• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
5kr4dziej_pl

Mam problem co do predkosci neta :P Oswieci mnie ktos ?? =D

Pytanie

Moja wypowiedz zaczne od tego ze internet posiadam z pewnej Lodzkiej sieci kablowej "TOYA". Zgodnie z dokumentem i oplacanymi rachunkami moja predkosc wynosi 512mb\s. Problem zaczol sie gdy chcialem powrocic do pewnej gry MMoRPG zwanej "KnightOnLine". Podczas logowania wylania sie komunikat ze posiadam zbyt malo pamieci wirtualnej... Z ciekawosci wlazlem w "PanelSterowania" i zauwazylem ze w "Połączenia sieciowe" mam podane 100mb\s. Nie jestem obeznany co do neta i mam teraz pytanko... czy to "100mb\s" jest predkoscia ktora w danej chwili wykorzystuje moj Kompuyter? czy jest to maxymalna predkosc mojego neta, ktora powinna wynosci 512 a nie 100??. A moze sa to 2 inne wartosci, ktore sa takie same (512=100)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

po pierwsze jesli juz to twoje lacze ma szybkosc 512kbps - czyli: 512 kilobitow na sek. 512 kilobitow to 64 kilobajty, bo jeden bajt to 8 bitow.
prawdopodobnie masz podlaczony internet do komputera przez zwykly kabel sieciowy utp ze zlaczem rj45 :)
predkosc transmisji na takim polaczeniu moze byc 10 lub 100 lub 1000 mbps - czyli 10 lub 100 lub 1000 megabitow na sekunde. a skoro 8 bitow to jeden bajt to lacze takie jest w stanie przesylac dane z predkoscia 1,25 lub 12,5 lub 125 megabajtow na sek.
w twoim przypadku masz polaczenie 100mbps, ale dane dochodza do ciebie i tak tylko z predkoscia 512kbps
jak widzisz wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak jak napisal penny, wszystko sie zgadza. Mozesz odbierac przy pomocy swojej karty sieciowej do 100 Mbps, ale dostawca wysle do Ciebie max tyle za ile zaplaciles - czyli 512 kbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

swoja droga fajnie by bylo miec w domku necik 512mbps ;]
w stanach w niektorych miejscach do domow ciagna swiatlowody, a maksymalny transfer dla takej uslugi to zazwyczaj 30mbps, co i tak jak na nasze warunki jest wielkoscia kosmiczna :\
moj znajomy ma w domku 1,5mbps i mu w zupelnosci wystarcza.

z drugiej strony w wielu przypadkach nie szerokosc lacza jest wazna tylko jego jakosc, a to juz zupelnie inna bajka. w tej kwestii to juz wogole pozostajemy ze 100 lat w tyle :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2005 o 12:52, moonman napisał:

sprawdz sobie np. tutaj: http://www.dsl.cz/ (z menu wybierz speedometer) ile faktycznie wynosi Twoja predkosc

taa widzialem to kiedys...
"Rychlost vašeho internetu" :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2005 o 12:45, penny napisał:

swoja droga fajnie by bylo miec w domku necik 512mbps ;]
w stanach w niektorych miejscach do domow ciagna swiatlowody, a
maksymalny transfer dla takej uslugi to zazwyczaj 30mbps, co i tak jak na nasze warunki jest wielkoscia kosmiczna :\
moj
znajomy ma w domku 1,5mbps i mu w zupelnosci wystarcza.

z drugiej strony w wielu przypadkach nie szerokosc lacza jest wazna
tylko jego jakosc, a to juz zupelnie inna bajka. w tej kwestii to juz wogole pozostajemy ze 100 lat w tyle :\



w Hong Kongu jest chyba oferta 1gbps... Albo moze nawet w gigabajtach? Fakt jest taki ze w obu kierunkach(wysyłas zi sciagasz z prędkoscą 1gbps) oraz cea wynosi 220$, Mają też 100mbps i cena wynosi 60$, a za 10mbps jest podajze 20$...

Ciekawie nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2005 o 15:50, SirKamil napisał:

w Hong Kongu jest chyba oferta 1gbps... Albo moze nawet w gigabajtach? Fakt jest taki ze w obu kierunkach(wysyłas
zi sciagasz z prędkoscą 1gbps) oraz cea wynosi 220$, Mają też 100mbps i cena wynosi 60$, a za 10mbps jest podajze 20$...

jakos niebardzo chce mie sie w to wierzyc. siec szkieletowa musialby byc nieco szeroka zeby podolac takiemu transeforwi na szeroka skale. nawet jesli jest jak piszesz to musi byc gdzies jakis haczyk.
albo to sciema tak jak to: http://atomchip.com/_wsn/page4.html
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

SPOOOCZKO ^^ THX za pomoc i zapamietam wasze slowa. Co prawda neta nie mam za dlugo ale powinienem juz wiedziec co nieco wiec jeszcze raz wielkie THX... ,przy was szyybko sie naucze =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam neta 196 kb/s i dzięki temu mam pingi w Q2 400, 500, a przykładowo w neo128 pingi wynoszą 50-60. I jaki z tego morał? Nieliczy się szybkość łącza, ale jego jakość ( oczywiście jeżeli chodzi o pingi w grach )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2005 o 16:00, penny napisał:

> w Hong Kongu jest chyba oferta 1gbps... Albo moze nawet w gigabajtach? Fakt jest taki ze w obu kierunkach(wysyłas
>
zi sciagasz z prędkoscą 1gbps) oraz cea wynosi 220$, Mają też 100mbps i cena wynosi 60$, a za 10mbps jest podajze 20$...

jakos niebardzo chce mie sie w to wierzyc. siec szkieletowa musialby byc nieco szeroka zeby podolac takiemu transeforwi
na szeroka skale. nawet jesli jest jak piszesz to musi byc gdzies jakis haczyk.
albo to sciema tak jak to: http://atomchip.com/_wsn/page4.html
:)



czytałem to podajze na stronie pcworld''a w artykuje odnosnie roczicy wysłania pierwszego e-maila(a zarazem I podłaczenia do netu) z Polski...

I też nie było żadnych limitów, ale w sumie to mało było by miejsc w których można było by w pełni kożystać z tej prędkosci, bo prędkość ściagania/wysyłania zalezy od obu stron... Ale i tak fajna prędkosć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2005 o 19:03, SirKamil napisał:

tzn? No i masz 256kbps(kilobity)? Bo jeżeli tak to maksymalna prędkosc sciagania wynosi 32kiloBAJTY/s


Wiem z jaką prękością powiniwn ściągać ale on ściąga z prędkością od 0 kbs do maks 20 kbs więc jest coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2005 o 19:27, Sarafan_Knight napisał:

Ja mam prędkość 256kb/s, ale dzięki serwerowi proxy podczas ściągania mogę wyciągnąć nawet 1,5MB/s.


To ja ci zazdroszczę, ale teraz gdy wyłączyłem zbędne programy ściąga szybciej ale i tak wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2005 o 19:29, Patryk R napisał:

To ja ci zazdroszczę,
ale teraz gdy wyłączyłem zbędne programy ściąga szybciej ale i tak wolno.


Oczywiście prędkość ściągania zależy również od tej drugiej strony jak ktoś słusznie powyżej zauważył np. z serwera gram.pl wyciągam góra 110KB/s, ale to i tak dużo i jestem zadowolony. :)

Tak przy okazji to jest jeszcze jedna dobra stronka do pomiaru szybkości działania netu. Chodzi mi tu o www.numion.com Choć trzeba pamiętać, że żaden test tego typu nie jest w 100% rzetelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a ja mam w Toyanet (w Łodzi) 650kbit/s wejścia i 650kbit/s wyjścia co daje po jakieś 86 kB/s w obie strony.
Bywa tak, ze ściąga mi pliki z prędkością 78kB/s więc jest całkiem nieźle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2005 o 19:27, Sarafan_Knight napisał:

Ja mam prędkość 256kb/s, ale dzięki serwerowi proxy podczas ściągania mogę wyciągnąć nawet 1,5MB/s.

ale chyba zdajesz sobie sprawe ze to nie jest tak do konca? serwer proxy robi tylko tyle ze cashuje tresc. jesli wiec odwiedzasz jakas strone i jest ona zcashowana na proxy z ktorego kozystasz, to twoj komp ciagnie dane z tego proxy a nie ze strony wlasciwej. jesli polaczenie do twojego proxy ma taka sama przepustowosc jak do calej sieci (a tak zazwyczaj jest) to i tak defacto ciagniesz 256kb/s, jedyna roznica jest taka, ze dane szybciej znajduja sie na proxy z ktorego kozystasz, ale trafiaja do ciebie z taka sama limitowana predkoscia. idea proxy jest taka zeby poprostu nie ciagnac wiele razy tego samego przez pol swiata. w zaden sposob nie wplywa to na faktyczna szybkosc twojego lacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować