Zaloguj się, aby obserwować  
maaarrr

znaki szatana

495 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2006 o 14:21, Fumiko napisał:

Hej, na tej zasadzie można by powiedzieć że starożytni rzymianie byli nazistami bo pozdrawiali
się uniesieniem w górę prawej ręki. Nie piszę o historii tylko jak jest teraz...

A widziałaś pierwszą fotkę w moim poście trochę wyżej? Neron.
Liczbę 666 interpretuje się na wiele sposobów, najczęściej jest to jednak interpretacja dotycząca Nerona.
Drugą najczęstrzą interpretacją jest utożsamienie liczby z urzędem papieskim, wtedy mamy takie coś:

Namiestnik Syna Bożego - VICARIUS FILII DEI czyli 5+1+100+1+5+1+50+1+1+500+1 = 666

A pentagram (ten zły czyli zwrócony dwoma wierzchołkami do góry) to nazywa się Pentagramem Odwróconym, Czarnym, lub Pentagramem Bafometa.
Pentagram zwócony jednym wierzchołkiem do góry (ten dobry) to Pentagram Biały - odzwierciedla siłę boską. Również jak wspomniałaś odzwierciedla pięć żywiołów (powietrze, wodę, ziemię, ogień, ducha) oraz pięć zmysłów człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:35, Bidasek napisał:

Przeczytaj mój post jeszcze raz - powoli i głośno. Wtedy być może zrozumiesz mój przekaz ...

Powiem wiecęj, cierpienie samo z siebie nie jest złe - złem może być zadawanie cierpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:37, Guayar napisał:

No ale Hitler też chciał by mu się dobrze wiodło i opierał swoje chore żądze podboju świata
na idei właśnie starożytnego Rzymu. Niemcy zawsze sobie rościli prawo do spadku po tym imperium
stąd swastyki w ich symbolice.


Nie tylko oni używali swastyk (Baskowie, czasem Rosjanie). Hitler uznał że symbol używany przez German ładnie wkomponuje się w flagę. Nie tylko Niemcy uważali się z spadkobierców Rzymian np. Rosja po upadku Konstantynopola.
Rzymianie wcale nie chcieli podbić całego świata jak Hitler. Zatrzymali się na Dunaju i Renie i wiele więcej nie zdziałali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<ciach>

W średniowieczniej Japonii symbol do złudzenia przypominający swastykę kilka wielkich rodów miało w swoim monie (godle rodowym). O ile mi wiadomo symbol ten miał oznaczać siłę i trwałość Ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale liczba 666 nie jest liczbą szatana i wszystkie obliczenia biorą w łeb :P

Odwrócony Pentagram to tez wymysł chrześcijaństwa - tak samo jak nadawanie błędnie symbolowi pacyfki złowrogiego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:48, Fumiko napisał:

W średniowieczniej Japonii symbol do złudzenia przypominający swastykę kilka wielkich rodów
miało w swoim monie (godle rodowym). O ile mi wiadomo symbol ten miał oznaczać siłę i trwałość
Ziemi.


Swastyka jest też symbolem ciągłości ludzkiego życia. Jego wzlotów i upadków. Ale to w którejś religii wschodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Rosję to ładnie to widać w Patriarchacie Prawosławnym. Patriarcha Moskwy rości sobie prawo do zwierzchnictwa nad całym Prawosławiem (chociaż role taka honorowo sprawuje patriarcha Konstantynopola, czyli dzisiejszego Stambułu)- więc to do tej pory pokutuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:50, Sithek napisał:

Swastyka jest też symbolem ciągłości ludzkiego życia. Jego wzlotów i upadków. Ale to w którejś
religii wschodu.


Możliwe że jedno z drugim się wiąże, często to właśnie ziemia jest wskazywana jako źródło życia.

A co do wymysłów chrześcijaństwa to do mnie się kiedyś proboszcz przyczepił że mam - uwaga uwaga - srebrny wisiorek z delfinem (prezent od mamy) zamiast krzyżyka na szyi. Że niby jakieś New Age wyznaję itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:52, Fumiko napisał:

> Swastyka jest też symbolem ciągłości ludzkiego życia. Jego wzlotów i upadków. Ale to w
którejś
> religii wschodu.

Możliwe że jedno z drugim się wiąże, często to właśnie ziemia jest wskazywana jako źródło życia.

A co do wymysłów chrześcijaństwa to do mnie się kiedyś proboszcz przyczepił że mam - uwaga
uwaga - srebrny wisiorek z delfinem (prezent od mamy) zamiast krzyżyka na szyi. Że niby jakieś
New Age wyznaję itp...

To z księżmi to typowe - kiedyś koleżanka przysłała mi ulotkę z symbolami jakie księża uznali w jej parafii za znaki szatańskie :D Miałem ubaw po pachy, a z tym new age to standard, jak ksiądz nie wie co się nosi to to musi być new age :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:52, Fumiko napisał:

A co do wymysłów chrześcijaństwa to do mnie się kiedyś proboszcz przyczepił że mam - uwaga
uwaga - srebrny wisiorek z delfinem (prezent od mamy) zamiast krzyżyka na szyi. Że niby jakieś
New Age wyznaję itp...


Mnie uznano za Buddystę bo wystąpiłem z duszpasterstwa przy parafii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:54, Guayar napisał:

To z księżmi to typowe - kiedyś koleżanka przysłała mi ulotkę z symbolami jakie księża uznali
w jej parafii za znaki szatańskie :D


A mógłbyś parę podać?

Dnia 11.12.2006 o 14:54, Guayar napisał:

Miałem ubaw po pachy, a z tym new age to standard, jak
ksiądz nie wie co się nosi to to musi być new age :P


Nie, no, u mnie się ostatnio "poprawiło" teraz to nie New Age jest głównym złym tylko Wicca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Fumiko oraz Guayar

Powtórzę raz jeszcze - nie chodziło mi o interpretację śmierci jako zła w ogólnej mentalności religijnej czy społecznej, gdzie bytuje filozofia ascezy i cierpienia w formie słusznych dróg do zbawienia, lecz o obraz śmierci pod postacią zła w symbolice/charakterystyce tegoż amuletu/znaku.

Arf ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:57, Sithek napisał:

Co to???


Amerykańska wersja pogaństwa, właściwie zlepek. Trochę New Age, trochę druidyzmu, lekkie wpływy filozofii dalekiego wschodu...

Tak się kończy jak zakamieniały klecha instaluje sobie internet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:51, Guayar napisał:

Jeśli chodzi o Rosję to ładnie to widać w Patriarchacie Prawosławnym. Patriarcha Moskwy rości
sobie prawo do zwierzchnictwa nad całym Prawosławiem (chociaż role taka honorowo sprawuje patriarcha
Konstantynopola, czyli dzisiejszego Stambułu)- więc to do tej pory pokutuje :)


Papierze też mieli takie roszczenia co do Rzymu (dokładniej władzy świeckiej). Zapisał im go bodajże Konstantyn Wielki. W XVI w udowodniono że dokument to podróba (nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie pamiętam, było to ładne parę lat temu - próbowałem wygooglować, ale bez rezultatu. Na lekcji religii tez coś kiedyś w tym guście dostałem, ale to było 10 lat temu jakieś ;) Ale właśnie symbole typu Pacyfka i usilne przyrównanie jej do odwróconego krzyża ze złamanymi ramionami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 14:49, Guayar napisał:

Ale liczba 666 nie jest liczbą szatana i wszystkie obliczenia biorą w łeb :P

Jest to Liczba Bestii.

"Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć" Apokalipsa Św. Jana (13,18)

Bestia <-> uosobienie Szatana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować