• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 30.01.2007 o 20:31, draakhul napisał:

Wszystko super, tylko że po zainstalowaniu wersji 1.03 muszę teraz przeinstalować grę, żeby
móc zaktualizować do wersji 1.04.

Nie trzeba było instalować 1.3 beta -.-
Było powiedziane, że trzeba będzie reinstalować grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

PATCH 1.04 - BUGI

Nie wiem czy to bugi, ale...

Jak sie klika aktualizacje to guzik ZAMKNIJ zmienia sie na ODWOŁAJ, tylko, ze wyskakuja tam jakies ruskie slaczki, zamiast polskich znaków.

Wraz z patchem 1.04 doszła opcja V, po wcisnieciu V w grze pojawiaja sie opcje głosowe do mowienia pewnych rzeczy postaciami. Tyle ze to okno jest KOMPLETNIE NIECZYTELNE, prawie ze NIC NIE WIDAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przy instalacji patcha wyskakuje mi błąd write error, wygląda na to że patch rozpakowuje jakieś pliki do katalogu temp na dysku c. Mam tam 3,3 GB wolnego miejsca ale wygląda na to że to za mało. Ile miejsca potrzebuje proces patchowania na dysku C? Jak ewentualnie zmusić go by nie rozpakowywał żadnych plików na tej partycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 30.01.2007 o 21:49, Nexo napisał:

pliki do katalogu temp na dysku c. Mam tam 3,3 GB wolnego miejsca ale wygląda na to że to za
mało. Ile miejsca potrzebuje proces patchowania na dysku C? Jak ewentualnie zmusić go by nie
rozpakowywał żadnych plików na tej partycji?


"Zmiana systemowego folderu plików tymczasowych tak, aby było możliwe zainstalowanie najnowszych poprawek do gry.
Na dysku, który posiada conajmniej 7 GB wolnego miejsca tworzymy w głównym katalogu folder o nazwie np. "Temp". Zapamiętać literkę tego dysku.
Otworzyć Start/Ustawienia/Panel sterowania/System. Przejść na zakładkę "Zaawansowane", a tam na dole kliknąć przycisk "Zmienne środowiskowe". Tam wybieramy zmienną TEMP i poniżej klikamy na przycisk "Edytuj". Wpisujemy tam "d:\temp" (bez cudzysłowów). Jeżeli zapamiętana literka dysku była inna niż "d", zmieniamy ją na zapamiętaną. Potwierdzamy OK.
To samo działanie wykonujemy dla zmiennej TMP.
Domyślne wartości obu tych zmiennych to "%USERPROFILE%\Ustawienia lokalne\Temp"."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z całym szaczunkiem ale szopka z patchami doprowadza mnie do łez. Łez ze śmiechu ^^ Poważna zagraniczna firma nie daje rady zrobić patcha 1.03, w zamian obiecuje patcha 1.03+1.04 zamiast którego przysyła gotowego mastera. CDP oczywiście samodzielnie podejmuje się wyciagania patcha z mastera i jak dochodzi co do czego to okazuje się, że patch jest jakiś pokopany ^^ Voicy nadal złe, tollset spolszczony w połowie. Eh, gdzie te stare czasy, że jak gre wydawano to potem wychodziły 1-2 patche max. I koniec. A tutaj będziemy się w tym babrać znowu do wersji 1.70 czy wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.01.2007 o 22:43, Mistic napisał:

Z całym szaczunkiem ale szopka z patchami doprowadza mnie do łez. Łez ze śmiechu ^^ Poważna
zagraniczna firma nie daje rady zrobić patcha 1.03, w zamian obiecuje patcha 1.03+1.04 zamiast
którego przysyła gotowego mastera. CDP oczywiście samodzielnie podejmuje się wyciagania patcha
z mastera i jak dochodzi co do czego to okazuje się, że patch jest jakiś pokopany ^^ Voicy
nadal złe, tollset spolszczony w połowie. Eh, gdzie te stare czasy, że jak gre wydawano to
potem wychodziły 1-2 patche max. I koniec. A tutaj będziemy się w tym babrać znowu do wersji
1.70 czy wyżej?


Na pewno jescze w lutym wyjdzie 1.05 a 1.06 też już jest zapowiedziany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam pytanie z innej beczki.
Czy ktoś zna jakikolwiek serwer z którym można się połączyć mając zainstalowanego tego patcha.
Próbuje i jakoś nie idzie, nie mogę się połączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.01.2007 o 00:40, pat-i-mat napisał:

A ja mam pytanie z innej beczki.
Czy ktoś zna jakikolwiek serwer z którym można się połączyć mając zainstalowanego tego patcha.
Próbuje i jakoś nie idzie, nie mogę się połączyć

Musisz ściągnąć PWC danego serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, po zainstalowaniu patcha 1.04 PL w toolsecie zniknęły mi wszystkie boczne zakładki - jak mam je przywrócić - bo nigdzie nie moge znaleźć spisu skrótów klawiszowych, a te które znalezłem (lub próbowałem na chybił-trafił) wogóle nie dotyczą akurat zakładek tylko paska narzędzi. Normalnie (1.02) toolset otwierał się ze wszystkimi zakładkami po lewej i prawej stronie okna widoku obszaru - teraz ich nie ma... poza zakładką "właściwości"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.01.2007 o 11:51, slipcio napisał:

Piekny pacz...

Tak, z dnia na dzień zamiast poprawiać naszego NwN''a to oni go pogarszają, ciekawe gdzie tak zajdziemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy zauważył ktoś następujący błąd po zainstalowaniu patcha 1.04:

Przy zmianie broni postaci z drużyny nie zmieniają się statystyki ataku wyświetlane w oknie charakteru postaci. Zmienia się nazwa aktualnie używanej broni, natomiast reszta czyli premia do ataku oraz bonusy z damage zostają takie jak przy początkowo noszonej broni.

Dopiero wejście do budynku lub przejście między obszrami resetuje ustawienia do takich jak powinny być. Nie wiem czy to tylko u mnie tak się stało - a może tak jest od początku od 1.02 i nie zauważyłem...
Instalowałem patcha 1.04 na wersję oryginalną 1.02, nie było żadnych problemów podczas patchowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ach, jeśli chodzi o grę to u mnie pojawiły się jakieś kłopoty z wyświetlaniem portretów - albo okno jest puste (w menu rozwijanym z "oka") albo pomimo zmiany postaci pozostaje portret pierwszej otwartej. Tak jak u kolegi powyżej ten stan resetuje sie po zmianie obszaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.01.2007 o 11:38, Aurelinus I napisał:

Witam, po zainstalowaniu patcha 1.04 PL w toolsecie zniknęły mi wszystkie boczne zakładki -
jak mam je przywrócić - bo nigdzie nie moge znaleźć spisu skrótów klawiszowych, a te które
znalezłem (lub próbowałem na chybił-trafił) wogóle nie dotyczą akurat zakładek tylko paska
narzędzi. Normalnie (1.02) toolset otwierał się ze wszystkimi zakładkami po lewej i prawej
stronie okna widoku obszaru - teraz ich nie ma... poza zakładką "właściwości"...


Ach, jest to wyjaśnione na oficjalnej stronce, tylko czemu tak sie wogóle robi?

W przypadku wystąpienia problemów ze zniknięciem niektórych okien w toolsecie po wgraniu łaty 1.04 PL należy skasować katalog NWN2 Toolset, który to znajduje się w:

C:\Documents and Settings\PROFIL\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\
-gdzie PROFIL to nazwa konta użytkownika, z którego korzystamy.

Przywróci to ustawienia fabryczne toolsetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moje wqr... siega zenitu!!! Mam orginalnego NWN2 ,kupilem zaraz po premierze...o jakosci gry w ver 1.02 nie bede sie wypowiadal...wiec odlozylem NWN2 na polke - oczekujac na wyjscie patcha...jest doczekalem sie zaciagnolem patcha 1.04 pl, przeinstalowalem gre i kazda proba uaktualnienia konczy sie niepowodzeniem podczas procesu patchowania wyskakuje mi kilka bledow, ktore mam mozliwosc tylko zignorowac, a na koncu calej operacji otrzymuje komunikat ze NWN 2 zostala uaktualniona z bledami...;/ To jescze nic podobnie mialem przy 1.03 beta...ale odpalajac gre w menu startowym mam 1.04 w aktualizatorze tak samo natomiast w menu wewnatrz gry mam 1.02!!!!!!! Pomocy robilem juz wszystko lacznie z przeinstalowaniem systemu, directX, sterowikow do grafy..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się