Zaloguj się, aby obserwować  
Lenino

The Guild 2 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

406 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2007 o 17:22, Domius napisał:

Nie, jak próbuję go zabić to nie mogę :/ Czyli nawet jak jej męża nie będzie, a ona będzie
mnie uwielbiać to mogę nie mieć szansy za nią wyjść?


Nie wolno też zapominać o żałobie - po śmierci małżonka postać przez pewien okres (rok lub pełna tura, nie pamiętam) nie może zawrzeć kolejnego związku małżeńskiego. Kolejnym problemem jest to, jak już kolega Pluszak wspomniał, czy ta osoba się pojawi na liście najlepszych kandydatów – czy nie. Najlepiej sprawdzać tą listę na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 16:13, Sheltem napisał:

> Hej! Mam taki problem w grze. Chciałem ożenić się z panią wójt, jednak okazało
się,
> że ona ma męża. Mam nastawienie między naszymi rodzinami maksymalne. Jak mam pozbyć się
jej
> mężulka? :P Pomoże ktoś?

Możesz zawsze takie małżeństwo spryskać (obie osoby) kwiatem niezgody (czy jak to się zwało)
- wytwarzane w gildii magów. Nigdy tego nie próbowałem, więc nie wiem czy rzeczywiście to zadziała.


No sam nie wiem. Niby ich spryskałem, ale chyba powinni do siebie podejść, czy coś. A oni nic :/
A może ktoś zna jakieś kody albo trainer? Normalnie tak nie gram, ale nie zamierzam się męczyć przez przeoczenie twórców (brak możliwości zabicia męża). Gra ma sprawiać przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój bohater ożenił się z majętną kobietą na stanowisku i okazało się, że nic nie wniosła w posagu. Nadal dysponował tylko tymi pieniędzmi, które miał, czy to jest jakiś bład czy też reguła w tej grze? Jakieś to mało logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 15:17, werbenis napisał:

Mój bohater ożenił się z majętną kobietą na stanowisku i okazało się, że nic nie wniosła w
posagu. Nadal dysponował tylko tymi pieniędzmi, które miał, czy to jest jakiś bład czy też
reguła w tej grze? Jakieś to mało logiczne.


A kobieta biegająca za swym wybrańcem i oświadczająca się jemu, to niby logiczne? Zwłaszcza w średniowieczu, gdy rodzice decydowali, kto za kogo wyjdzie/z kim się ożeni?

I nie, nie jest to błąd - ta osoba przechodzi z jednej rodziny do drugiej - skarbiec zaś zostaje zawsze przy rodzinie. Co najwyżej możesz zdobyć funkcję w radzie miasta, jeśli partner(ka) zasiada na odpowiednim "stołku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące gry. Czy pójdzie mi Guild 2 na Radeonie 9200 series ? Karta nie jest zbyt najnowsza i nie wiem czy brać bo nie chcę wydać 40zł w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim !!! Słuchajcie ja mam problem w samouczku. A mianowicie mam 1 rozdział i wykonujem polecenie zeby zajrzeć do dariusza wchodze i potem nic juz sie nie dzieje co trzeba dalej robic zadnego polecenie juz nie dostaje ????? Pomocy !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie pieknie... a kasa w BLOTO! :/

Troche mnie boli to, ze dostaje polska wersje w ktorej nie da rady przejsc pierszej czesci tutoriala (nic sie nie dzieje i mozna czekac i czekac....)
Ale kij z tutorialem!
Jak chce pograc w trybie dla jednego gracza to... tez nic sie nie dzieje - postaci nigdzie nie ma, moge sobie patrzec na miasto. obracac kamera ale nie moge nic zrobic... a gra i tak po jakichs 5 minutach sie wysypie do winzgrozy.

Pozdrawiam i odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z grą.Kiedy spokojnie sobie gram po mniej więcej 30 minutach grania wywala mnie na pulpit.Da się z tym grać ale jest to trochę uciążliwe.Jak ktoś zna rozwiązanie to odpowiedź mile widziana;)
BTW gierka bardzo mi się spodobała.Kupiłem w Empiku ze złotej edycji.Jeszcze nie instalowałem dodatku ale mam nadzieję że jest równie fajny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 20:53, Master J napisał:

Ja mam problem z grą.Kiedy spokojnie sobie gram po mniej więcej 30 minutach grania wywala mnie
na pulpit.Da się z tym grać ale jest to trochę uciążliwe.Jak ktoś zna rozwiązanie to odpowiedź
mile widziana;)
BTW gierka bardzo mi się spodobała.Kupiłem w Empiku ze złotej edycji.Jeszcze nie instalowałem
dodatku ale mam nadzieję że jest równie fajny:)


Zainstaluj dodatek, to nie będzie Ciebie wywalać do Windowsa (przynajmniej u mnie zadziałało). Pamiętaj także, że samouczek działa tylko w wersji bez dodatku. Masz rację, mówiąc, że to fajna gra (zapewniła mi 2 miesiące rozgrywki). Szkoda tylko, że nie jest doceniana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o parę rzeczy.Po pierwsze chciałbym wiedzieć jak wyzwać kogoś na pojedynek na ubitej ziemi?A po drugie czy zbroja, hełm, rękawice wpływają tylko na zminiejszenie dmg czy można też je założyć żeby dawały coś do wyglądu.Jeśli się da to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 19:43, Master J napisał:

Chciałbym zapytać o parę rzeczy.Po pierwsze chciałbym wiedzieć jak wyzwać kogoś na pojedynek
na ubitej ziemi?


Musisz posiadać co najmniej tytuł Patrycjusza, abyś mógł kogoś wyzwać na pojedynek. Pojawia się wtedy specjalna ikona (na dolnym pasku po zaznaczeniu postaci - "Znieważ"). Porada: jak znieważysz kogoś o niższym statusie od swojego - walka się wtedy nie odbędzie - taka osoba zostanie jedynie upokorzona w oczach mieszkańców danego miasta. Jak chcesz walczyć wyzwij kogoś o wyższym stanie społecznym od Twojego.

Dnia 06.11.2007 o 19:43, Master J napisał:

A po drugie czy zbroja, hełm, rękawice wpływają tylko na zminiejszenie dmg
czy można też je założyć żeby dawały coś do wyglądu.Jeśli się da to jak?


Zbroję oraz hełmy widać jedynie u postaci o profesji "Łotrzyk".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z the guild2. Mianowicie po jakimś czasie(zwykle ok. 3 turach) gra wywala mnie do pulpitu. Dziwi mnie trochę że taka gra ma problemy na kompie na którym gram w gothica3 na najwyższych detkach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 06:01, Arek12345 napisał:

Mam problem z grafiką. Z resztą sami zobaczcie na screenie. Czy moglibyście mi coś poradzić,
jeśli wiecie jak to naprawić? Z góry dziękuje.

aten obrazek to co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 06:01, Arek12345 napisał:

Mam problem z grafiką. Z resztą sami zobaczcie na screenie. Czy moglibyście mi coś poradzić,
jeśli wiecie jak to naprawić? Z gómorze

masz za mało ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alam w odpowiedzi na Twojego posta podaję rozwiązanie :), myślę, że przyda się też innym, którzy mają ten sam problem. Sam się z tym zmagałem i przyznam, że mnie to nieźle wkurzało. Zaznaczam, że mam wgrany dodatek "Piraci Starego Świata". Przeglądałem pliki "ini" i po małej modyfikacji, którą można dokonać za pomocą Notepada gra nareszcie zaczęła działać :).

Odnajdź plik "editor.ini" i dokonaj w nim następujących poprawek:

[GUI]
UseDebugInput = 1

// Help-system activated (0:no(default) 1:on)
UseHelp = 1

// measure requirement filters activated (0:no 1:on(default))
UseMeasureRequirements = 0

// show hud debug messages (0:no 1:on(default))
ShowDebugMessages = 1

Po dokonaniu zmian zapisz i odpal grę :).
U mnie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z tą grą
jak mi się włącza to pokazuje się pierwszy filmik i czarny ekran
muszę nacisnąć alt ctrl delete i słychać następny filmik
i tak ze wszystkimi muszę robić i dopiero gra się włącza
z kolei jak już jestem w grze to widać tylko oczy postaci włosy i jednego buta
i nie mogę chodzić
co to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować