• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Moj problem jest takiej tresci. W pierwszym akcie tuz po powrocie ze Studni Starej Sowy kapitan Strazy Miejskiej wysyla mnie, aby sie pozbyc zabojcow, ktorzy sieja niepokoj w dzielnicy handlowej. Jednakze w glownym pomieszczeniu (tym na przeciw wejscia) gra sie zawiesza. (w procesach wystepuje brak odpowiedzi). Nie ma znaczenia, ktory patch, gdzie gra zainstalowana, itp. Ma ktos jakikolwiek pomysl na to, co moze byc nie tak? Szczerze srednio aktualnie mam ochote na przechodzenie gry od poczatku, szczegolnie , ze nie mam pewnosci, czy nie zatrzymam sie w tym samym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.01.2007 o 22:57, Yarr napisał:

Tak, oświecę Cię chętnie :)
Otóż nie wyszedł oryginalny patch 1.04pl. Z tego co wiem nie wyszedł też oryginalny patch 1.03pl.
To co Ci podano, to coś co powstało w wyniku wysiłków CDP, żeby jakoś udobruchać wku... rzonych
klientów. Obsidian Polaków zwyczajnie olał. Dlatego nie działa Ci update gry [podobnie jak
mi i wszystkim, którzy mają polską wersję].
Wiemy za to, że Obsidian obiecał [obiecanki cacanki, a głupiemu radość], że wypuści od razu
patcha 1.04pl, który będzie "dwa w jednym". Jak dla mnie, to po tym co pokazał, za dwa tygodnie
dowiemy się, że w zasadzie to wypuści od razu 1.07pl, a za dwa miesiące, że w przygotowaniu
jest już 1.1pl i nie martwmy się, że tyle czekaliśmy, bo 1.1pl będzie zawierał [UWAGA! FANFARY!
TARABANY! I flety...] wszystkie poprawki od 1.03 do 1.1.
Param pam pam, radujmy się!


No i wszystko jasne... czuje się oświecony =p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wersja z patchem 1.04 PL.
Hmmm... nie wiem może coś ominąłem w nauce, ale mam taki problem z toolsetem, że po zmianie wysokości terenu (np. robię górkę, albo koryto rzeczki) - zapisuje obszar w wersję "mod", wychodzę z toolsetu na kawę, wracam, otwieram obszar i teren jest płaski jak 10-ciolatka... Co jest nie tak? Nie mogę nic powiedzieć ani o wersji 1.02PL ani 1.03PL, bo na nich toolset chodzi mi jak beznogi zółw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie patcha nie da się zainstalować. Ściągałem go dwa razy z RapidShare, a dosłownie przed chwilą z serwera CDP - każdy wywala się przy instalacji z błędem w stylu:

---------------------------
Instalator
---------------------------
Wystąpił błąd przy wprowadzaniu pliku aktualizacji "C:\DOCUME~1\DarkStar\USTAWI~1\Temp\is-Q5KGF._pfu_\df\MainFiles\Campaigns\Neverwinter Nights 2 Campaign\c_silver_sword_attack.UTC"

Kod błędu: EDF_OLD_MD5_ERROR (-21)
---------------------------
Przerwij Ponów próbę Ignoruj
---------------------------

=======
Zawsze na tym samym pliku. NIE instalowałem 1.03b, MAM 19GB wolnej przestrzeni dyskowej, jestem WK...RZONY i nie mam już sił, żałuję tylko, że nie kupiłem angielskiej wersji językowej. :( To jest naprawdę załamujące, kiedy ma się wersję 1.02 - taką jaka była w sklepie, nic się przy niej nie grzebało, a obok leży na dysku 1.04 i nie da się zainstalować. Jestem w trzecim akcie już i aż przestałem grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Zeros - jak rozumiem nie miales problemow w siedzibie Githyanki w pierwszym akcie?

A co do patcha - czy to normalne ze "polska" wersja 1.04 wycina wszelkie teksty mowione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

"3. Osoby, u których po wciśnięciu "Aktualizacja", na menu startowym nie dzieje się nic lub wyskakuje błąd powinny ściągnąc nowszą wersję aktualizatora, na przykład stąd:
ftp://ftp2.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/inne/neverwinter_nights_2_pl_updater_105.zip
Rozpakować i uruchomić instalację nowszej wersji aktualizatora."


Fajnie ze ten link dzialal...fajnie ze ftp macie do d...... ! zrobcie cos z tym! jak nie urok to.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.02.2007 o 16:49, Silverburg napisał:

@Zeros - jak rozumiem nie miales problemow w siedzibie Githyanki w pierwszym akcie?


Nie miałem... Miałem za to problemy z sejwami w Highcliff - zniknął mi Highcliff.Z, później dosztukowałem go od innego gracza. Ale to są sejwy, w katalogu domowym użytkownika.

Wyłączyłem nawet firewalla i antywirusa na czas instalacji patcha - bez efektu, ciągle ten sam błąd. Ja tą łatkę trzy razy już ściągałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
U mnie, dzięki bogom, patch 1.04 zainstalował się bez problemów. Gra chodzi nieźle przy średnich ustawieniach z AA 2x na Celku D 2.66@3.10, GF 6600GT i 512 DDR2. Ilość fps zadowalająca, w trakcie gry praktycznie nie spada poniżej 30. Jedynie tuż po załadowaniu obszaru przez ok 3sek przycina (a właściwie stoi ;D). Problem mam inny - przy każdym uruchomieniu NWN2 zmienia mi ustawienie głośników z 5.1 na stereo. Po odpaleniu gry muszę wychodzić do winzgrozy, żeby w panelu przestawiać na surround.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No, ciekawe, ja dokladnie ten problem mialem z NWN1 :-) Nawet nie zauwazylem, ze druga czesc odziedziczyla go po pierwszej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja tez mam ten problem, a nawet nie wiedzialem, ze to przez NWN2, ale teraz to logiczne, bo odpalalem niedawno i mialem na 2 speakery, zamiast na 5.1 ustawione :-P Ehh bugow lista sie powieksza z kazda sekunda... szkoda tylko, ze nie mam takiego komfortu jak Ty i u mnie nie da sie wlasciwie grac ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ok juz sie musialem zam dopatrzyc ze wroci od 3.02 :( jak na zlosc wtedy keidy ja potrzebuje, mzoe ktos wrzucic ten update uploadera na jakis inny serwer ? np na wyslijto albo gdzies indziej, bardzo bym prosil, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.02.2007 o 15:57, Aurelinus I napisał:

Wersja z patchem 1.04 PL.
Hmmm... nie wiem może coś ominąłem w nauce, ale mam taki problem z toolsetem, że po
zmianie wysokości terenu (np. robię górkę, albo koryto rzeczki) - zapisuje obszar w wersję
"mod", wychodzę z toolsetu na kawę, wracam, otwieram obszar i teren jest płaski jak 10-ciolatka...
Co jest nie tak? Nie mogę nic powiedzieć ani o wersji 1.02PL ani 1.03PL, bo na nich toolset
chodzi mi jak beznogi zółw.


Ok. Metoda prób i błędów zadziałała. Problem polega na tym, że przed zamknięciem toolseta należy zrobić "bake current area", inaczej żadne zmiany terenowe nie zostaną zachowane (poza "placeables"). Ciekawe czemu nie ma o tym słowa w żadnym tutorialu? Niby, że to takie oczywiste? Dla mnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zbugowany jest trez czar "Ewakuacja" czarnksieznika.
Opis z instukcji:
"Czarujacy otrzumuje 1 dodatkowy atak na runde, premie +1 do trafienia i KP oraz +50% do tempa poruszanie sie."
Opis w grze:
" Twoja predkosc przemieszczania wzrasta do 150%, otrzymujesz rowniez premie za uniki +2 do KP na czas jednej godziny. Ty i twoja druzyna przyspieszacie na jakis czas, zyskujac dodatkowy atak , premie +1 do rzutow na atak i dodatkowa premie za uniki +1 do KP na czas 5 rund"
Problem w tym ze czarujacy nie otrzymuje premi za atak i trafienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.02.2007 o 01:51, Aurelinus I napisał:

Ok. Metoda prób i błędów zadziałała. Problem polega na tym, że przed zamknięciem toolseta należy
zrobić "bake current area", inaczej żadne zmiany terenowe nie zostaną zachowane (poza "placeables").

Byłem pewny, że o pieczeniu obszaru już wiesz i że to robiłeś.
Tu masz forum na którym siedzą często osoby bawiące się toolsetem. Jest tam mnóstwo rozwiązań problemów z toolsetem.
http://neverwinter2.gram.pl/forum/index.php?c=4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.02.2007 o 16:02, Zeros napisał:

Kod błędu: EDF_OLD_MD5_ERROR (-21)
Zawsze na tym samym pliku. NIE instalowałem 1.03b, MAM 19GB wolnej przestrzeni dyskowej

Masz 19 GB na dysku C:? Gra też jest zainstalowana na dysku C:? Bo jeżeli nie, to potrzebujesz jeszcze ok. 7 GB wolnego na dysku z grą. Inaczej Patcher nie będzie potrafił przenieść plików z folderu tymczasowego w miejsce docelowe (czyli do foldera gry).

Dnia 01.02.2007 o 16:02, Zeros napisał:

WK...RZONY i nie mam już sił, żałuję tylko, że nie kupiłem angielskiej wersji językowej. :(

Angielska wersja ma dokładnie takie same problemy z miejscem na dysku. To nie ma nic wspólnego z polonizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pozdro
Mam taki problem że kiedy grałem w wersje angielską wszystko śmigało(10 fps) na średnich a teraz kiedy mam polską edycje kolekcjonerską idzie ze 2 fps w budynkach.
Muj sprzęt to Intel Celeron 2,4Ghz 1 GB Ramu GeForce FX 5500 128mb


Proszę o Pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się