6 jest znakiem Szatana więc trzy razy sześć pod rząd tłumaczyłoby
się:
Szatan + Antychryst + JEDEN fałszywy prorok. Tak zwana Trójca Ciemności czy jakoś tak.

Kazdy slyszal co innego.
A tego "lola" to ci zaraz w dupe wsadze, wiec nie zachowuj sie jakbys pozjadal wszystkie rozumy, bo to jest watek, w ktorym wyraza sie swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2006 o 18:42, Amphibian napisał:

Kazdy slyszal co innego.
A tego "lola" to ci zaraz w dupe wsadze, wiec nie zachowuj sie jakbys pozjadal wszystkie rozumy,
bo to jest watek, w ktorym wyraza sie swoje zdanie.


Wiesz... Tylko, że nie ma sześciu fałszywych proroków. A z "lol''em" możesz spróbować. Good Luck. Zresztą napisałeś to, tak jakby to była prawda, cała prawda i tylko prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

666 (sześćset szęśdziesiąt sześć), to nic jak znak szatana. Czytałem coś o tym i doszłem do wnisoku że 666 to Neron, pisany po hebrajsku (czy po jakimś tam języku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 20:54, Woko11 napisał:

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=5881 Czyli post, na którego odpowiedziałeś i
umieściłeś linka...


Nie; ja napisałem tego posta:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=5884

Na końcu 5884, a nie 5881. NVM, masz skopiowane co napisałem
Hehe. Lucyfer (Niosący światło), pojęcie użyte pierwszy raz przez pisarza wczesnochrześcijańskiego (zapomniałem jak się zwał), który w swojej satyrze nazwał tak babilońskiego króla. Zauważ, że w żadnych z świętych pism nie ma niczego o Lucku. Lucyfer stał się sławny dopiero kilkaset lat po Chrystusie dzięki (prawdopodobnie) św. Hieronimowi.

Amphibian

Wskaż mi jakikolwiek fragment gdzie jest mowa o sześciu fałszywych prorokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować