• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 29.12.2006 o 11:52, Dzies napisał:

Ludzie pomocy.
Kupiłem NWN2 edycja biała, zainstalowałem i nic. Po włączeniu gry przez chwile mieli a potem
wyskakuje do Windowsa i przywiesza komputer. W instrukcji jest że ma się załadować menu z opcjami,
ale nic się nie ładuje. Wymagania chyba spełniam bo mam PIV, win XP, Nvidia GeForce 7600 GT
256, ram 1 GB.
Niby wszystko OK ale cos nie tak - może z softwarem na kompie ??

Acha i zauważyłem - nie chodzi Patch 1.4 do Heroes of Might and Magic V - może to ma cos wspólnego
ze sobą ??

POMOCY !!!



Mialem podobny problem ale jak zwolnilem miejsce na dysku systemowym (C:) to gra zaczela dzialac. Glupie jest ze to wymaga miejsca na C: skoro mam zainsalowan gra na innym dysku gdzi mam jeszcze ok 70GB wolnego. Problem pojawia sie rowniez z zapisami gry kiedy chcesz je zaladowac, zwolnienie miejsca na C: naprawia problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmmm, chętnie bym przekopiował ten plik z twierdza, ale ostatni niezabugowany save jest jeszcze przed rozprawą! Jak to zobaczyłem to myślałem, że się powieszę, tyle godzin grania...aż mi się grać odechciało. DLatego też mam prośbę, czy ktośą mógłby udostępnić mi pliki Twierdzy na Rozstajach i Dziwnej Polany?? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2006 o 14:14, daver2 napisał:

Czy to jest naprawdę takie trudne, żeby poinformować ludzi którzy kupili grę, kiedy zechcecie
w końcu wydać patch??


Jakbyś nie wiedział, to już poinformowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2006 o 14:22, qjin23 napisał:

> Czy to jest naprawdę takie trudne, żeby poinformować ludzi którzy kupili grę, kiedy zechcecie

> w końcu wydać patch??

Jakbyś nie wiedział, to już poinformowali...



Jeśli 28 i 29 grudnia jest już nieaktualny, to powinni podać nowy termin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sciągnąłem tą łatke 1.05 i pokazuje sie cały czas 1.02 pokazało sie tylko nwn update old i update a gdy uruchamiam jednego albo drugiego to za każdym razem wyświetla mi sie to
Nie uda3o sie zaktualizowaa pliku: /nwn2_pc_polish.txt
Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
http://www.atarisupport.com
Proces aktualizacji zosta3 przerwany


i co mam zrobić ?? :( a na tej stronce nie ma nic takiego chyba, że słabo szukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2006 o 14:34, daver2 napisał:

Jeśli 28 i 29 grudnia jest już nieaktualny, to powinni podać nowy termin...


No właśnie jeśli, jeśli się nie myle, to dziś jest 29...czyż nie? Więc jak dziś nie ukaże się ów zapowiedziany patch, to zapewne poinformują nas o dacie wydania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy ktos moglby mi wreszcie powiedziec, jak rozwiazac problem z automatyczna aktualizacja? Pisalem do pomocy technicznej, zero odzewu, w tym watku tez pisalem i rowniez zero odzewu a podobno jest to watek pomocy technicznej, wiec o taka pomoc prosze. Problem polega na tym, ze aktualizacja nie moze sie uruchomic, wyskakuje blad aplikacji i komunikat o ponownej instalacji. Ponowna instalacja nie pomogla. Jeszcze raz prosze o pomoc... Denerwuje mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2006 o 14:02, Olamagato napisał:

> pls, mógłbyś podać mi gotową linijkę dla rozdziałki 1280x1024?
turingowski PRZESTAŃ KRAŚĆ!
Masz kradziony Windows XP, World of Worcraft, Heroes of Might & Magic V i Neverwinter Nights
2.
A stać Cię na oryginały skoro stać Cię było na Radeona X1900XT.
Złodziei nie tolerujemy.
Nieodwołalny BAN.


Wypraszam sobie, do cholery jasnej!

WIN XP ---> ORYGINAŁ
Heroes V ---> ORYGINAŁ
WoW ---> fakt, pirat, ale granie na pirackich serwach nie jest zakazne, zakazane jest ich STAWIANIE.
NWN2 ---> pirat, fakt.

ALE KU*WA MAĆ, PISANIE ŻE KTOŚ JEST ZŁODZIEJEM TO JEST ZAJEBISTA OBRAZA!
KUPUJE OD PYTY GIER W CDP A WY JESZCZE JAKIEŚ ZAŻALENIA MACIE!
A JAK NIE MA DEMA GRY TO JUŻ KURNA NIE MOJA SPRAWA!
CHCE PRZETESOTWAĆ PRODKUT PRZED ZAKUPEM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No cóż, jak dla mnie NWN2, choć tak na niego czekałem jest ewidentnie bublem produkcyjnym:
- problem sciągania aktualizacji
- problem z obsługa kart, co do ktorych na pudełku napisane, że obsługuje (ilośc potoków renderowania i takie tam) - to już ma niestety wymiar rękojmi za wady fizyczne
- problemy z zainstalowaniem i uruchomieniem gry na legalnych systemach operacyjnych
- problem bugów w samej grze...

Jednym słowem bubel - jeśli towar nie spełnia cech o których zapewnia sprzedawca to można go zwrócić i sam żądać zwrotu świadczenia wzajemnego czyli kasy, transport na koszt sprzedawcy. Co ja niechybnie uczynię i poczekam na lepsze czasy.

Ja wysiadam, wrócę za jakieś 12 poprawek Szkoda mi tylko że nie będzie mnie jak ruszy oficjalny serwer pod skrzydłami CDP, mam nadzieję że nie dadzą dupy jak to zrobiła WP z NWNem 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie zapomnij o problemach z obluga procesorow dwurdzeniowych:P( gra moze przyspieszac i spowalniac ) jak to napisano na oficjalnym forum "problem powinnien minac z czasem":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kupiłem NWN 2 w dniu premiery i od tamtego czasu gralem maks 2 dni, bo gra ma sporo bugow i okropny, fatalny engine. Tak wiec od tamtego czasu czekam na łatę i sie cos nie moge doczekac. Miala byc dzisiaj, a jej nie ma. Troche powagi panowie z cdprojektu, troche powagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2006 o 15:23, The-Darkest napisał:

Czy ktos moglby mi wreszcie powiedziec, jak rozwiazac problem z automatyczna aktualizacja?
Pisalem do pomocy technicznej, zero odzewu, w tym watku tez pisalem i rowniez zero odzewu a
podobno jest to watek pomocy technicznej, wiec o taka pomoc prosze. Problem polega na tym,
ze aktualizacja nie moze sie uruchomic, wyskakuje blad aplikacji i komunikat o ponownej instalacji.
Ponowna instalacja nie pomogla. Jeszcze raz prosze o pomoc... Denerwuje mnie to.


sciagnij i zainstaluj: ftp://ftp2.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/inne/neverwinter_nights_2_pl_updater_105.zip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja powiem tak.
Na NWN2 bardzo sie napalilem, i wrecz jeszcze przed premiera powiedilem sobie - oto bedzie cRPG w ktory zainwestuje i bede sie nim cieszyl przez wiele wiele dni.
Po zakupie i odpaleniu, pierwsze wrazenia faktycznie srednie. Ludzie ja mam kompa dosc "sredniego" teretycznie do tej gry bo ATI Radeon 9500 pro (128 megowy), 768 DDR RAM, Procek 3,6. Teoretycznie wiec najwazniejsza karta, dosc przestazala, ramu tez nie za wiele.
Wiemy o bugach - poczatkowo mysalem ze poczekam na patch 1.3 nim zaczne grac i dobrze, ze nie czekalem bo z czekania cala przyjemnosc by mi pewnie wyparowala (wiadomo jak sie nacos zabardzo czeka to tak bywa).
Ale nie o tym chcialem powiedziec.
Gra ma wiele buguw i gdyby udalo sie firmie ja naprawde ukonczyc, a naszym wydawca wydac juz na patchu przynajmniej 1.3 to by bylo po prostu dobrze. A tak wielu mniej wyrozumialych graczy sie zirytowalo i nie dziwie sie nawet.
U mnie przy odrobinie bawienia sie w ustawiniach gra chodzi na najwiekszych detalach i wszyskie ustawinia na max, rozdzielczosc 1024x768 do tego, tylko cienie na minimum. Gra tnie troche ale grac sie da i mysle ze jak na mojego kompa to jest calkiem dobrze, skoro inni ze znacznie mocniejszym sprzetem sygnalizuja powazne problemy.
Gre juz ukonczylem i o ile poczatkowe wrazenia byly srednie, o tyle po ukonczeniu juz jestem zachwycony, bo mimo wad gra ma wiele zalet i licze, ze polatana przyszlymi patchami i dodatkami ma jeszcze wiele dobrego przed sobą.
O pomste do nieba wolaja dla mnie tylko prace nad polskim patchem 1.3 bo latanie podstawowych bugow prawie miesiac po premierze to po prostu przegiecie. Do wersi eng juz pracuja nad patchem 1.5 z tego co czytalem, a u nas nie ma jeszcze tego podstawowego i pilnego 1.3 i tylko o to mam pretensje do szanownych wydawcow naszych. Gdyby nie to, nie bylo by tylu poirytowanych graczy na tym forum, a sama gra odniosla by jeszcze wiekszy sukces niz obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się